Частни детски градини и ясли - София (5)

  • 119 747
  • 766
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 10
Здравейте момичета,

Много ще бъда благодарна, ако споделите пресни мнения и впечатления от ЧДГ "Алиса" в Лозенец. Намира се на ул. Вежен и вчера, като минавах от там ми направи приятно впечатление. След като се обадих по телефона, много приятна жена ми разказа подробно за градината, но ако някой има лични впечатления ще съм много признателна ако ги споделите!

Предварително благодаря!

Вася

# 121
  • Sofia
  • Мнения: 813
Предварително се извинявам ако е обсъждано:)
Става въпрос за Първа частна детска градина в Хаджи Диимитър, освен, че е сменен адреса и на новия адрес няма никаква следа да има градина, освен някогашен надпис-табло на сградата, много майки в квартала споделят техни познати да са записали децата си, а пък аз не мога да си осигуря достъп два пъти ходя, телефона не отговаря, по имейл не ми отговарят. Моля ако имате инфо, мнения, препоръки, цени да пишете.
Предварително благодаря:)

# 122
  • Мнения: 82
Здравейте,

видях в списъка в началото градината, в която ходи дъщеря ми The Castle  (в парка Гео Милев - Редута) и видях, че няма коментари.

Искам да споределя, че съм много доволна от всичко там. Много са мили и грижовни. Децата са по 10 в група. учат доста английски и даже им водят ежедневните разговори от типа Измий си ръцете, прибери си столчето, облечи си пижамата и т.н. само на английски.

Водят ги на плуване, стрелба с лък и ски, а в самата градина имат йога и танци. Почти всяка седмица имат някаква тема и ги водят къде ли не по музеи, паркове, изложби и т.н.

Нямат собствен двор, но пък градината е в парка Гео Милев и ги водят по детските площадки там.

Всеки ден получавам справка от 2 страници как е минал денят на детето ми и какво е яло и колко е спало на обяд.

Таксата е 740 лв на месец (включва храна, йогата, танците и стрелбата с лък, и всички посещения на музеите, но не включва плуването)

Ако някой има въпроси с удоволствие ще разкажа newsm10

# 123
  • Мнения: 408
Здравейте,

видях в списъка в началото градината, в която ходи дъщеря ми The Castle  (в парка Гео Милев - Редута) и видях, че няма коментари.

Искам да споределя, че съм много доволна от всичко там. Много са мили и грижовни. Децата са по 10 в група. учат доста английски и даже им водят ежедневните разговори от типа Измий си ръцете, прибери си столчето, облечи си пижамата и т.н. само на английски.

Водят ги на плуване, стрелба с лък и ски, а в самата градина имат йога и танци. Почти всяка седмица имат някаква тема и ги водят къде ли не по музеи, паркове, изложби и т.н.

Нямат собствен двор, но пък градината е в парка Гео Милев и ги водят по детските площадки там.

Всеки ден получавам справка от 2 страници как е минал денят на детето ми и какво е яло и колко е спало на обяд.

Таксата е 740 лв на месец (включва храна, йогата, танците и стрелбата с лък, и всички посещения на музеите, но не включва плуването)

Ако някой има въпроси с удоволствие ще разкажа newsm10

От каква възраст приемат деца? По снимките забелязвам само по-големи дечица. И ми направи впечтление, че бяха написали в сайта си, че през зимата изучават "академично" английски, а през лятото "играят" английски. Какво означава това, че зимата учат езика като ученици по учебник ли?  newsm78
И за какъв период родител може да влиза с детето? Родителят ли си определя или имат критерии?

# 124
  • Мнения: 82
mmmmm - ето и малко подробности:)

The Castle - приемат дечица от 2г.и 10 м.

до пълната адаптация на дето можеш да влизаш. Общо взето е по твоя преценка. Те само те съветват, но преценката е твоя. Освен това има и псиложка, която мисля ходи всяка седмица и можеш да говориш с нея за твоето дете конкретно какво ще те посъветва. Аз лично се срещах с нея, защото чакаме бебе, а дъщеря ми е доста ревнива по отношение на мен.

Английски през т.нар. учебна година наистина учат по учебник на Британика. Но той си е само с картинки и игри. Не е като в училище. Съобразено е с това, че малките не познават буквите. Всеки ден имат часове по английски, но пак казвам е под формата на игра, песни, танци...През лятото нямат учебник, но пак всеки ден имат английски.

Например: вчера, като са били на плуване са репетирали облечи си банския, съблечи го, подсуши се с хавлията, обуй си джапанките и т.н...в смисъл, че не е като да седнат да учат, че "cat" е котка, а просто им говорят на английски и ако децата не разбират им показват какво трябва да направят.

Още един пример: Животните ги учиха с песента Old McDonald had a fаrm - И там са измисляли куплетчета, така, че да научат максимален брой животни:)
Дано да съм полезна. Ако още нещо те интересува- на линия съм:) Hug

Последна редакция: чт, 26 юли 2012, 16:30 от bg_trinity

# 125
  • Мнения: 408
Simple Smile Благодаря ти за подробната информация. А какво се заплаща допълнително за плуването или за през зимата за ските - видях, че са към допълнителните спортове. Или може ли да се смени някой от редовните, примерно латино танците с плуване? (Нещо не ми допада за моят мъник).
Иначе звучи чудесно. Много ми харесва, че им говорят много на английски. Ние все още се лутаме малко между езиците, дали да бъде градина с английски или немски. Защото сме му харесали немско училище, където ще научи езика, но сега ходи на английски и ми се иска да усвои на добро ниво и двата езика  #Crazy
Но от друга страна немските детски градини учат доста по-малко езика от това, което казваш за вашата...което също не ми харесва.
Така или иначе няма да го пускам преди есента, а ако е вашата ще трябва да изчакаме до пролета  Wink та ще се наумувам, надявам се.
Както и да е, много благодаря за изчерпателната информация   bouquet

# 126
  • Мнения: 82
mmmmm

Танците не са им задължителни. Уроците са в общата стая и което детенце иска - участва. Останалите рисуват или нещо режат, лепят:) Те не се плащат допълнително.

Плуването се плаща допълнително и не може да се замени с някое от другите занимания. Водят ги в частен луксозен комплекс на бул.Черни връх и явно си плащат на дете на посещение. То също е по желание. Може да ходи един път седмично твоя син, ако желаеш. Иначе не е скъпо -4 или 5 лв на посещение беше.

Ските също са по  желание. Дъщеря ми отказа и не е ходила, но иначе беше 200 лева за 1 седмица, като екипировката е от тях.

Колкото до езика - много добре те разбирам...и ние се чудехме между Немските детски градини и Английска...надделя това, че ние с мъжа ми незнаем немски и не исках да загубя коомуникацията с детето. Тя сега редовно вкъщи ми казва някои неща на английски. каквото са учили през деня и тя е впечатлена и ми говори. Пита ме нещо ако не е разбрала какво означава. Понякога ми е трудно да я разбера и си чета справката от деня предварително, за да знам какво са учили, че като ме попита да съм готова с отговора,  а ако беше Немски нямаше да мога да и помагам и сигурно щях да се тормозя. Та за това за сега решихме в The Castle (Те са на Британика ) да учи Английски, пък като стане по-самостоятелна - тогава друг език:) Hug

# 127
  • Мнения: 408
Супер. Спортовете и аз не мисля, че са им на висока цена. Отново благодаря   bouquet

# 128
  • Мнения: 82
Успех пожелавам в избора Hug

# 129
  • София
  • Мнения: 1 335
Току що ми попадна една неспоменавана градина в комплекс София парк (м/у Младост 4 и Малинова долина).

http://www.veselotogardje.com/bg

# 130
  • Мнения: 132
Току що ми попадна една неспоменавана градина в комплекс София парк (м/у Младост 4 и Малинова долина).

http://www.veselotogardje.com/bg

Аз се интересувах от нея, но таксата им е 900 лв/месец, което за мен е прекалено много  Cry и се отказах.

# 131
  • Мнения: 24
ох, вече коя тема чета!:) И аз съм пред избор на детска градина за момчето ми (сега е на 2,6г, от септември искам да почнем).
Живея в Лозенец, срещу Спартак....Обиколих в района: Тути, Алиса, Аладин, Фанки манки, Руска градина на Свети Наум и току що открита Мечтател.
Ами къкво да кажа, влюбих се в Тути, и вече тръгвах да давам депозит, ама тук се появиха изведнъж  лоши мнения! Направо не спах тогава цяла нощ! От март месец вече изобщо не мислих за градини, само Тути! И сега за мен тя е най-хубава от към външен вид. Не мога да повярвам, че е толкова зле отвътре!:(
Алиса и Аладин изобщо не харесах. Фанки Манки - хубаво е там, хареса ми това, което правят с деца, много интересни неща! Обаче до там само с кола за нас.....а исках да е по- близо....И тук се появи реклама в пощенска кутия за нова ЧДГ Мечтател! И тя е на 2 крачки от нас, ама наистина 2 минути пеша. Отидох там: всичко е ново, разбирасе:). Директорка беше много любезна:)........ами......изглежда всичко ок:).
Избирах между Фанки манки и Мечтател, последния спечели:), растояние има значение за мен!

Разбирасе, че много се притеснявам: градината е нова, няма мнения за нея....ще опитаме. Както вече писаха тук: това е предимство на частните - ако не ти харесва, търсиш друга!

И все още имам мисли - толкова ли е зле в ТУТИ?????

# 132
  • София
  • Мнения: 12 821

И все още имам мисли - толкова ли е зле в ТУТИ?????
Въпрос на вкус, според мен, Stelfi  и Пандичка е много зле, но пък и там има деца, явно на някого се харесва. Най- лесно е да опиташ лично, но все пак с повишено внимание, всички там са много мили, но и също толкова мило лъжат повечето и то за каквото се сетиш само и само да си запишеш детето и то да остане. Като се започне от първата лъжа, че то ще заеме едва ли не последното свободно място. Wink Иначе, сградата е перфектна, наистина не съм виждала по- добра в София, двора е малък, но пак го има и е в приличен вид.

# 133
  • Мнения: 24

И все още имам мисли - толкова ли е зле в ТУТИ?????
Въпрос на вкус, според мен, Stelfi  и Пандичка е много зле, но пък и там има деца, явно на някого се харесва. Най- лесно е да опиташ лично, но все пак с повишено внимание, всички там са много мили, но и също толкова мило лъжат повечето и то за каквото се сетиш само и само да си запишеш детето и то да остане. Като се започне от първата лъжа, че то ще заеме едва ли не последното свободно място. Wink Иначе, сградата е перфектна, наистина не съм виждала по- добра в София, двора е малък, но пак го има и е в приличен вид.
Ами аз не искам вече да пробвам там:), след Ваш лош опит)))).
То и на мен не ми хареса много, че там се плаща на 3 месеца веднага, не азбирах, защо така........
Ще опитаме в тази нова градина, дано всичко да е наред!!!

# 134
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Айде и аз да се запиша тук. Изчетох всичките 5 теми.
От днес стартирам обикалянето на място на тези, на които съм се спряла.

Ще пиша актуалната информация.
Пожелайте ми късмет  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт