Майка в безизходица....

  • 6 597
  • 96
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте,много ще се радвам,ако някой ми помогне в моята ситуация.Аз
съм майка на 36 години с две деца(момичета) Едната е на 17 а другата на
15 години.Разведена съм от 10 години с баща им(който е алкохолик).Работя
от 11 години в Гърция за да мога да ги отгледам.Обаче съм ги оставила
при майка ми и баща ми.Който последната година се промениха
много.Предимно ги гледаше майка ми.Но всичко така,или иначе го правеха
заради парите,който им пращах постоянно(уж им трябвали за да гледат
децата ми).Оказва се че са гледали себе си с тези пари,а децата ми са
яли каквото намерят или само хляб и маргарин.Лягат си ж 22:00 часа.Дават
им да излизат от 17:00ч. до 21:30 ( малката) 22:00 ( по-голямата).И
понеже майка ми гледа и нейната си майка която вече е много стара на 80
години(нехигиенична и нахална жена,която отвсякъде е затрупана от сладки
и шоколад),докато моите деца само гледат.Между временно децата са ми
бити,увиквани всеки ден постоянно,карат им се и за най-малкото(че седят
на компютъра повече от 2 часа и харчели много ток,че ядат филий а не
ядене,което на тях не им харесва понеже всичко се готви според
изискванията на майка ми майка й).Голямата ми дъщеря кара 18г. и иска да
излиза с приятелки по късно,но те и забраняват(живеят в собствен
свят).Аз в чужбина се спуквам от работя на полето за да мога да пращам
пари и на дъртите(мислейки че децата ми са добре,до сега).Майка ми(тяхна
баба) от толкова нерви вече започнала си изгубва акъла.Майка й вече не с
 акъла си,а Баща ми(техния дядо) е подщи същия.Обаче всичките "грижи"
досега за децата ми са били само за пари,да имат те да си купуват и ядат
най-вече баба им и нейната майка.Лъжейки ме , че са за децата тези
пари.Другия проблем е,че съм на 36 искам да се оженя за един мъж в
Гърция който познавам 11 години,но той иска дете понеже си няма...а аз
нямам време кога да го родя ако не сега,защото по късно може и да не
успея нали годинките.....Това означава,че една година няма да се връщам в
България,а децата ми няма къде да останат,а в България няма как да ги
гледам с 200 лв.Мислех да се изнесем на квартира и да ги оставя там(
това беше решение на голямата ми дъщеря понеже може да се справи и аз го
виждам,но ако научи баща им ще дойде от закрила на детето и ги взима.А
майка ми заплаши ,че ще му каже.Не знам дали блъфира,но ако го направи
той ми взимат децата.....Объркана съм много и не знам как да постъпя,на
тях не им се седи при баба им и дядо им и аз няма какво да
направя...Помогнете ми......

Последна редакция: сб, 18 сеп 2010, 09:33 от anonimka28

# 1
  • Мнения: 356
Вариант А - взимаш ги при теб. Вариант Б - изпращаш им пари директно на тях. Вариант С - остават при таткото.

Относно възможността децата ти да са сами на квартира - не знам как стои юридически въпросът, но много деца от малките градове отиват да учат в друг град, където са на квартира без родителите си, така че не ми се струва невъзможно.

# 2
  • Мнения: 2 786
Много неприятна история. Когато голямата стане на 18, можеш да й изпращаш пари директно на нея в нейна банкова сметка, която може да си отвори. Не знам дали непълнолетни могат да получават пари с Уестърн Юниън, но ако могат - това е вариант.
Иначе подкрепям поста преди мен с трите варианта.

# 3
  • Мнения: 444
Понякога виждаме нещата призматично,повлияни от мнения,настроения и какви ли не други фактори.Децата ти са във възраст,в която са лесно раздразними и докачливи и пренасят настроенията си в/у теб.От своя страна,ти,която не си до тях,страдаща от раздялата,си склонна да приемеш всичко казано от тях за чиста монета.И от трета страна-бабата и дядото
Майка ми(тяхна
баба) от толкова нерви вече започнала си изгубва акъла.Майка й вече не с
 акъла си,а Баща ми(техния дядо) е подщи същия.
Единственият съвет,който бих ти дала е
Вариант А - взимаш ги при теб.

Последна редакция: сб, 18 сеп 2010, 14:25 от Agora

# 4
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Когато голямата ти дъщеря навърши 18 години , съвсем спокойно може да излезе на квартира , а защо не , и да  вземе малката .
  Аз   заживях сама (с други момичета на моята възраст ) на квартира , когато бях на 14 години , понеже учех в друг град .
  Можете да преместите малкото момиче в друго училище (в друг град ), далече от бабата и дядото , и да кажете , че ще и е по-лесно  да не пътува , а да живее с голямата си сестра . А парите ще изпращаш директно на децата.
  Разбира се , ако има възможност да заживеете всички заедно , би било най-добре . Но според мен разходите за едно дете в
  чужбина са много големи , а и децата няма да имат възможностите , каквито биха имали в България . Може би , голямото момиче ще
  поиска да следва в университет -таксите в Гърция са в пъти по- високи от тези в България . Успех , каквото и да решите !

# 5
  • Варна
  • Мнения: 237
Малко ми е странно,никъде в поста не се споменава,че искаш ТВОИТЕ деца да са при ТЕБ.
За мен тя не ги иска.Иска просто да праща пари и да няма грижи,да е свободна да се ожени и роди???
След като те е грижа за тях, вземи ги при теб,гледай си ги.

# 6
  • Мнения: 9
1: забравих да напиша, че баща им не ги пуска извън държаватал.Ако съм могла да съм ги взела.  Naughty
2: Баща им ако ги вземе постоянно ще ги бие и какволи още не,защото постоянно е пиян.  Sad
3: Ако ги оставя на квартира баба им ще пусне забрана да излезна извън държавата,защото съм ги оставила сами и нямат 18.

# 7
  • Мнения: 1 567

целият пост, звучи странно.
най-много ме втрещиха определенията за собствената й баба "нехигиенична и нахална жена,която отвсякъде е затрупана от сладки
и шоколад" ooooh! ooooh! ooooh! после за собствените й родители ...
ако наистина са такива, авторката вместо да се жалваш по форуми, седнете и си изяснете нещата...
кой колко дава, за какво и т.н. н
наеми една квартира на децата ти, пращай им пари, голямата ти дъщера да си намери работа.

защо никъде не споменаваш опцията, децата ти да дойдат при теб.
след като си от 10 год. в гърция
- имаш квартира
- имаш доходи.
следователно можеш спокойно да си ги гледаш в гърция.
да, отидат, голямата ти дъщеря да започне и тя работа.
доколкото разбирам новият ти мъж не желае да има нищо общо с другите ти деца, или поне битово-финансов аспект...

като цяло някои моменти в преразказа ми звучат твърде пресилено.... Crossing Arms

# 8
  • Мнения: 1 567
1: забравих да напиша, че баща им не ги пуска извън държаватал.Ако съм могла да съм ги взела.  Naughty
2: Баща им ако ги вземе постоянно ще ги бие и какволи още не,защото постоянно е пиян.  Sad
3: Ако ги оставя на квартира баба им ще пусне забрана да излезна извън държавата,защото съм ги оставила сами и нямат 18.

абе, жена, за такива казуси си има и компетентни лица. адвокати.
нали голямата ще стане на 18 скоро. щом ги навърши, става пълнолетна.т.е излиза и влиза от българия когато и както си поиска.

ако баща им ги бие... предполагам един сигнал до прокуратурата, ще има резултат

# 9
  • Мнения: 257
Не виждам сложност и драма в зададената ситуация.
Ок,неприятна е наистина/коя майка не иска доброто за децата си/,но голямата скоро наближава 18,което значи - лична банкова сметка,на която ще й пращаш финанси за нея и сестра й.Квартира се намира,махат се от старците и готово.
И тъй като голямата ще е вече пълнолетна,може да гарантира за малката,в случай че родителите ти направят мизерии за непълнолетната.
Ще постискаш зъби още 2,3 години,докато и малката стане пълнолетна и ги вземаш при себе си.
Алкохолика въобще не го намесвам в темата,виждам,че той е празна единица и не влиза в ничий планове.

Радвам се,че си намерила добър мъж до себе си и си на прага на семейното щастие.
Пожелавам ти успех.

# 10
  • Мнения: 257
Само да вмъкна една реплика,по повод поста на АйЕз.

Голямата няма работа в Гърция на този етап.Ок,и тя ще се измъкне като майката,а малката сестричка?
Не,да си стои в Бг,да излезе на квартира,да си направи банкова сметка/тук препоръчвам Пиреос Банк,заради това,че нямат такси при преводи от Гърция към Бг,ако не се лъжа/да вземе и малката с нея и да се гледат така 2 години,докато и двете станат пълнолетни.
От там нататък - да правят,каквото сметнат за добре.Сами са си господарки.

# 11
  • Мнения: 1 959
От гледна точка на роднините, историята би звучала така...
Тя забегна преди 11 години в Гърция и така и не си потърси децата.
Едва се оправихме с две тинейджърки в трудната възраст,
когато майка им трябваше да е до тях, а не на н километри.

Има си съдебни процедури да се докаже, че децата биха или по-добре при майката в чужбина.
Никъде не видях какви усилия е положила авторката да си вземе децата и да се грижи за тях.
Още повече при положение, че бащата се представя като агресивен алкохолик,
а другите роднини като неспособни да се грижат за момичетата.
Да ме прощава авторката, но това е пълно безхаберие.

Какво означава-лъжели, че парите са за децата?!
Това са големи деца, които могат да си кажат, да се оплачат, да споделят.
Повече от 10 години в това положение и никаква реакция..
Не го разбирам това..

Сега, на това отгоре, главната грижа в момента на авторката е как да роди дете на новия си мъж  ooooh!
И предпочита да не се връща в БГ заради това и да се погрижи за децата си.


Няма такова нещо като безизходица. Има сбъркани приоритети.
10 години две момичета са оставени на самотек, без реална родителска грижа.
Майката по гръцко, бащата-знае ли човек. Отврат.

# 12
  • Мнения: 481
Когато човек е в критична ситуация,трудно вижда простите решения. Peace
На тези,които почнаха с упреците,напомням това, не всеки е способен да се оправя адекватно в критична ситуация.Няма нужда да я изкарвате лоша майка,как е станало,няма значение-стигнало се е до това положение.
Сигурно за това е темата.Да получи страничен поглед и безпристрастен съвет.
За много от вас,сигурно е безхаберие една майка да си остави децата и да иде да работи тежка работа в чужбина,само и само да може поне финансово да ги осигури.
Бях на стаж в едно училище,в класа ми повече от половината деца бяха в подобно положение.Едни се справяха по-добре,други просто бяха безконтролно съществуващи деца.
За това,че иска да има ново семейство,друго дете......ако имахте нейния живот,нямаше ли да искате същото.
С какво ще помогне на децата си,ако си остане сама,нещастна и с труден живот? И с какво ще им навреди,ако е щастлива?
Децата й и плановете й за нов живот не могат да се противопоставят или "слагат на един кантар".

От така описаната ситуация,според мен има само два варианта.
1.Децата да живеят сами,което е по-скъпия и рисков вариант.До колко са способни да се оправят ,до колко е възможно това,от финансова гледна точка,отговорни и самостоятелни ли са.
2.Колкото и да им е неприятно на децата,обясняваш им,че за сега нещата стоят по този начин и трябва да намерят компромисен вариант за мирно съжителство с баба им и дядо им.
Същия разговор провеждаш с родителите си и с добро,гледаш да укротиш нещата.Те са финансово зависими от теб,така ,че,едва ли искат да загубят "спонсора" си.

Това,което мен ме притеснява,е каква е позицията на бъдещия й съпруг към децата й?
Ако не иска и да чуе за тях  Confused,ей тогава за мен става  истинската драма.  Tired





# 13
  • Мнения: 257
Ако това - една майка да остави децата си на хиляди километри,за да работи тежко и робско с идеята да ги изхранва сама и без помощ от бащата е безхаберие,това би било най-голямото нахалство,което някога съм чувала.
Съгласна съм обаче,че 10 години са много време.Тези неща е трябвало да се кажат и поправят много преди това.


# 14
  • Мнения: 481
Ако това - една майка да остави децата си на хиляди километри,за да работи тежко и робско с идеята да ги изхранва сама и без помощ от бащата е безхаберие,това би било най-голямото нахалство,което някога съм чувала.
Предполагам си изпуснала "не е" пред безхаберие.Иначе това,което си написала,няма смисъл.
Много силни думи ,вероятно си много млада и още нямаш деца,или животът не те е поставял в наистина трудни ситуации.Това не е упрек,напротив,нека на никого да не се случва. Peace
Някои майки,понякога трябва да избират от две злини по-малката,но поне да има някаква полза за децата им.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт