Любители на кучета-21

  • 46 965
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 459
И ние тук:

# 76
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 729
Азиатската ми лошотия - Лео



Невероятно зло куче. Не обича да бъде притесняван от никого, не обича деца, опасно е даже да го пипнат и едвам удържам положението. Колкото по-малки са децата, толкова повече не ги понася. Като минаваме покрай деца, вземам го на ръце и не им давам да го пипнат, че само такава беля ми липсваше. Налита на големи породи кучета и е с особен афинитет към ротвайлери. Показва зъби на всички в къщи също. Храната не си дава, както и нищо негово. Върви и ръмжи като пълен откачалник. И може да ръфне във всеки момент. Гледах всякакви клипове на Сизър и прилагах методики за зли кучета - нищо не помогна, имат само моментен ефект и после озверява с нова сила. Иначе като реши е уникално гушкав и любвеобилен.
Цял живот гледам пекинези и това е първият зъл представител на породата, който виждам. И точно на мен да се падне. В чудо съм се видяла.

# 77
  • Мнения: 33
Лейди, не знам за Сизър, аз от една треньорка друга треньорка (негова "конкурентка" по предавания с по меки методи) се водих и от темата тук: http://forum.dog.bg/topic/2945-%D0%B0%D0%B3%D1%80%D0%B5%D1%81%D0 … 0%BD%D0%B8%D0%B5/

Акито беше подобен спрямо деца с разликата че не мога да вдигна почти 40 кг... така, че го научихме бавно но консеквентно да се разбира с тях и да ги изтърпява. Ако не може - да напуска сцената така да се каже, но да не си въобразява, че може сам да предприема мерки. Голяма част от тази агресия е страх и неразбиране. Ако види, че няма нищо страшно ще омекне  Hug

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 5 756
elndim, разкошни сте.  Laughing Ама много разкошни.
макса, вие също.
За "лошо" куче не зная как да помогна. Може би просто има нужда да му се покаже как да се държи добре, но реално нямам представа как се прави. Та мога само да ви пожелая да се справите бързо и по най - приятен начин.
От предната тема се запалих по Фурминатора и поръчах на Пипин. Утре би трябвало да дойде. Ще взема за направи снимки преди/сега и колко козина е свалил. Виждам, че се е напухил зад ушите и е време да се махнат малко косми. А и козината му пада. Дано след като го фурминирам да не остане като за казарма  Laughing

# 79
  • Мнения: 27 524
Показва зъби на всички в къщи също. Храната не си дава, както и нищо негово. Върви и ръмжи като пълен откачалник. И може да ръфне във всеки момент.

Това не е добре. Явно се има за пръв в глутницата  Rolling Eyes

Много хубави снимки  Hug elndim, много хубави лапи, аз първото нещо, което гледам в кучето са лапите  Grinning

# 80
  • Мнения: 459
Sesana, Блонди
Благодаря!
Днес става на 4 месеца!  party023

# 81
  • Мнения: 27 524
Разходих диването в дъжда, върнахме се и тя - хоп! на дивана. Скарах й се, само ме гледа. Шляпнах я - стои. И така три пъти, докато не отнесе тласък по дупето и се приземи на пода. Обърнах й гръб и тя - хоп! пак се сви на дивана. И пак отнесе шамарчета. Ама, хич не слуша  Twisted Evil

# 82
  • Мнения: 33
Блонди, на нея по принцип разрешени ли и са диваните или?

На Акито са разрешени и той си се качва. След разходка обаче знае задължително, че се минава през банята и вече сам си влиза и чака. Лапи, дупа и муца се мият винаги, останалото според зависи какво се оцапали и куде сме се търкаляли. Ако от разходка се метне на дивана (не се е случвало от година вече) сакараме, че не е отишъл в банята и го закарваме там - за наказание чака минута - две да влезе някой да го измие и избърше. За качването на дивана не сакараме, защото принципно му е разрешено и той не може да разбере, защо този път не  Peace

# 83
  • Мнения: 27 524
По принцип не, обаче предполагам сме я объркали с това, че някой от нас като се излегне, я взимаме в себе си. И тя явно мисли, че може и на дивана сама. Повече няма да я гушкаме там. Диваните са кожени, лесно се чистят, но не искам да се учи там  Crossing Arms

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Момичета,ето ни и нас,снощи се завърнахме от морето. Лети се представи отлично, изтърпя пътуването геройски, само дето през цялото време искаше да стой на рамото и ми изтръпна ръката да я придържам Mr. GreenНа плаж я заведохме привечер,за да не я тормозя в горещините,но не и допадна особено,тя като цяло не си пада по водата, затова денем си стоеше в хотела. При големите ни вечерни разходки се сдоби с множество тръни и осили в козината,които с мъки отстраних,но лошото е,че от събота насам са и възпалени очите SadТекат едни зверски бяло-жълти секрети,приличащи на гной,също така на сопол,тази сутрин едното оченце даже залепна,сега се връщаме от ветеринарите,както предполагах-вирусен конюктивит е,очаква се и котето да цъфне /сега виждам,че и той е втасал/. Изписаха ни капки,които трябва да капем 3-4 пъти на ден и хич не знам как ще стане тая работа,при условие,че това шило грам не стой и дори ветовете не могат да го удържат Crazy
Сега ще покажа обещаните снимки:
http://gugito79.snimka.bg/animals/leti.564787.23955625
http://gugito79.snimka.bg/animals/leti.564787.23955629
така изглежда госпожицата след дългия път, а следващите отрязяват случайна среща с един пинчер на плажа
http://gugito79.snimka.bg/animals/leti.564787.23955634
http://gugito79.snimka.bg/animals/leti.564787.23955638
Всички снимки,които сте показали са страхотни Hug

# 85
  • Мнения: 0
elndim, разкошно е черното кученце! Heart Eyes

Ние да ви се похвалим. Вече, когато минем покрай куче, не ръмжим, а отминаваме спокойно, без да обръщаме внимание. А когато ни лаят и ни се карат, само малко ръмжим. Simple Smile

# 86
  • Мнения: 2 603
Знаете ли кога се разбира дали имат паразити след като се даде хапче? Сутринта дадох Дронтал на гладно, след 2 часа я нахраних и чак сега ходи до талетна, гледах акото ама не ми се стори да има нещо странно. Само дето е малко по-светло, ама това е сигурно защото сменихме храната.  Та това значи ли, че няма паразити или още време трябва да мине?

# 87
  • Мнения: 33
До 2 седмици може да се появи нашественик - поне за нашите бебета ни казаха така. Обезпаразитяващите не действат на яйцата, та трябва да се излюпят така да се каже, че да ги обхване.

# 88
  • Мнения: 2 603
Да, да, това е ясно. Мисълта ми беше, дали щом сега не е изкарала възрастни индивиди значи няма такива. Тоест кога почва да действа хапчето на големите глистаци?

# 89
  • Мнения: 33
Е това казвам, хапчето действа по дълго време и може да изкара нещо след седмица примерно. Бебоците на 2-рото обезпаразитяване чак след 10-тина дена изкараха тук таме нещо..  Peace

Общи условия

Активация на акаунт