Против уроки

  • 66 389
  • 160
  •   1
Отговори
# 105
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Но миенето също е свързано с "лоши очи" и уроки.  Peace
Е, не винаги  Mr. Green

Е,не винаги.  hahaha

У нас това е идеята.

# 106
  • Мнения: 782
Бях вързала черевен конец на лявата ръчичка.След като падна повече не слагах.

# 107
  • Мнения: 210
Кефите ме, девойки.
Чули-недочули и чели-недочели връзвате конци и вярвате в тяхната защита.
И изобщо не ви хрумва, че този конец се връзва от определен човек на определена дата.
Излагате бебетата си на рискове следвайки странна модна тенденция.

http://www.btv.bg/news/story/134318
ако говорим за самовнушение, както повечето от вас мислят, то това е без значение.
Вярата в това е като вярата в Бог. Всеки го усеща и признава по различен начин, до различна степен  Peace

# 108
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Червеният конец се връзва от определен човек и аз така знам,но пък на определена дата...всеки когато го усеща.
А тази глупост с Кабалата...
Ми,че аз чух за тази "секта" преди няколко години,понеже се зашумя покрай Мадона.
Баба ми сигурно ще ме гледа доста тъпо даже,ако спомена Кабала,пък на нас са връзвали кончета.

Всеки вярва в нещо,отделно традициите по различните места в България е различна.

Например червения конец под килима на прага на къщата,преди 40 дни на бебето...
Както и,че жена в цикъл не трябва да влиза при бебето,че при него трябва да свети някаква лампа всяка вечер-отново до 40.
Дрехите на бебето не трябва да стоят на простора след залез.

Аз всички тези неща съм ги спазвала,защото такава била традицията и аз искам да я запазя. Peace

# 109
  • Мнения: 560
Брат ми като беше малък много го урочасваха.Много пъти е бил проснат като катма на леглото без да има сила да прави каквото и да било.След като баба ни,баба....не някой си шаман,а тя не е такава  Laughing му баеше ,за броени секунди той ставаше и хукваше да играе.Все едно нищо не е било.И това не е внушение.Той беше дете.Не знаеше какво му се случва  Wink
Така и аз съм била,но не чак толкова зле като него.От както имам червен конец,нещата се нормализираха.И малката има.Но конеца трябва да е обаен,а не просто червен конец.

# 110
  • Мнения: 666
Знам,че червен конец се слага на лявата ръка,също и синьо око пазело то ала бала зли сили.Аз абсолютно не вярвам в такива глупости,но разни хора разни идеали LaughingИмам позната,която абсолютна всяка вечер вика баба да бае на детето..ей тъй профилактично LaughingАко не можела да дойде бабата го прави по телефона..присъствала съм и ми стана много смешно.Според мен тия уроки са нищо друго освен глад,умора или кривотизъм... Peace

Последна редакция: вт, 03 авг 2010, 21:42 от Волната макаронка

# 111
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Имам позната,която абсолютна всяка вечер вика баба да бае на детето..ей тъй профилактично LaughingАко ен можела да дойде бабат го прави по телефона..присъствала съм и ми стана много смешно.

Е,това ми дойде в повече!  hahaha

# 112
  • Мнения: 322
Е как, нима не знаеш, че профилактиката е най-доброто лечение?  Crazy  Mr. Green

# 113
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Абе знаех,ама не ми беше ясно,че трябва да бае всеки ден,сакън един ден да пропусне да се прибере навреме ще се обаждам по телефона!  hahaha

# 114
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
На лявата съм връзвала  Peace

# 115
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Във всяка такава тема предупреждавам - не поставяйте нищо по децата си, опасно е!
Аз не вярвам в подобни неща, но заради майка ми сложих червен конец на ръката на детето. Беше успяла да го махне и да се задави, повръщаше мляко и се даваше с конеца в гърлото й ...
Дръжте всякакви върви, топченца, сини очи и др. дребни неща далеч от децата си, няма да помогнат, но със сигурност са опасни!
Мда, това е истината и за мен.Не съм дала да му вържат, макар много да искаха.За мен е безмислено и опасно, но който иска да си връзва на детето.Всеки има право на избор и на какво да вярва.

# 116
  • Мнения: 857
Бях вързала червен конец, бях закачила синьо око на количката, бях сложила чесън - много хващаше уроки. Ревеше вечер, та се късаше. Баех му и му минаваше.
Всеки може да вярва, в каквото реши  Peace.

# 117
  • Мнения: 6 446
Бях вързала червен конец, бях закачила синьо око на количката, бях сложила чесън - много хващаше уроки. Ревеше вечер, та се късаше. Баех му и му минаваше.
Всеки може да вярва, в каквото реши  Peace.
Нали е имал конче, око и чесън.Защо пак е "хващал"?  Rolling Eyes

# 118
  • Мнения: 920
Бях вързала червен конец, бях закачила синьо око на количката, бях сложила чесън - много хващаше уроки. Ревеше вечер, та се късаше. Баех му и му минаваше.
Всеки може да вярва, в каквото реши  Peace.
Нали е имал конче, око и чесън.Защо пак е "хващал"?  Rolling Eyes
И на мен ми е много интересно, след всичките тези "прегради" за уроки защо пак е бил урочасан.
А дали не е плачкал от нещо друго, например от преумора или превъзбуда? Пробвала ли си да го успокояваш по стандартните начини, с носене, пеене и прочее?

# 119
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Бях вързала червен конец, бях закачила синьо око на количката, бях сложила чесън - много хващаше уроки. Ревеше вечер, та се късаше. Баех му и му минаваше.
Всеки може да вярва, в каквото реши  Peace.
Нали е имал конче, око и чесън.Защо пак е "хващал"?  Rolling Eyes

Не е имал загрижена баба да му бае по телефона...
Е нЕма такава простотия!

Общи условия

Активация на акаунт