Внимание! ПАРАЦЕТАМОЛ - опасно за живота

  • 57 086
  • 246
  •   1
Отговори
# 210
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не си играйте с високата температура, не е майтап това. Ако сте вдигали до 40 градуса би трябвало да знаете, че това не мори вирусите и бактериите. Обаче въздействието на тази температура върху мозъка е необратимо. И въпреки страхотиите, прочетени тук, аз продължавам да вярвам, ча парацетамолът е по-безобиден от аналгина, че и от аспирина, затова смятам да продължавам да го употребявам за сваляне на температура и облекчаване на болки.

# 211
  • Мнения: 682
Angel Wings, болестотворните организми започват да умират при температура над 38  градуса, а не чак при 40 градуса.
Опирам до средствата на конвенционалната медицина в краен случай.

# 212
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Angel Wings, болестотворните организми започват да умират при температура над 38  градуса, а не чак при 40 градуса.
Опирам до средствата на конвенционалната медицина в краен случай.

Ако беше така организма нямаше да повишава температурата си над 38 градуса. Организма е изключително умен.Ако не е необходимо допълнително повишаване на температурата - той няма да го прави.

# 213
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Вярно е, че и малкото покачване на Т започва да убива болестотворните микроорганизми, но съвсем не винаги в достатъчно количество. Ако можехме да разчитаме на покачване на температурата на 38.5 примерно щеше да е супер.

# 214
  • София
  • Мнения: 1 444
Само да те светна нещо,
Тонипирина е аналгин, който е кръстен на името на собственика на Чайкафарма, който се казва естествено Тони.Тъй като лично го познавам ми е известен този факт.Не знам защо реши, че е Парацетамол?

# 215
  • Мнения: 12
Само да те светна нещо,
Тонипирина е аналгин, който е кръстен на името на собственика на Чайкафарма, който се казва естествено Тони.Тъй като лично го познавам ми е известен този факт.Не знам защо реши, че е Парацетамол?


tonypiryn=paracetamol Hug

Последна редакция: нд, 06 дек 2009, 09:47 от gluon

# 216
# 217
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Само да те светна нещо,
Тонипирина е аналгин, който е кръстен на името на собственика на Чайкафарма, който се казва естествено Тони.Тъй като лично го познавам ми е известен този факт.Не знам защо реши, че е Парацетамол?

Явно се е избъзикал.

# 218
  • пак там
  • Мнения: 2 885
gluon=omega 9 ?

# 219
  • Мнения: 3 146

Няма ли модератори тук?!
 ooooh!
При това горното е отнесено към Бу!!!

Ей, писна ми от реклами в този форум! Ама правете ги в другите подфоруми, защо в Здравния, не ви ли е срам?! Crossing Arms

# 220
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 866
Не се ядосвай, има модератори Grinning Omega-9 е в малка почивка сега и няма да може да ви пише за известно време, та внимавайте с парацетамола.

# 221
  • Мнения: 12

Няма ли модератори тук?!
 ooooh!
При това горното е отнесено към Бу!!!

Ей, писна ми от реклами в този форум! Ама правете ги в другите подфоруми, защо в Здравния, не ви ли е срам?! Crossing Arms

Изинете, но не се разбира точно какво се рекламира тук. Може ли да ме информирате? Единственото, което намирам е инфо за многобройните имена, под които се продава парацетамол. Мои познати редовно пият такиа за главоболие или хрема, без да знаят, че тоа не е безопасно.  Shocked

Темата е интересна и информираща. А не рекламираща.

# 222
  • Мнения: 686
Ъхъ,след предходния постинг няма съмнение.

# 223
  • Мнения: 2 018
Ъхъ,след предходния постинг няма съмнение.

Просветете нас непросветените.  Laughing

# 224
  • Мнения: 686
Ъхъ,след предходния постинг няма съмнение.

Просветете нас непросветените.  Laughing
Този потребител(omega 9) взе да спами като разбра,че се бъзикат само в темата му и мисля,че му дадоха почивка модераторите.Появи се gluon и Рися предположи,че с омега9 са едно и също лице.В последния си постинг звучи наистина като омега9,та затова и аз писах,че не се съмнявам,че са едно и също лице.

Общи условия

Активация на акаунт