Весели ритничета от ЮНСКИте мъничета! - 18

  • 20 585
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • С-я
  • Мнения: 38
polkidot, възмущаваме се срещу идеята,която са родили "умните им глави"!Съгласна съм, че на държавата и трябват пари, но защо ще ги вземат от нас и от бъдещети ни дечица? Защо ги вземат от тези,които си плащат осигуровки и данъци?И може ли да ми кажат с какво мойто дете е по-лошо от това ,което се е родило 4-5 месеца по-рано и му се полагат 90% за 1 година?!
И като е криза защо се увеличават заплатите на народните представители,а сутринта слушах,че и имало такова предложение за увеличение и на кметовете на общини с София?Или за тях няма криза?

Да се изясним, за да не стават грешки
1. Тази идея не е обявена официално от НИКОГО
2. От кого да вземе държавата пари, ако не от тези, които плащат???? Някакви идеи?
3. Ние също може да сме от тези в заварено положение, защото няма такова предложение в НС за обсъждане, а си има ред, който трябва да мине, за да отиде на гласуване. Аз бих протестирала срещу такова решение, независимо дали мен ме засяга лично или не.
4. Депутатските заплати ги замразиха, доколкото си спомням.

моя лична позиция е, че висшите управници трябва да имат висока заплата,защото носят голяма отговорност. Ако са бедни- те са склонни към корупция.
Отчаяното положение е основание за отчаяни действия.

# 691
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета!

Нова съм във форума и бих искала да се присъединя към юнските мами Simple Smile Терминът ми е на 24 юни  (изпратих на Киди ЛС с повече информация).

Желая леко бременеене на всички (то време не остана Simple Smile)

# 692
  • София
  • Мнения: 1 044
Добре дошла, Rening   bouquet

Аааа, има си още време - най-интересното тепърва предстои  Wink

# 693
  • Бургас
  • Мнения: 10 366
Момичета и аз предлагам да спрем да си разваляме темата за сега. Stop Има къде по-приятни теми за разговор.На всички ни е меко казано неприятно от новината, но освен да се изпокараме тук, до друго няма да стигнем.А и има отделна тема специално за това - заповядайте.Който има желание може да я следи и да се включва.  Peace

Rening , добре дошла!   bouquet Информацията трябва да я пратиш на Valq, защото тя пуска темичката сега. Peace

И да добавя нещо положително за НОИ.Днес си проверявах болничните за февруари и за мое учудване са изчислени и утре би трябвало да ги получа.Нашата счетоводителка ми каза, че ще внесе осигуровките, декларация 1 (дано не греша за това) и болничните ми на 9 или 10 март.И днес, една седмица по-късно от НОИ са ги обработили.Това са 5-6 работни дни. Grinning Направо не вярвах като видях.Утре ще кажа със сигурност дали са ми преведени парите като си видя банкирането. Peace Това ме кара да мисля, че може би наистина зависи много и колко са коректни работодателите и счетоводителите, но не бързам да си правя генерални заключения. Wink

Последна редакция: ср, 17 мар 2010, 11:15 от Мария♥

# 694
  • Мнения: 314
Момичета, не се ядосвайте предварително.  Naughty Нищо още не се знае.

esma, благодаря за загрижеността.  Hug Поради моите здравословни проблеми, се налага периодично да постъпвам в болницата за проследяване на бременността. Слава Богу, всичко засега е наред, надявам се и занапред да е така.  Praynig  
Хемоглобинът ми е паднал и аз започнах да пия Феро-Фолгама. Обаче, откакто я пия, нещо ме е хванало едно разстройство и се притеснявам дали не е опасно.  Confused Вчера бях на ЖК, но забравих да попитам.

Иначе нашата мацка е добре.  Flutter Обърнала се е седалищно.

bubalanak, лежа в Патологията в Майчин дом, в отделението на д-р Дяволов. Всички там са много добри специалисти. Според мен няма да сгрешиш, ако си го избереш за екип за раждане.  Peace Само да те предупредя, че там секцио по желание няма да ти направят, само по медицински показания. Всички мои познати, които са си го избрали за лекар, са останали много доволни. Живот и здраве, мисля и аз да си го избера за секциото.  Peace

В понеделник, след като ме изписаха от МД, отидохме с татито на тази лекция - http://www.moebebe.com/?id=3, беше изключително полезна и приятна. Лекторката беше педиатърка и всичко обясняваше подробно. Останахме много доволни.  Grinning

# 695
  • Мнения: 0
Добре дошла, Rening   bouquet

Аааа, има си още време - най-интересното тепърва предстои  Wink

Благодаря ти, esma Simple Smile

Най-накрая и аз да се запиша тук - темите са много интересни. А иначе това е първата ми бременност - до тук, за щастие, всичко протича нормално, надявам се така да е до края.

# 696
  • Мнения: 0

Rening , добре дошла!   bouquet Информацията трябва да я пратиш на Valq, защото тя пуска темичката сега. Peace


Благодаря за информацията, Мария Simple Smile. Пуснах съобщение на Valq.

# 697
  • Мнения: 4 219
На мен ми е интересно в нашия случай какво значи заварено положение?
Дата на раждане или дата на излизане в 45-дневния предварителен отпуск?

Иначе, аз мисля, че след като осигуриха достатъчно места в градините, съвсем спокойно можем да пратим 6-месечните си деца там и да си ходим спокойно на работа. Какво ревем толкова?

Е**си.

Аз плащам 450 лв на месец, за да мога да работя - съответно за да може детето ми да е на градина. Място за него нямаше. В 25 градини.

Обидна е дори мисълта, че са помислили за това като за адекватна антикризисна мярка.
А това, че не е прието е факт, но дори като проект за проектозакон е пълен абсурд.

# 698
  • Мнения: 23
За последно се включвам по тази тема: Да имам предложение да се вземат пари от малцинството, за което е бизнес да раждат децаи да вземат 2 години майчински, помощи и детски. За висшите управници съм съгласна, НО те и с високи заплати пак се корумпирани?!И последно относно тези майки които не ги хвана болничните 1 година,тогава го приеха доколкото си спомням и за бебета до определена възраст!
Това е мойто мнение и за да не се приеме като заяждане просто повече както написах няма да се включвам по въпроса.Иначе ако се наложи протест,там съм!

# 699
  • Мнения: 1 183
Здравейте!
Относно темата, ако излезе официално, макар че днес правителството каза че е не официално, на протест съм също!
Сега искам да питам вашите бебета всеки ден ли ритат еднакво, всмисъл моето един ден полудявана направо а на следващия го усещам доста по-рядко и по-слабо?
За лекцията утре в мола съм на линия!

# 700
  • Мнения: 781
silvyy , и аз всеки ден го усещам различно, даже и на различни места  newsm78 Това е нормално . А ти нещо се притесняваш от това ли, или просто да сравниш с другите ?

# 701
  • Мнения: 4 219
Ето тук може да кажете нещо на Дянков, ако ви влече.
http://www.facebook.com/?ref=logo#!/topic.php?topic=16199&post=70033&uid=301127915243#post70033
Аз вече го направих.
И аз спирам по темата тук.

# 702
  • Мнения: 8
silvyy, аз последната седмица 2-3 дни го усещах много слабо. От вчера обаче пак имам футболен мач Joy

# 703
  • Мнения: 94
И аз го усещам различно, даже по някога започвам да се притеснявам, галя го да се размърда ама не ... когато му дойде музата, но вчера голямо блъскане беше Crazy, не просто подритване.

# 704
  • Мнения: 189
Момичета,какво ще кажете за тази количка?
http://eshop.chipolino.com/?act=inside_product&product_id=377

Общи условия

Активация на акаунт