Музикално дете - как се развива талант?

  • 13 181
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
, мисля че е хубаво да ги заведат дори само да чуят мнението на професора - хареса ми този човек.

каза ли, че това е възможно? Професорът, де... каза ли, че може да прослушва деца, само заради неговото мнение... newsm78

# 46
  • Мнения: 271
Не, не се изрази така - призова родителите да заведат децата си и разказа за случаи, когато родителите са завели детето без особени надежди( тип - да пробват) и се оказало дете - талант, а други ги водели с големи амбиции, но децата не ги оправдават. Каза, че обучението е безплатно и предполагам дори да хареса детето - няма да те застави да го запишеш ...
Това са лично мои разсъждения. Но този човек определено прави всичко с голямо желание и любов към децата и аз бих завела моето, но ще трябва да изчакам 3г.

# 47
  • Мнения: 350
Това е и моята чуденка. Имам дъщеря на 5 г., която от 1 г. пее в хор. Харесва и и учителите казват, че има талнт. Аз не сам музикално, но съпруга ми е. Как да постъпя от сега нататък?!? Как да я насърча, без да я откажа.

# 48
  • Мнения: 405
Egisihora, ако искаш да я насърчиш да стане професионална певица - още и е рано за други уроци по пеене. Сериозните занимания започват около 16 годишна възраст, дотогава гласът се мени /дори и при момичетата/ и техниката трябва  непрекъснато да се коригира.

Това, което може да се направи до 16 годишна възраст с цел да се помогне музикално-сценичното развитие на детето, е да започне уроци по пиано+солфеж и евентуално актьорско майсторство. И двете ще трябват при всички положения, ако започне професионално да се занимава Simple Smile  Ако до 16 години вече има изградени музикални навици и знание (от пианото+солфежа), и се чувства комфортно на сцена (от актьорското майсторство) определено ще стане доста добра и конкурентно способна певица доста бързо.


Ако искаш да я насърчиш просто да си пее, без да мисли за някакво професионално развитие - няма нужда нищо да правиш повече от това, което вече си направила - хорът е напълно достатъчен, ако и харесва ще напредва и без твое участие, само я води редовно  Simple Smile

# 49
  • софия
  • Мнения: 2 543
Ходих до БНР и взех бланка за прослушването. Избираш си час . На бланките са написани часове . Утре вечер ще докладвам как е минало. Стискайте палци.

# 50
  • Мнения: 429
Момичета Христо Недялков е прекрасен човек. Ще останете очаровани! Личен мой познат - работеше с децата от едно софийско частно училище повече от 10 години а мисля че и към момента е още с тях. Аз работех в това училище 7 години и се срещах с "професора" веднъж седмично. Изключителен човек!

От седем години обаче той е Академик!  Wink

Желая успех с прослушването на всички дечица!  Simple Smile

# 51
  • Мнения: 271
Ходих до БНР и взех бланка за прослушването. Избираш си час . На бланките са написани часове . Утре вечер ще докладвам как е минало. Стискайте палци.
Успех!

# 52
  • софия
  • Мнения: 2 543
  Да докладвам. Отидохме към 17.40. на ул.Славянска 6 ,че часът на бланката беше 18.00. Влязохме бързо. На час приема около 8-9 деца. Влизат по две, за да не се притесняват. Габи пя "Есен" -  от учебника по музика и една на "индиански" английски на Селена Гомес. Тази- http://tekstove.info/browse.php?id=31525. Той й аконпанирал на пианото и я накарал  да запее песента" Есен" от различни тоналности. Също и разни акорди . Нe сме я подготвяли вкъщи, защото не свирим на нищо. Родителите не влизат. Накрая й казал , че 100% ще се видят пак на втори кръг .  Simple Smile.

# 53
  • Мнения: 15 379
gabelas17, честито!

# 54
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Радиохора е за деца от 7 години натътак.
По-малките пеят в "Радиодеца" с диригент Илинка Тодорова.
Не знам какви са критериите за прием, нито дали обявяват прослушвания. Малко е субективно там.
Родителите нямат никакъв достъп до информация относно обучението, защото тя е доста лаконична. В края на годината се провежда концерт.

Мога да препоръчам Пим Пам. Борис Карадимчев е изключително симпатичен и достъпен.

# 55
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 763
Някой знае ли докога ще продължи записването и прослушването за детския хор към БНР?

Общи условия

Активация на акаунт