Октомврийчетата сладки,чакат коледните изненадки!

  • 26 742
  • 708
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 19
Може ли и аз да се присъединя към отбора на безпричинно смеещите се  Grinning аз по принцип съм много весел и закачлив човек и с мен трудно се скучае преди като работех в една фирма колежките не ми даваха да отсъствам от работа , че им било скучно  Laughing

и така да кажа ходихме в Бейби Мола еми има много хубави неща още подреждаха това онова купихме се разни неща подариха ни едно списание лъжички и май това беше  newsm78 после с двете деца реших да отида на фризьор подстригах се духнаха ме малко вафли и съм готова  Mr. Green
Дарина още спи в количката та се възползвам да ви прочета да понапиша нещо и сага почвам с  hang 1ironing newsm75  food002 все такива забавни работи

Съни  много кофти с това дете  Sad ейде да се кротва вече тя е голяма кажи и че бебетата ще и се смеят ако продължава така  Laughing Hug

# 571
  • Мнения: 758
Имам въпрос към ЛЛЛ, как да си възстановя лактацията след като драстично ми намаля кърмата след стрес. До преди това бебка беше само на кърма.
MagieA, съжалявам за притесненията, които си преживяла  Hug
Би ли споделила как е организирано кърменето ви, колко често суче бебка за 24 часа, нощно кърмене имате ли, предлагаш ли друго, освен кърма, колко напишкани и наакани памперса сменяш за денонощие?
....
Ще очаквам да отговориш на многото ми въпроси и се надявам да съм била полезна  Peace

Много благодаря за отговора. Това, което си ми препоръчала с честото сукане го приложих веднага. Пия и лактогонен чай. По принцип пия много вода, а сега добавих и сокове и компоти. Храня се пълноценно и ми се струва, че днес дава ефект. Нахрани се в 13 часа и още спи (17,30ч) А по време на храненето свърши и голямата работа. По принцип храненията ни бяха на два часа и половина три, като често следобед има такъв голям сън и стават на 4-4,5ч. Буденията през нощта й са в зависимост кога е яла последно, ако е към 20 ч се буди към 3, а ако е към 21 понякога и към 5-5,30ч.
А мисля, че успях да се успокоя и отпочина и в комбинация със съветите ти да успея да кърмя дълго.
Лека вечер на всички!

# 572
  • Мнения: 873
Маги,ще ви се наредят нещата на вас Peace наистина голям стрес си изживяла,а ако таткото ви пак е отсъствал,направо си представям какво е било ooooh! айде,по-спокойно вече и баткото да внимава какво слага в устата Wink

днес успяхме да се съберем само 4 майки. иначе,докато Лили беше малка, редовно се сбирахме поне 10-тина в парка. днес Юлия стана повод да си спомним някои неща от бебешкия период на 4-годишните ни деца. оказа се,че най-голямото четене и обсъждане е било около захранването. от всички десетина майки, 5 са захранили по старите схеми. от тези 5 деца, сега 4 са с алергия Thinking
иначе 3 деца са станали каки и батковци,като най-последно тази седмица едно момченце стана батко на сестричка. не ми се стори да са минали толкова бързо тези 4 години,а сега изведнъж ми изглежда, че малките пандъци са много пораснали и почнаха да стават каки и батковци,даже Heart Eyes

Съни,ама че сте в кофти период Hug и аз всеки път като похваля Юлия на накого, започвам с думичката "за сега", 'щото не се знае знае ли се Thinking

# 573
  • Sofia
  • Мнения: 1 719
Здравейте, мацки!

Днес страхотна разходка си направихме, от 13ч. до 16.30ч. бяхме навън. Добре че вятъра утихна и времето беше приказка.  Grinning

Ел божко, когато Софи събота и неделя не е на ясла или когато си е у дома по каквато и да е причина, я оставям сутрин да се наспи до по-късно. И като стане към 10-11ч., после спокойно си излизаме тричките точно по обяд, когато е хубаво времето. И после Софи заспива някъде към 16ч., но я будя след около час, за да може да си легне вечерта по-навреме (въпреки че това ни се получава само, когато ходи редовно на ясла). Но то си зависи от детето, повечето дечица обичат сутрин да стават рано, та няма как да го натискаш да спи. Моето обаче си е поспаливо сутрин, като мама.  Laughing

Маги  Hug Какви изненади ни спретват тия деца само... Дано вече да нямаш такива притеснения! Ще си увеличиш кърмата, ще видиш.  Hug

Съни, честито обръщане на Алинка!   bouquet Тя нали е по-голяма и тук всички се движим след нея. Та знам че каквато новост е направила Али, това скоро да чакам и от Елиза.  Laughing Дано скоро обаче й отмине ревливия период, че направо не мога да си предствя какво ти е. Не съм се сблъсквала с подобно нещо...  Wink

Ники и Кати, ние също ще пътуваме за празниците. Дано да е добре времето за пътуване.

Тони, моята коса също много капе. Казаха ми да си взема да пия Геритамин, ама аз само се мотая и още не съм си купила. След първото ми раждане някъде към 4-ия месец спря да капе и тогава нищо не съм взимала.

Аз от моя мъж хич не мога да се оплача, мога само да се хваля. Помага ми във всичко - от гледането на децата, всички грижи около тях, до домакинската работа - чистене, готвене, простиране и т.н. Даже сега чисти готварската печка основно, а аз си пиша тук.  Grinning

Аз да попитам мамите с две деца заедно ли перете дрешките на двете дечица? Аз на моите ги пера отделно все още, отделно на Софи, отделно на Изи и отделно нашите дрехи. Тук мамите в парка ми казаха, че много съм се вманячавала и че съм луда. Знам ли, може и така да е... Та да ви попитам и вас как процедирате.

Последна редакция: нд, 18 дек 2011, 18:28 от Hariela

# 574
  • Мнения: 3 651
Търся рецепта за домашен шоколад със сухо мляко и какао  Grinning

# 575
  • Пловдив
  • Мнения: 1 015
Анбибиан, като редовна консуматорка веднага ти давам линк  Mr. Green
http://jenite.bg/%D0%A5%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0/%D0%A8%D0%BE%D0% … 3068_i.21293.html
Аз правя всичко наполовина,че колкото повече направя,толкова повече ям  Joy

# 576
  • София
  • Мнения: 2 082
Аз да попитам мамите с две деца заедно ли перете дрешките на двете дечица?

Пера им дрешките заедно. Все пак след това минават през сушилнята, а после  ги гладя. В началото като се роди Самуил, един два пъти ги прах отделно, после реших, че Мишо и без това го гушка по цял ден, спим понкога и тримата на спалнята и такова разграничаване в прането е напълно излишно  Wink

Събота и неделя излизаме с двойната количка, защото и на Мишо му се приспива между 13 и 15 ч., и ние тогава се разхождаме.

Последна редакция: нд, 18 дек 2011, 23:15 от endira

# 577
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета!

Много ме зарадва времето днес. След обед си направихме една много хубава около три часова разходка в центъра на София и с едни приятел исе видяхме.
За това, че трябва да се радваме на малките неща сте напълно прави. На мен ми стига усмивката на Кали и всичко ми минава Grinning
Ние няма да пътуваме за празниците, в София ще си стоим. Като чета вие как сте се подготвили за празниците имам чувството, че само аз нищо не съм приготвила още, нито подаръци, нито украса-нищо. Снощи харесах един коледен костщм за Кали от един сайт и се регистрирах, седнах днес да го поръчвам и вече го нямашее Sad Sad SadСега съм в голяма чуденка какво да правя, аз само това повтарям, ама толкова искам да и купя, пък 75 лева за костщм от магазина на Мадър кеър  не ми се дават в никакъв случай.
Това е за сега от нас с Кали.

# 578
  • Мнения: 181
Тони,тук разглеждала ли си http://www.bebeshkidreshki.com/category/113/4-1-koleda.htmlСестра ми поръча костюмче за племенницата от там.Доволна е. Peace

Хариелка,аз дрешките им ги пера отделено,но мисля скоро да започна да им ги пера заедно,щото така ми е много зор...

# 579
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Аз да попитам мамите с две деца заедно ли перете дрешките на двете дечица?

Пера им дрешките заедно.

И аз пера заедно - нямам сушилня но гладя всичко след това.

# 580
  • Мнения: 1 262
endira, благодаря за линка, но най-вероятно ще си купим газеницата (така ли се казва!? - звучи ми като гъсеница   Laughing ).
Съни, дано повече да не се повтаря това при вас, че е ужас.  ooooh! Аз си мислех, че съм зле понеже Християн пак започна да спи по-малко, но защото (като че ли) сънува кошмари. Не се буди да яде, а се буди с рев и после пада едно успокоение...  ooooh! Та аз тъкмо се зарадвах, че си поспивам по 8 часа, те пак станаха 6.  Laughing Да не би да почват да ги дразнят зъби тия деца, много се чудя.  newsm78

# 581
  • Мнения: 61
Съни-точно в този сайт се регистрирах и докъто поръчам, костюмчето, което бях харесала изчезна. CryНо гледам, че в него има и други, освен някакъв друг да изберем, знам ли и аз ooooh!Сега ровя из нета като ненормална и нищо друго не намирам.

# 582
  • Мнения: 35
Sunny, аз не съм разбрала, че Али се е обърнала! Честито!!! Пак чета през редовете...но това с ревът е много неприятно. Съчувствам искрено. Аз установих, че съм много чувствитена на рев - като ми писне това в ръцете и ми се опъва тъпанчето и веднага се изнервям (най-често на Елица...). Може и да е от възрастта, да ви призная, така че айде по-навреме раждайте втори (само ако са планирани...не вземайте емоционални решения!!!). И Боряна има две състояния – или спящо, или ревящо, добре, че по-често е спящо...Хариелка – добре, че Софи спи до 10-11. Елица никога не е ставала след 8 (откакто спи нощен сън...). Леееко ти завидях дори : ) Писах на Тони на лични, но ще пиша и тук за косопада – след първото ми раждане, може би на 2-3ти месец, косата ми просто почти си окапа. Хапчета, маски – нищо не помогна...Помолих фризьорката да ме подстриже почти 0 номер, тя отказа и каза, че и това няма да помогне. Е, след 7-8-ми месец, може би, се закрепиха нещата. А по време на бременностите ми косата ми ставаше много по-гъста и по-здрава...Хариелка – мисля да пера на Боряна дрехите отделно до 6-я месец и после – и двете в кюпа. Но като чета тук момичетата, може да съкратя срока. И без това Елица ми е свръхалергична и нейните ги изплаквам по 2 пъти (Деси, Елица ми е хранена изключително с кърма до 6. месец, не е пила лекарства, по цял ден навън е гледана. закърмена веднага след раждането, захранена на 6. месец с домашен картоф, продължих захранването свръхвнимателно с домашно плодове и зеленчуци, варени на пара...после каши...Кърмих до годинка, сама се отби. Е, сега ми  е с атопичен дерматит, прави често уртикарии, оток на устните, 3 пъти е правил и оток на очите, много страшен – просто е неузнаваема, издадоха й книжка за бронхиална астма, е, не е доказана, защото е малка за тестове, но...Бях си казала – второто ще е със секцио, на АМ и от първия ден ще спи само в тъмна стая. Засега родих нормално, кърмя и се гушкам по цяла нощ с Борянка. Ако и тя ми е алергична – ще пиша до все педиатрични организации по света да си променят веднага схемите на захранване!!!).
Айде, че спящото премина в ревящо : ) Целувки!!!

П.С. Хариелка, и аз веднъж изведох ЕЛица на -3, но няаше слънце. За малко, за около 30 минути, но съжалих - после беше като неадекватна, една такава скована...не беше студена, но имах чувтсвото, че хибернираше : )

# 583
  • Мнения: 3 651
Toni77 аз вчера бях потресена от и без това високите цени на Мадъркер. Още преди Яна да се роди от намаленията й поръчах коледно костюмче от английския сайт на Мадъркер за 7 паунда. Вчера същото костюмче (ританки и пелерина с качулка) ги видях в нашия магазин в мол Сердика за над 60 лв  ooooh!
Аз и преди бях казала, че в Продавалника има нови коледни костюмчета на по-достъпни цени.
Сега като погледнах има същото като нашето за 35 лв.
http://prodavalnik.com/koledno-kostyumche-ot-2-chasti-na-motherc … re-0-3-m-i3192728
Анбибиан, като редовна консуматорка веднага ти давам линк  Mr. Green
http://jenite.bg/%D0%A5%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0/%D0%A8%D0%BE%D0% … 3068_i.21293.html
Аз правя всичко наполовина,че колкото повече направя,толкова повече ям  Joy
благодаря   bouquet ще ходя на гости на приятелка, която се кани да прави такъв шоколад
тя има рецепта, обаче няма пропорциите, ще й дам тази да пробва как ще стане аз ще ходя само да си хапна  Joy

# 584
  • Мнения: 873
Анбибиан, като редовна консуматорка веднага ти давам линк  Mr. Green
http://jenite.bg/%D0%A5%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0/%D0%A8%D0%BE%D0% … 3068_i.21293.html
Аз правя всичко наполовина,че колкото повече направя,толкова повече ям  Joy
а дали ще се получи с АМ,  и Нескуик ,че да е по-диетично :lol:newsm78

Общи условия

Активация на акаунт