В Зоната килцата намали и здравословно се храни!!- 2 част

  • 84 944
  • 516
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 4 806
Привет, Зона!
Спаднах с мънинко, но под 57 и съм премного доволна - от месеци не можех да пробия това число  Party
Менюто ми е стандартно (за мен) - закуска и до обяд - айрян, на обяд - зелена салата с краставица и
някакво месо, следобедна често липсва, но когато я има - сирене/извара с плодове. Вечеря - същото,
като на обяд и преди лягане КМ. Все съм сита и често преяла  Mr. Green  Чувствам се пърфект, ставам
рано (ама рано - вчера в 5, днес в 5.30). Изкарвам целия ден в добра кондиция  Hug

Диване35, честно казано, силно ме съмнява нещо в Зоната (или липсата на някакви продукти) да са
причина за отключване на алергии (освен, ако не си прекалявала с нещо). Пожелавам ти скорошно
оздравяване и обратно при нас.

Другите, де сте? Какво и как правите?

# 256
  • Мнения: 2
Асса Hug Здравей!И моето меню е същото като твоето и се чувствам добре засега,но и аз в момента си стоя на едно и също число,а скоро ще ходим и на море,приятелят ми има РД  Grinning и ми се искаше още надолу,но уви  Rolling Eyes Поздравления за твоя успех   bouquet
divane535 добре дошла отново  Hug Как мина почивката  Heart Eyes А това за лишаването,бях чела някъде нещо подобно преди да започна и реших и аз от време-на време да прекрачвам границата,за да не забрави организмът ми някои неща  Joy Пожелавам ти успешно оздравяване   bouquet
lenny_pld,къде изчезна,мила  Hug  bouquet

# 257
  • Мнения: 1
Здравейте мили дами,
Копирам това което вчера публикувах  в друг форум

Здравейте, мили момичета
На 36год съм и от години с твърде много глад подържам някаква средна фигура, но вече се изморих от глад и лишения и в момента правя най-голямата глупост, а именно три четири дни се тъпча/буквално/и се мразя после пет шест дни пълен глад и се обвинявам за тъпченето и пак отначало. Както разбира те така не можеш да  живееш в хармония и в мир със себе си и затова започнах да търся диета в която да има храна. Иска ми се да направя промяна в културата си хранене да променя навиците с, но и да изглеждам горе долу добре.
Така попаднах на този форум и от няколко дни го разглеждам  с цел да науча повече за  диетата на Симеонов, но за съжеление не намерих нищо конкретно, само това че се яде по 4-5пъти на ден и колко сте доволни. Затова Ви моля,  ако е възможно напишете ми малко повече какво се яде, как се комбинира и т.н.
Моля, само не искам да ме разбирате погрешно, не искам да копирам вашата диета или не нещо такова.
Може би ще се свържа със Симеонов по скайпа ,тъй като не съм от София. 
Изчетох за него всичко  публикувано в нета и  съм доста  впечатлена от това, че освен диетолог той е и доста одухотворен човек и с интереси в област която ме интересува, просто ако не ми хареса диетата/имам предвид  Дюкан или чай и ябълки/ не ми се ще да му губя времето, а аз парите си.
Благодря Ви предварително

За щастие човека който ми даде линк към вашия форум е разбрал какво търся. Може би ще се видя и с диетолог тъй като това хранене в зоната е твърде ново и революционно за мен и ще имам нужда от помощ, за да се пренастроя. Винаги съм знаела- ако искаш да си слаба и елегантна трябва да си умряла от глад.
Днес изчетох почти целия форум, започнах да чета и разучавам книгата мисля че разбрах как да си изчисля личните числа и дневната нужда от протеини/извинявам се, все още не владея терминологията/, но не съм сигурна дали разбрах как да си изчисля количеството храна, тъй че моля проверете ме и ако греша моля помогнете, приемам всякави съвети.
Ако в едно дневно хранене  имам 3БМ+3БВ+3БМ  - това означава от лист1/стр1 от форума или приложението към книгата/ протеини  пилешко месо 42гр*3 =126гр.пил.месо за едно хранене и т.н за другите храни

# 258
  • Мнения: 3 117
Ако в едно дневно хранене  имам 3БМ+3БВ+3БМ  - това означава от лист1/стр1 от форума или приложението към книгата/ протеини  пилешко месо 42гр*3 =126гр.пил.месо за едно хранене и т.н за другите храни

аПсолютно!

Добре дошла!  Hug
И да си намериш точно онова което търсиш.  Peace

# 259
  • Мнения: 4 806
Менюто за днес (засега)
закуска - КМ, после извара и вишни 3Б
обяд - телешко, сирене и салата (зелена +домати)  3Б
следобедна (не по зона явно) - КМ + вишни 1Б

вечерята ... ще видим, но няма да е по Зона. Утре - ще има неизбежно цупене на кантара.

# 260
  • София
  • Мнения: 618
Здравейте  Grinning
При мен имаше 5 дневна пауза от зоновото хранене  Blush Мъчих се да съм поне на границата и на килца не съм мръднала  Grinning
divane535, не знам какво се е объркало, но лично аз се съмнявам да е от режима. Имам всякакви алергии - сенна хрема, от храни, лекарства, изкарах и автоимунно заболяване, преди година и половина се появи нещо като екзема на лактите, която не се повлияваше от нищо, а след раждането взе прогресивно да се разраства ....  След седмица режимно хранене кожата на лактите ми взе да придобива нормален вид, в момента засегнатият участък се е смалил до размера на монета от 20ст.  newsm44, надявам се да го преборя  Praynig. Хремата ми също драстично намаля. Поне при мен има благотворно влияние върху алергиите. Защо тотално изключваш някои храни, нали и за ориза и картофите има препоръчителни количества?  Скорошно оздравяване  Hug
Менюто за днес
закуска - 2 парчета филе, 1 филия многозърнест хляб, 6бр. маслини - 2Б
обяд - пържола, салата от 2 домата+1/2 краставица, 1/2 филия многозърнест хляб, 3бр. орехи - 3Б
следобед - яйце, 3-4 хапки бисквитена торта  Blush, орех 1Б
вечеря - пълнен патладжан (кайма, лук, вътрешността на патладжана,домати), 3бр. маслини - 3Б
преди лягане - кисело мляко 1/2ч.ч - 1Б

# 261
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Нещо излязох от правия път на Зоната  smile3538

Асса, бадем,  smile3501
Tigra1024,  мен липсата на 5 в килограмете ме депресира  smile3516 и за това се отдадох на черешояд Mr. Green  и не само  Embarassed Как да пиша - почти менингит хванах от тоя хладилник ooooh!

divane535, понякога се проявяват т.н. лечебни кризи, докато организмът се самовъзстанови. А Зоната определено води до здраве Peace

dori74  Hug Вярвам, че си гледала http://www.novatv.bg/bg/videos/view/3561/

Пит,  Heart Eyes Знаеш ли защо Симеонов при задържане на килограмите  препоръчва увеличаване на блоковете  newsm78 /има ли някакво теоретично обяснение  Simple Smile/

Айде -  нещо мотивиращо и режимно  Hug

Последна редакция: чт, 17 юни 2010, 01:30 от lenny_pld

# 262
  • ES
  • Мнения: 2 172
На готвените ястия как определяте блоковете за мазнини и въглехидрати?

# 263
  • Universe
  • Мнения: 1 556
На готвените ястия как определяте блоковете за мазнини и въглехидрати?

gery_to, ето как го правят в съседната тема   Wink
3 блока - Направи си миш маш или нареди чушките в тава леко ги запечи (около 10 ина мин.) и после натроши сирене и пак запечи 5 мин. и ги залей с прясно мляко и яйца и ги изпечи пак до готовност. Същото можеш да направиш и с тиквички. Можеш да го направиш за 1 ядене, можеш и за 2-4 и т.н.                                                                                                
Давам ти грамаж за 1 порция от 2+1 лист. 320 гр. чушки, 1 яйце, 40 гр. сирене и 200 мл. прясно мляко. Остава да си добавиш мазнините от 2 та листа – 1 пълна чаена лъж. Дали след изпичането или ще сипеш малко зехтин в тавата ти си реши, аз обикновено добавям след сготвянето, защото зехтина минал през огън все едно е олио
.


Това е от "Ние и зоната"  Hug
3 блока - Пиле със зелен фасул
4 чаени чаши зелен фасул -2вб
2 домата - 1вб
84г пилешко или пуешко - 3пб
2 чаени лъжички мазнина - 3мб
сол и копър
Задушете месото в мазнината, прибавете останалите продукти и 2 чаши вода. Когато месото и зеленчуците са готови добавете копъра.


Това е отговор на Ади  Hug •  Аз също не готвя отделно ,просто съм свикнала какво да си сипя - на 2 шепи зеленчуци -1 шепа протеини , мазнините решавам според протеина дали да ги прибавям допълнително или са в месото. Аз ви казвам -смело няма чак толкова точни грамажи ,чак толкова точни блокове за деня -САМО ВИНАГИ ДА Е БАЛАНСИРАНО-

Преди ползвах балансатора, сега листовете на Симеонов или таблиците   bouquet

 

Последна редакция: чт, 17 юни 2010, 01:40 от lenny_pld

# 264
  • Мнения: 10
DORI 74, стига се излага, няма нищо сложно в тази диета, просто трябва да попрочетеш тук таме по малко и не трябва да ходиш ни при симиеонов, ни при симионовца. тегли си книга на бари от нета безплатно, прочиташ я, отгоре отгоре, понахвърляш и предните 50 стр. от форума, формулата виждам е знаеш и това е . питаш ако има нещо неясно, ние ще помагаме.

днес беше един от малкото дни напоследък,  в който съм зонален е почти Sad

закуска:
-2 варени белтъка+1 жълтък
-60 гр. пуешко
-1 ябълка
-фъстъци

обяд:
-пиле със зеле на фурна
-фъстъци

 следобед:
-1 палачинка с ударна доза шоколад + 1 кола (много ме изкушава тази комбинация, и по принцип лятото закусвам това, но това лято се стряма да  променя  този ми лош навик)
-30 гр. пуешко
-фъстъци

вечеря:
-1 пъстърва на скара
-салата зеле (овкусена)+ 3 шайби лимон
-фъстъци

п.с прекалих с фъстъците май днес, т.е не че много изядох, но те ми бяха   основния изтичник на мазнини и тази палачинка с доста шоколад, както и да е то е ясно че неможе винаги човек да е 100% в зоната, пък и ако не я нарушавам по малко аз ще се стопя Thinking

# 265
  • Мнения: 3 117
lenny_pld  Mr. Green Hug

Нямам точно научно обяснение.  newsm78 Но при мен подейства, както и при момичетата от форума в бг-мама.

# 266
  • Мнения: 276
Добро утро  Hug,

Вчера до обяд бях по Зоната, но после като се почна с едно ядене на диня... до края на деня само на диня карах. И кантара тази сутрин показва лек плюс (не че се учудвам), но вярвам че за ден-два ще му мине.  Whistling

По въпроса с увеличването на блоковете - мисля, че се прави с цел подобряване на метаболизма. Когато продължително време се храните с по-малко количество храна метаболизмът ви значително се забавя и отслабването става по-бавно или направо спира.

Хубав ден!   bouquet

Последна редакция: чт, 17 юни 2010, 14:24 от blueberrygirl

# 267
  • Мнения: 1
Здрвейте приятели,
 
Снощи след работа си взех мерките и си направих изчисленията и по мойте сметки съм 8блока на ден, но все мак ако на някой му се занимава , моля да ме провери /ханш 98; талия 90; височина 160; тегло 60./.
Какво е мнението ви за нахута като източник на протеини и или по точно нахута може ли да замести месото или съответния протеин от таблиците в едно хранене.

# 268
  • Мнения: 4 806
Поздрави на зоналните!

Крива съм днес, ама безмерно. Случва ми се рядко, ама като се случи - няма оправия.  Mr. Green
Ще правя бял ден - да се вкарам малко в ред.

Дори, вярно е, че има варива с някакви протеини, но те си остават в графата на въглехидратите.
Не се разглеждат като източник на белтъчини. Изключение прави соята, но аз не бих я препоръ-
чала.

# 269
  • Мнения: 1
От форума разбирам че 1ч.ч.кис.мляко нискомаслено е 1П;1В;1М/заради добавката на допълнит растителни мазнин./,  а какво мислите за активия 0.5% дали става за хранене в зоната.

Общи условия

Активация на акаунт