Книги на чужди езици

  • 4 091
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 009
Да, и аз за Никалъс Спаркс гледах вчера от къде да си поръчам  Laughing

# 16
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 745
Всичките ги имам Ео, ама не са книжни. Че даже и аудиото на всички.
Ако решиш, свиркай.

# 17
  • Мнения: 1
Препоръчвам следните юношески романи на английски, подходящи за проверка на езика. С упражнения и тестове към всяка глава.Намират се  по големите книжарници.
1.  Full Moon Kisses
2.  Last Chance for a First Date

# 18
  • Мнения: 106
Waterstones UK това е любимият ми магазин,докато жевеех там,можех да прекарвам по цял ден с чаша лате и да си преглеждам книги...имат и директна поръчка от техния сайт,възнамерявам да си поръчам вампирските книги на Стефани Майер,да не кажа че са тройно по-евтини и в оригинал,също така има много още книги с 50% намаление,което за съжаление в Бг още дълго време няма да стане...жалко за любителите на книги.....

# 19
  • Мнения: 759
Съмнявам се някой да знае, но все пак ще питам Wink Искам да чета книги на словашки  (без значение дали преводна литература или оригинални словашки автори), но не знам къде в Бг мога да намеря. Искам нови и съвременни автори, а не старите изучаващи се чехословашки автори, които има в университетската библиотека. Та, да знаете къде бих могла да намеря? Открих един сайт за поръчване на книги онлайн от слов.сайт, но не мога да си позволя да дам около 35-40лв за книга (с доставката), като самата книга струва не повече от петнадесетина лева  Sad

# 20
  • Мнения: 241

супер линкове! особено първия  Peace

LemonDesi и други притежатели на рийдър - колко струват книгите купени за рийдър, разликата с книжните каква (например ако книгата на хартия е 15 долара колко ще е в ел. вариант  newsm78). Обмислям закупуване на такава джаджа, та затова

както някои от вас и аз чета на чуждия език основно, за да поддържам, а и защото си е друго в оригинал

Izzabella Waterstones UK са си като американския Barnes&Noble... кога ли и в България ще имаме нещо подобно. Аз лично съм разочарована от това кеото ни се предлага от големите книжарници тук - отиваш и гледат да си тръгнеш по бързо, егати търгашите

сега съм на чик-лит



иначе чета по няколко едновременно и така се разнообразявам

# 21
  • Мнения: 7
За тези, които са от София - площад Славейков, сергиите точно срещу входа на библиотеката. От там съм си взимала заглавия на английски език. Бая ровене падна по кашоните, но останах доволна. Имаше детски книжки /аз ги предпочитам, защото езика ми още не е на ниво/, но имаше и сборници с разкази, романи и сума ти учебници.  Ако нямате против четивата втора употреба.

# 22
  • Мнения: 7 009
Да, там съм намирала и на френски, ако ви трябват.

# 23
  • Мнения: 241
а на испански?  newsm78

# 24
  • Мнения: 7 009
Не помня, не знам испански, гледах само за езиците, които знам Blush
Но е възможно, виждала съм и на немски, и на руски.
Защо да няма и испански Thinking

# 25
  • Мнения: 60
шарена сол, не знам испански, ама на френски и английски си заемам от съответно Френския център и една английска библиотека в СУ. Така че пробвай в Института "Сервантес", изглежда ми голям и с богата библиотека, срещу абонамент вероятно ще имаш избор. Дано да съм ти била полезна.

# 26
  • Мнения: 241
petmarsto
права си.. проверих - 15 лева годишна такси си е направо далавера, а и са ми наблизо
мерси за идеята

# 27
  • Мнения: 7 009
Прави сте, разбира се, за институтите и библиотеките Simple Smile
Просто понякога по сергиите има стари съкровища или невнесяни тук.
Иначе и аз купувам от Френския институт  Grinning
Не съм записана в библиотека, защото не мога да чета в срок.
Добре си ми беше в университетската френска библиотека, там срокове нямаше, 3 години им държах едни, защото все нямах време да ида на изпит  ooooh!

# 28
  • Мнения: 106
Шарена сол,наистина скоро няма да има такива книжни магазини .....за съжаление,въпреки,че аз съм много доволна и на магазините втора употреба в Англия,когато ходя ,си купувам много нови издания за без пари ,хората там четат много и не задържат книги в къщите си,освен преполагам луксозни издания.В момента у нас имам много книги джобен формат на английски,даже повече от на български,някои са за 20-30 пенса-напр."Богат-беден" и др. съкровища....

# 29
  • В друго измерение
  • Мнения: 155
Aз си поръчвам от http://www.bookdepository.co.uk/?selectCurrency=USD има голям избор и доставката е безплатна;

Мили дами, искрено се извинявам за глупавия въпрос, който ще задам, но съм в голяма чуденка  newsm78
Искам да си поръчам книжки от bookdepository.com, регистрирах си картата, нямаше проблем, но понеже това ми е първото изобщо пазаруване онлайн и си зададох адски глупавия въпрос как точно да напиша адреса  Praynig
Приятелка ми праща картички от Америка и го пише bl. 458, vh. B, ap. 56, ей така, но все пак искам всичко да ми пристигне точно и реших да помоля за помощ  Praynig
Не зная дали тук е подходящо, просто тук видях да споменавате bookdepository  Praynig
Четох, рових се, но нещо не ми попада информация за адреса специално ooooh!
Много ще съм ви благодарна, ако ме насочите  Praynig Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт