Фотография за начинаещи - 9 тема

  • 25 070
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3 211
Благодаря на всички коментирали терзанията ми с предстоящата покупка! Hug
Ако ще си купуваш варио само заради пътуването, ще ти спестя дерзаенето като ти предлагам да ти дам моя, а ти ще ми оставиш 50-ката. Щото знам, че искаш твърд 85мм (каквато е и моята мечта и се надявам съвсем скоро да получа Praynig), имаш си и друг дълъг...

# 676
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Разглеждам стрийма на една фотографка, която ме е добавила в контактите си. За тези от вас, които обичат натюрмортите сигурно ще е интересно, много добри неща прави, поне на мен много ми харесват: Ето това е.

# 677
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 381
Разглеждам стрийма на една фотографка, която ме е добавила в контактите си. За тези от вас, които обичат натюрмортите сигурно ще е интересно, много добри неща прави, поне на мен много ми харесват: Ето това е.
Мен ме добави от преди месец сигурно...и много и се радвам на красотите и аз.

# 678
  • Мнения: 0
Ох, не мога да ви насмогвам! То са седмични проекти, месечни, ежедневни ли ... Не знам как намирате време. Аз даже нямам време да разглеждам всички снимки, а има много хубави. Пускам набързо 2 снимки по седмичната тема и ще се пробвам да коментирам.

Имаше една дискусия на какъв режим снимаме: Аз снимам почти 100% на ръчен. Пробвах с приоритет на бленда но не може да се разчита на резултат. На приоритет на скорост снимам определени - ясно предвидени - ситуации: тичащи кучета, летящи гларуси и т.н. Повечето ситуации при мене обаче са непредвидими - снимам предимно хора - и най-удачно се оказа ръчния режим + бързи настройки.


coffee 3 by зиги, on Flickr


coffee 2 by зиги, on Flickr

# 679
  • Мнения: 0
... Вкъщи вече ме питат: "Това ще го снимаш ли, или можем да ядем?"  Mr. Green
Joy   Joy   Joy

Ох, ще се скъсам от смях  Joy    Joy    Joy

# 680
  • Мнения: 774
От мен мако... лавандула  hahaha:


dried fruit, walnuts and lavender by yagodka Simple Smile, on Flickr

# 681
  • София
  • Мнения: 294
Аз се затрих последните дни , но не съм се отказала от юлското предизвикателство и от летния проект ето и снимки:

6/31 of july by .:nellyli:., on Flickr

7/31 of july by .:nellyli:., on Flickr

8/31 of july by .:nellyli:., on Flickr

# 682
  • Мнения: 43
Някой дали има случайно Canon 17-85mm f/4-5.6 IS USM, за да сподели мнение?
И аз си търся достъпен обектив за пътуване и по-скоро за пейзажи или архитектура и този ми хвана окото Rolling Eyes

# 683
  • Мнения: 3 988
Момичета, ъплоаднах няколко снимки днес. Умишлено не пускам линковете тук (по-късно ще). Тези от вас, които предните дни не можеха да виждат и коментират, дали могат сега?

# 684
  • София
  • Мнения: 1 211
Момичета, ъплоаднах няколко снимки днес. Умишлено не пускам линковете тук (по-късно ще). Тези от вас, които предните дни не можеха да виждат и коментират, дали могат сега?
Успях Peace

# 685
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 853
здравейте, момичета. имам два въпроса  Grinning първият е свързан с фотошоп: каква е разлика между Save as.. и Save for web?
и другиЯТ Е ЗА обективи на Никон: каква е разлика между 50/1,4 и 50/1,8 - то ясно, че на първият е по-отворена макс бленда и цената му е двойна, но от към качество на изображение и т.н? с какво точно се отличава и е по-добър от втория?

# 686
  • Мнения: 0
Солей, дава ми да фейвам, но не ми дава да пиша коментари под снимките...

Да споделя, вчера беше моята първа "фотосесия" на дечицата по време на едно барбекю (т.е. за първи път се престраших да взема фотоапарата с мен и да го ползвам върху други хора/одушевени обекти, да запечатам моментите Simple Smile). Резултатите са плачевни - фокус - рядко попадение. Толкова много отрязани крайници (темета, ръце, крака), неуловени моменти... То че моето е трудно за снимане, но и другите дечица хич не са лесни. Едно е да се снимат водни капки, цветя, друго е деца, пък дори и да стоят на едно място.
Исках да пратя снимките на приятелите, за спомен, но при обработката се озорих - тяхното детенце доста се плюнчи, брадата му е все мокра, отделно сополите текат ли текат, та направо се чудя, как успявате да снимате вашите бебоци без да се набиват на очи тези "подробности"? Обработка?  newsm78

Отивам да снимам облаци в единствения безоблачен и горещ ден в Лондон  #Crazy

и другиЯТ Е ЗА обективи на Никон: каква е разлика между 50/1,4 и 50/1,8 - то ясно, че на първият е по-отворена макс бленда и цената му е двойна, но от към качество на изображение и т.н? с какво точно се отличава и е по-добър от втория?[/b]

Тук правят сравнение между двете лещи (по-надолу в страницата). Това, което на мен ми направи впечатление, е че 1.4 прави по-хубаво боке и е по-бърза, но като цяло 1.8 имаше доста добро сравнително ревю.

http://photographylife.com/reviews/nikon-50mm-f1-8g/5

Последна редакция: пн, 08 юли 2013, 17:46 от zai4e

# 687
  • Мнения: 0
Доста се затрудних с облаците.


Clouds by NikkPetrova, on Flickr

# 688
  • София
  • Мнения: 294
Момичета, ъплоаднах няколко снимки днес. Умишлено не пускам линковете тук (по-късно ще). Тези от вас, които предните дни не можеха да виждат и коментират, дали могат сега?

Последната снимка която виждам е с жълтите цветя, но тя  е стара. като натисна фликър ( в дясно горе ) ми излизат последни коментари и качени снимки на приятелите ми. Там виждам няколко твои снимки: Мъж клекнал  до кола с татус на рамото тигър, клонче с праскова, две дечица ,и едно дете заспало на люлка,като щракна на някоя от снимките ми излиза стрийма ти със снимката която съм избрала ,но другите нови липсват, следващата отново е с цветята

# 689
  • Мнения: 7 009

baby and mommy by EowynOfRohan, on Flickr

На мъжа ми е, но той още не се е зарибил толкова, че да си има собствен фликр  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт