Майка в безизходица....

  • 6 600
  • 96
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 567
......NO DECATA MI NE SA VIDQLI NI6TO DOSEGA......

anonimka28,  честно изцъклих се, докато прочета и разбера Crossing Arms
обясни ми моля те, какво точно трябва да видят децата ти ... от парите, които пращаш...
изпратените от теб пари са за хранително-режийните разходи...

аз нещо друго не разбрах... Crossing Arms
преди 10 години, голямата ти дъщеря е била грубо 8, а малката 5. ок.
да предположим, че след три години престой в гърция, си си стъпила на краката...

защо още тогава не си взе децата?
(проблемът с бащата пияница е ясно как се решава)
малките деца много по-бързо изучават чужд език и по-лесно се приспособяват...

# 46
  • Мнения: 613
2.Даваш 200 лв, на бащата за да се съгласи.


Вие сте интересни хора, кой казва, че бащата ще се съгласи децата да заминат? Ако той мисли за доброто на децата и смята, че за тях е добре да заминат - просто ще подпише документите. Ако мисли ,за децата, но смята, че за тях това не е добре - какви 200 лв .... ooooh!. Ако пък не мисли нищо, а иска да прави напреки на майката - 200 лв. дали ще го задоволят? А децата могат да излизат зад граница само с разрешение и на двамата родители до навършване на пълнолетие. Дори без развод ако някой от родителите излиза зад граница с децата трябва да има писмено разрешение от другият родител. Би било различно само ако бащата е лишен от родителски права.

# 47
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 125
За всичките тези 10 години този баща можеше да бъде осъден, да му се отнемат родителските права и децата да си се съберат с майката. Сега те имат бабомайка, но не и майка.
Впрочем имам подозрения, че авторката има и друга регистрация тук и ако е истина, доста неща не се връзват.

# 48
  • Мнения: 1 424
2.Даваш 200 лв, на бащата за да се съгласи.


Вие сте интересни хора, кой казва, че бащата ще се съгласи децата да заминат? Ако той мисли за доброто на децата и смята, че за тях е добре да заминат -
Бащата алкохолик би се съгласил.
Дорет сигурна ли си за другата регистрация?

# 49
  • Мнения: 5 776
И аз към авторката,не разбрах защо след като майка ти ти гледа децата от 11г чак сега изведнъж стана такъв проблем?
Какво е странното на вечерния час?След като майка ти се грижи за тях то тогава отговорноста е нейна.За мен по скоро ненормалното е децата да са навън след 22ч.
За какво си мислиш,че стигат 600лв в БГ?Със сигурност не и да се гледат 2 деца без лишения.
Защо толкова години не заведе дело за попечителство за да можеш да вземеш децата при теб?
И това,което ми е най-странно защо твърдиш,че точно година няма да можеш да се прибереш за да ги видиш?

# 50
  • Мнения: 52
2.Даваш 200 лв, на бащата за да се съгласи.


Вие сте интересни хора, кой казва, че бащата ще се съгласи децата да заминат? Ако той мисли за доброто на децата и смята, че за тях е добре да заминат - просто ще подпише документите. Ако мисли ,за децата, но смята, че за тях това не е добре - какви 200 лв .... ooooh!. Ако пък не мисли нищо, а иска да прави напреки на майката - 200 лв. дали ще го задоволят? А децата могат да излизат зад граница само с разрешение и на двамата родители до навършване на пълнолетие. Дори без развод ако някой от родителите излиза зад граница с децата трябва да има писмено разрешение от другият родител. Би било различно само ако бащата е лишен от родителски права.


4етейики написаното от авторката ,не е трудно да си го помисля,,""""и мисля ,4е това което мислиш е грешка,защото мисля ,4е ако не беше така ,бащата нямаше да  прави тези истори.Мисля (  Shocked) ,4е "писменно разрешение (  ooooh!) се казва декларация и съм написала по горе какъв е пътя,не си мисли 4е ако един баща е с отнет родителски права ,автомати4но му отпада подписа ГРЕШКА """Ако съвсем слу4айно бащата се е интересувал от децата,досега да ги е отнел от маиката 1000000 пъти.На една такава ситуация и с добър адвокат,още на първото заседание ,децата заминават при бащата.Доказателство: липса на майка 11 г....ако ще и по 3000 евро да изпраща всеки месец,все тая.

# 51
  • Мнения: 52
2.Даваш 200 лв, на бащата за да се съгласи.


Вие сте интересни хора, кой казва, че бащата ще се съгласи децата да заминат? Ако той мисли за доброто на децата и смята, че за тях е добре да заминат -
Бащата алкохолик би се съгласил.
Дорет сигурна ли си за другата регистрация?

Ако не се съгласи,,ще бъде само 4е са му малко парите и ще се пазари за още.

# 52
  • Мнения: 9
Когато аз им пращах пари тя им е казвала че съм изспратила половината.Нямам друга регистрация тук.Не им копуват нищо днито дрехи нито нищо-да не говорим за свестни храни.И не са в село ми в град и не е близо до границата.И още нещо когато се върнах тук в БГ. майка ми постоянно ми казваше,че са се грижели добре за тях и не са лишавани от нищо.Но в същност не е така за целия ден са им давали по 2 лв. а е имало и дни да не им дават никакви(нито стотинка).Даже голямата си е събирала за да си копува дрехи. Има и свидетели как са ги биели приятелят на голямата и приятели на малката.Могали с тези свидетели ако ги осъдя да помогнат.

# 53
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Могали с тези свидетели ако ги осъдя да помогнат.
Кого ще съдиш?! Родителите си, които 10 години са гледали внуците?! И като ги засъдиш кой ще ти гледа децата в България, в домове за сираци ли ще ги пратиш?! И с 600 лева  в голям град две тинейджърки трудно се гледат, с лишения. Пак добре, че има кой да ги гледа!

# 54
  • Мнения: 5 776
Да ги осъдиш за какво?Ще им вземеш децата ли?
С 600лв на месец за две деца е почти невъзможно да се отделят пари за дрехи

# 55
  • Мнения: 52
Когато аз им пращах пари тя им е казвала че съм изспратила половината.Нямам друга регистрация тук.Не им копуват нищо днито дрехи нито нищо-да не говорим за свестни храни.И не са в село ми в град и не е близо до границата.И още нещо когато се върнах тук в БГ. майка ми постоянно ми казваше,че са се грижели добре за тях и не са лишавани от нищо.Но в същност не е така за целия ден са им давали по 2 лв. а е имало и дни да не им дават никакви(нито стотинка).Даже голямата си е събирала за да си копува дрехи. Има и свидетели как са ги биели приятелят на голямата и приятели на малката.Могали с тези свидетели ако ги осъдя да помогнат.

Ако разказвайки семейините ти отношения с родителите ти олеква....Продължавай.
Но не виждам да имаш,ясна идея ЗА КАКВО СЕ БОРИШ И КАКВО ИСКАШ ДА НАПРАВИШ.
Село ,град ,все тая след като си позволила така да се развиват нещата.
Питам те :
1.Какво искаш?
2.Как мислиш да разрешиш проблема?
3.Как си виждаш живота в бъдеще?
 #Crazy #Crazy

# 56
  • Мнения: 1 424
Това все повече ми прилича на манипулация от страна на децата.
Свидетели на тормоза за техните приятели, наговорени от тях.  Защо не поговориш с роднини, съседи и учители на децата. Обикновенно истината има две страни.
С 600 лв не могат да им купях кой знае какво. Сама сигурно си видяла какви са цените в БГ.
След като не са им купували дрехи , с какво са облечени тези деца? Не вярвам да ходят с дрехите от първи клас. Все пак си ги оставила като са били на 7, нали така?
Ако голямата ти дъщеря си събира пари за дрехи от 2 лева за закуска , които им дават, те съветвам да научиш цялата истина и да разбереш как момичето си купува дрехи в действителност.
Незнам защо се оставяш да бъдеш манипулирана. Отстъпи назад и виж цялата картина. Не вярвай сляпо на думи.

# 57
  • Мнения: 9
az za sega sam reshila da gi ostavq pri baba im i dqdo im,makar 4e na golqmata ne i se iska izob6to,a malkata malchi pove4e no i na neq ne i se iska obedena sam. reshih da im pra6tam na tqh lichno pari i na ba6ta mi i maika mi da im pra6tam pari da gi gledat.
Всички казвате че с 600лв. няма да могат да се издържат,а кой е казал че ако излезнат на квартира нама да им пращам по-повече. Ей хора просто не знаете как живеят тук като ви го пиша само тук надали си давате сметка как живеят трябва да го преживеете и вие тогава ще мислите по друг начин затова,че не ми приказваите че това не е добре,друго не е добре,че парите са малко и т.н. Като съм пращала и мн. повече имам възможност да пращам и повече но няма смисъл защото няма да знам по колко им дават и как ги гледат и да ми се оплакват по телефона и майка ми да ми казва че са добре.Майка ми и баща ми си копуват дрехи за тях а когато децата ми казват че имат нужда от нещо нямаме пари и как нямат пари като им пращам.Кажете ми това нормално ли е за 1 баба която трябва да дава всичко мило за внучките си или да казва че няма пари и да си се гледат тех си.Има и случей когато сам пратила пари в същия ден тя тегли парите и казва на децата ми че не съм пратила и няма в нея??? И когато се скарахме и я питах пред децата дали съм пращала пари тя отричаше.

Последна редакция: нд, 19 сеп 2010, 16:20 от anonimka28

# 58
  • Мнения: 52
az za sega sam reshila da gi ostavq pri baba im i dqdo im,makar 4e na golqmata ne i se iska izob6to,a malkata malchi pove4e no i na neq ne i se iska obedena sam. reshih da im pra6tam na tqh lichno pari i na ba6ta mi i maika mi da im pra6tam pari da gi gledat.
Всички казвате че с 600лв. няма да могат да се издържат,а кой е казал че ако излезнат на квартира нама да им пращам по-повече. Ей хора просто не знаете как живеят тук като ви го пиша само тук надали си давате сметка как живеят трябва да го преживеете и вие тогава ще мислите по друг начин затова,че не ми приказваите че това не е добре,друго не е добре,че парите са малко и т.н. Като съм пращала и мн. повече имам възможност да пращам и повече но няма смисъл защото няма да знам по колко им дават и как ги гледат и да ми се оплакват по телефона и майка ми да ми казва че са добре.Майка ми и баща ми си копуват дрехи за тях а когато децата ми казват че имат нужда от нещо нямаме пари и как нямат пари като им пращам.Кажете ми това нормално ли е за 1 баба която трябва да дава всичко мило за внучките си или да казва че няма пари и да си се гледат тех си.Има и случей когато сам пратила пари в същия ден тя тегли парите и казва на децата ми че не съм пратила и няма в нея??? И когато се скарахме и я питах пред децата дали съм пращала пари тя отричаше.

И след това което си написала ,просто се отказвам и да те 4ета.
СТИГА СИ СЕ ОПЛАКВАЛА АМИ ВЗЕМИ ДА НАПРАВИШ НЕЩО ПО ВЪПРОСА.
Незнам дали децата ти те манипулират или не,,но ти със сигурност ,се опитваш да манипулираш тук.
А и след като про4етох твои цитат като отговор на моите 3 въпроса,,оставам така :  #Crazy #Crazy #Crazy
да не те мислим тогава.

ГРЕШНО СИ ИЗПИСАЛА ТЕМАТА . ТРЯБВА ДА СЕ КАЗВА :. ИМАМ ПРОБЛЕМИ С РОДИТЕЛИТЕ СИ
Аиде със здраве.

# 59
  • Мнения: 613
[),4е "писменно разрешение (  ooooh!) се казва декларация
Ок, писмено разрешение = декларация, да съм спорила за това. Изказа ти е по-точен, но в изказа да е проблема. Да, мисля, че едва ли би подписал декларация срещу 200 лв. но това разбира е само хипотеза. Факт е че ако не се опита - няма и да се разбере дали е възможно.

anonimka28 - първо благодаря, че започна да пишеш на кирилица.
А иначе - приятелите на децата ти може и да могат да са свидетели в съда, но аз не бих приела, че задължително ти казват на теб истината. Не съм за насилието, но ....за мен все пак има някаква разлика от побой и да речем шамар, че не е спазен вечерния час. Не смятам, че второто е правилно, само казвам, че шамара не е по причина малтретиране , а от безсилие на баба/дядо да се справят със ситуацията. В гардероба на децата само дрехи и обувки купени от теб ли има за тези 10 години, че твърдиш, че нищо не им се купува? 2 лв. на ден ако са им джобните на фона на 600 на месец никак не са малко. Много груба сметка не претендираща за обстоятелственост, точна можеш ти да си направиш.
................................................................30 дена х 2 лв. джобни( х 2 за всяка) ......................=120лв.
...........................................................................................ток, вода, отопление..................... =40лв.
дезодорант, д.превръзки, шампоан, п. за зъби, тоал.хартия, сапун, прах за пране и подобни=30
телефон, интернет ................................................................................................ ....................=20лв.
Тетрадки, химикалки ... =10лв
Това са 220 лв. до 600 остават още 380. Тези 380 като се разделят на 30 дни в месеца , за двама човека и за 3 хранения на ден означава, че са осигурени по - 2.12 лв. на хранене на дете. С какво по-точно очакваш да ги хранят? А ако трябва да се включат пари за транспорт до у-ще или за някое лекарство при нужда.....
И за какво мислиш, че имаш основание да ги съдиш?

Исината често не е такава , каквато изглежда и да има две и повече страни. Ако положението е такова, каквото го описваш, ако родителите ти са станали стари егоисти, аз не разбирам, как така си готова вместо да решиш тук проблемите си , да родиш още едно дете. И този мъж ако те обича , не разбирам, как смята създаването на още едно дете по-важно от благополучието на тези двете. Но ти не ми отговори на въпроса - имаше ли доверие на майка ти и спокойно ли остави тук двете си деца преди 10 години?



X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт