Отговори
# 75
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 318
Изобщо откакто живеем в  къща и не ходим по площадките съм си много добре .
И в новия квартал има деца , но като че ли са по - други ... идват играят си в двора с моя син - тихо ,  кротко  и така ... на другия ден той отиде при някое детенце ...
А на какво съм се нагледала по тези площадки , просто не ми се пише  Confused

Благородно ви завиждам  Peace

# 76
  • София
  • Мнения: 2 217
Никога не съм харесвала площадките. Ако нещо ни подразни просто се махаме от там.

# 77
  • София
  • Мнения: 10 705
Леле като ви чета,зле ми става..моето момченце е още малко за площадки,но ще дойде време и за тях,а аз каквато съм кибритлия сигурно ще има нашамаросани родители Confused
Скоро една приятелка,има 2 момчета,едното е на 3.5 г и не на площадка,а в градинка,нещо се сдърпали с друго момченце и забележете-таткото на другото дете ощипал сина й -тайно..детето реве и се свива и с 300 зора казало какво му се е случило! Е извинете,но ще го догоня и ще му разбия сурата на таткото,ако трябва помощ ще викна!

# 78
  • София
  • Мнения: 221
  Децата са отражение на възпитанието на родителите си. Както има невъзпитани възрастни, така има и невъзпитани деца. Както има възрастни, които не си почистват след домашния любимец, пресичат на червено, изхвърлят отпадъци по улиците, което за мен е проява на ниска култура, така има и деца с различно поведение на детската площадка. Всеки ден, за съжаление, виждам лошо възпитани хора по улиците, но мога да избера дали да контактувам с тях или не. На детската площадка е същото, защото там няма подбор за родителите и отроците им – всеки може да отиде свободно. Затова когато сме навън, за мен е много важно да избера не площадката, а децта с които ще си играем - да има поне 1-2 познати деца, с които моите се разбират и играят добре. Съблюдавам децата ми да се държат възпитано. Ако не ми харесва как се държи друго дете и наистина реша, че с нещо застрашава останалите, отивам и разговарям добронамерено с него( никога не търся родителите му) и обикновено има резултат. Ако и това не помога сменяме мястото.
  Всеки родител избира сам как да възпитава наследника си. Дали ще разчита главно на себе си, дали ще разчита на детската градина и училището да го възпитава, или децата и родителите им на площадката да се заемат с това. Но до навършване на пълнолетие той е този, който носи главната отговорност за действията и постъпките на детето си и има институци, които да съблюдават за това(колко те са ефективни е друг въпрос).  И ако има пропуски във възпитанието, то виновен ще е той, а не учителката по математика или физическо.

Последна редакция: пн, 26 мар 2012, 00:06 от desy_net

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не, не си се чалнала. Абсолютно неприемливо е подобно поведение и на децата и на родителите им. Но не очаквай от подобни родители да направят забележка. Децата им точно за това са станали такива - защото не им е правена забележка когато е било време. Просто си пази детето по-далеч от подобни "другарчета".

# 80
  • Мнения: 22 573
Толкова ми е омръзнало от такива простотии по площадките, че вече не ми се и коментира.
Има толкова нахални и безобразно държащи се деца, колкото са и родителите им.

# 81
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 800
Дидито и аз съм била свидетел на подобно поведение от страна на деца и абсолютно безхаберие от страна на родителите. За всичко са виновно родителите, нали детето е бяла дъска по която пишем ние. Скоро в парка където ходим едно момиченце хвърли пясък по едно момченце(става въпрос за деца между 3 и 4г) и обвиниха дъщеря ми, тя се защити, но момченцето започна и то да хвърля пясък по нея за да си отмъсти. Аз и казах да отиде по далече от тях и да играе с други деца., за да не се задълбочи конфликта. Майките на тези деца дори не забелязаха, защото бяха заети да пушат и клюкарстват.

# 82
  • Мнения: 3 383

Има толкова нахални и безобразно държащи се деца, колкото са и родителите им.

Абсолютно. Поведението на децата е огледало на родителите. В момента виждам същите тези деца, но вече в 5-6 клас, играещи пред блока. Положението е още по страшно от това на детската площадка. И най - лошото - безхаберието на родители с "положение" в обществото и самочувствието на отрочетата им, породено от този факт.

# 83
  • по света
  • Мнения: 1 587
Лично аз избягвам панически кварталните площадки.Не желая да влизам в каквито и да е контакти с разни откачалки и децата им.

# 84
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Лично аз избягвам панически кварталните площадки.Не желая да влизам в каквито и да е контакти с разни откачалки и децата им.
Само да подпитам Simple Smile
Твоето дете само ли си играе? Или с деца на твои приятелки/познати?
Че ми стана любопитно де Wink

# 85
  • по света
  • Мнения: 1 587
Имам две и си играят основно сами.

# 86
  • Мнения: 3 241
Лично аз избягвам панически кварталните площадки.Не желая да влизам в каквито и да е контакти с разни откачалки и децата им.

Е, ако ескалира положението не е приятно, но иначе аз лично съм на принципа, че това е истинския свят, не можем да ги държим под похлупак. Peace

# 87
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Имам две и си играят основно сами.
A посещават ли детска градина?

# 88
  • по света
  • Мнения: 1 587
Имам две и си играят основно сами.
A посещават ли детска градина?
Да посещават.

# 89
  • Мнения: 109
Moje li da popitam kakvo obesniavate na deteto si ako niakoe dete go ydria ili zamiara s piasak,moeto dete obi4a da si igrae s decata  i otiva blizo do tiahi i si otnasia po nehto,sled tova me pita zahto mom4enceto me zamiara,a az se 4ydia kakvo da my kaja.Izviniavam se 4e ne piha na kirilica.   

Общи условия

Активация на акаунт