Да се стяга ЮНСКАТА дружина, че навлязохме в последната третина!

  • 27 707
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 56
Здравейте, момичета,
Няколко дни ме няма и едва смогнах да ви изчета. На празнуващите днес - честит имен ден!   bouquet

demi_m, не знам дали е ефикасно, но вчера бях на док и ѝ се оплаках, че нощно време ме мъчат киселини. Изписа ми Талцид на капки. Още не съм ги купила, та нямам отзиви, но тя ми обясни, че трябва да се вземат мерки срещу киселините, че можело да доведат до други проблеми. Аз бих те посъветвала да звъннеш на твоя док, ако не можеш - питай в близката аптека за този талцид. Дано да е от помощ.

Я аз да ви питам, някоя от вас ползва ли колан за бременни - от тези, които поддържат корема? Моята пупа вече си е бая голяма и доста тежи, обаче нямам никаква представа дали тези колани имат ефект и какъв е точно. Нямам и идея какъв да избера - гледах с платка, без платка, та съм в голяма чуденка newsm78 Ще съм благодарна да чуя мнение от първа ръка  Grinning

Исках още някакви неща да ви кажа, ама пуста бременност...
Хайде, усмихнат ден на всички кореми, макар и твърде ветровит   bouquet

# 691
  • Мнения: 5 393
Честит имен ден на именниците!   bouquet

Ние сме на вълна ремонт на стаята за баткото в момента. Все отлагаме, но мисля да се възползваме от пролетната му ваканция и да овършеем стаята за седмица. Та после на спокойствие да мисля за покупки за малката Laughing

За коланите не мога да се изкажа, не съм ползвала нито сега, нито с първата бременност.

Okiaz - сладко е  Grinning

# 692
  • Мнения: 214
Здравейте, момичета,

neli_d, мога само да ти завиждам Simple Smile Щом нямате проблеми и имате желание - продължавайте. На нас не ни е забранено,  но аз се чуствам толкова смешна и не-секси, че абсурд просто #Crazy

alex__n, стискам палци при кожния да не е нищо тревожно. Аз съм забелязала, че от скоро са ми се появили много нови бенки. За радост са малки и се надявам да изчезнат после, че ми е странно да се гледам такава.

adelina_bg, къде се загуби?!?! Дано всичко е наред.

y_a_n_a, какво стана с коляното?

# 693
  • Мнения: 17
Здравейте мами  Hug Искам да ви питам аз ли съм единствната луда която мисли да не си избира екип  newsm78 Като ви чета май повечето сте си избрали....

# 694
  • София
  • Мнения: 1 714
indidiveritas, аз ползвам колан, родих се с него, особено нощем и при излизане навън.ИНаче едва ходех и изобщо не спях. Моят е цял безшевен.

# 695
  • Мнения: 214
Здравейте мами  Hug Искам да ви питам аз ли съм единствната луда която мисли да не си избира екип  newsm78 Като ви чета май повечето сте си избрали....

И аз няма да си избирам  Party

# 696
  • Мнения: 5 026
Atrakcia,т е ако кърмим и ни дават обезболяващи следващите дни,те няма да влияят отриц на бебето?
Kanari, има обезболяващи, които са съвместими с кърменето. Може да коментирате предварително с лекаря си, а също може да позвъните на националния телефон на ЛЛЛ 0888 555 385, където Лидер/ помощник за кърмене може да провери в справочника за съвместимост на лекарства и кърмене на д-р Томас Хейл.

# 697
  • Мнения: 10
Eva_Beva   аз попринцип съм си пълничка,та представи си сега как съм нашишкавяла  #Crazy  ,но какво да ти кажа "нуждичка"  Joy

krisitooo_1991  аз просто ще се чувствам по-сигурна при моя доки,все пак см при него от дооста год., а и съм си шубе. Иначе едва щях да държа на екип. Аз ще съм в София мед а там ената си е 1200 така че поне да съм си при докито ,което ме следи  Simple Smile

Опа и честит имен ден на всички   bouquet

# 698
  • Paris, France
  • Мнения: 285
За коланите - аз нося и вече почвам да усещам, че като го махна коремът ми натежава, ама ако свикнеш без колан, мисля че и без него може да минеш. Има обаче един проблем точно заради тази твърда платка - натиска ми пикочния мехур и ми се ходи по-често до тоалетна. Сигурна съм, че е заради колана, понеже когато съм без него ходя доста по-рядко. И също движенията на бебето ги усещам повече с колан - не знам защо, сигурно защото му става по-тясно, нали стяга.
Аз днес минах през един бебешки магазин и пак се обърках. Гледах матраците и си харесах един, който е с две страни - зимна и лятна - с лятната уж по-малко се потяло бебето. И тези обиколници оглеждах, вървят с покривка в същия десен.
Абе я да ви питам - какво трябва да има в леглото за бебето - матрак, непромокаемия протектор, след това чаршаф и какво друго? Възглавница не трябва, одеяло не било хубаво в началото - да не се задуши. Ние ще ползваме спално чувалче. Какво още трябва да има - простете ми невежеството, ама наистина не знам. Simple Smile
Алексче, аз имам нещо като бенка точно на зърното на гърдата и бях се шашнала за кърменето какво ще стане и т.н. Ходих на кожен още първите месеци и ми казаха, че при всички случаи ако трябва да се маха, ще се маха след като родя. Имам и друга, която също е за махане - каза ми като родя да отида и с течен азот за нула време  ще се отстрани. Междувременно тази на гърдата почти се сля със зърното и сега не се притеснявам чак толкова за кърменето.

# 699
  • Мнения: 1
Аз също нося колан и от както го сложих се родих. На мен не ми стяга защото е от тези безшевните, но дава доста добра опора. Преди, само половин час да походя и умирах от болки в кръста. А от както го сложих (преди около 2 месеца може би) - направо се родих. Разхождам се като първия пич и много рядко ме заболява, само ако прекалено се претоваря, и болката не е така остра. Абслютно го препоръчвам Mr. Green

# 700
  • Мнения: 13
Здравейте момичета,

Да ви почерпя за именния ден на моето малко голямо момче Тео

Ходихме на клубче с негови приятели, голяма игра направиха

Atrakcia Благодаря за информацията   bouquet

indidiveritas на мен една приятелка ми даде нейния на Чико, но не го ползвам много ... нещо ефект не виждам от него. Преди няколко теми една майка писа, че си е взела и е много доволна, ама не мога да се сетя коя. А само да кажа, че моят корем е доста по-голям от този на Kanari в снимка .бг където го е качила. Моят е само колан, без платки и т.н. и изглежда така:

alex__nмного е хубаво, че я видиш. Аз имам доста и през определен период ги водя на кожен  Mr. Green

fashionmama аз леглото ще го организирам по следния начин (уточнявам, че сме със сгъваема кошарка) - матрака повдигнат под наклон, матрака ни е  кокосов, отгоре протектор, чаршафче, една кърпа на руло за в началото, за да я подпирам и да е обърната на страни, пеленка или олекотена завивка, все пак са летни бебета и мисля че памучната пелена ще им е достатъчна за в  жегите. Не мисля, че може да се задуши с одеало. Не знам  Peace мое мнение.

# 701
  • София
  • Мнения: 1 714
Simple Smile о той моя вече също е доста по-голям:))) моят е като на Тали,без твърда платка.аз се усетих да го сложа преди няколко дни,но облекчението е огромно.аз от вчера вече съм +12 .... Само на корем...по краката ми се спукаха огромно количество вени:(
Mgamisheva, честит именник!здрав и палав! На теб коремчето ако ти е по-голямо,как се справяш с активитета и движенията?

# 702
  • Мнения: 13
Mgamisheva, честит именник!здрав и палав! На теб коремчето ако ти е по-голямо,как се справяш с активитета и движенията?
И с Тео пак ми беше по-огромен от на майки с близнаци, с които се виждахме на живо и явно така ще си е при мен. Отделно много килограми качвам Simple Smile всичко при мен е в повече общо взето. Аз така се зарадвах, че за почти 3 месеца съм качила "само" 6 килограма. И като цяло до сега съм към 20 отгоре (предишната на финала бях към 40 в плюс). Справям се с водна гимнастика и йога. И като тичам по задачи, на работа, да взема Тео от градина, после в къщи се трупясвам и да ми е жив и здрав мъжа, изцяло поема грижите по детето и домашните задачи. Добре, че идва и пролет, та вечер наблягаме на салатки или взимам от бистрото до офиса ядене за вкъщи, че готвят прекрасно и дори се чудя дали не ми излиза и по евтино отколкото аз да готвя  Thinking но определено ми е по лесно Mr. Green
С първата бременност нямах никакви грижи въпреки килата, но сега от 4 месец междукрачието ме скъсва от болка. Кръста не толкова, отделно операцията от секциото на моменти имам чувството, че яко се разтяга отвътре и е неприятна болката. Но остава малко, като гледам 75 дни до термин ми е днес, като махнем 10 дни някъде ще е секциото ... и то ей го минало времето   bouquet

kalinchica много хубави дрешки Simple Smile влюбих се в няколко комплектчета.
Okiaz гащеризона е супер и хубава идея за лигавничетата, да взема да изненадам нашия татко с неговия любим отбор Simple Smile

Последна редакция: сб, 23 мар 2013, 15:33 от mgamisheva

# 703
  • Мнения: 804
Ей момичета, не съм влизала два дена и нямате изчитане  Hug
Честито на новата мама с близнаците. Толкова много близначета има в нашата тема, много им се радвам Simple Smile
Добре дошли и на новите бременни и лека бременност до термин им желая!
Аз колан имам от Коледа, но все забравям да го слагам, вие сега ме подсетихте. СЛед ден - два ще кажа какъв е резултата.
Аз съм си нарекла ето този стол "стол за кърмене" - http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=sproductview&iID=10612 … ;cr=1_10612_0_0_1 но задължително с тази табуретка за пошдигане на краката http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=sproductview&iID=11990 … ;cr=1_11990_0_0_1 Само да вметна, че сжщия стол с табуретка в АЙКО е 139лв комплекта.
За лекартсвата, които взимаме - аз съм само на Л тироксин сутрин за щитовидната жлеза + Гавискон сироп (или таблетки) за киселините при необходимост (вечер задължително). Талцида при мен вече не помага. Всички други лекарства като магнезий, но шпа, желязо, витамини и т.н. ми бяха спряни след гастритната криза заради която лежах в боница - много дразнят стомаха. Сега внимаваме контракциите да не станат повече от 10 на ден и да не са болезнени. Ако се увеличат или хемоглобина падне под 100 - в боница за венозно вливане на магнезий и желязо.
Алекс, и аз имам една бенка, която е от рождението ми (майка ми я има същата Simple Smile ). Не съм забелязала да расте, но е на място, което се дразни много и е болезнена (на плешката е, където минава презрамката на сутиена). Тъй като майка ми работи с пластични хирурзи и онколози ме консултира с лекар, който каза, че задължително трябва да се махне, но след бременността. Не се притеснявай излишно сега, ако имаш нужда от помощ с лекар - казвай да помагаме  Hug

Честит празник на всички именници Simple Smile

Последна редакция: сб, 23 мар 2013, 18:41 от shmoksi

# 704
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Момичета, някой има ли наблюдения над електрическата помпа на Нук? Гледам, че са по-евтини от Авент и ТТ, но не знам дали не са някакъв боклук...
И моят тумбак е огромен, днес тъкмо го снимах, понеже правя 30 седмици и ще кача снимката тия дни, че днес не сме си вкъщи и оставих камерата.

mgamisheva, мерси за инфото, само не разбрах тази пеленка с каква цел се слага - за да му е по-меко на бебето ли?   newsm78

Общи условия

Активация на акаунт