ОКТОМВРИЙКИ - Тема 12

  • 35 378
  • 734
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 669
С киселините и аз съм много зле. От първата бременност си ги помня - тогава това ми беше единственото неразположение за 9 - те месеца. Сега си имам и доста други, но това е кошмарно - полудявам. Започва от гадене и от киселини да ми се повръща, дори и докато съм легнала и през нощта се будя от тази гадост. А когато се наведа на долу с главата имам чувството че ще изригне  Sick До сега нищо не съм пила, като хапчета, но ще прибягвам към нещо, че не се издържа.

# 661
  • Мнения: 7 803
и мен калориите в аспартама не ме притесняват, само факта, че от него умират мозъчни клетки  Peace не купувам продукти с него, предпочитам захарта

# 662
  • Мнения: 70
Да попитам нещо за болки и аз - от вчера нещо ме боли ниско долу в ляво, не знам дали е таза, не е постоянно, а в определена поза, като я сменя ми минава. Също и като съм в движение. Понеже лекарят ми чак в Понеделник мога да го открия, дано не се налага да ходя някъде по спешност Praynig
А също от няколко дни като се събудя през нощта - няма заспиване, а съм си много поспалива. Нещо са се разместили тези хормони явно ooooh!

# 663
  • София
  • Мнения: 297
Да попитам нещо за болки и аз - от вчера нещо ме боли ниско долу в ляво, не знам дали е таза, не е постоянно, а в определена поза, като я сменя ми минава. Също и като съм в движение. Понеже лекарят ми чак в Понеделник мога да го открия, дано не се налага да ходя някъде по спешност Praynig
А също от няколко дни като се събудя през нощта - няма заспиване, а съм си много поспалива. Нещо са се разместили тези хормони явно ooooh!

Фермина, мен ме боли по същия начин, когато си лягам да спя - като се завъртя на една страна и другата ме боли, като се завъртя отново, след 5 мин. ме заболи противоположната страна, като легна по гръб получавам контракции Simple Smile аз си го обяснявах с разтягане на връзки, защото като сменя позата и ми минава, ако питаш в понеделник, кажи моля те  Hug

# 664
  • Мнения: 70
Значи има и други като мен, ох, олекна ми HugЩе пиша задължително какво са ми казали за това, но като питах за опъването при вървене ми казаха, че по-зле ще става... Mr. Green
P.S. По гръб наистина става все по-трудно да се спи, а и настрани явно ще е сложно, но ще изтърпим всичко Hug

Последна редакция: пт, 19 юли 2013, 20:54 от Фермина Даса

# 665
  • Мнения: 91
И аз имам някакви болки при обръщане в легнало положение или по-рязко завъртане в седнало.
Трансформърс, няма как Laughing

# 666
  • Мнения: 47
не се шашкайте  Naughty това е нормално в тези седмици .разтягане на таза   Simple Smile

# 667
  • Мнения: 43
Значи има и други като мен, ох, олекна ми HugЩе пиша задължително какво са ми казали за това, но като питах за опъването при вървене ми казаха, че по-зле ще става... Mr. Green
P.S. По гръб наистина става все по-трудно да се спи, а и настрани явно ще е сложно, но ще изтърпим всичко Hug
И аз оная вечер забелязах същото,та се стреснах по нощите...нали сега гледам да спя наляво..та легнах наляво и ме заболя отдясно,завъртях се надясно,заболя ме отляво,а пък по корем вече въобще не смея да лежа,понеже четох,че не е добре,понеже не стига кръв до бебето,и така се повъртях малко ту наляво,ту надясно и след няколко секунди ми мина ..добре,че и на вас ви се е случвало,та да се успокоя:)

# 668
  • Мнения: 12
Здравейте,изпитвам същия дискомфорт.От време на време ме болят страничните кокали,все едно съм в трети месец и се разширявам,иначе и моите болки са ниско долу. Явно е масово явление  Simple Smile Лека вечер! Hug

# 669
  • London
  • Мнения: 73
Аз бях така доскоро и джи пито ми в Лондон ми каза че е от разтягането на връзките в таза, при мен конкретно бяха връзките на сакрума отдясно, чак в крака ми се получаваше рязка болка. Сега се пооправихама не знам дали е от това че бях в БГ на море две седмици и плувах всеки ден, от това че си взех възглавница за бременни или е просто временно успокоение.

Иначе в момента ме притеснява това втвърдяване на корема отвреме навреме, като че ли се отпуска като си легна. Не знам защо постоянно си мисля да не се появи бебо рано рано, може би понеже една моя близка приятелка роди някъде по това време и се вкарвам във филми...но доколкото виждам има доста мами с контракции, нали?

# 670
  • София
  • Мнения: 297
Иначе в момента ме притеснява това втвърдяване на корема отвреме навреме, като че ли се отпуска като си легна. Не знам защо постоянно си мисля да не се появи бебо рано рано, може би понеже една моя близка приятелка роди някъде по това време и се вкарвам във филми...но доколкото виждам има доста мами с контракции, нали?

Да, не сме малко с контракциите, не се притеснявай, и аз имам моите филми, но гледам да мисля позитивно  Hug Ако не те боли, не се стресирай излишно, днес отново ми казаха на работа две майки, че са имали такива контракции от 5-6 месец, родили са на термин здрави бебчета, едната е пила магнезий, другата не Simple Smile Вярвай на лекарите и на интуицията си (аз поне се старая) Simple Smile Ако бебчо рита и имаш чувствителна матка, ще има и стягания и странни форми на корема  Mr. Green  аз вече свикнах, при мен са повече, когато лежа, ако се разхождам, не ги усещам  Hug

# 671
  • Мнения: 2 080
Добре, че коментирате контракциите, тъкмо за това щях да пиша.
Моят корем е кажи-речи вечно твърд, аз не мога да кажа "днес имах 15 контракции", защото не са на моменти. Имам чувството че толкова ми се подува и тъй като няма кожа да се разтегне повече затова е напрегнат. И не мисля, че бебето опъва и подбутва.
Както бях писала лекараят ми се скара, че не пия магнезий. И кво като го пия - същата работа. Бях на 3*1, сега го намалих на 2*1.
Вече 2 момичета от септемврийската тема са родили доста преди термин и много ме е страх, щото моя корем е предпоставка за преждевременно раждане, ама като не ме боли, като не помага магнезия...?  Whistling
Нямам и някоя близка да пипна нейния корем да сравня, ама щом АГ-то каза...

Отделно си имам и други болки, напр. под гърдите - ребрата май, ама това е друга тема  Stop

# 672
  • London
  • Мнения: 73
jane мерси за позитивните мисли  Hug
Това за ребрата също го имам, но си го обяснявам със смяна на позицията на бебо... Обикновено при мен става като седя по дълго време на неудобен стол

# 673
  • Мнения: 261
Добро утро, дами!
Вчера доста сте се постарали върху обема на темата ни  Heart Eyes
Аз бях до АГ-то си да видя какво става с бебето - да е живо и здраво, вече тежи 1300-1400 гр и е цялото одрало физиономията на баща си  Flutter
Болки и аз имам и в ребрата, и в кръста, макар и по-рядко.
MissM, по-скоро увеличи дозата на магнезия, първоначално може и 3х2 и след седмица примерно да намалиш на 2х2 или 3х1 в зависимост как ти действа, защото неговият ефект и с натрупване в организма. Аз започнах на 2х2, после намалих на 3х1, но отново се появиха болки и пак се върнах на 2х2. Така си го пия от около 7 седмици и ще си го продължавам, а и за всеки случай съм добавила 2х1 но шпа, отново всеки ден.

# 674
  • Мнения: 7
Добро утро мами.Вчера бях на преглед.Моят бебчо е само 800гр.,но това не е притеснително каката беше така пък накрая се пръкна 3.700 лошото е ,че пак не можаха да ми кажат пола Cry.Гледахме сигурно 30мин. доки го бута,ръчка а бебо си седнал като пич стиснал кълки и не мърда иначе всичко друго е ок.За киселините през първата бременност бях като вулкан и почнах да пия сутрин на гладно  по чаша студено прясно мляко, понеже не съм много привърженик на лекарствата и помага да ви кажа само трябва постоянство. Също така и лукчетата вършат работа

Общи условия

Активация на акаунт