Вече усещаме леки ритничета от нашите ЮЛСКИ мъничета! - тема 11

  • 20 098
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 54
girlinblue моя не само,че е несъразмерен  Grinning от едната страна е меко,от другата има твърда издатина,която като я натиснеш почва да рита и подскача.
Оушун  Честит син щъркел  stork-boy

Аз да ви кажа ако Катето се окаже с момченце,от сега се стягайте,че си търсим мома.Бийте се,трепете се,мома от темата ще вземем! Hug

# 661
  • Мнения: 43
oceanlab,

какво предствлява това фетална ехокардиография ? Кога се прави и къде ?Всъщност, който може да ми даде повече инфо ще съм благодарна.

# 662
  • Мнения: 425
Това е обстойно изследване на сърцето на бебето, на мен ми казаха задължително да го направя без значение дали има някакви индикации за проблем или не, всъщност не знам дали е толкова важно? Няма ли да гледат сърцето и на обикновената фетална морфология?  newsm78

# 663
  • Мнения: 181
Ох, не ме свъртя Grinning Филм зяпам, ама като не ми се спи сега, хахаха.

Ахи и моят е такъв, отпред в ляво, ама нали си го зяпам отгоре и седи на една страна, а най-чудното е, че като ме рита го усещам ниско долу, плува си мъничкото напред назад докато има място Simple Smile Макар, че майка му както е тръгнала, бая място му осигурява  Laughing

venito85, за болничния, аз също смятам да изкарам и март, ако всичко е наред и се чувствам/е/ добре, дай Боже!

Оушън, аз мисля да ходя на ФМ в 20-21 г.с. при доц. Балев, ако успея да вляза разбира се. Ако не успея при него, може би при дъщеря му ще пробвам. За фетална ехокардиография, да си призная, не съм и запозната. Нали и при ФМ би следвало да се види кое как му е на бебока, или?

# 664
  • София
  • Мнения: 802

Тинтири_минтири, благодаря ти за инфото. Аз също ще напиша в НЗОК и да си го имам копие, а и вече съм се уговорила с две аптеки, които със сигурност ще доставят инжекцията...  Thinking Значи в случая Сандалка е права  Peace но за другото не е права, че се бие и на детето, а само на майката. Или докато не се появи друг да ми обясни отново  Mr. Green

Понеже виждам, че друг не се е появил да обясни, сядам аз да се обяснявам  Hug
Днес се чух с докторката, която ме изражда за пръв път (преди 17 г), тя ни е дългогодишна семейна приятелка, да не се учудиш, че помни подробности. Та, затова й звъннах, да питам за НЗОК, ваксини и кво ли още не. За бебка (щото е написано с краката нагоре това в залепената й бележчица в картона  Mr. Green) като й прочетох членоразделните буквички на веществото, та тя си спомни, че тогава специално за мен била взела някаква американска ваксина за РФ, която тогава се смятало, че разрешава проблемите ти нататък с развитието на антитела при следващи бременности (била ми обяснила преди това, ама аз кво да разбера... Но вярно си спомням, че по време на раждането след като се бях сбила с всички и ме вързаха накрая, само ми въртяха главата в нейна посока, когато тя ми говореше нещо и отчетливо си спомням, как сестрата вади спринцовка, а доки ми говори в очите: Ей това е 'онуй' , за което ти говорех, искам да запомниш хубаво, че няма да има нужда повече да ти се бие анти-Д ваксина за следващи бременности. На което аз й обещах, че не бременности, ами и секс при мен повече няма да има  Laughing Но това - за чесане на езика. Но да - тоз момент го помня страшно отчетливо!) Но. Това не е било анти-Д, а нещо друго, и сега не разбрах точно, но в комбинация с анти-Д ваксината постигало същия ефект. И към него имало и доза за бебето. Ако е РФ + и ако случайно вече е започнало развитие на антитела, да ги бори, един вид. И да - не са й били анти-Д, ами тоя друг препарат. (На мен ми били сложили и анти-Д, но впоследствие, след раждането). Въпреки това, тя ми каза, че не е зле и сега да си следя за антитела, понеже в годините този препарат бил оспорван и някакъв процент от пациентките не се повлиявали, тъй че нямало 100% гаранция.
Итака, Гери, с огромно многословие, за което извинявай  Hug Но с думи прости: да, сега, а и преди не са им били на бебоците анти-Д, объркването е от моя страна, щото съм помнела, че е важно и че е свързано с РФ  Laughing Но тук си права  Hug

По втория ни въпрос, при мен засега остава отворен  Thinking Може пък отново и тук да си права, което не ми се иска не поради куртуазия, ами защото ще ми е жал за обикновените женички, които няма да могат да си позволят инжекция... Sad
Говорих днес и с друга док - акушерка. Тя каза, че НЗОК наистина отскоро не поемал анти-Д, поради това, че българската ваксина на цена 50 лв е спряна от производство. И дали причината е в това, че НЗОК принципно не поема чуждестранни препарати, или поради високата цена, не можах да разбера, но едно от двете е мотивът.
Все пак, аз ще продължавам да разпитвам (имам още кого Wink и накрая ще обобщя цялата инфо във въпрос към НЗОК - така си мисля, че енай-сигурно. Казвай, ако и ти получиш някакво инфо  Peace

# 665
  • Мнения: 54
Леле,какво чудо нечувано!Падна ми се бебе от Лайфбокс! Mr. Green
Пишете нещо,че половината ще ме вдигне след малко от компа.

# 666
  • Мнения: 181
Хахаха, леле, колко съм тъпа, освен, че забравям и  изглупявам. Ахи, седях и се чудех, за каква половина говориш? Викам, абе нещо не съм прочела като хората Simple Smile
Аз се мъча да се приспя, че утре ще ставаме по-рано, ама не ми се получава. Зачетох се в нета за бременността в 18 г.с. , само дето не разбрах, 18та седмица 5 месец от бременността ли е или не? Не мога да се ориентирам да му се невиди... newsm78

# 667
  • Мнения: 11
от 16 до 20 седмица е 5 месец

# 668
  • София
  • Мнения: 802
Касис, хм, днес виждам, че нямаш линийка  newsm78 Вчера явно съм видяла на някой друг линийката, където пишеше 17 и нещо си...

Ахи, не бе, не ни се шашкай на резусите - тия глЮпости, дето ги редим са само за резус факторите, а като си с положителен РФ, ако ще мъжът ти и двеста минуса да има в кръвната група, антитела не се очакват. А несъвместимост на кръвните групи (като включим и буквичките им), е възможна единствено при кръвопреливане, не при бременност  Peace

Бемолче, аз смятам, че този въпрос, по който майка ти те е информирала, може би и да съдържа истини. Но. Не задълбавай толкоз навътре, недей, сакън! Има какви ли не наследствени фактори и подфакторчета за проблеми със здравето. Ужасно много са. Те оня ден дешифрираха генома, а пък какво още й предстои на медицината, и на генетиката също  Peace Аз преди дни гледах по тв моя любимец проф. Кременски, който с преспокоен тон заяви, че генетичните наследствени малформации са над 4 хиляди! А аз си чакам изследване за някаква минимунда от тях - 48 бр. Колко е това - 1,2% ? И какво, след това трябва да ги мисля и останалите ли?
Реално всичко е възможно.
Скрит текст:
А да не говорим, че
мога да родя, да отгледам едно слънце и на 16-17 или дори 22 г. да умре в катастрофа, примерно. Катастрофите в момента убиват повече от рака - напълно реално!
Но не бива, според мен, чак натам да се задълбава. Всичко се бори и се побеждава. Единици са болестите, над които още медицината не е  всесилна. Не го мисли - това искам да ти кажа.


И искам да ви скандализирам, като кажа, че роклята ми е в бяло и тъмно червено, дори едните ми обувки са тъмно червени! Хайде някой да дойде да ми каже нещо! Двама сме, при това единия май е побойник  Mr. Green

Ауууу, ще чакам с нетърпение сни-мки-те!  newsm10
Много яко ми звучи! (ех, как няма емотиконче на вълк с изплезен език!  Twisted Evil )
Аз пък искаш ли да те скандализирам (без претенции за надцакване), че моята рокля, макар и да беше бяла, но бе толкоз късичка, че не покриваше гъзето. И за да оформя фасона, помолих свеки да ми ушие кюлотки към нея. Майка ми като чу (тя ми е страшна консервичка!) се скандализира ужасно и преди сватбата само преживяваше:
1. Как ще се явя пред толкоз народ да се женя по гащи  #Crazy Дори каза, че вече е склонна да приеме и раздраните ми тинейджърски дънки, хахахаааа - къснооо  Twisted Evil
и 2. - КАК ТАКА свекърва ми ще ми шие гащи - не ми ли било поне малко неудобно и тя си мислела, че поне на елементарни обноски ме била научила  hahaha

# 669
  • Мнения: 643
от 16 до 20 седмица е 5 месец

Аз знам, че от 17 седмица е 5 месец  Rolling Eyes Сега какво? Да не би да съм се объркала?  Laughing Ох много се оплитам с тия седмици, кой месец са....  Crazy

# 670
  • Мнения: 181
от 16 до 20 седмица е 5 месец

Някой беше написал 18та г.с., че е 5ти месец от бременността. Бъркам се заради тези лунарни, нелунарни, слънчеви и не знам какви. То не е за моята главица Simple Smile
Благодаря ти, Bellatw.   bouquet

Sandalka, направо ме смая с твоите кюлотки  Laughing Представям си ги супер сладурски, надиплени по края  Heart Eyes

# 671
  • София
  • Мнения: 802

Sandalka, направо ме смая с твоите кюлотки  Laughing Представям си ги супер сладурски, надиплени по края  Heart Eyes
smile3521 smile3521
Баш такива са си  Peace

П.П: Аууу, започва "По средата"! Любим ми стана, без него не заспивам веч! Лека ноооощ!

# 672
  • Мнения: 181

Sandalka, направо ме смая с твоите кюлотки  Laughing Представям си ги супер сладурски, надиплени по края  Heart Eyes
smile3521 smile3521
Баш такива са си  Peace

Хахаха, с риск да прозвучи извратено, сега аз искам снимки  Laughing Сандалка по кюлотки и къса рокличка reverance

Браво на вас момичета, а аз се притеснявах да не ми е голямо деколтето на булченската рокля  Laughing

# 673
  • Мнения: 11
Няма проблем. Аз мисля да си лягам че нещо съм заспала пред компютъра хахаха  изобщо не съм усетила кога съм заспала. Само се стреснах.

# 674
  • Мнения: 181
Лека нощ!  smile3524

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт