На каква възраст дадохте на детето негов личен мобилен телефон?

  • 10 349
  • 189
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 12 081
Доколкото  разбирам,  темата вече не е актуална , но и аз да кажа мнението  си.
Получавам служебно сп. "Обществено възпитание",  издание на ЦК за борба с противообществените прояви на малолетни  и непълнолетни.В един от броевете има подробна статия за вредата от мобилните телефони върху неукрепналия  детски организъм, сериозна статия, позоваваща се на проучвания и изследвания, затова и така подробно цитирам източника.Според автора преди   да навършат децата 12г. е нежелатено да ползват мобилен телефон ,много  подробно е описано,  но цитирам само възрастта, тъй като за възраст тук стана въпрос.

За  себе си -колкото  по-късно, толкова по-добре.Синът ми е на 4 и половина, умее да си служи с мобилен телефон, често издебва баба си и ми се обажда по тел.  когато е при нея, но ще се постарая възможно в по-висока възраст да му купя такъв телефон.За училище- ако се случи да си тръгнат по-рано децата/ а това едва ли се случва по-често  един-два пъти в годината/, ще помоли някоя учителка да се обади, все ще се намери начин да не остане сам.

Тези вещи, колкото улесняват бита ни,  толкова и го затрудняват.Когато съм на почивка и звъня на майка ми, вече жена на възраст, познайте какво изпитвам като не ми вдига телефона.

За вредностите, съгласна съм, че не можем да се опазим от всичко.но за детето си се старая, без разбира се да вярвам, че успявам.Колкото мога да опазя здравето му, го правя.Затова не му купувам ягоди през  януари, нито кайсии  през април.Ограничавам стоенето пред компютъра не със забрани, а с предложение да излезем да играем и т.н.Водя го на плаж рано сутрин, а не в 10 часа, защото "горкото дете, кога ще си отспи".При всяка възможност сме сред природата.Каквото зависи от мен, правя го, каквото не зависи, няма как променя.

# 121
  • Мнения: 337
Ние получихме такъв за 4-тия си рожден ден. Вярно че звъни ни когато се сети, но има и положителни неща, научи се да ползва камерата, стана стимул да започне да срича като чете списъка с обажданията. Peace

# 122
  • Мнения: 1 749
Интересно....Книги вече не се ли продават ,че децата се учат да сричат със списъка с обажданията?

# 123
  • София
  • Мнения: 6 999
Интересно....Книги вече не се ли продават ,че децата се учат да сричат със списъка с обажданията?

Интересно... има ли някъде указание по какво следва да учим децата си да четат и пишат?  newsm78 Пропуснала съм го явно...
Защо не се опитате да проумеете, че нещата рядко биват черни и бели и обикновено са в средата...  ooooh!

# 124
  • Мнения: 9 990
Интересно....Книги вече не се ли продават ,че децата се учат да сричат със списъка с обажданията?

Детето ми не срича, а чете книжки.
Английски не знае, та и да срича по телефона-успех няма да има.
За целта сме се снимали-аз, баща и, леля и и бабата.Като звъним-показва се снимката и детето не срича.Избирането е съответно само към нас, няма възможност да се мотка по меню-то.С бтрз бутон под номер 1/ 2/ 3 /4 съответно сме пак ний.Телефона е телефон-алоооо, мамоооо, пуснаха ни, ела да ме прибереш.Толкоз.Не е книга.Два бутона са, какво има да срича.Аз самата ползвам по същия начин телефона си.

# 125
  • Мнения: 7 947
Е, значи все пак трябва да е телефон с камера.
И защо му е да знае кой го търси?
Аз ако купя, ще искам да имам връзка, не да го уча на каквото и да било.

# 126
  • Мнения: 9 990
да, вилико, стар и евтин.
аз не съм учила на нищо- с едното копче вдига, с другото затваря.Какво има да учи?
Купила съм, за да имам връзка, а не да уча, аз и не уча.
Миналата седмица беше ситуацията с пускането по-рано и то детето не беше в училище в квартала си, а през квартал в занималнята.За да се прибере сама-означава да ходи пеша, да се качи на превозно средство, да слезне, да пресече булевард и да върви пеша изцяло по уличното платно.
Или да седи и да чака сама в чужд квартал навън два часа.
Ти кое би избрала? Mr. Green

# 127
  • Мнения: 1 749
Интересно е и друго : защо отговаряте на въпрос,който не е зададен към вас?

# 128
  • Мнения: 7 947
Учителките не оставят децата сами. Поне тези, които познавам, поне в училищата, където съм била. Ако свършат по-рано - все се намира кой да стои с тях, пък дори и охраната.
Не знам защо ме питаш кое бих избарала  Thinking
За ученето - беше по повод пост назад.
А моето мнение е, че трябва да има иначе в първи клас обаче, не по-рано/доста назад съм го казала/.

# 129
  • Мнения: 9 990
е, а аз не чак толкова доста назад пък съм казала, че при нас няма кой да остане с децата.Понякога.Случвало се е сутрин да си пуснеш детето, а в класната да няма учител.Забранено ни е да влизаме родителите навътре, за да проверим. Mr. Green
Питам те, защото това е реална ситуация случила се преди няколко дена, истинна, не хипотетична, това, че на теб не се е случила , не значи, че някъде няма човек, на който да му се случи пък.

# 130
  • Мнения: 7 947
е, а аз не чак толкова доста назад пък съм казала, че при нас няма кой да остане с децата.Понякога.Случвало се е сутрин да си пуснеш детето, а в класната да няма учител.Забранено ни е да влизаме родителите навътре, за да проверим. Mr. Green
Ами като това е факт - не виждам как някои би ме накарал да си оставя детето само, без надзор, абсурд  Naughty
Не че телефона в тоя момент ти помага предполагам.

# 131
  • Мнения: 9 990
е как да не ми-обажда се детето, отидвам да го прибера...
за сутрешната ситуация-разбрах впоследствие.Там е друга стратегията-влиза детето-аз чакам, то се връща да каже че е ок и чак тогавам си тръгвам аз.

# 132
  • Мнения: 7 947
е как да не ми-обажда се детето, отидвам да го прибера...
за сутрешната ситуация-разбрах впоследствие.Там е друга стратегията-влиза детето-аз чакам, то се връща да каже че е ок и чак тогавам си тръгвам аз.
Така де, може и без телефон  Wink

# 133
  • Мнения: 9 990
сутрин, а следобяда, в който приключиха два часа по-рано?? Wink
за сутрините проблем няма, проблеми може да има при по-ранно свършване на заниманията.Тогава детето може спокойно да набере близък, който да дойде да го прибере.

# 134
  • София
  • Мнения: 6 999
....Аз ако купя, ще искам да имам връзка, не да го уча на каквото и да било.
#Crazy #Crazy #Crazy

Това изявление ме стъписа...
Някои родители /не много - само някои/ все още желаем да учим децата си на това-онова, допълнително към основното предназначение на елементарните вещи.

Китана, ако искаш някой конкретно да ти отговори на конкретен твой въпрос - задай го на лично съобщение. В общата тема да пише и да отговаря може всеки - не е против правилата на форума.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт