Вече усещаме леки ритничета от нашите ЮЛСКИ мъничета! - тема 11

  • 20 090
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 11
Ох и аз чакам моята с нетърпение да я ушият на първа проба съм на 08.02. Айде лека мека на всички и полека с дюшека. Сладки и спокойни сънища.

# 676
  • София
  • Мнения: 2 348
Не мога да разбера защо така дома ми вече не ми е дом. Ходих на село, там всичко е цветя и рози. Само ми прилошава сутрин и вечер, и малко ми се гади след хранене. Идвам си вкъщи - пълен парцал и пак драйвам. И всичко ми смърди (при условие, че на село и животни има, готвеха се всякакви неща, включително шкембе и черва, но нищо не ме караше да се чувствам зле). Пуфтя и се чудя кой ъгъл на дивана да захване с порасналото дупе.

 И аритмия имам, но кардиолога рече, че съм добре. Какво да ми е добрето, като само да стигна до тоалетната и сърцето ще изкочи, пуфтя, като че съм тичала по стълбите, ама можеш ли да речеш на машинката, че греши.

# 677
  • София
  • Мнения: 377
Добро утро!

Не сте скучали снощи докато аз бях на театър. Разкошно беше, просто прекрасен "Железния светилник" от любимия ми Талев. Препоръчвам го на всички.

Океан честити сини гащета!

Криани още я няма, да не са и кръцнали интернета?

п.п. Забравих да кажа, нали бях сърдита на моят мъж и до вчера се държах (ей, голям инат съм), като се прибра вчера от работа каза, че повече не издържал и  ми се извини. Помоли ми се да му проговоря  Mr. Green.

# 678
  • Мнения: 86
Добро утро. Петък е Simple Smile

Аз влязох в някакви размисли тази сутрин. Бебетата са със седмица по-големи от г.с.,която съм сметнала. Така вече няколко прегледа. Сега си гледах календарчето с цикъла и само мигам. Моя цикъл е ужасен последните години е почти всеки път 8-10 дни зацапване, после 3 дни силен цикъл и после спира. Та от последния цикъл ми казаха да броя от силния ден, обаче аз сега се загледах, че преди този ден ми е зацапвало цели 13 дни. Май трябва да ги вземем и тях предвид в някаква степен. Може да се окаже, че съм 17 г.с. и няколко дни. Трябва да питам.

# 679
  • Мнения: 181
Добро утро, момичета!

Веси, благородно ти завиждам за театъра, ние от 100 години не сме ходили Sad Радвам се, че си удържала и си "изкопчила" извинение Simple Smile

skrech, дано днес се чувстваш по-добре   bouquet

M-tina, аз така и не ги оправих тези месеци пък, снощи пак бях в дилема Grinning

Аз влязох само да ви поздравя и да ви пожелая прекрасен и спокоен петък.
Изхвърчам към банята, че мъжа ми ей сега ще ме изпревари и после на работа.
До довечера!  Hug

# 680
  • София
  • Мнения: 1 502
Добро утро!  Grinning

Гери, тук съм Hug Извинявай, че не реагирах веднага на повикването ти Simple Smile

oceanlab, честит син!   bouquet

Кате, много се радвам за добрите новини във вашата къща Simple Smile

За таткото в родилното сте писали- никакъв шанс при нас- нито аз искам, нито той иска. Предпочитам да се видим след това, както и предния път стана.

За зодиите- при нас се очертава весело- ние със сина ми сме лъвове,  мъжът ми е рак, бъдещото бебе се очертава и то да е раче Simple Smile Много паритетно май ще бъде Simple Smile

За това коя седмица на кой месец отговаря- на първа страница има една картинка, ето тази, в която са дадени кое на какво отговаря.

Леле, момичета, страшен гаден вирус върлува! Моето момче от събота до сряда изкара с температура около и над 39.5С, голяма мъка! Тъкмо леко поспадна температура и вчера започна кошмарна кашлица, ходихме на лекар и човекът каза, че често усложнение е пневмония, само тази седмица няколко негови пациенти е пратил в болница! Пазете се колкото е възможно повече, не мога да си представя (и дано да не успея)какво е да си толкова болен в нашето състояние.

# 681
  • Мнения: 4 709
Добро утро!
oceanlab честито ти синче
Сладка пеперудка по този въпрос нали се оплаках преди седмица от същите симптоми, оказа се че е нормално, много мами потвърдиха, че и при тях е така.
girlinblue182 Ако знаеш как съм се вманиачила в тотото, откакто теглихме заема откачих централно на тази тема, вси си викам, този път на мен само 70000 ми трябват, колкото да оправя заемите. Но засега нищо, но пък знае ли човек, още не съм се отказала.
venito85 и аз съм като Герито, супер много активен човек, както казах вече работя на две места, сутрин като изляза в 7:30 вечер се случва и да се прибирам в 20ч. Някак си не искам да си сядам в къщи толкова рано, нали после все ще съм си у нас в близката година newsm78 Ако не се появи някакъв не дай боже проблем ще си ходя на работа до последно. А и да си призная съм много хем горделива, не мога да се моля на докторите за болничен, ако те не са ми предложили, а и от друга страна съм суеверна, болничен без да съм болна, все едно дърпам дявола за опашката.
girlinblue182 почвам да ти завиждам, снощи половинката открил някакъв филм да гледаме от 21ч, само му казах ако случайно заспя не му буди, като стана до тоалетната ще се местя. На 10-тата минута от филма вече нямам спомени  Embarassed Но той милия като ме видял, че пак съм заспала раното, решил да зареди миялната към 22 и докато тропаше чиниите ме събуди. Като пребито куче съм вечер, сестра ми каза, че това минало при нея в 16 седмица и броя дните още 4 дена и според нея ще ми мине това със спането. Само дето не знам дали тя е работила по толкова време  newsm78 забравих да я питам.
ВЕСЕЛА  #Crazy ти ме изуми все си мислех, че отдавна сте се оправили с мъжа ти, е наистина си голям инат, горкия човечец.
Което ме подсети с Ивета още не си говорим, нали е инатец,
Скрит текст:
но снощи заяви, че ще кандидатства в Сф, на нашия рожден ден и е изпита, аз само направих коментар, че ако ще учи в Сф да си търси работа още от сега, щото с бебе, няма как да стане да я издържаме, мойта обаче ми вика - по член не знам си кой родителите държат издръжка на децата си, докато учат, но не по-късно от 26 години. А пропусна, ако могат да си го позволят  #Crazy Тези изнудвания ми идват в повече тези дни.
По въпроса за месеците, и седмиците, на първа страница го има 5 месец е от 18 до 21 седмица

# 682
  • Мнения: 1
Аз знам, че от 17 седмица е 5 месец  Rolling Eyes Сега какво? Да не би да съм се объркала?  Laughing Ох много се оплитам с тия седмици, кой месец са....  Crazy

Това сам си го запаметила на компа и си го гледам от време на време Grinning

от 1 до 4 г.с. = 1 лунарен месец
от 5 до 8 г.с. = 2 лунарен месец
от 9 до 12 г.с. = 3 лунарен месец
от 13 до 16 г.с. = 4 лунарен месец
от 17 до 20 г.с. = 5 лунарен месец
от 21 до 24 г.с. = 6 лунарен месец
от 25 до 28 г.с. = 7 лунарен месец
от 29 до 32 г.с. = 8 лунарен месец
от 33 до 36 г.с. = 9 лунарен месец
от 37 до 40 г.с. = 10 лунарен месец

от 1 до 4 г.с. = 1 календарен месец
от 5 до 8 г.с. = 2 календарен месец
от 9 до 13 г.с. = 3 календарен месец
от 14 до 17 г.с. = 4 календарен месец
от 18 до 21 г.с. = 5 календарен месец
от 22 до 26 г.с. = 6 календарен месец
от 27 до 30 г. с. = 7 календарен месец
от 31 до 35 г.с. = 8 календарен месец
от 35 до 40 г.с. = 9 календарен месец

Първи триместър (1-ва – 12-та гестационна седмица)
Втори триместър (13-та – 28-ма гестационна седмица)
Трети триместър (29-та – 40-а гестационна седмица)

# 683
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Добро утро  Hug
Искам да благодаря на всички, споделили радостта с мен за майчето ми   bouquet

Хахаха Кате забравих да ти кажа какво каза мъжът ми за следваща тема. " юлски бебета дрън - дрън студено е навън"хах.

 hahaha hahaha hahaha От вчера се смея на това изречение.

oceanlab, честито момченце  Hug Сега видях, че усещането ти се е оказало вярно  Simple Smile

Да, да и на мен така, не ми тече кръв точно, а от време на време кървави жилки... и сутрин ми е запушен носа и това ме събужда рано и после не  мога да заспя  Rolling Eyes

И на мен така ми тече носа и сутрин е запушен. Започнах да си слагам вечер затоплена торбичка с морска сол на синусите и се чувствам по-добре.  Peace

Ахи,  Joy от тоя форум ще е момата ако моето е момче, сигурАн съм  Joy

Хубав и слънчев ден   bouquet

Последна редакция: пт, 01 фев 2013, 09:35 от Katencetoo

# 684
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Хахаха Кате забравих да ти кажа какво каза мъжът ми за следваща тема. " юлски бебета дрън - дрън студено е навън"хах.

Много ми харесва идеята на мъжа ти и гласувам с 2 ръце Simple Smile

# 685
  • Мнения: 11 747
И аз силно подкрепям идеята за 'Юлски бебета дрън- дрън, студено е навън'! Лаконичността ми е на сърце.

# 686
  • Мнения: 11
Здравейте и честит петъкчо!   bouquet
Днес ми е позитивно настроението, понеже е петък (най-хубавия ден от седмицата за мен), пък и първи февруари, тоест януари вече се търкулна и минаваме напред в следващия месец. И бебоците наближавааааат  newsm44
Да ви се оплача, вчера имах силни болки в корема.  newsm45 Работата ми е близо до вкъщи и ходя пеша, отнема ми около 15 мин да стигна (отнемаше ми, сега се влача значително по-бавно заради задъхването). Та тръгнах си от работа и усещах леко напрежение в корема, докато стигна до половината път се усили, а накрая съвсем стана нетърпимо. Странното е, че болката беше и отплед ниско в корема, и в десния бъбрек, ниско на кръста. Много неприятна история. Едвам се довлачих до вкъщи, като легнах и пих но-шпа ми мина за около 30-40 мин до степен да не ме боли въобще.
На доки ходих в понеделник и каза, че с бебето всичко е наред, но съм го била носила "много ниско". Дали тези болки са от това?  newsm78 newsm78 Но усещах и напрежение в бъбрека, което е странно вече. Преди за бъбреците пиех някакви чайове, сега обаче избягвам, знам ли ги дали няма нещо да попречат на бебо...  Confused
Абе въобще голям мрън  smile3516

# 687
  • Мнения: 14
Аз пък искаш ли да те скандализирам (без претенции за надцакване), че моята рокля, макар и да беше бяла, но бе толкоз късичка, че не покриваше гъзето.

Звучи много кокетно  4470 Предлагам да направим референдум "Да си покаже ли Сандалка сватбената рокля тук?"  Whistling

И аз силно подкрепям идеята за 'Юлски бебета дрън- дрън, студено е навън'! Лаконичността ми е на сърце.

И аз се смях от сърце на това. Подкрепям  Peace

Аз вчера прочетох нещо тук, от някоя мама, не помня коя, че може да усети къде е главата на бебенцето. Легнах си и сън не ме ловеше, само си пипах корема да усетя и моето на къде се е завъртяло  newsm78 Ами не успях.  Mr. Green Гледах да не натискам силно, че да не го заболи нещо милото и така не успях да го спипам какво си прави през дългите нощи  Crazy Подозирам, че превъртам.

И освен това ме гложди един друг въпрос. Кога движенията на бебето могат да се усетят и от таткото (и не само)? Т.е. кога са видимо изразени външно?  Thinking

# 688
  • Мнения: 425
opice и аз бях със същите болки преди седмица и продължиха няколко дни. Сега болката пак я имам, но само като чишкам. Моята ку-ку гинеколожка каза, че бебето ми притиска нещо си и за това е така, не и повярвах особено. Вчера при другия доктор и при мен се оказа, че бебо е седалищно и доста надолу, на това се дължало и пишкането ми по милион пъти на ден.  ooooh! Не е страшно, но трябва да не се натоварваш, защото тогава наистина болката става нетърпима.  Hug

# 689
  • София
  • Мнения: 1 832
Много пишете и не мога да ви изчета. На мен във вторник ще ми правят амнио, днес ходих да лекарката ми. Резултата ми от БХС е 1/170.

Успех миличка. Стискам палци и да пишеш
Роси, мерси!

Общи условия

Активация на акаунт