Обичате ли да чистите домът си?

  • 7 666
  • 120
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 166
Истинска наслада за сетивата ми е подреден и чист дом, с приготвено ястие. Главно заради прекрасното усещане, че в следващия поне половин час нямам подобни задължения.

# 76
  • Мнения: 6 714
Обичам да чистя домът си, а обожавам да го прочиствам от всякакви боклуци, които се натрупват с времето! Даже онзи ден слизах в мазето, превърнали сме се в склад за всякакви, всякакви щуротии!  Sick

# 77
  • Мнения: 120
и аз обичам вкъщи да ми е чисто, но все повече ме мързи да пускам прахосмукачка... каня се, каня се... но предпочитам да правя друго по-забавно Simple Smile

# 78
  • Мнения: 351
Да обичам,това което мразя е да мия чинии!  Simple Smile

# 79
  • Мнения: 373
Обичам да чистя, но на спокойствие - не да разгонвам децата и мъжа ми от стая в стая, още по-малко да минавам за н-ти път едно и също място, заради малките пакостници  Simple Smile  Нямам възможност обаче, да ги връча на някой за няколко часа извън къщи - много рядко се случва, и за това често чистя през ноща  Crazy Не ми пречи, обаче на сутринта съм просто ....Срещу нас има бензиностанция и сигурно хората там ме мислят вече за луда, особено миналия месец като си мих прозорците на терасата в 1 сутринта  Crazy

# 80
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Оооо, много!
Но само, ако няма кой да ми се мотае в краката! Crossing Arms - тогава съм най-стихийна. hahaha

# 81
  • Мнения: 1 176
Аз, откровено казано, мразя и ми е ужасно досадно.  ooooh! Преди да започна, ми е нужно да се настроя психически, че ще върша нещо неприятно, но наложително. И така, примирявам се, започвам и нетърпеливо очаквам да приключа.
Обичам да ми е чисто и подредено, поддържам дома си, но мразя времето прекарано по този начин. И за да си облекча този неблагодарен труд съм се обзавела с всякакви прахосмукачки, подочистачки, парочистачки, прахосъбирачки, мокри кърпички, магически гъбички, бърсалки, изтривалки и прочее чудесии... Laughing Старая се максимално да улесня и съкратя времето прекарано в чистене.

За тези, които обичат да чистят   bouquet, възхищавам ви се!
Но, кажете ми, от къде и как се поражда това удоволствие докато чистите?

# 82
  • Мнения: 5 370
Мога да сготвя днес 3 неща, но не обичам да чистя.
Обаче вече си имам жена от 3 години, та....не съм таргет на авторката на темата. Flutter

П.С. Егати чистата....тема.

# 83
  • Мнения: 3
Не съм маниячка на тема-чистота,но е много по-приятно,когато е чистичко.Определено обичам да чистя,но само когато съм в настроение-не ми е приятно да го правя по задължение.

# 84
  • Мнения: 1 731
Обичам да чистя, но на спокойствие - не да разгонвам децата и мъжа ми от стая в стая, още по-малко да минавам за н-ти път едно и също място, заради малките пакостници  Simple Smile 

 Peace Това е и моят отговор.Иначе ми е мъчение ,не удоволствие.Но няма как. newsm78

# 85
  • Мнения: 112
  Обичам да чистя, но нямам време, къщата ми е за ремонт и  колкото и да чистя не личи.От  тая работа ме  хваща  кръста и удоволствието от почистването става досада. Tired

# 86
  • Мнения: 201
Ненавиждам чистенето, както и изобщо всякаква домакинска работа с изключение на бъркането на сладки и кексове! Но пък не търпя да ми е мръсно и разхвърляно, затова всички вкъщи са инструктирани, че се пази чисто и прилично подредено (по-точно лесно проходимо...), храна извън радиуса на кухненската маса не се изнася, с обувки не се ходи, кучето при първа възможност се изкарва в градинката и не се търкаля по килима. В противен случай мама се превръща в хуна! Чистя веднъж седмично основно прахосмукачка + парцал. За баните и тоалетните си поделяме работата, мъжо ги намазва с еко-препарат от вечерта (с бяла глина, супер ефикасен и без миризма!), а аз само сливам на другия ден и забърсвам. За прозорците, като ми се видят позамърсени спускам прозрачните пердета отпред и откарват поне още месец без миене, много омразна процедура ми е, а и половината ми стени са все прозорци!
Подреждането ми е болка, у нас народа е артистично разпилян и кога ли ще направя такава оборка в посока коша, дето всички ще останат без гащи и чорапи за неопределен период!

# 87
  • Мнения: 539
обичам да е чисто,ама да чистя newsm11 и в крайна сметка няма как,правя го.Като забогатея ще си взема икономка smile3521

# 88
  • София
  • Мнения: 21
Не ми е от най-любимите дейности, но напоследък /с напредване на възрастта/ забелязвам, че все по-често започвам да се вманиячавам. Преди чистех един път в седмицата, от известно време зачестих с подреждането и юркането на домочадието. #Crazy

# 89
  • Мнения: 0
Аз съм на мнение,че като не чисти човек с желание резолтатът не е най-добър.

Общи условия

Активация на акаунт