Вградена фурна

  • 18 586
  • 76
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 390
Здравейте! Искам да попитам за отзиви тези от Вас, които имат фурна с каталитични панели - наистина ли си вършат работата и поддържат чиста фурната / нали принципът им е в момента на готвенето да изгарят мазнините за да не се наслагват във вътрешността й / и дали трябва да се сменят на някакъв период, или ни? Благодаря!

# 31
  • Мнения: 5
Vayana, моята фурна е с каталитични панели, пише че са с доживотна гаранция.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 390
Vayana, моята фурна е с каталитични панели, пише че са с доживотна гаранция.

Благодаря за отговора, Cassa! А наистина ли изгарят мазнините по време на готвене, налага ли се да чистиш фурната и с препарати допълнително? Благодаря!

# 33
  • Варна
  • Мнения: 52
Момичета, харесах си една на Hansa.Какво ще кажете за тази марка.Паричките са приемливи, гранцията е от две години, европейско изпълнение.Това е:
http://hansabg.com/product.php?id_product=29

# 34
  • София
  • Мнения: 3 890
Бих ти препоръчала фурните на АЕГ и Електролукс. Всъщност Електролукс купи АЕГ, така че са една и съща фирма. Аз имам Електролукс и съм много доволна и от печенето, и от уплънтяването на вратата...
Специално за пиролизата - много се чудих тогава дали да взема такава фурна, но като прочетох, че се нагрява до 500 градуса, се отказах... Вярно е, че има защити, но все пак е вградена в дърво, а както прочетох тук, че някои момичета си я включват вечер и сутринта им е чиста, не бих имала такова спокойствие да заспя, знаейки какви температури се развиват в другата стая...

Екстрите, които са важни са:

- горно и долно нагряване (класическите) - Когато аз избирах фурна преди 3 години, имаше такива, които нямаха долно нагряване самостоятелно...
- вентилаторно печене (позволява печене на нива)

Екстрите, които си заслужават:

- телескопични водачи
- пуш-бутони
- тройно стъкло на фурната
- защита от деца

Фурните Горение не ти ги препоръчвам, макар, че бяха едни от най-добрите преди време, напоследък доста хора се оплакват от дефекти, като например им се пръска стъклото - доста често срещан дефект...

# 35
  • Варна
  • Мнения: 52
Благодаря РРР, но имам лимит от до 550 лева, а и аз като изисквания нямам претенции за повече екстри от изброените от теб:
- телескопични водачи
- пуш-бутони
- тройно стъкло на фурната- може и двойна
- защита от деца- казаха ми, че защитата е само на програматора- на врата има само при пиролиза.- какво имаш в предвид?
Да аз искам и начало и край на готвенето.Смятам да ползвам всеки край по отделно, но мисля, че тази опция си струва да я има човек.
... нищо не пишеш за Hansa

# 36
  • Мнения: 60
Ние си взехме GORENJE и сме много доволни . Много бързо загрява има доста екстри още не съм ги ползвала всичките защото кухнята ни е от скоро , а и не живеем още в това жилище в което е тя . Много ми харесва , че вратата в студена даже като стоя пред фурната духа студен въздух като от климатик и първия път щях да се изгоря защото си викам нещо и има на тази духа студено и като отварям вътре жега .

http://tehnomix.bg/gorenje-bo-755-syb

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 758
Ние си взехме GORENJE и сме много доволни . Много бързо загрява има доста екстри още не съм ги ползвала всичките защото кухнята ни е от скоро , а и не живеем още в това жилище в което е тя . Много ми харесва , че вратата в студена даже като стоя пред фурната духа студен въздух като от климатик и първия път щях да се изгоря защото си викам нещо и има на тази духа студено и като отварям вътре жега .

http://tehnomix.bg/gorenje-bo-755-syb
А ако е удобно  можеш ли да сложиш или и на лични чоже с коя плоча от котлони я сьчетахте отгоре??   bouquet

# 38
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 907
Моята е най-обикновена Eurolux. Има 8 функции, от които ползвам 3-4 - горно и долно печене, същото, но с вентилатор, грил и много рядко функцията за размразяване, останалите просто не са ми трябвали до момента. Нямам пиролиза, не че не е удобно, но сега има препарати, с които напръскваш и всичко пада, стига да не я чистиш 1 път в годината, разбира се. Готвя всеки ден почти, много често и на фурна. Като цена не помня колко беше, общо с плота и аспиратора бяха около 1000 лв. До сервизи не съм опряла още, имам я от почти 3 години. http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=10&c=71&pid=1008. Като тази е, но с повечето функции. Доволна съм как пече, с голям обем е, широка и удобна. Монтирана е стандартно под плота, не ми пречи навеждането. Няма телескопични водачи. Няма пуш бутони, сензорни дисплеи и т.н. - за мен всяка електроника е предпоставка за скъпа повреда, затова предпочитам механичното. За мен важна беше гаранцията и здравината на уреда. В крайна сметка всички фурни правят едно и също - пекат Simple Smile

# 39
  • Варна
  • Мнения: 89
Функцията паролиза с каква консумация на ток е знаете ли? Предстои ми такава покупка, но още не съм обикаляла по магазините, а в интернет тази характерика я пропускат. Малко ме притесняват тези 500 градуса, но пък си мисля, че щом са направени за масова употреба, безопасността трябва да е гарантирана.

# 40
  • Мнения: 60
Ние си взехме GORENJE и сме много доволни . Много бързо загрява има доста екстри още не съм ги ползвала всичките защото кухнята ни е от скоро , а и не живеем още в това жилище в което е тя . Много ми харесва , че вратата в студена даже като стоя пред фурната духа студен въздух като от климатик и първия път щях да се изгоря защото си викам нещо и има на тази духа студено и като отварям вътре жега .

http://tehnomix.bg/gorenje-bo-755-syb
А ако е удобно  можеш ли да сложиш или и на лични чоже с коя плоча от котлони я сьчетахте отгоре??   bouquet

На нас не са ни едно под друго . Фурната ни е вградена на височината на плота . Не харесвам да е сложена на ниско .
А котлоните ги избрах по това да имат таймер да да 4 и да има и големи и накрая взехме някаква не много известна марка но с всичките ми изисквания
Ето това са
http://tehnomix.bg/midea-mc-hf-661

# 41
  • Мнения: 673
Моята е Gorenje с тъч бутони и няколко готови програми. Използвам абсолютно всичко и съм много доволна. А бутона за заключване ми е допълнително спокойствие, че малката няма опасност да пипне. По някога си задавам програмата, за съответното ядене и излизам. Нямам притеснения, зная че тя ще се изключи автоматично след определеното време.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 890
А котлоните ги избрах по това да имат таймер да да 4 и да има и големи и накрая взехме някаква не много известна марка но с всичките ми изисквания
Ето това са
http://tehnomix.bg/midea-mc-hf-661

Ina_design, би ли споделила впечатление от котлоните. И ние сме се спряли на тях. (В офиса имаме съдомиялна на Мидея, пушка е, работи безпогрешно, ужасно съжалявам, че си купих Бош на двойно по-висока цена)...

# 43
  • София
  • Мнения: 3 890
Благодаря РРР, но имам лимит от до 550 лева, а и аз като изисквания нямам претенции за повече екстри от изброените от теб:
- телескопични водачи
- пуш-бутони
- тройно стъкло на фурната- може и двойна
- защита от деца- казаха ми, че защитата е само на програматора- на врата има само при пиролиза.- какво имаш в предвид?
Да аз искам и начало и край на готвенето.Смятам да ползвам всеки край по отделно, но мисля, че тази опция си струва да я има човек.
... нищо не пишеш за Hansa

Да, точно тази защита за деца имах предвид, те много обичат да щракат копчета, да отварят врати... Специално за броя стъкла мисля, че колкото са повече, толкова по-малко се нагрява отвън, тоест, не може да си опариш ръката, ако пипнеш...

Hansa - не ги познавам, нямам мнение...

Честно казано, ако сега купувавм уреди, бих купила по-евтини. Моята фурна е с какви ли не екстри,  готови рецепти, сонда за месо...  Освен функцията вентилатор и грил друго не ми се е налагало да ползвам. Аз и не съм голяма готвачка де.. Ама то в началото човек като се запали, все му се иска неговото да е най-най и се хвърля на скъпите неща...

# 44
  • Мнения: 60
А котлоните ги избрах по това да имат таймер да да 4 и да има и големи и накрая взехме някаква не много известна марка но с всичките ми изисквания
Ето това са
http://tehnomix.bg/midea-mc-hf-661

Ina_design, би ли споделила впечатление от котлоните. И ние сме се спряли на тях. (В офиса имаме съдомиялна на Мидея, пушка е, работи безпогрешно, ужасно съжалявам, че си купих Бош на двойно по-висока цена)...

Мога да кажа само , че много бързо загряват изключват се с таймера и можеш да си ги заключиш да не пипат деца.
Толкова за сега ми е впечатлението , още не живея в апартамента в който са и не съм готвила на тях

Общи условия

Активация на акаунт