Отговори
# 45
  • Мнения: 141
Ани2 тази пауза беше само снощи...освен за лактацията мислиш ли,че и за  бебо е проблем...А за лактацията-аз ако цедя преди лягане? На консултация сме на 15ия ден..т.е. след 4 дни.

# 46
  • софия
  • Мнения: 1 305
Ваче на Симона и кървеше пъпчето 12 дни сега по малко ще спре нормално е  Hug
ЛЛЛ въпрос.Голяма дилема съм да цедя ли или да и давам да суче, като цедя знам колко яде имам чувството че има по малко колики, по спокойно яде от шише, гърдите ми в началото пускат много и тя едвам смогва да гълта, мога ли някак да регулирам тази първоначална струя, детето става цялото мокро а изпусне ли зърното струята я изпръсква, пробвах да изцеждам по малко в началото но то тече и се събира около 30 мл., а не мисля че имам излишна кърма.Друг проблем е че от гърдата от която не кърмя също тече много, всичко отива на подплънката мога ли да събирам някакси тази кърма. Толкова усилия полагам да имам кърма и всяка капка ми е ценна.Притеснявам се че ако изцеждам и  давам ще ми намалее. Съжелявам малко хаотично описах проблема. Надявам се на отговор.

# 47
  • Мнения: 57
 HugПривет ,момичета! Влизам пак с бързи въпросчета ,че съм много притеснена. Моята бебка  не се  е изхождала от снощи 23ч.  и взех много да се тревожа. Иначе си хапва , спокойна е , спи си,само от време на време проплаква  и си мисля дали е възможно стомахчето да я мъчи.  Кажете ми какво се прави в такива случаи?
Иначе  и ние , както е споделила Рао имаме една нощна пауза от около 5-6 -7 часа и макар че си поспиваме добре, не знам дали това е добре всъщност за бебка , а и за кърмата изобщо?Ана 2- дай съвет ,моля! Praynig Praynig

И още нещо... от операционната ми рана  има една чувствително местенце , от което запчна  да кърви и се подаде конче. Правя компреси с риванол ,но дали ще си изпадне само или да звъня на докторла?
 Бягам сега ,че Венцислава   ме зове Crazy
Прегръдки много и хубава вечер ,момичета! Hug

# 48
  • Мнения: 2 837
Записвам се с колики.... и безсънни нощи.
Утре ще идва консултант по кърмене вкъщи да види как се справям. Зърната ми все се разраняват, все още ставам на буци и се налага да поцеждам с помпата. Ама тя цеди само от празните канали и буците седят. Все въртя главата на Дидка в обратната посока и днес така разбих една голяма буца. И след кърмене гърдите ми ме болят като пребити. Ани, нормално ли е? А колко време ще е нужно да се урегулира кърмата? Вече 10 дена направихме, а все ми е много кърмата.. Помпя колкото да облекча голямото напрежение, никога до край, да не стимулирам прекалено.

Теди, сигурно си го чела, но ще пусна пак: Дали проблемът ми не се дължи на това, че имам твърде много мляко?.  
Как е позата на малката сега - отваря ли широко уста? Как излиза зърното след кърмене - като ново червило ли, сплеснато от двете страни ли или по друг начин някак? В каква поза се кърмите?
Щом са ти разранени зърната все още, не е чудно, че те боли. Заболяват ли ли те гърдите, като отвориш хладилника? Ако да, най-вероятно имаш вазоспазми, те са най-често причинени от неправилно засукване, което води до нарушаване на кръвообращението. Моя милост има зверски вазоспазми до ден днешен вече повече от месец заради юздичката на Явор и  неправилното засукване. Друг вариант е гъбична инфекция - бебка има ли млечница?  
За препълването - би трябвало да отшуми - в някои случаи минава повече време - виж в статията какви са предложенията, но ти правилно изцеждаш за облекчение. Правиш ли студени компреси между кърменията? Хубаво е, че ще ви види консултант отново, препълнени гърди и разраняване и болка е много неприятна комбинация... Целувки на Диляна  Hug

Рая, за кърмата не е добре толкова голяма пауза, особено при вас, понеже така или иначе имате проблем с количествата - ако ти е жал да не събуждаш бебка, поне изцеждай. Ти дохранваш, така че едва ли бебка не се е изхождала поради недостатъчна храна, да не би да е от АМ? Капките за колики също понякога са причина за запек.  Чинчето имаше такъв проблем преди време, да сподели опит - аз се сещам, че можеш да направиш масаж на коремчето по посока на часовниковата стрелка  Hug.
Ваче, и аз като Цвети да кажа, че е нормално това кървене  Hug
Хубава вечер!

Последна редакция: нд, 26 юни 2011, 22:13 от Ана2

# 49
  • Мнения: 2 456
Здравейте, ние днес бяхме на едно селце до София и чак сега се прибираме. Никола цял ден спа, ще видим тази нощ как ще е ...

Мейдънли, честита месечинка на Виктор   bouquet

Бюти, бързо оздравяване  Hug Явно всички свекърви са така, и майка ти може да го прави, но на нея можеш да и кажеш, а тук трябва да премълчиш... много е кофти, напълно те разбирам.

Ваче, на мен още в болницата ми казаха, че може и да кърви, ако не е зачервено мястото няма проблем, подсушавай добре и слагай спирт.

Василиса, бягай към болницата  Heart Eyes Наистина Никола всеки ден е различен и с всеки изминал ден прилича все повече на баща си, същите физиономии прави, но и ти си права, ще прилича най-много на себе си. Wink вече си е голям човек 4250 го измериха онзи ден, от тогава не съм го мерила.

Ние другата седмица ще правим погача  в Бояна с все комшийки  Twisted Evil Ще отидем в 1 и мисля да кажа на Слав в 3 да си ходиииимммммм....
Не обичам така търпана, някакви лелки, които не познавам да ми пипат, мачкат бебето и да му се вайкат само. Сигурно се сещате колко неискани съвети ще получа..
Съгласих се да е там, защото не ми се шета из нас, а след това ще си съберем приятели вкъщи на импровизирана погача + почерпка за рожения ми ден..
 Wink

Последна редакция: нд, 26 юни 2011, 21:39 от chin

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Да питам и аз за пъпчето - щипката вече повече провисва, т.е. сигурно скоро ще се откъсне, но тази вечер забелязах едни 2-3 мм червено петънце, като раничка и се чудя това дали е ок или се е скъсало твърде рано?  Confused

Ана2, тъй като дясното зърно още ми е разранено и обезцветено, смяташ ли - дали е ок да кърмя само от лявата страна, а отдясно да изцеждам след всяко кърмене, докато заздравее? Защото не ще да пие от шише. Но пък да не вземе да спре кранчето  Confused. Следобяда изцедих 60 мл, сега 40-50... И всъщност колко време ще отнеме оздравяването?

Чин... успех с погачата и здрави нерви! Crazy

# 51
  • Мнения: 2 837
ПаО - аз затова питам кога сте на консултация - може тези паузи да се отразят и на качването на бебето, както беше при нас с Явор. Не че той не си навакса после де, но се наложи да взема мерки. Като не знаем как качва, по-добре да се презастраховаме.
Шунче, аз правех така по едно време, защото лявата ми гърда беше жестоко разранена - нея само изцеждах, а от дясната кърмех. Има обаче известна разлика в размера на гърдите сега - дясната е с лека хиперлактация и сега давам само лявата като първа.
Оздравяването  зависи от дълбочината на разраняването и от това колко бързо ти зарастват раните, но би трябвало за два-три дни да има сериозно подобрение. Ще трябва да внимаваш обаче после да не се разрани отново.

Последна редакция: нд, 26 юни 2011, 22:03 от Ана2

# 52
  • Мнения: 74
Привет и от нас!
От сряда сме си във вкъщи ,но не успявам да пиша.С Бюти успяхме да се засечем в болницата ,че и в една стая и в един ден ни изписаха с Лорка.Честито на всички обебили се мами и успех на всички ,които все още са 2в 1.Наслаждавайте се наистина на тези дни с бебето в коремчето.Аз както бях нетърпелива и казвах ,че не ми липсва коремчето се оказа ,че не  е така.А като се замился ,че вече няма да изпитам това чувство и ми става криво.(то нищо се незнае ,но поне за сега не мислим за трето)За сега успяваме да се кърмим тези 2-3 дни сме иначе горе долу спокойни,но тази вечер започна да се свива и да плаче.Май идват коликите.
Шунка и мен така ме втрисаше докъто бях в болницата за около 30мин. и от тогава не ми се е случвало пак.Шевовете не ги усещам още от болницата този път доста по бързо се възстанових.
Следващия път ще пиша как мина раждането.
Чин дано всичко се оправи с банката много неприятна история  Praynig

# 53
  • Мнения: 20
Здравейте мами,
аз от вчера ви чета по време на кърменето, но още не съм се усъвършенствала като Ана2 да мога и да пиша. Вчера гледах в спящите паузи да сготвя и попочистя малко, а днес е единственият почивен ден на мъжа ми и гледах да го изкараме максимално заедно.
Ние още не сме извеждали бебка навън. Количката ни дойде тази седмица и то взе че се скофти времето. Днес така ми се излизаше, но пък ме хвана шубето от вятъра.
Утре сме на първият контролен преглед на Селин. Стискайте палци моля ви! Ще я мерим за първи път. Толкова искам да съм се справила с кърменето, кърмата да и стига и да не се налага да дохранвам.  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
За паузите: Нашият рекорд беше веднъж само с едно ядене през ноща. Спа 5 часа. След това ядене и после още една 4 часова пауза. Аз се бях попритеснила, нищо че се наспах добре, но не ми се случи втори път  Rolling Eyes и вероятно беше, защото не бепе спала много през деня. 

Чин,
много неприятно това с картата. Ама и супер странно ми изглежда. Чакам да споделиш утре добри новини. Дано да ти върнат парите и да разбереш какво е станало.
А това за лелките и пипането...  Sick и мен ме подлудява. За това се чудя как ще отида за първи път на търговския център на нашите. Всякакви комшийки, познати и непознати ще искат да я видят и кой знае как ще ми я напипат с неизмити ръце. Трябва да измисля деликатен начин да им кажа да не пипат. 

Ани, ти направо ме уби.  ooooh! Хайде, бързо да спада цицината.   bouquet

Кити, мила... Незнам какво да кажа за Пл. Възможно ли е да му е скучно и да се дразни от то
ва ти как се променяш? Аз наблюдавам моя мъж. На него му липсват старите ни разговори, разходки и т.н. Скучно му е. На работа, вкъщи и това е. В къщи ядем, къпем бебка и аз си лягам. Не си говорим много. А дори и да говорим, разговорите са около бебка. Все сме изморени. А той е човек, който се задушава от еднообразието. За сега се държи, но виждам, че няма да е за дълго и ако продължаваме така, ще зейне някоя дупка в отношенията ни. Иначе помага много. Влюбен е в малката. А към мен го е обзела някаква невероятна нежност, но все пак...
Чакам с нетърпение да започнем да изкарваме малката, че да се разнообразим малко. Вие изкарвахте ли я навън вече?

Мейдънли, честита ви месечинка!  Hug

Василиске, и аз мисля че ти е време за родилното.

Орикссссссс,
чакаме те да пишеш!

Уф, аз да си призная съм от тези мами дето не са качили снимки. Даже във ФС нямам. Причината е, че мъжа ми е прибрал всички кабеляци на телефони и фотоапарати и все забравям да го накарам да ги потърси. След почистването му със свеки, нищо не може да се открия в тая къща.  #Cussing out Надявам се скоро да се поправя и да кача малко снимки.

И накрая да питам. Срамните устнички на бебка са доста зачервени. Почиствам с преварена вода, но от вътрешната страна има нещо беличко. Незнам какво да го правя. Утре ще питам доки. Надявам се да не съм и направила някоя беля на малката. Някой друг има ли подобен проблем?

А и още нещо.... Вие кога сменяте памперсите? Преди или след ядене? Селин ака след всяко хранене. Аз сменям преди това за да я разбудя, но малко след яденето пак ги пълни. Като тръгна да сменям отново- повръща и се събужда. Не иска да спи и жална ми майка до следващото хранене. Така се въртя в някакъв кръг. Хем не искам да я оставям наакана, а като я сменя и... кошмар.

Ето, че с един пост си наваксах 2та деня неписане...  Embarassed
Лека вечер на всички!

# 54
  • Мнения: 4 370
някой гледа ли Титаник? Аз досега гледах, но започна да ми става тъжно, въпреки че съм го гледала много пъти и мъжа ми сега смени канала.

Симпли, аз сменям и преди и след, зависи кога се е напълнил. И на мен ми се е случвало да сменя преди хранене и да се изака докато си хапва и пак сменям.

# 55
  • София
  • Мнения: 13 219
Ваче на Симона и кървеше пъпчето 12 дни сега по малко ще спре нормално е  Hug
Ана, Чин  Hug
Ох! Слава богу.. Praynig Аз изпаднах в паника с тоя пъп вече. А и ми се струва изпъкнал доста, с тия щипки... Rolling Eyes

Чинче, по-добре в Бояна... иначе тия лели ще се изсипят у вас  Crazy Crazy Crazy

simply_blue, срамните устинички се почистват с преварена водичка. Беличкото вътре не се насилва да се маха, то си има своята роля. Постепенно ще се ичисти, а са уголемени и зачервени заради твоите хормони, с които тя е натоварена. Може и гърдичките й да са подути дори, може да има и кръвотечение от влагалището пак заради хормоните.



П.С. Качих в албумчето снимка на Рали и Саша Heart Eyes

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Ей, Ваче, много са сладички двете!!
И ние днес снимахме кака и бебе заедно, за първи път й дадохме да го гушне.

Кажи Сашата как приема сестричката сега? Има ли такива изблици като онзи път? (Явно не, щото не си се оплакала, но да си питам  Simple Smile)

# 57
  • Мнения: 4 370
И нашето пъпче кърви още. Педиатърката го отвори и чисти вътре, но мен ме е страх да правя такива неща и чистим само от вън.

# 58
  • Мнения: 9
Лелеееееееее, писах, писах и ... сещате се нали... Mr. Green
Дарка, имам 6 външни и ... безброй вътрешни...Кагато ми махаха конците, попитах акушерката как съм зашита и тя ми отговори: "Като гоблен си" ooooh!
Ана2, благодаря за самоцитата... Hug
Ани, и ние с дребното гледахме "Титаник" докато го кърмих, ама...тъжното ще го пропуснем Laughing
Момичета, вашите сладури оригват ли се след всяко хранене? Моят Георги не го прави и така ме притеснява... Tired
simply_blue , имаш стиснатите ми палци PeaceВълнението от първия преглед е голямо...по-скоро притеснението...
Спокойна и безколикова вечер на всички Hug
П.П. Ани, няма нищо страшно...смело чисти пъпчето и отвътре... Peace

# 59
  • Мнения: 925
ЛЛЛ въпрос.Голяма дилема съм да цедя ли или да и давам да суче, като цедя знам колко яде имам чувството че има по малко колики, по спокойно яде от шише, гърдите ми в началото пускат много и тя едвам смогва да гълта, мога ли някак да регулирам тази първоначална струя, детето става цялото мокро а изпусне ли зърното струята я изпръсква, пробвах да изцеждам по малко в началото но то тече и се събира около 30 мл., а не мисля че имам излишна кърма.Друг проблем е че от гърдата от която не кърмя също тече много, всичко отива на подплънката мога ли да събирам някакси тази кърма. Толкова усилия полагам да имам кърма и всяка капка ми е ценна.Притеснявам се че ако изцеждам и  давам ще ми намалее. Съжелявам малко хаотично описах проблема. Надявам се на отговор.

Здравей, tzvetihc!

Кърменето от гърда обичайно е много по-лесно от изцеждането, миенето и стерилизирането на шишета и предлагането на изцедена кърма в бутилка. Наистина, има майки, които хранят бебетата си само с изцедена кърма в продължение на месеци, че и години, така че това също е вариант, но доста по-трудоемък.
При пиенето от бутилка се вижда веднага какво количество изсуква бебето, но ако Симона е на изключително кърмене, т.е. не поема друго, освен кърма и има поне по 5-6 добре напишкани еднократни пелени на ден, около 1-2 изхождания за 24ч, в добър тонус е, има добър тургор на кожата и добро общо състояние, това е знак, че най-вероятно приема достатъчно мляко. Тя е вече почти на месец и може би скоро ще отидете за рутинна месечна консултация с педиатъра, така че ще имаш възможност да се увериш, че наддава Simple Smile

Действително, когато има силен рефлекс на потичане, бебето се затруднява да поеме потока мляко, хваща и пуска гърдата, възможно е да захапва и по-плитко в опитите си да ограничи силната струя кърма. Ето няколко идеи как да помогнеш на Симона да се справи със силната струя:
-   препоръчва се позите за кърмене да са такива, в които майката е леко или повече полегнала назад, така че гравитацията да пречи на струята мляко да потича толкова бързо и силно;
-   може да потърсиш и изпробваш и пози, в които гърлото и главичката на бебето са по-високо от нивото на зърното – например „футболна топка”, но ти да си леко облегната назад, така че главата на бебето да е малко по-високо. Или бебето да е леко приседнало в скута ти с лице към теб и по този начин да му предложиш гърда; може и в поза люлка, но крачетата на бебето отпуснати към единия или другия крак на майката;
-   бебето да се изправя и оригва по-често, особено ако поглъща и много въздух по време на храненето;
-   да се предлага една и съща гърда за интервал от около 2 часа, защото така количеството мляко, което ще остава в същата гърда, ще е по-малко и налягането при потичане на млякото няма да е така силно;
-   може бебето да се кърми, докато е сънено или много спокойно и отпуснато – обикновено бебетата сучат по-спокойно в такива моменти и потичането на млякото също е малко по-бавно;
-   да се хване гърдата при ареолата с два пръста като ножица, между показалеца и средния пръст – това често помага да намалее силата на струята и да се облекчи задачата на бебето;
-   при потичането на млякото, бебето може да се отстрани леко от гърдата, да се изчака да изтече силната струя мляко (можеш да събираш тази кърма в колектор или контейнер и да замразяваш). След намаляване на налягането на струята, бебето може отново да се сложи на гърдата да суче.

За протичането и от втората гърда, докато кърмиш Симона – можеш да използваш колектор за кърма – да се събира в него, докато Симона суче от другата гърда. Така събраната кърма можеш да замразяваш и да използваш в следващи случаи – когато ти се налага да излезеш и да оставиш Симона или по някаква причина е нужно да дохранваш.
При изцеждане и предлагане на изцедената кърма от бутилка – наистина съществува известна вероятност кърмата леко да намалее, защото бебето е най-добрият стимулатор на лактацията, по-ефикасен от всяка помпа. Разбира се, изцеждането на кърма и предлагането й от бутилка също е валиден вариант за хранене на бебето, който някои майки предпочитат.
А дали се е случвало да усещаш гърдите много пълни понякога и да забелязваш връзка, че когато предлагаш на Симона в тези случаи, струята на потичане е особено силна? Може би ще е вариант да не чакаш да се препълват твърде гърдите, а да предлагаш на Симона да суче на по-кратки интервали от време – така и гърдите няма да са напрегнати от много мляко, а и тя няма да е твърде гладна и е по-малко вероятно да се нахвърли лакомо да суче и да се задави от бързане и от струята на млякото Simple Smile
Надявам се някоя от предложените идеи да има ефект и двете със Симона да се почувствате по-добре при кърмене съвсем скоро! Успех!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт