ИЗПОВЕДТА НА ЕДИН ЛИЧЕН ЛЕКАР

  • 18 978
  • 262
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 60
Изумена съм от това, че съдите за професионализма на вашите лекари по достъпа ,който имате до тях.Това ,че с личния лекар сте почти роднина, не е добре нито за лекаря, нито за вас. Това пречи на лечението.

# 211
  • София
  • Мнения: 11 153
Изумена съм от това, че съдите за професионализма на вашите лекари по достъпа ,който имате до тях.Това ,че с личния лекар сте почти роднина, не е добре нито за лекаря, нито за вас. Това пречи на лечението.

Не, не съдя по това за професионализма и ...
Явно останах неразбрана, имах предвид "почти роднина", поради честите ни виждания.  Ако можеш ела и излекувай детето ми с магическа пръчка...  ooooh!
Не разбирам защо някои се опитват да ни убедят, че нормалното е ненормално и обратно ?

# 212
  • Мнения: 6 648
Изумена съм от това, че съдите за професионализма на вашите лекари по достъпа ,който имате до тях.Това ,че с личния лекар сте почти роднина, не е добре нито за лекаря, нито за вас. Това пречи на лечението.

Не, не съдя по това за професионализма и ...
Явно останах неразбрана, имах предвид "почти роднина", поради честите ни виждания.  Ако можеш ела и излекувай детето ми с магическа пръчка...  ooooh!
Не разбирам защо някои се опитват да ни убедят, че нормалното е ненормално и обратно ?
Кое е нормално ?Един лекар да е в готовност 24/7 ми не е нормално. И няма начин да ме убедиш в обратното.

# 213
  • Мнения: 134
Хора разберете,че това е форум,в който всеки може да си изкаже мнението,престанете да се държите некоректно и да не зачитате мнения,различни от вашите!

# 214
  • Мнения: 6 648
Хора разберете,че това е форум,в който всеки може да си изкаже мнението,престанете да се държите некоректно и да не зачитате мнения,различни от вашите!
Я кажи съвсем коректно ти можеш ли да си на линия нон-стоп ?Смяташ ли ,че можеш да даваш най-доброто от себе си по всяко време на денонощието и независимо с какво се занимаваш?

Кратко и ясно с да или не.
Аз не смятам ,че е възможно и  като пациент не желая такова обслужване.
Не съм лекар и в семейството ми няма лекари.

# 215
Мисля, че не става въпрос просто за "друго мнение", а за заграбване на живота на хора, лишавайки ги от елементарни човешки права. Дори робите са имали право на почивка.

# 216
  • Мнения: 134
Първо,аз се включих в тази тема за да изкажа възмущението си от безхаберието на лекарското ни съсловие като цяло,а не за да споря дали ЛЛ трябва да е на линия нон-стоп!Второ не съм се регистрирала за да чета обръщения,със заядлив тон от рода на скъпа,мила и т.н.!И трето,смятам,че един лекар трябва да е постоянно на линия,защото от това може да зависи един човешки живот!Това е моето мнение,съжалявам ако не съвпада с вашето,но затова се нарича ЛИЧНО МНЕНИЕ!!!!!!!!!

# 217
  • Мнения: 6 648
Първо,аз се включих в тази тема за да изкажа възмущението си от безхаберието на лекарското ни съсловие като цяло,а не за да споря дали ЛЛ трябва да е на линия нон-стоп!Второ не съм се регистрирала за да чета обръщения,със заядлив тон от рода на скъпа,мила и т.н.!И трето,смятам,че един лекар трябва да е постоянно на линия,защото от това може да зависи един човешки живот!Това е моето мнение,съжалявам ако не съвпада с вашето,но затова се нарича ЛИЧНО МНЕНИЕ!!!!!!!!!
Не съм се обръщала към теб нито с мила нито със скъпа няколко пъти ти задавах въпроси ,когато има спор и диалог е нормално това да се прави.
Ти обаче го считаш за заяждане не знам защо. newsm78


Я кажи съвсем коректно ти можеш ли да си на линия нон-стоп ?Смяташ ли ,че можеш да даваш най-доброто от себе си по всяко време на денонощието и независимо с какво се занимаваш?
Това беше последният ми въпрос отговори ми моля?
И стига с тези детинщини за заяжданията.

# 218
  • Мнения: 134
Не съм казала,че ти си ме наричала скъпа,драга и т.н.!Ако наистина си харесвам и обичам професията,ако я практикувам с желание  да винаги ще съм на линия!Още повече,че говорим за професия,при която полагаш клетва,професия на която ти,аз и всички останали разчитаме!ЛИЧНО МНЕНИЕ!!!!!!!!!!!И не се вдетенявам по въпроса за заяждането,защото преди няколко дена прочетох пожелание от Розовата Шапчица да изпитам на гърба си немската здравна система #Cussing out!!!!!!!!Е,кажи ми това не е ли заяждане??????

# 219
  • Мнения: 98
Не съм казала,че ти си ме наричала скъпа,драга и т.н.!Ако наистина си харесвам и обичам професията,ако я практикувам с желание  да винаги ще съм на линия!Още повече,че говорим за професия,при която полагаш клетва,професия на която ти,аз и всички останали разчитаме!ЛИЧНО МНЕНИЕ!!!!!!!!!!!И не се вдетенявам по въпроса за заяждането,защото преди няколко дена прочетох пожелание от Розовата Шапчица да изпитам на гърба си немската здравна система #Cussing out!!!!!!!!Е,кажи ми това не е ли заяждане??????
Какво значи ако или да или не
ами ако детето ти примерно се разболее, не ти го пожелавам, пак ли ще можеш да си на линия 24 часа за другите
всичко това е толкова нереално, че няма накъде, ако си обичам професията, това може да го каже само човек който не се е сблъсквал лично с това

# 220
  • Мнения: 98
И прочети още веднъж ама обстойно Хипократовата клетва за която всички толкова много се хващате
Съмнявам се обаче, че ще можеш да я разбереш
Няма смисъл вече да се повтаряме едно и също

# 221
  • Мнения: 134
Вие не разбирате ли думичките ЛИЧНО МНЕНИЕ!!!!!!!!!!????????Това е моето мнение,стига с тези примери ooooh!!

# 222
  • Мнения: 6 648
Вие не разбирате ли думичките ЛИЧНО МНЕНИЕ!!!!!!!!!!????????Това е моето мнение,стига с тези примери ooooh!!
Личното ти мнение е ,че можеш да си нон-стоп на линия с адекватна реакция и професионални решения  newsm78
Смехотворно е просто.
Сега погледнах ,че си на 20 тъй че едва ли можеш да имаш мнеие за това .

# 223
  • Мнения: 160
На мен като пристигнахме в Канада ми направи впечатление надписите в чакалните на лекарските кабинети, че доктор еди-кой си за днес си е изпълнил лимита за прегледи и вече не приема пациенти, за какво 24 часово обслужване говорим?

 Примерно днес моят личен лекар има 8 часово дежурство обаче е прегледал доста пациенти и след определена бройка той няма право вече да преглежда защото се води изморен и няма да може да ти обърне внимание и да реагира адекватно на проблема ти.

 Нямам директен номер а за мобилен даже не става въпрос на семейният ни лекар или педиатъра на бебето.

В дни когато не преглеждат ходим при останалите лекари от клиниката а след 20:00 часа се ходи в спешното където може да се наложи да се чака с часове ако има хора с по-сериозен проблем от теб.  За по-леки неща специално за деца има 24 часа телефонна линия където можеш да се обадиш да попиташ, има и спешно отделение към детската болница ако се наложи но и там се чака с часове.

На мен системата не ми пречи и ми се струва справедлива но наши приятели тук, които в България са имали връзки в болница и са ги преглеждали винаги за минути са много недоволни от Канадската здравна система.

Но искам да добавя, че разбирам и хората които са толкова отчаяни от некадърни лекари в България и когато имат добър семеен лекар искат само той да ги преглежда и да се грижи за тях но това е просто невъзможно. И част от проблема се корени в това, че лекарите работят половин ден в държавна болница после тичат в частен кабинет или поемат прекалено пациенти и как този лекар ще може да даде 100% от себе си?

Това е моето  непрофесионално мнение.

Последна редакция: пн, 09 ное 2009, 09:13 от hand

# 224
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 809
Ама наистина бях решила,вече да не взимам отношение по темата,но .........въобще не става дума за 24 часово разположение, по - простата причина,че 90% от ЛЛ си вдигат телефона когато са на смяна и не винаги до 19.00 (какво е това лекуване по телефона е друг въпрос). За  нощните дежурства,събота и неделя, и празниците са дежурните центрове, така че стига мрънкане и хленчене Crossing Arms
И прочети още веднъж ама обстойно Хипократовата клетва за която всички толкова много се хващате
Съмнявам се обаче, че ще можеш да я разбереш
Няма смисъл вече да се повтаряме едно и също

Кой и кога уважаема Раби,ти връчи короната на най- умната потребителка и единствената разбираща проблемите, и кой ти дава право на подобни квалификации.Кукувица оптимистка, кой може и кой не може да има мнение, ти как го прецени?

Общи условия

Активация на акаунт