Столче за кола 9-36 кг ?

  • 37 655
  • 160
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 11 828
[
Аз ще купувам стол 9 - 25 кг. /показания по-нагоре Cangaroo Simple Smile / и се надявам дълго да му става, понеже е слаб.
А до каква възраст са задължителни столчетата по закона?

До 12 години или ръст 152,което от двете детето достигне първо.

# 106
  • Мнения: 38
А има ли някой, който да сподели мнението си или опита за Cangaroo Journey?

# 107
  • Мнения: 13 512
до 12 години май беше...или до не знам аккъв си ръст и 36 кг.
наскоро чух една майка да казва" Абе те сега  на 12 по дискотеки  ходят,в стол  ще се вози! " Търсеше седалка за 2 год. дете.

# 108
  • София
  • Мнения: 44 422
ами те дискотеките нямат общо... все едно да кажеш - възръстен човек, пък с колан ще се вози...

# 109
  • Мнения: 13 512
ами те дискотеките нямат общо... все едно да кажеш - възръстен човек, пък с колан ще се вози...

Ами  имат  го забебешко.Казвам ти-за 2 годишно седалка търсят,не бил вече за столче.

# 110
  • София
  • Мнения: 44 422
има такива да,  някои и седалки не купуват.

# 111
  • София
  • Мнения: 2 781
колко ти е голямо детето - като размери?
и какъв е бил този стол?
Столът беше Пег Перего. Иначе малкия беше 86 см, сега да е 90см. Висок е за възрастта си, но не е нещо прекалено.И е по-скоро слаб (около 11 кг да е бил). Ама ми се стори, че няма как да се регулира височината на коланите, при положение, че най-горният им процеп вече е 4 см под раменете му. Мисълта ми е, че като порасне още малко и  положението на коланите съвсем няма да е безопасно, а може и да не съм права де...

А това за 12 г. вярно е малко нереално. Повечето 12годишни отдавна са ги минали и килограмите и ръста Simple Smile.
Иначе всеки си носи отговорност за себе си. Вярно е, че ние в столчета не сме се возили, но след като на днешно време може да се предложи по-безопасен вариант за децата ни, не виждам защо да не се възползваме.

# 112
  • София
  • Мнения: 44 422
е, ако са ги минали...да...

твоето дете обаче си е доста едно 11 кг никак не малко за дете под годинка Wink и 90 см...това си е среден ръст и кила на двегодишно Wink жив и здрав да ти е юнака Simple Smile
с тези размери - да вероятно за вас 9-36 кг би бил по-добър вариант. Wink


за перегото не знам, никога не съм го вждала на живо, когато купувахме 9-18 още нямаше такъв  техен.

# 113
  • Мнения: 3 611
Здравейте,

Изчетох цялата тема, за да не досаждам с повтарящи се въпроси, и все пак не намерих отговор на моите, така че съм ви много признателна ако ми помогнете да избера модел.

1. как да разбера дали колата ми я има тази система изофикс - какво представлява и какво е предимството на столчета с такава?
2. бюджетното ми ограничение е около 250 лв, за които искам да си купя оптимална сигурност.
3. държа да има някакъв вариант за по-легнала/полегнала Simple Smile позиция
4. моето дете също е много едро (няма на кого да се метне Laughing Wink) и не предпочитам вариантът 9-18 кг, но бих направила компромис с това, ако е по-широчко и дългичко столчето, а не като случая на Пег Перего-то на sadlady. Например това дали е от "тесните" и може ли да полягва
http://www.shtarkel.com/products/1386-stol-za-kola-9-18-kg-kiddy … infinity-pro.html

...
п.п. Angel Dust е банда, която много обичам, в случая прякора съм убедена че не идва оттам, но просто ми напомни   superuu

Последна редакция: вт, 18 яну 2011, 16:40 от Doro

# 114
  • София
  • Мнения: 44 422
Доро
http://detiavto.info/isofix тук има снимки какво представлява, ако разбираш езика може и да прочетеш...
http://bezopasnost.bg/page.php?category=61&id=26&page=3 тук пише какво е изофикс.
ако не се лъжа такава систма имат  колите след 2005 и пак не всички.

до 250 лв с изофикс надали ще намериш така или иначе.

лошото при 9-36 кг е че нямат особено добре варианти легнала/полулегнала позиция... тези които имат, също мисля са по-скъпички....

по последният въпрос - взимаш детето на обиколка по магазините и тествате.

пп - в случаят прякора идва от името на албум на моя много любима банда...ама бандата е Faith no more Simple Smile

# 115
  • Мнения: 3 611
Благодаря ти   bouquet
В момента съм доникъде с избора... Ще тръгнем по магазините и накрая ще купим нещо, за което въобще не съм чела предварително  Crazy
И естествено после ще съжалявам  Tired

# 116
  • Мнения: 115
оТ 3 дни правя проучвания на столчета и накрая се спрях на Cybex -тези с възглавницата отпред като най-сигурни, но пак се сращнаха мнения които ги опровергават относно евентуален  челен удар че нямат достатъчна защита !Че едва ли не са наблегнали на сигурността при евентуален страничен удар!
Дайте съвет.Искаме стол от 9-36кг имаме и такова 0-18 и за да не го местим от кола на кола, пък и да не взимаме 2 от една и съща категория решихме да вземем 9-36. newsm78

# 117
  • Мнения: 1 650
по принцип наблягат повече на страничния удар, около 30% от фаталните удари са странични, срещу челен удар няма какво повече да направиш, освен да предотвратиш камшичния удар, за което са коланите
от тези с възглавницита погледни Kiddie тата

# 118
  • Мнения: 372
В момента търсим столче за кола, като основното е сигурността, т.е. бихме дали повече пари. Търсим 9-18 или 9-36кг. Четох че най-безопасната позиция е с гръб към движението, но това дали е ако има изофикс колата?
Ние нямаме изофикс (може ли да се монтира?!), столчето ни е закрепено с колани само и е всичко друго освен стабилно. Доста се размества, а внимателно изчетох как точно се закрепя и съм сигурна че е правилно сложено.

След внимателно разглеждане се спрях на нещо такова :
http://www.novobebe.com/cybex-pallas-cinammon-stolche-za-kola-bg-714.html
Интересуват ме мнения и до колко е стабилно? Дали детето би се чувствало удобно в него, притеснява ме възглавницата отпред  newsm78

# 119
  • София
  • Мнения: 44 422
детето ти е малко за 9-36.... то е малко дори и за 9-18 все още...
с гръб къ движението е по-безопасно винаги, дори и в автобус да се водзиш, изофикса си дава съвсем друг вид, допълнителна сигурност...
това до колко е стабилно зависи и от наклоните на седалката и облегалката на колата и как ще се "сработят" със стола, понякога стола "заспива", в друга кола, може да се клати...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт