Частни детски градини и ясли - София (5)

  • 119 767
  • 766
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 1 335
Желая ти го от сърце! Hug

RussianMama, от средата на септември валфдорската детска градина се мести в Лозенец на ул. Горски пътник 44.

Скоро ще има ден на отворените врати.

Ето линка, от който съм взела информацията: http://www.facebook.com/ZlatnoZrantse/posts/439192572792358

Последна редакция: ср, 01 авг 2012, 10:55 от Stelfy

# 136
  • София
  • Мнения: 1 340
Точно и аз щях да пиша за Зрънцето Simple Smile
Russian mama - Преди 2-3 странички ставаше въпрос за една в Иван Вазов на трамвайната линия /за жалост пак забравих как се казва  Embarassed/ - има доста доволни от нея. Само си провери как се казваше. Мисля, че ти е близо.
Късмет по обикалянето на Грушенка Simple Smile

# 137
  • Мнения: 24
Желая ти го от сърце! Hug

RussianMama, от средата на септември валфдорската детска градина се мести в Лозенец на ул. Горски пътник 44.

Скоро ще има ден на отворените врати.

Ето линка, от който съм взела информацията: http://www.facebook.com/ZlatnoZrantse/posts/439192572792358
о, много благодаря за инфо!!!! Ще им се обадя!
За мен Валфдорска градина не е много ясна, ще почета за нея...

# 138
  • Мнения: 24
Stelfy и Вие имате ли мнение за тази Валфдорска градина?

# 139
  • София
  • Мнения: 1 335
Уви, не съм убедена доколко оформено ми е мнението Sad
Не съм ходила на място никога...

Което ми харесва е, че вероятно там биха се отнасяли много уважително към децата и биха се водили от индивидуалните им особености - това се залага от Валфдрофската педагогика.
Имам известна резерва (без да имам преки наблюдения обаче, някой може да ме поправи), дали "играчките" не са им малко малко? Оставам с впечатление, че играят много с дървени кубчета, шишарки, пръчки такива неща, за да могат да си развиват въображението и креативността. Намирам го за чудесно, но лично аз харесвам да има и разни други неща за занимание Simple Smile

Във всеки случай Златно зрънце ми беше в списъка, когато избирах градина за моето дете и ако сега пак трябваше да избирам непременно бих ги посетила Simple Smile
Според мен са една от малкото "различни" градини в София Simple Smile

# 140
  • Мнения: 24
Stelfy - благодаря за мнение! Аз в Русия проучвах за такава детска градина още когато търсих градина за дъщеря ми. Но там не ми хареса това, че има много църковни праздници, някак си прилича на христианско училище, а тъй като не сме по религия, не заведох там детето. Ще отида тук да разгледам.............

# 141
  • София
  • Мнения: 6 756
Доколко религия/теософия е застъпена във Валдорфската градина, някой може ли да изкаже мнение?

# 142
  • София
  • Мнения: 1 340
А пък аз доколкото съм запозната :
Знам, че децата се третират като отделни личности и нямат определени калъпи, по които да възпитават децата заедно, а по-скоро да развиват всяко дете индивидуално.
Това за играчките е вярно - аз също съм на мнение, че е хубаво детето да се занимава с природни естествени играчки, но то не живее само в такъв свят, за да можем да го поставим в клетка само с такива играчки Simple Smile Особено в днешно време
Знам, че не отдават много усилия за обучаването на децата на песнички, стихчета и т.н., защото смятат, че детето не е "непорастнал възрастен", а дете и то трябва непременно да изживее детството си като дете.
Това за християнските празници е вярно. Тук също се отдава голямо внимание на това, но едва ли е чак като християнско училище Simple Smile
Тези неща, които споделям са смао по слухове от други мами и форуми. Аз нямам пряко наблюдение, затова не мога и да изкажа на 100% мнение.
Не знам обаче какви са твоите приоритети и дали съвпадат те с тези на педагогиката. Но мисля, че не ти представлява трудност, да отидеш и да видиш на място.
Ще се радвам да споделиш.

# 143
  • Мнения: 24
ще споделя задължително всичко, което науча.
Сегя чета в руския интернет: много хора казват, че тази педагогика изначално беше за болни деца.....И че след такава градина много трудно ще бъде на детето да учи в обикновено училище, ще му рябва пак Валдорфско училище (в Москва, например, те така и вървят заедно - градина и училище).......
Не знам, ако има много религиозни моменти, със сигурност няма да ходим там. Иначе ми харесва, че се занимават с природин материали, че в група са на разна възраст....

# 144
  • Мнения: 918
A за Рускат градина на Наум какво ще кажеш, какво не ти хареса?

# 145
  • София
  • Мнения: 1 340
Зависи колко различна възраст. В яслата, в която записахме малката са в една група от 1г  -2.5г, но я си представи от 1-6г. Някакси не ми се връзва  newsm78
Има логика наистина така да си вървят - градина и после училище, защото може би си имат принципи на обучение, които си продължават във времето. Но не вярвам пък да не може да се приспособи после в държавно училище да речем.

# 146
  • Мнения: 24
A за Рускат градина на Наум какво ще кажеш, какво не ти хареса?
ами, аз завърших това Руско училище и ми беше много интересно, къде намериха място за градина))). Отидох да видя, намира се в (как да го кажа на български).....ами.....нещо като мазе:). От прозорци виждаш стена, и накъде най-на горе улица.....Всичко изглежда много бедно! И таксата е 3000 евро септември-юни! А навсякъде мизерия някаква! Въспитателки говорят лош руски:), за къкво тогава да се наричат Руска градина (аз като чух една грешка в произнасяне на руска дума! Ужас! нека детето ми да слуша по добре само българска реч, ама правилна! А не руска с грешки!)! Ами, не ми хареса вътре изобщо!
Иначе за мен това щеше да е много удобно, че дъщеря ми тръгва на училище там тази година....

# 147
  • Мнения: 24
Зависи колко различна възраст. В яслата, в която записахме малката са в една група от 1г  -2.5г, но я си представи от 1-6г. Някакси не ми се връзва  newsm78
Има логика наистина така да си вървят - градина и после училище, защото може би си имат принципи на обучение, които си продължават във времето. Но не вярвам пък да не може да се приспособи после в държавно училище да речем.
не знам, аз виждам само плюсове от това! По големи деца са винаги по интересни за малките, те много бързо се научават на много неща (гледам мои деца). А и на по големите е интересно да учат на нещо малките (чувстват се много умни така:))
Но наистина, в училище деца вече трябва да зняят букви-цифри....Ще го науча детето и сама, разбирасе...........но кой знае, какви още навици няма да придобие към училище....

# 148
  • Мнения: 24
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=173881.0 намерих тази тема....
Ами, то навсякъде пише, че присътства Окултизм итн.....направо, ужас:)

# 149

Общи условия

Активация на акаунт