Лято в Албена 2011 (тема5)

  • 42 368
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 1 555
Ние вчера се върнахме от Славуна и сме много доволни. Мислех да се обадя по-рано и да помоля да ни настанят в стая на първия етаж с изглед към морето, а не към басейна (мненията тук бяха, че стаите към басейна са по-шумни), но така и не се обадих, а се оказа за късмет, че точно в такава стая ни настаниха. Бяхме на две крачки от изхода за ресторанта и плажа, фронтално море, гледката беше чудесна, стаята беше тиха. Мебелите са нови, даже телевизорът беше LCD, добре почистваха, нямам оплаквания относно стаите. На балконските врати имаше и комарници, но нямаше абсолютно никакви комари, както и други гадинки. Относно ресторанта - за храната доста потребителки, които са почивали в Мура и Славуна вече се изкаха. Чух коментари, че миналата година била по-добре и по-разнообразна, тази според мен беше малко еднообразна, но гладни не сме останали. Единственият проблем са наистина опашките за скарите.  Confused Дъщеря ми е много злояда, ядеше само по някоя и друга вафличка, филийка с масло и по нещо от скарата - месо, имаше по веднъж пържени картофи и цаца. И заради нея се редяхме за скарите, което беше страшно изнервящо. Синът ми пък изпадаше в истерия в ресторанта, независимо дали бяхме навън или вътре все голям рев беше и се опитвахме да съкратим максимално престоя за хранене. (за това не са виновни хората от хотела де, просто го споделям)  Twisted Evil
Плажът ми хареса страшно много - няма камъни по дъното, доста навътре е плитко и подходящо за деца.
С две думи получихме това, което очаквахме - спокоен хотел и спокойна почивка на брега на морето. Разхождахме се по крайбрежната алея вечер и централните плажове ми се сториха огромни с тези 20 реда чадъри, а доколкото видях на първите три реда шезлонгите бяха сложени по-гъсто - не знам въобще как хората стигат до морето там .  Rolling Eyes По централната улица има доста магазини с боклучета, доста заведения с жива музика. Търсих места за Добротица и Сенди и честно казано се радвам, че не почивахме в такъв централен хотел - определено не е по нашия вкус. В лунапарка цените наистина бяха прекалено надути.  ooooh! За сметка на това на връщане минахме през Варна и детските съоръжения  в Морската градина - голям кеф беше за децата.  Grinning

С две думи - много сме доволни, бихме отишли отново.  Мисля си за другата година за Калиакра, пак Славуна или Гергана. При Гергана обаче ми се стори, че се събират повече водорасли.

Имам снимки, ако някои желае мога да публикувам по-късно.  Simple Smile

# 691
  • Мнения: 133
Всички ли сте на море? Heart Eyes
Ивон, публикувай, на мен лично ми е интересно. Hug

Вижте още малко и от нас
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.235438213168115.64196.1 … 0f4a4b&type=1

# 692
  • Мнения: 4 660
Днес потегляме за Албена   grinning039

# 693
  • Мнения: 330
Всички ли сте на море? Heart Eyes
Ивон, публикувай, на мен лично ми е интересно. Hug

Вижте още малко и от нас
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.235438213168115.64196.1 … 0f4a4b&type=1
Страхотни снимки! Личи си, че сте се забавлявали!

# 694
  • Русе
  • Мнения: 530
Е, наистина са много хубави снимките! Нямам търпение и ние да потегляме за Албена! Само остава да направя и резервация!  Simple Smile

# 695
  • Sofia
  • Мнения: 4 232
Здравейте, пиша ви от Албена. Знаете за притесненията ми относно Оазис. Оказаха се напълно излишни. Много съм доволна от хотела, от храната също, а персонала е мил и любезен. За мое щастие и румънците са съвсем малко, така че атмосферата е напълно цивилизована без блъсканици и грабене.
Дори и да е имало проблем, към момента той е отстранен и по мое мнение всичко е ок Simple Smile

# 696
  • Мнения: 425
Аз както се зарекох да не стъпим в Албена никога повече Joy Joy,прекарахме двата почивни дни там и ни беше много приятно Simple Smile-първия ден карахме рикша с нашите приятели и направихме ретро снимка на малкия че не можахме предния път,и на следващия ден плажувахме и съчетахме с хапване в Кранево-приятно беше Simple Smile

# 697
  • Мнения: 123
Здравейте, пиша ви от Албена. Знаете за притесненията ми относно Оазис. Оказаха се напълно излишни. Много съм доволна от хотела, от храната също, а персонала е мил и любезен. За мое щастие и румънците са съвсем малко, така че атмосферата е напълно цивилизована без блъсканици и грабене.
Дори и да е имало проблем, към момента той е отстранен и по мое мнение всичко е ок Simple Smile


А какво ще кажете за басейна, изглежда доста малък на снимките, също и доста близо до терасите .

# 698
  • БГ
  • Мнения: 1 168
Здравейте, пиша ви от Албена. Знаете за притесненията ми относно Оазис. Оказаха се напълно излишни. Много съм доволна от хотела, от храната също, а персонала е мил и любезен. За мое щастие и румънците са съвсем малко, така че атмосферата е напълно цивилизована без блъсканици и грабене.
Дори и да е имало проблем, към момента той е отстранен и по мое мнение всичко е ок Simple Smile


А какво ще кажете за басейна, изглежда доста малък на снимките, също и доста близо до терасите .


Малък е, за 10 дни изобщо не го и пробвахме, бяхме на втория етаж във високото крило, не беше шумно, след 17ч го пълнят с химия и никой повече не влиза до следващата сутрин, така че не е и шумно   Peace

# 699
  • София
  • Мнения: 5 320
Замислих се за водата пък аз  Embarassed Отдавна не сме били на море, но ми се върти из главата, че може да не е много добра идея да се пие от чешмата, а по-добре бутилирана  newsm78

# 700
  • В.Търново
  • Мнения: 6 757
Замислих се за водата пък аз  Embarassed Отдавна не сме били на море, но ми се върти из главата, че може да не е много добра идея да се пие от чешмата, а по-добре бутилирана  newsm78
Коментирано е няколко пъти ,че водата в Албена не е хубава за пиене,така че бутилирана. Wink

# 701
  • БГ
  • Мнения: 1 168
Замислих се за водата пък аз  Embarassed Отдавна не сме били на море, но ми се върти из главата, че може да не е много добра идея да се пие от чешмата, а по-добре бутилирана  newsm78
Коментирано е няколко пъти ,че водата в Албена не е хубава за пиене,така че бутилирана. Wink

Потвърждавам!   Peace  На всяка крачка предлагат бутилирана вода - 3л-2,5лв; 7л-3,5лв; 11л-5лв. В магазинчето до автогарата е по-евтино, но пък иска носене. В диспенсърите се зареждаше различна вода - Ком, Ракитово и т.н.

# 702
  • София
  • Мнения: 5 320
Искате да кажете, че няма да ни помислят за откачени като си влезем в хотела с туба вода?

# 703
  • БГ
  • Мнения: 1 168
Искате да кажете, че няма да ни помислят за откачени като си влезем в хотела с туба вода?

Няма, не се притеснявай!  Peace  Хотелът е с външни входни врати към всички стаи, т.ч. няма да ви се наложи да минете през рецепция с тубите!   Peace

# 704
  • Мнения: 3 993
Искате да кажете, че няма да ни помислят за откачени като си влезем в хотела с туба вода?

Сигурна ли си, че в твоя хотел не се предлага минерална?
Както stefaniika писа, в диспенсърите зареждат различни марки. В фоайето на Калиакра например има две хладилни витрини с бутилирана вода, да си вземеш за навън или за стаята. Ако в твоя хотел това не се предлага и няма и диспенсъри, тогава има смисъл да си носиш туба.
Кой ти е хотела?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт