Столче за кола 9-36 кг ?

  • 37 655
  • 160
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 372
За съжаление вече сме доста височки - 76см и столчето ни доста окъся, крачетата опират в задната седалка, самото столче доста се клати, коланите ѝ се смъкват, идват ѝ много ниско под раменете. Та в сегашното столче е всичко друго освен сигурно  Peace

Затова се налага да го сменим няколко месеца по-рано.

# 121
  • Мнения: 3 611
След внимателно разглеждане се спрях на нещо такова :
http://www.novobebe.com/cybex-pallas-cinammon-stolche-za-kola-bg-714.html
Интересуват ме мнения и до колко е стабилно? Дали детето би се чувствало удобно в него, притеснява ме възглавницата отпред  newsm78

Тук много го хвалят това столче, но аз четох недобри отзиви в чуждите сайтове - колко неудобно и притесняващо е за по-едри дечица. Ако се оправяш с английския се поразрови. все пак дори и безопасността да е на 1во място, на второ е комфорта на детето!

# 122
  • София
  • Мнения: 44 422
За съжаление вече сме доста височки - 76см и столчето ни доста окъся, крачетата опират в задната седалка, самото столче доста се клати, коланите ѝ се смъкват, идват ѝ много ниско под раменете. Та в сегашното столче е всичко друго освен сигурно  Peace

Затова се налага да го сменим няколко месеца по-рано.

това дали краката стърчат не е от голямо значение, главата ако стърчи вече  ,да...коланите - да това е проблем...
под малки за 9-18 имах предвид, че детето е малко да се вози по посока на движението и за това има 0-18 столове.
9-36 хептен са за по-големи деца, те са и по-широки и т.н.
а това че стола се клати...то и следващият може да се клати, най-добре при покупка пробвай на място как седи стола.
мен лично столовете с такива прегради не ми харесват.

# 123
  • Мнения: 0
В момента търсим столче за кола, като основното е сигурността, т.е. бихме дали повече пари. Търсим 9-18 или 9-36кг. Четох че най-безопасната позиция е с гръб към движението, но това дали е ако има изофикс колата?


Има и с изофикс и без

http://www.besafe.bg/home/izi-combi

Аз съм хвърлила око на този с изофикс, мъж ми остана много впечатлен от презентацията която ни спретнаха в магазина.

# 124
  • Мнения: 291
в категорията 9-36кг препоръчвам RECARO YOUNG SPORT

http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://www.tmbdirect.co.uk/ek … ;tx=82&ty=101

Синът ми се вози в него от около 9-месечен и никога не му е било неудобно, тясно или да му е висяла главата. Сега, когато му дойде времето, за бебето пак ще вземем такъв стол

# 125
  • Мнения: 0
в категорията 9-36кг препоръчвам RECARO YOUNG SPORT


Преди време гледах в ADAC и освен столчето което е до 13 кг. друг с добри показатели нямат.
Май разчитат най - вече на името на марката.

# 126
  • София
  • Мнения: 44 422
няма с отлични, има обаче с добри показатели не малко. Както има и с лоши... а има и сума ти кошчета, които дори не могат да минат теста....защото дори тези с лоши показатели, вес пак покриват някакъв минимум на сигурност....

# 127
  • Мнения: 3 611
няма с отлични, има обаче с добри показатели не малко. Както има и с лоши... а има и сума ти кошчета, които дори не могат да минат теста....защото дори тези с лоши показатели, вес пак покриват някакъв минимум на сигурност....

А не биват ли тествани само тези марки, които са си платили за това?  newsm78
т.е. това, че ги няма в тази класация, не означава, че не биха минали теста и не са безопасни, нали?
Защото все пак им слагат някакви европейски сертификати като етикети, едва ли безотговорно им ги подаряват  Simple Smile

# 128
  • Мнения: 0
А не биват ли тествани само тези марки, които са си платили за това?  newsm78
т.е. това, че ги няма в тази класация, не означава, че не биха минали теста и не са безопасни, нали?
Защото все пак им слагат някакви европейски сертификати като етикети, едва ли безотговорно им ги подаряват  Simple Smile

Не знам ама продавача който ни прави презентацията обясняваше, че най - добрите столчета които са в посоката на движение осигуряват едва 60 % безопасност, не ми се мисли тези които не са сред най - добрите колко осигуряват. Обесняваше, че столчетата които са на обратно осигуряват към 90 % безопасност.

# 129
  • София
  • Мнения: 44 422
няма с отлични, има обаче с добри показатели не малко. Както има и с лоши... а има и сума ти кошчета, които дори не могат да минат теста....защото дори тези с лоши показатели, вес пак покриват някакъв минимум на сигурност....

А не биват ли тествани само тези марки, които са си платили за това?  newsm78
т.е. това, че ги няма в тази класация, не означава, че не биха минали теста и не са безопасни, нали?
Защото все пак им слагат някакви европейски сертификати като етикети, едва ли безотговорно им ги подаряват  Simple Smile

ами това , което се вижда като резултати в адак и подобни - това са тестваните...да другите не са тествани и ако на чиполино има лепенка, че отговаря на не знам кой стандарт - вярвам най-искрено, че това е просто лепенка...точно както на някои пазари ако искаш да си купиш дънки левис, няма проблем да ти зашият такъв етикет - нали се сещаш Wink

silvana1111 - по-добре 60% от колкото 6% или 0%. Да не говорим, че тестовете се правят при определени условия, скорост и т.н., които в "естествени" условия, често не са такива... което допълнително разбира се намалява сигурността.
т.е. ако за едно столче са ти дали, че при челен удар дава 90% сигурност при 50 км в час...май при толкова ги тестваха, при 150-200 естествено изобщо няма да спаси положението стола...

И все пак - всеки стол е по-добър от никакъв...

# 130
  • Мнения: 0

silvana1111 - по-добре 60% от колкото 6% или 0%. Да не говорим, че тестовете се правят при определени условия, скорост и т.н., които в "естествени" условия, често не са такива... което допълнително разбира се намалява сигурността.
т.е. ако за едно столче са ти дали, че при челен удар дава 90% сигурност при 50 км в час...май при толкова ги тестваха, при 150-200 естествено изобщо няма да спаси положението стола...

И все пак - всеки стол е по-добър от никакъв...

Може би не си ме разбрала правилно.
Това което казвах е, че според мен е задължително столът да е от най - добрите, защото дори те (най - добрите) не дават 100 % сигурност.

# 131
  • София
  • Мнения: 2 781
В крайна сметка по препоръка и от тук си взехме това - http://www.novobebe.com/cybex-pallas-fix-shadow-stolche-za-kola-bg-2546.html
Много сме доволни засега! Столчето е и много красиво, освен всичките си други предимства заради които се спряхме на него. Например това на Кидди изобщо не ми хареса като го видях на живо.

# 132
  • Мнения: 18
Когато избирах столче, се бях спряла също на Cybex Pallas и на Recaro young Sport. Рекарото спечели защотo Cybex-a не лягаше добре в моята кола, модела е седан. Според мен при възможност е добре да се тества столчето как седи в колата, мисля че по-горе Angel Dust беше споменала същото.
От 9-18kg бях харесала един модел на Бебе конфорт, който се въртеше към вратата и според мен беше удобство при поставянето на детето, но в крайна сметка ми се видя малко за бебка, която е едричко бебе Grinning

# 133
  • София
  • Мнения: 2 781
Според мен при възможност е добре да се тества столчето как седи в колата, мисля че по-горе Angel Dust беше споменала същото.
Задължително е! Настоявайте за това в магазина, момичета!Ако ви откажат - по-добре си вземете от друго място.

# 134
  • Мнения: 81
Не мисля,че си струва.Това столче значи детето ще го ползва 12-13 год. Crazy
Вие знаете ли на какво ще заприлича до тогава Grinning
Иначе за по-дълъг период от време ако решите да ползвате.Заложете на качество а не цена.Само по себе си ще излезе по-евтино. Peace
Като по-евтино ,ето пример
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … products_id/17292

Общи условия

Активация на акаунт