Фотография за начинаещи - 9 тема

  • 25 063
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 185
Отчитам капки по предизвикателството за вчера:


Water drops (July challenge Day 7) by botevinka, on Flickr

За днешните облаци се колебая м/у 2 кадъра, помагайте:


Clouds ( July challenge Day Sunglasses by botevinka, on Flickr

или


Clouds ( July challenge Day Sunglasses by botevinka, on Flickr

каква е разлика между 50/1,4 и 50/1,8 [/b]

Както са ти писали, разликата е в бокето и скоростта, основно. Аз съм с 50/1.4g, скоростта ми е важна понеже снимам предимно деца с него. Моята логика е, специално по отношение на лещите, да купувам възможно най-високото качество, което мога да си позволя към момента  Peace . Иначе има много сравнителни ривюта из нета, не знам дали някой тук ще има директен опит и с двете лещи за да ти каже мнение първа ръка.

# 691
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 848
всъщност преди малко изгледах и прочетох няколко ревюта и често казано, голяма разлика в бокето не видях. а колкото до скоростта, 1,8 пишеше, че бил с по-бърз фокус. ако съм си превела правилно  Simple Smile

# 692
  • Мнения: 292
Аз се бавя със свалянето на снимките от камерата и качването им, затова изсипвам всичко накуп през няколко дни.  Grinning


Sunset over my place. by Silvia Milanova, on Flickr

 Останалите дни - в стрийма ми.

всъщност преди малко изгледах и прочетох няколко ревюта и често казано, голяма разлика в бокето не видях. а колкото до скоростта, 1,8 пишеше, че бил с по-бърз фокус. ако съм си превела правилно  Simple Smile
Ил, аз мисля, че ще има разлика и то голяма- главно в остротата, защото едно е да затвориш до 1.8, например с 1.4-ката, а друго е да започваш от там- обикновено при тях бистър фокус има нна 2.2, 2.5. И все пак 1.4 си е доста по-светъл обектив. Въпреки че говорим за никонските, аз с моята канонска петдесятка и това тяло трудно фокусирам, както съм се оплаквала преди време и тук.

# 693
  • Мнения: 2 185
Lolita, то колкото хора, толкова и мнения. Аз голямо чудене и четене направих преди да си взема 50-тката ( единствен обектив ми е за 2+ години, ако не броим китака) и накрая реших да взема 50/1.4g . При всички положения 50/1.8 не му отстъпва много, но 50/1.4g си има своите предимства несъмнено:

Цитат
As it could be expected, the new 50mm f1.8G doesn't hold the comparison with the high-end 50mm 1.4G in term of resolution. The image quality difference is here pretty important and both lenses feature an Auto-focus motor. So, if you can afford an additional $200, you should seriously consider the Nikon AF-S 50mm f/1.4G."

Цитат
"FX users have a clear winner, especially if they use the lens at the fast apertures much: they should get the more expensive 50mm f/1.4G, especially if they're shooting with a D3x. The f/1.4G hits excellent edge-to-edge at f/2.8, the f/1.8G doesn't get there until somewhere around f/5.6. (Please read that carefully. I'm not saying that f/1.4 gets you all that much compared to f/1.8, I'm saying that in the f/2 to f/4 range, the f/1.4G is the better lens for FX users. Too many people get caught up on absolute aperture, as in f/1.4 is two-thirds of a stop faster than f/1.8.)

# 694
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Вери, мерси за предложението Heart Eyes, с радост ще приютя твоя обектив, ама не виждам как ще се разделя с 50-цата, освен ако дотогава не си купя 85-ца. Mr. Green

Пускам набързо:

Ден 17 - на мама летящото чудо пак Party:

Flying S. by chockolina, on Flickr

Вчерашните ми капки по юлския проект:

Water Drops by chockolina, on Flickr

И едни облаци от днес, снимани с телефона, но това сърце просто нямаше как да го пропусна:

Love Is In The Air by chockolina, on Flickr

За днес по летния още не съм снимала, така че излизам, а довечера ще ви коментирам из Фликр. Hug

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 6 005
От мен една снимка на гларус и моите любими рози

Гларус by baby shadow, on Flickr


DSC_8331 by baby shadow, on Flickr


Roses by baby shadow, on Flickr

# 696
  • Мнения: 263
и днес не можах да си намеря човек за снимане. с 300 зОра, през оградата си откраднах няколко кадъра от съседското дете. пускам единия, не щото много ми харесва и не му виждам кусурите, ами щото то не спря да мърда и да се маймуни това дете и светлина нямаше, та на 1,8 бленда и 1/80 скорост от ръка си харесвам фокуса, затова го пускам. Simple Smile


18/93 by mira-70, on Flickr

и още един, щото съм от зодия близнаци Simple Smile


yes, kids are still with grandma by mira-70, on Flickr

# 697
  • Мнения: 212
И моите облаци, понеже нямам филтър за дълга експозиция през деня, реших да снимам няколко кадъра и след това да ги мърджна с фотошопа, за да наподобя движение. Или облаците ми бяха много бавни /а щраках минимум през 10-15 сек/, или аз не се справих с обработката, но резултатът е това, нищо общо с първоначалната идея:


Clouds/18/93 (93 days of summer `13) by Фреш, on Flickr

# 698
  • Мнения: 3 988
Клер, втората облачна снимка за мен.

50-ка: снимала съм с 1.4Г (на брат ми), купих си 1.8Г. Честно, никаква разлика не намирам, която да оправдава двойната цена. Купих си 1.8 и съм щастлива. Нито е по-остра, нито е по-бърза 1.4Г.

Едни облаци:


8/31 by Solley Eaton, on Flickr

Иска ми се да напиша "останалите снимки в стрийма", ама стрийма го няма никакъв.  Whistling
Мъжът ми си направи нов фликр акаунт и може да вижда, коментира и фейв-ва всичко. Аман!

# 699
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Срам не срам, използвам този облак от вчера, щракнат през прозореца на колата:


Clouds by Mim'sMadMoments, on Flickr

И 18/93, пак от вчера  Embarassed


Untitled by Mim'sMadMoments, on Flickr

# 700
  • Мнения: 212
Ей такава ми беше идеята за облаците:

http://www.flickr.com/photos/bobowen/4492394311/

Solley, и аз пробвах да коментирам няколко твои снимки, не става.

# 701
  • Мнения: 616
Благодаря на всички коментирали терзанията ми с предстоящата покупка! Hug
Тотално вече се обърках с тези обективи... Някой има ли мнение за  или за Tamron SP AF17-50mm F/2.8 XR VC Di II LD Aspherical (IF)? Също и за Sigma 17-70 mm f2.8-4 DC Macro OS HSM optical stabilisation lens?

Със същата дилема преди време се спрях на този. Търсех варио по-добро от китака за малко пари който да си ползвам за общо снимане и за портрети с осветление вътре.  От сигмата се отказах защото на 4 ми е мнооого тъмна. На 2.8 е доста мек, затворен не се оплаквам от фокуса. Нямам проблем с бързина но и не снимам деца. За почивки + филтър е супер. Размера също е ок като за мен, не е прекалено тежък или голям. ДА, не е рязък, бърз и красиво рисуващ като твърдите ми, но за целите ми и цената си съм доволна. Питай ако нещо конкретно те интересува.
Нямам нищо в стрийма, така че ето малко други връзки(всичко е обработвано):

портрети на вън:
1   2  3
"пейзажи":
1 2 3

# 702
  • софия
  • Мнения: 3 425
Помощ хорааа, от одеве се ровя в страниците назад. Някой беше пуснал линк, как се светват очи, но не го намирам. Вече си мисля, че съм го сънувала.
Три дни тотална деградация и яко снимане. Направо съм си в душевен оргазъм. 8 женки, мохито и еротични фотосесии, какво повече да искам от живота Mr. Green
 Изсипах едно ремарке във Фликър, нощеска ще се пробвам и да ви погледна какви сте ги творили.
Капката по юлския я прецаках и сега нямам снимка. Какво правя, мога ли да продължа без една снимка? Whistling

N. by Svetoslava!, on Flickr

Индинадя Джоунс Simple Smile by Svetoslava!, on Flickr

# 703
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Момичета, ъплоаднах няколко снимки днес. Умишлено не пускам линковете тук (по-късно ще). Тези от вас, които предните дни не можеха да виждат и коментират, дали могат сега?

Солей, вчера, като ме добави наново, за кратко виждах други снимки, не цветята, но не можех да коментирам. Днес пак виждам цветето. Tired

Благодаря на всички коментирали терзанията ми с предстоящата покупка! Hug
Тотално вече се обърках с тези обективи... Някой има ли мнение за  или за Tamron SP AF17-50mm F/2.8 XR VC Di II LD Aspherical (IF)? Също и за Sigma 17-70 mm f2.8-4 DC Macro OS HSM optical stabilisation lens?

Със същата дилема преди време се спрях на този. Търсех варио по-добро от китака за малко пари който да си ползвам за общо снимане и за портрети с осветление вътре.  От сигмата се отказах защото на 4 ми е мнооого тъмна. На 2.8 е доста мек, затворен не се оплаквам от фокуса. Нямам проблем с бързина но и не снимам деца. За почивки + филтър е супер. Размера също е ок като за мен, не е прекалено тежък или голям. ДА, не е рязък, бърз и красиво рисуващ като твърдите ми, но за целите ми и цената си съм доволна. Питай ако нещо конкретно те интересува.
Нямам нищо в стрийма, така че ето малко други връзки(всичко е обработвано):

портрети на вън:
1   2  3
"пейзажи":
1 2 3

Нели, мерси много, супер са снимките, предполагам, че ще ми върши работа! Party  Това, че е с aspherical лещи дистортва ли много снимката? Rolling Eyes

# 704
  • Мнения: 2 185
Помощ хорааа, от одеве се ровя в страниците назад. Някой беше пуснал линк, как се светват очи, но не го намирам. Вече си мисля, че съм го сънувала.


Това ли http://www.416studios.co.uk/journal/2012/eye-sharpening-photoshop-tutorial ?

Общи условия

Активация на акаунт