Октомврийчетата сладки,чакат коледните изненадки!

  • 26 732
  • 708
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 758
Маги,ще ви се наредят нещата на вас Peace наистина голям стрес си изживяла,а ако таткото ви пак е отсъствал,направо си представям какво е било ooooh! айде,по-спокойно вече и баткото да внимава какво слага в устата Wink
....

А Деси, това беше върхът на екстрите Simple Smile Вечерта преди да ни приемат в болницата, след като го заведе отново в спешното и се установи, че не е изакал катинарчето, баща му замина за Сърбия и това направи "купонът" пълен Simple Smile А аз се вкарах във всички филми, за които може да се сетите. Операция, нещастни случаи, които не липсват в последно време и едва ли не си мислих как това му е последната вечер в къщи и т.н. Важното е че всичко се размина по най-лекия начин. И още нещо хубаво (поне за мен е лично удовлетворение) - докато бяхме в болницата правиха операция от херния на 3 месечно изоставено момченце, та го нахраних, а и именник на моята Николетка беше Simple Smile но пък този случай направо ме срина. Къде по принцип съм чувствителна към тези деца, къде хормоните на майка, голям рев му ударих и затова дете.

Ама стига вече със сълзите, вчера кърмих успешно, днес нещата изглеждат също да са наред и дано да успея да продължа така.

А мен също ме интересува дали тази рецепта ще стане с АМ, тъй като нашето веме мина месец от както е отворено. През тези дни Ники все пак си беше на кърма - добре, че имаше замразена, а и се цедях и така се размина използването му отново.

Извинявам се отново за дългия пост  Hug
Поздрави на всички!

ПС Деси честита ви месечинка, на теб и на другите бебоци.

Последна редакция: пн, 19 дек 2011, 08:33 от MagieA

# 586
  • Мнения: 775
Аз пера нашите дрехи заедно с тези на баткото, а на бебчо отделно с бебешки прах, в сушилнята също отделно. Амо то нашият батки е възрастен  Simple Smile Напоследък идва сутрин преди училище да цунка Мити.

MagieA, дано вече само хубави неща се случват!

Честито на Али, това моето още не се сеща ни да хваща, ни нищо.  Simple Smile

# 587
  • Пловдив
  • Мнения: 1 015
Деси, Маги, аз го правя с Ам и става супер  Grinning
Ние отиваме на консултация, в този сняг   ooooh! После ще се отчета  Grinning
Хубав ден  Hug

# 588
  • Мнения: 4
Ха Добро утро и от мен!
Два дена ме няма и немога да ви изчета!
Аз започван да се хваля Laughing в Събота бях на банкет е няма такъв кеф, преди това от сутринта по магазините, после маникюр, прическа, козметик ебе изобщо се почувствах човек, а на банкета като почнаха всички с похвалите вдигнаха ми самочувствието на максимум. Почувствах се отново жена и това ми хареса Laughing Бебо и ММ цял ден се гледаха и цяла нощ. Е на другата сутрин на мама не и беше много конфортно но.................в Неделя пък бяхме на погача на едно молко бебе и да ви кажа като видях че нашия е двойно по голям се стреснах, а като гушнах мъника и направо все едно перце Laughing и така после пак по магазините вече сме готови за Коледа имаме си и елха вчера я укресихме и стана много хубаво и празнично Laughing а отгоре на всичкото през ноща ММ е хранил детето и аз успях да се наспя Heart Eyes

по късно ще се включа по темите..........извиняваите за дългия пост Hug

# 589
  • Мнения: 59
колко много вали сняг навън  Party Party Party Това е първия сняг на Зеррин и на много други бебчета тук!
Ох да се оплача, от вчера Зеррин е неспокойна, постоянно раздразнена, малко са моментите когато гледа и се смее, както преди, дори като я взема да я люлея на ръце един рев........направо се припотявам, защото се притеснявам какво и е и защо така се дере. Колкото и да е нередно единствено биберона с малко мед спасява положнието, въпреки, че съм дала само 2-пъти. Но като и дам млъква и заспива....какво е това нещо незнам......Присвива се и пръзка, но да има колики постоянно  newsm78 ме съмнява. Спокойна е само от 8 вечерта до 8 сутринта....след това....Да е от глад.......давам и дърпа се не суче, само като огладнее според мен след 3ч. За трети път се случва така, миналите два пъти се излъгах и и дадох АМ след което обилно повръща, дано сега удържа фронта.
Започна се с новогдишните банкети, роматичните филми, празничното настроение. Най-хубавото време от зимата.
За дрешките....аз ги пера отделно, като след свършване на програмата пуска програма-само изплакване и центрофуга, гладя ги защото така стават по-меки.
Вчера Зеррин се обърна  #Crazy #Crazy #Crazy. Бях я сложила по корем, баща и влезна обърнах се към него и като я погледнах се беше обърнала, как го направо това човече незнам....не е ли рано??????

# 590
  • Мнения: 758
unvisible нормално е да има още колики, по-скоро може би като присвиване на коремчето. да Ники също е така, понякога като се нахрани и започва така да пищи. А това че се дърпа от гърдата и плаче на нея докато суче е сигурен признак, че не е гладна. И аз така по-предната седмица я презорвах, докато не се научи на бибата. Сега спасява положението. Иначе се гушкахме и я люшках в столчето с ръката ми върху коремчето, като отшуми заспива и спи спокойно. Не я тормози с АМ, защото (поне при нас) се засилиха болките й в коремечето.

# 591
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
И ние днес сме от отбор "Киселдаци". Предполагам, че бързо ще имам пак веселушко. Нещо коремчето днес го притеснява Sad
Между другото качих една снимчица на Ивко, облечен в тон с времето навън.

# 592
  • София
  • Мнения: 1 164
за течния шоколад, и аз доста съм правила преди с отворени АМ, става вкусен, но си има един специфичен вкус.А с Нидо-то е направо божествен Crazy. Аз го правя мързеливата с пудра захар, за да не варя вода и захар, а маслото го разтапям в микровълновата, после с миксера го разбивам за да се получи онази шуплеста коричка, ако се сещате от течния шоколад едно време.
за прането два пъти вече се случва да изпера нещата на Кали с нашия прах, вместо бебешкия. Ами нищо й нямаше.

# 593
  • Мнения: 775
Мити и той все нещо недоволства, все да го нося иска. На всичкото отгоре бибата с 300 зора я взима, плюе, бута с език, не и не. По цяла нощ пръцка и се върти, ама си яде на 3ч. и това е. Направо си мечтая кога ли ще ме остави да поспя.
През деня пък яде през 2ч. и почти не спи, само кратки дремки.

Аз пък нещо пак се разболях снощи,дано не го заразя диването.  ooooh!

# 594
  • Мнения: 8 391
Извинявам се, че се натриасам в темата ви. Влязох по погрешка и са зачетох...
Само да помоля UNVISIBLE да прочете за меда-силен алерген- риск от ботулизъм. Моля те не подлагай детето си на излишен риск само за да си осигуриш спокойствие.
Извинявам се пак, просто не се сдържах  Embarassed

# 595
  • Мнения: 0
Привет момичета и от мен Simple Smile
Мама на Велин, роден на 10.10 и сме от Стара Загора. Малчуганът се роди 3290, изписаха ни 3090 гр, 50 см, на месец наддаваме по 1300 гр и 4 см - при последния преглед беше 5755 гр и 58 см. Велин е изключително кърмено бебе, пие по малко водичка - не я предпочита. До скоро си хапваше доста добре, но от скоро след 8-ма минута кърмене почва да вика, да блъска гърдата, налапва зърното, ама не го засмуква. Вдигам го за оригване, което не винаги се получава/по принцип трудно се оригва/, дори и оригнат продължава с виковете и блъскането - мисля, че се е наял, но все пак да попитам за мнение - иначе има колики от 10я ден, давам му Инфакол, преди това Колийф, Еспумизан, Биогайя. Другият ни проблем е смяната на пампрес - докато го събличам/обличам са адски викове и рев, докато мия дупето под чешмата е мир и спокойствие. Същото важи и за къпането - във ваната е толкова щастлив и усмихнат, изкараме ли го и още докато го овивам в хавлията почва да вика и реве. Някакви съвети и мнение?

# 596
  • Мнения: 1 262
MagieA, дано нямате повече проблеми и да се успокоиш и развеселиш в най-скоро време.  Hug
ilsh, добре дошла.  Hug Моето бебе реагира по същия начин - докато го къпем е голям кеф и в момента, в който го завия с хавлията се почва един рев.  ooooh! Пробвах да я затоплям - пак същото. Стигнах до извода, че не обича да е повит и притиснат. Като му махна хавлията и почна да го мажа, спира да реве, но само ако не е гладен. Ако е гладен продължава докато го мажа и обличам.

Аз да се оплача - тази нощ моето бебе се върна в началото. Въпреки че яде в 23:30, събуди се в 2:30 и аз викам - сигурно пак е сънувал кошмар. Започнах да се опитвам да го приспивам - не ми се получи. Стана и баща му, също не успя да го приспи. По негови думи бебето било гладно - вика ми, докато не го нахраним, няма да млъкне. Аз обаче упорствам - той не яде вече през нощта, камо ли в 2-3 часа, това не е било откакто навърши месец и половина. И даваме вода, залъгалка, бебока пие като смок, но не млъква. Изпи си водата, мъжа ми вика гладно е, аз не та не. Бебето продължава да реве като все повече увеличава децибелите. Към 4 часа неуспешно приспиване и вече супер изнервени и с кървящи очи, най-накрая скланям да бъде нахранено бебето. Баща му го нахрани и бебока заспа - значи е бил прав. Въпреки изпитата вода, си изпи и цялото ядене като невидял (160 мл вода+ АМ = някъде около 180 мл общо  Shocked). След 2 часа и половина в 6:30 пак се буди с рев, пак му давам да яде. Е такъв гладник няма! Хем му увеличих яденето и вече яде супер голяма порция ядене за бебе, което още дори не е навършило 3 месеца, хем почна и през нощта да се буди от глад и да си увеличава храненията на 7. Хем през деня не може вече да издъжи 3 часа до следващото ядене въпреки увеличеното количество мляко. Започвам да се замислям, че ако продължи така още няколко дена, без никакви угризения на съвестта ще взема да го захраня, че не се издържа. То пък толкова лакомо и гладно бебе никъде няма! Как пък не се метна на мен, на мъжа ми, на майка ми или  на свекървата ами точно на дядовците си - и двамата кой от кой по-дебели, единият гони стотака, другият ги е заминал отдавна.  ooooh! Замина ми идеята да отгледам едно стройно и красиво момче. Явно ще е дебелак като дядовците си. Добре че не беше момиче - за момчетата все ще се намери някоя жена (как го мисля още от сега  Laughing).  Rolling Eyes

Иначе вчера сам се изправи до седнало положение, докато го държах (без да му помагам), въпреки че ако го оставя да лежи в кревата, няма да успее да седне.  Laughing А днес като му сменях памперса на плота за повиване, се обърна настрани, не просто се изви като друг път, а се обърна. Но като гледам това не е голямо постижение - на СЪни момичето вече се обръща изцяло, а и за още едно бебе беше споменато дори по-сложното действие - от корем по гръб.  Grinning

# 597
  • Мнения: 130
Здравейте дами, страхотно е времето на вън, макар че не можем да ходим на разходки!!! Аз да похваля Сара, много е спокойна на два пъти се смя с глас!!! Видях по- горе, че вечи 2 бебенца са се обърнали - браво на тях!!! Ето ви два линк, надявам се да ви е полезен, относно развитието на бебоците: http://epediatrics.eu/pages/rastej_NPR.htm
http://moetodete.com/forum/viewtopic.php?p=6310&sid=a442028c … 01567a047b5d3db7e
 Сега и аз да се включа по някои от темите:
за акането: и Сара не ака редовно, аз го отдавам на малтофера, но д-р Константинова (Токуда) ми препоръча чай Блевит Л, който може да се приема всеки ден,по аптеките го няма, но в големите бебешки магазини трябва да го има. Аз го поръчах от нета и утре ще дойде, после ще споделя за резултата!!!
за косопада:мойта коса почти окапа след стреса и раждането, но от една седмица спря без да правя нищо.
Сара отвори очи, а ние с нея имаме работа (много я изтормозих с тази гимнастика, ама нямам избор  Sad) ........

Последна редакция: пн, 19 дек 2011, 13:51 от kleopatra555

# 598
  • Мнения: 128
Здравейте и от мен

Изследванията на Дарка са добри, но се появиха жилки кръв (само веднъж) в акото и педиатърката ни насочи към гастроентеролог като се съмнява за алергия. Сага се чудя за добър специалист (гастроентеролог ) и ви моля ако познавате такъв да споделите.

Хариела, ако не ме лъже паметта вие ходихте на гастроентеролог. Моля те сподели къде и дали си доволна, защото според педиатърката ни и ние имаме АБКМ, но трябва да ни прегледа специалист. Предварително ти благодаря!  bouquet

Ендира, ще съм ти благодарна за координати на вашата рехабилитаторка. Може и на лични.  Hug

Клеопатра, много се радвам за вас със Сарка. Продължавайте все така и много скоро всичко ще се нареди и при вас.  Hug

Ахилеа, тежка нощ си изкарала, дано повече да не се повтаря и малчо да те слушка повече.  Simple Smile

ilsh, добре дошла.  Grinning

Пепи, дано настроението на малкия скоро да се оправи да е едно весело и послушно бебе.  Simple Smile

MagieA, много ти се е насъбрало.  Hug  Дано повече да не изживяваш подобни неща.  Praynig

radostina, благородно ти завиждам, и банкет, и шопинг, и козметик, и......и аз мечтая за такъв ден с толкова много женски удоволствия.  Wink

Seengirl, успех на консултацията и ще чакаме да се отчетеш.  Simple Smile

Хубав ден!

# 599
  • Мнения: 19
Ия за добър гастроентеролог знам че има в Токуда д-р Лазарова и още една но и забравих името в МЦ Детско здраве

Ахилея дано е било единичен случай това ваше реване посред нощ  Praynig Hug
Радостина браво на теб и аз чакам с нетърпение нашия банкет вчера мъжа каза , че щял да бъде на 29-ти дано успеем да отидем така ми се танцува и ми се пийва в компания ама лошото е че винаги като ходим на такива мероприятия ме използват за шофьор  Sad понеже нашите банкети не са в София предишните години банкетите ни бяха с преспиване и обикновено сутрин само аз съм адекватен шофьор  Laughing а тази година ще е в Пловдив без приспиване но важното е че ще има

Общи условия

Активация на акаунт