В Зоната килцата намали и здравословно се храни!!- 2 част

  • 84 957
  • 516
  •   1
Отговори
# 270
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Изключение прави соята, но аз не бих я препоръ-
чала.

И протеинът на прах, който е,меко казано, отврат  Mr. Green
blueberrygirl,
Това ме подсети на патерици да честитя на mami21 рождения ден на сина й

dori74, много са изкуствени тия активии Sad Дай данните и ще видим  Peace

# 271
  • София
  • Мнения: 1 365
lenny_pld , благодаря за поздравленията. Доста празници му събраха напоследък-абитуирент, рожденник.
Нещо нямам много настроение да пиша, но днес изнесох лекция на една приятелка за Зоната. Видяла мъжа ми и каза, че изглежда много променен и то за около 10 дена. Аз не виждам чак такава промяна, но нали е все пред очите ми. Иначе да го похваля, слуша и изпълнява, но с бирата няма да се преборим Joy Аз вдигнах ръце. Гледам закуската да е ОК , а другото горе-долу. Wink
Аз обаче нещо зациклих, да не кажа по-лошо. Надявам се да се дължи на месечните болежки, а и не съм лунувала скоро. Много се дразня, когато се падне в почивните дни.
Поздравления за всички нови Зонари.  bouquet

# 272
  • Мнения: 1
Препоръчайте марка кис.мляко/ ако не е забранено/, подходящо за нас, а тофуто/никога не съм яла/има го в списка нищо не пишете за него, може би не го препоръчате.

# 273
  • Мнения: 4 806
dori74, с киселото мляко е най-добре да се подходи внимателно, т.е. избирай да е най-доброто (живото), а не
най-нискомасленото (за това е съмнително доколко е полезно и вредно). Това не веднъж сме го говорили тук.

мами21, честит ти рожденик!

# 274
  • София
  • Мнения: 1 365
Лично аз мисля, че няма добра марка мляко, освен ако не е домашно. На мен са ми по-вкусни по-сладките млека, но кой знае какво има в тях за да е така мек вкуса.
Преди доста често се купувах тофу с маслини, но сега в условия на криза ми се вижда скъпичко и наблягам на изварата.
Да споделя една междинна закуска - праскова на парченца + извара и 3 бадема.
Асса  ,:bowuu:

# 275
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Аз вече не купувам и тофу - заради ГМО   Crossing Arms

Продукти с генномодифицирани соя и царевица пълнят рафтовете в магазините. Заради липса на обозначения по етикетите те се консумират масово, без хората да знаят за опасните съставки. Последните изследвания сочат, че генномодифицираните организми (ГМО) причиняват рак, увреждат черния дроб и бъбреците. Опити с мишки, хранени с такива съставки, доказали също, че намаляват репродуктивната способност в поколения напред.

80% от соята, която се внася у нас , е генномодифицирана, обявиха вчера пловдивски учени от областта на земеделието, екологията и храните. Те цитираха и изследване на национална лаборатория, в която през последните 4 г. са взети 1304 проби от различни продукти. 448 от тях, което е 34%, се оказали с ГМО. А в 94, т.е. 7,2 на сто, концентрацията е била над 2% при максимално допустима 0,9%. Само в 2 от случаите на етикета е било упоменато съдържание на ГМО.
- http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=359648

# 276
  • Universe
  • Мнения: 1 556
ЛОДКИ ОТ ТИКВИЧКИ С ИЗВАРА И ЯЙЦЕ - 2 БЛОКА
500 гр. тиквички /разрязани на две/ + 1 зелен лук - 2 ВБ
56гр. извара + 1 яйце - 2 ПБ
1 ч.л. мазнина - 2 МБ

Издълбават се тиквичките и вътрешността им се запържва, заедно с лука и мазнината. Като изстине плънката се добавя яйцето.
Бланшираните за 5-6 мин. в топла вода тиквички се пълнят с горното и се запичат във фурната/може и на парти грил  Wink/

ЗА ЗАЛИВКА - 400гр. кисело мляко 2% с копър и чесън - 2 ВПМБ





Сега видях и този мързелив вариант  


Начи тиквичките ги режете на кръгчета, къде 1 пръс дебели, посолявате ги и ги нареждате у намаслена тавичка.
Посленка си праите смес от ейца, сирене и копрец пресен и турате връз пънчетата. Отгоре ръсите манко червен пипер и турате у фурната да са запечат. Те тава а, студени са по-убави, със сосче от кисало млеко и чесън.


ЛОДКИ ОТ ТИКВИЧКИ С КАЙМА- 2 БЛОКА
500 гр. тиквички /разрязани на две/ + 1 зелен лук - 2 ВБ
56гр. телешка/пилешка кайма + подправките за кайма - 2 ПБ
1 ч.л. мазнина - 2 МБ

Издълбават се тиквичките и вътрешността им се запържва, заедно с лука, каймата с подправките и мазнината.
Бланшираните за 5-6 мин. в топла вода тиквички се пълнят с горното и се запичат във фурната/може и на парти грил  Wink/

ЗА ЗАЛИВКА - 400гр. кисело мляко 2% с копър и чесън - 2 ВПМБ


 

Последна редакция: пт, 18 юни 2010, 00:25 от lenny_pld

# 277
  • Мнения: 4 806
Лени, супер рецепти Simple Smile Благодаря!

Как сте днес? Минуси? Не дай, Боже, плюсове?
При мен - след злополучната вечеря, продължавам от кота 57. Продължавам надолу. Пък.
Планът за деня го споделих - през деня - КМ на айрян, вечеря - каквото дойде, ама по Зо-
на. КМ през деня е доста (вчера омахах един голям буркан, може и да има кило КМ, пък е
и домашно, и мазно  Mr. Green  - като се яде с лъжица, направо се размазва, на масло при-
лича малко).
Вчеря вечерях (заради дребното, че и то трябва да яде) - зеле с пилешко на фурна и са-
лата домат.

# 278
  • Мнения: 69
Здравейте и от мен! аз не съм се теглила в къщи, но ходих да си правя изледвания и там ме теглиха и не съм мръдналас килата от понеделник, но пък се чувствам много добре, а истината е чве наблягам повече на въглехидратите и това явно не е както трябва, но в тази жега не ми се яде месо, а готвено още повече, хапвам си плодове, зеленчуци и тък таме малко месце и млекце0,1%. Лени тия тиквички ще ги пробвам!

# 279
  • Варна
  • Мнения: 89
Лени, 160 грама тиквички не са ли един блок по двата листа? Май към 3 блока идват 500 грама.

# 280
  • Мнения: 0
Минах на 11 блока и ми е добре. Обожавам сушените плодове, но ще изчакам месец-два, за да ги включа в менюто си. В книгата пише, че не е добре в началото да се приемат въглехидратите от НЕПРИЕМЛИВ ИЗБОР.
Здравейте,и аз съм вече в Зоната или поне се старая да съм около нея! Simple Smile Много ми помогнаха вашите публикации,благодаря! Понеже не мога да си намеря книгата на д-р Папазова,може ли да ми кажете точно за сушените плодове по колко,от кой вид може да се ядат?В "Зоната" няма нищо за тях.Благодаря предварително!

# 281
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Здравейте  Hug

Освен, че ме гони неистов глад, с друго не мога да се похваля  Sad
За да няма празен пост да Ви подсетя  Wink

ЛУННА ДИЕТА-19.06.2010г-СЪБОТА ОТ 07:30ч - ФАЗАТА Е ПЪРВА ЧЕТВЪРТ  



_belladonna_ Hug  тиквички - 100 гр. - 3,7 въгл., следователно 1 блок е 243 гр/закръглих ги на 250   Peace - http://www.kak-da.com/%D1%85%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD … %D1%82%D0%B5.html

Nevena_S  Hug сушените плодове са с висок гликемичен индекс и не се препоръчват - например стафидите са с 64 ГИ  Peace http://www.bb-team.org/values/glycemic_index#axzz0rBmxPO4X

# 282
  • София
  • Мнения: 1 365
Освен, че ме гони неистов глад, с друго не мога да се похваля   Sad
ЛУННА ДИЕТА-19.06.2010г-СЪБОТА ОТ 07:30ч - ФАЗАТА Е ПЪРВА ЧЕТВЪРТ 

Какъв глад, нали е противопоказен за Зоната.newsm78

Утре мисля да лунувам, благагодаря за напомнянето Naughty

# 283
  • София
  • Мнения: 1 365
Освен, че ме гони неистов глад, с друго не мога да се похваля   Sad
ЛУННА ДИЕТА-19.06.2010г-СЪБОТА ОТ 07:30ч - ФАЗАТА Е ПЪРВА ЧЕТВЪРТ 

Какъв глад, нали е противопоказен за Зоната.newsm78

Утре мисля да лунувам, благагодаря за напомнянето Naughty




Какъв глад, нали е противопоказен за Зоната.newsm78

Утре мисля да лунувам, благагодаря за напомнянето Naughty

# 284
  • Universe
  • Мнения: 1 556

Какъв глад, нали е противопоказен за Зоната.newsm78


За сладко / причина - ПМС  hahaha hahaha hahaha/

Общи условия

Активация на акаунт