Отговори
# 15
  • Мнения: 14
цоп и аз в новата темичка  Hug

# 16
  • Мнения: 14
Наденце, благодаря за темата... Късно видях имах намерение аз да я поема, тъй като ти си имаш достатачно ангажименти покрай бебо... Беше редно да я поеме мама с по краен термин или мама, която до сега не е била...   bouquet

Честито на всички мами, които гушкат бебенца и Успех на останалитез

Калимера, Усмихнатото, Алекс85 чакам ви с бебчета   Hug

# 17
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 567
благодаря за темата Hug

# 18
  • Мнения: 975
Прекрасна темичка.Малко ми е тъжно че е последна ,но пък в другата вече всички ще сме с бебоци.
Честити бебенца на всички майчета!

# 19
  • Мнения: 3 403
Оххх, мамии. съвсем ви изпуснах, чак ми е съвестно, но хич нямам време. И то не заради бебка - тя е чудна, но ще ви се оправдавам утре... евентуално.
Влизам да се запиша, да честитя на многобройните нови маминки и да вдъхна кураж на тези, които тепърва ще гушнат слънчицата си!

# 20
  • Мнения: 135
Здравейте и от мен, мами!
Наде, благодаря за темата   bouquet
Честито на всички мами, на които не успях да честитя във фейсбук Simple Smile Пожелавам ви здрави и жизнени дечица, да ви носят много радост, а вие да се възстановите много бързо.
Знам, че всички родили разказват за раждането, но аз засега мисля да пропусна. Раждането ми беше тежко и се моля никоя от вас да не повтори с нещо такова.
 Важното е че на финала си имам сладка бузанка, лакома(за моя радост). Кърмата ми слезе и засега се справяме добре. За мой ужас обаче ни подхванаха колики, а сме само на 5 дни. Към консултантите за кърмене - момичета, храня от едната гърда докато бебка сама се откаже, засега не доизцеждам и  имам леко натежаване(предполагам е нормално). Въпроса ми е следния - досега давах и от двете гърди, четох че това е причина за коликите. Ако е така, сега като сме на 1 гърда само - кога може да се очаква резултат?
И към по-опитните мами - моята дунда хапва добре, но ака само 2 пъти в денонощие. Това според вас притеснително ли е? Другото странно е че изпражненията са кафеви, не са жълти или подобни... да се тревожа ли?
Моята прекрасна педиатърка вече 2 дни не ми вдига и само ми каза че била на семинар и след това си спря телефона. Изобщо не е идвала да види детето  #Cussing out
Надявам се както си споделяхме през 9те месеца да си споделяме и помагаме и след това, ще се радвам на вашите съвети!
Стискам палци на всички, на които предстои среща с бебчо!

# 21
  • Мнения: 119
Наденце благодаря ти за отделеното време и труд, за пореден път newsm51
eti_1988 радвам се, че след тежко раждане с бебка сте добре Hug За "голямата нужда" мисля,че е притеснително когато бебето не ака 24 часа, но всъщност на този въпрос е добре да даде отговор педиатър, а твойта явно е пълен пас. За цвета имам спомен, че важното е да не е зелен. Дано скоро можеш да се консултираш с някой компетентен по въпроса.

# 22
  • Мнения: 656
Ети, вкарай пак втората гърда в действие. Малкото на брой изпражнения (те всъщност за възрастта й не са съвсем стресиращи де, да не те шашкам излишно) плюс кафевият им цвят са сигнал, че й трябва още количество. Това с коликите донякъде има резон, но първо - в момента важно е количеството кърма, която тя поема и второ, връзката не е дотам категорична, а и това, което можеш да направиш е просто да довършите първата гърда преди да предложиш втората  Simple Smile.
За натежаването - да, нормално е да имаш такова, особено сега в началото. Можеш спокойно да изцедиш, когато усещаш подобен дискомфорт, но изцеждай само до толкова, че да изпиташ облекчение - не до последна капка  Peace.

Линко, така е... отдавна не съм писала тук, ама нещо се зарибих по фейса  Blush. И напоследък съм толкоз разсеяна, че ми е трудно да следя и двете места  Laughing. Но ще опитам да поправя пропуска  Rolling Eyes.

МимсиHug. Макар че имам само 5 дни до термина, някак не бързам, хихи; от друга страна ми се иска вече да излиза, че почнаха да ме тормозят по телефона дали не съм родила още  Crossing Arms. Абе истината е, че няма значение какво искам аз, ми ще си чакам момента, който тя си избере  Laughing Sunglasses.

МерлинскиHug

# 23
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Цоп в тази темичка, с надеждата да се "разпиша" до края й и специални благодарности на Наденцето за създаването й!  bouquet

# 24
  • Мнения: 0
Хайде и аз да се запиша в новата тема!  Grinning
Честито на всички родили мами, да са им здрави и послушни малките наследници!  bouquet
И ние вече чакаме нашето мъниче, днес дори ходих на лекар че имах болки и втвърдявания към 5-6 часа. Оказа се че имам 1 см разкритие и ме пуснаха да си ходя и сега голямото чакане.
Хем вече нямам търпение, хем ме хваща шубето  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 427
Запис и от мен Hug На неродилите-мамчета-дръжте се-малко остана! А на родилите-леко и безпроблемно гледане и дебелеене на бебочковци  Simple Smile
 Peace

# 26
  • Тук у дома с двете ми деца.
  • Мнения: 121
Наденце благодаря за новата темичка прекрасна е Hug
Честито на всички мами ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ БЕБЧЕТАТА smile3504
Мами аз вече почти не мога да спя вечер ставам през час най - много до двете "оо" , а колко съм изнервена не мога да ви опиша newsm45 рева за щяло и нещяло. Вие как се чуствате?
Моля се на филала всичко да е наред и да си гушкаме бебчетата newsm17.
Ние с доки се разбрахме да чакаме до термин ако не тръгне бебка до тогава на 20 вечерта ме приема в болницата и на 21 ще предизвиква раждане.
Хубава вечер на всички Hug

# 27
  • Мнения: 0
ето ме и мен:) Наде страшна си,намери време,милата :*
Записах се Simple Smile))))))))))))))))))))

# 28
# 29
  • Мнения: 811
Здравейте и от мен в новата тема.

наденце, благодарности за темата, въпреки натовареността с бебко! Аделинче - благодаря за страхотното заглавие!

Да честите и тук на мама Роро 1 раждането на бебчо Васил! Да им е жив и здрав!!!


След днешния преглед при докторката, при която ще раждам, се установиха няколко неща.
Първото е, че съм с 3 см разкритие, без дори да съм ги усетила. Дори си нямам и тапа, която неизвестно кога е заминала  newsm78
Второто е, че си имам дата за секцио (засега няма да я споделям  Crazy ).
Третото е, че докторката каза, че бебето не е толкова голямо, колкото ми каза другият следящ ме лекар. Поради тази причина смята първо да ме пробва с нормално раждане и вече ако в хода на раждането се окаже, че бебето не може да излезе - ще ми направят секцио.
И последното е, че бебето най-вероятно няма да си дочака датата за секциото, което ще рече че в близките макс 10-тина дена трябва да реши да излиза. В този случай май ще е най-добре, че поне само ще си е избрало рождената дата  Grinning
Иначе плацента 1-2 степен, води в изобилие, бебето добре, около 2900-3000 кг е в момента младежът. Засега главичката му не е слязла в таза и си е високо.
Това от мен.

Лека вечер на всички, с пожелание за наспиване  Wink

Общи условия

Активация на акаунт