За умората - как да оцелеем?

  • 5 486
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 87
Аз си върнах усещането, че пак съм аз, когато влязох във форма след първото раждане и тръгнах на работа - тогава каката беше почти на 3 г. И чак след като се уверих, че пак съм си аз, се навих за втори път да ставам майка. Така, като веднъж съм минала през това, сега ми е по-спокойно, че няма да се изгубя окончателно....исках да кажа, че надежда има Simple Smile

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не знам, явно при всеки е различно. Аз пък точно откакто тръгнах на работа ми е най-тежко. Преди нямах никакъв проблем, въпреки двете деца и липсата на помощ. Сутрин преди разходката си свършвах домакинската работа. Всеки следобед си поспивах... Вечер като заспят имах време за себе си, за компютъра и за още много неща... Рай...  Laughing А откакто съм тръгнала на работа не съм имала 1 час за себе си. Или съм на работа, или съм с децата. Върша си домакинската работа между другото, което ме натоварва много, готвя докато единият ми виси на единия крачол и иска нещо, другият на другия.... и т.н. А вечер като заспят съм прекалено уморена за каквото и да било. Работата не ми е тежка физически, но е отговорна и натоварваща психически. И всъщност това зацикляне - ставане, ясла, работа, ясла, разходка, къпане, хранене, приспиване, готвене, пране.... и после пак... всеки ден едно и също вече 1 год, ме изхабява като че ли най-много. Ама нищо де, нито сме първите, нито сме последните. Все ще оцелеем някак. Вече откакто почнаха да говорят и можеш горе-долу да се разбереш с тях като че ли взе да проблясва лека светлинка в тунела. Дано само да не е от насрещния влак.  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 87
Не знам, явно при всеки е различно.
Да, едва ли има нещо по-субективно, лично и индивидуално от това усещане за себе си.

Ще пробвам да ви разсмея с това какво пише Л.Д.-син за българския феминизъм през 19в.:
Стои Пена по втори петли на къра, подпира се на лопатата, радва се на природата и си мисли: "Всичко съм сколасала. Вода за миене съм наляла. На прасетата-наринато. На кокошките - насипано. Кравите издоени, децата - изкърпени, пратени на училище, прането - изпрано, закуската - приготвена....Ле-лее, Вуте ненае...ан остана!!!"

# 48
# 49
  • София
  • Мнения: 6 212
Савина, и при мен физическата умора явно вече доста се натрупа и установявам, че напоследък съм станала супер избухлива. Засега го отнася само таткото и се надявам така да остане. Mr. Green А пък още не съм тръгнала на работа, а и таткото много помага. Имам една девойка, която идва 2 пъти седмично за по 2-3ч. Доскоро използвах това време, за да напазарувам и да свърша разни неща, но от 2 седмици отсвирих пазаруването и ходя в Мола, където си правя маникюр, след което сядам в кафенето и чета книга. Party Рискувам само някой ден да заспя четейки.  Mr. Green Покупките ги правим на парче, в съседния магазин. Готвенето е сведено до минимум- децата са на ДК, а ние или си взимаме готова храна, или си поръчваме. Не ни се отразява добре нито на джоба, нито на килограмите, ама пък е по- лесно.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт