Добре дошли в ЛЮЛИН! Тема 26

  • 76 410
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 8 700
Ако е за хора в нужда нямам против...но цигански махали нямам желание да ми създават, имаме си достатъчно.

# 706
  • София
  • Мнения: 1 641
Защо притеснително?

Момичета, да ми е честито, разбили са ни уикенда  Simple Smile От застрахователите съм с по-добри впечатления, отколкото от полицията.
Да видим колко време ще се точи разследването и делото, докато го закрият.

Иначе крадците поне не са ми унищожили, това, което не са откраднали.

# 707
  • Мнения: 51
Ама че гадно! Пожелавам ви да се възстановите бързо след неприятната случка! За съжаление след обир, освен липсата на откраднатите материални неща, остава и липсата на чувство за сигурност. Банално е, ама е важно да сте здрави, а другото ще възстановите  Hug

# 708
  • София
  • Мнения: 483
Frozy, кой е застрахователя? Съжалявам, гадно е да се прибереш и,,, Какво са откраднали?

# 709
  • Мнения: 46 594
Момичета, да ми е честито, разбили са ни уикенда  Simple Smile От застрахователите съм с по-добри впечатления, отколкото от полицията.
Да видим колко време ще се точи разследването и делото, докато го закрият.

Иначе крадците поне не са ми унищожили, това, което не са откраднали.

Съчувствам...
Ние минахме през това в началото на годината.
Впечатленията ми са същите относно полиция и застрахователи.
При нас нямаше нищо откраднато  Crazy но ни платиха разбитите ключалки в пълен размер. Към Армеец сме.

...липсата на чувство за сигурност...

Да  Tired слагайте резета, от най-обикновените отвътре. Това е единственото, което не могат да отворят - на врати, прозорци, на всичко. Поне докато сме вътре да спим спокойно, пък като ни няма нека влизат. Аз винаги съм била спокойна, защото нито пари имаме, нито бижута носим, не съм предполагала, че можем да привлечем внимание. Подозирам, че просто са пробвали на сляпо. Сложихме СОТ. Ясно е, че ако имат сигнал, че вътре има нещо, ще влязат и при него, но поне такива случайни удари да предотвратим.

# 710
  • София
  • Мнения: 1 641
Взели са три телевизора, един фотоапарат и един лаптоп, малко имитационни бижута, малко златни бижута и на половинката среброто.

Аз не съм толкова впечатлена, колкото половинката. Мисля, че е малкият дявол, защото поне не са унищожили нищо и не бяха и толкова разхвърляли, колкото можеха. Честно казано на една приятелка бяха изнесли от големи неща като хладилник, до разклонители за ток...

Застраховката ми е в Армеец, но аз не мисля, че ще ни платят пълната стойност на откраднатите вещи, най-малкото, защото лаптопа е на 3-4 години.

Иначе откакто сме в собствено жилище не оставаме без застраховка, кажи речи сме като бели врани във входа, само ние и още един-два апартамента сме с по-високи доходи и ни личи, еле пък ние сме на първия етаж и както каза полицаите, сме им като на картинка.

Половинката обаче е по-потресен - иска сега да прави две заключвания на терасата (искаше по принцип да я направи да не се отваря), да слага СОТ, а аз съм против СОТ-а. Първо не вярвам че ако някой реши да ни окраде, ще се спре заради СОТ-а, второ за него се дават примерно 100-200 лева на година, за да ми се обадят и да кажат, че сме разбити.
Застраховката ми обаче, срещу 45 лева на година, ми гарантира при настъпване на застрахователно събитие поне някакво възстановяване на щетите, дори да не е пълно.

# 711
  • София
  • Мнения: 5 247
Frozy направо се гипсирах като прочетох какво си преживяла. Силно ти съчуствам. Господи, до кога ще се ограбват жилища?
Вие къде бяхте? От къде са влезли? През балконите ли? Съседите не са ли разбрали? Как така се изнасят цели телевизори и никой не вижда? Дано ви възстановят максимално материалните щети. И не ти остане психологична травма дълго.
Не се сърди, човече ама при вас през терасите ли са влезли? Не сте ли високо?Слава Богу, че нямате липси! Но усещането е кошмарно.

Последна редакция: ср, 24 сеп 2014, 12:04 от Мигла

# 712
  • Мнения: 46 594
У нас доста бяха ровили.
http://s40.photobucket.com/user/ceco_vath/library/Kradci?sort=6&page=1
Само в детската беше малко (едни дрехи, приготвени в сак няха изсипани, иначе другото си беше по местата), даже 4 лв. на детето в чекмеджето на бюрото бяха намерили, сложили отгоре, но не взели, някакви принципи си имат явно  Rolling Eyes
Телевизорът ни е застрахован, но и той си беше там, подозираме, че сме били сред първите в серия от 4 обира (толкова хора изреваха от съседните входове) и затова не са имали възможност да го влачат с тях.

Мигла, не, през вратата си влязоха като пичове  Mr. Green високо сме и нямаме контакт с други балкони, но въпреки всичко сложихме резета, страх лозе пази  Embarassed бяха затворили после прилежно. Прозорците оставили отворени, според полицаите, за да не ги хванат по миризмата (все едно, че някой ги търси  Whistling). Беше януари, но добре че се уцели топло време, иначе не знам как щяхме да се стоплим след 2 днина отворено. Но пак по-удачно с прозорците, защото на наши познати им изляха мъжките парфюми и после няколко месеца не можеше да се диша у тях.

Frozy, за СОТ-а си права. Обаче в апартамент със СОТ никой няма да дойде за дребни неща или да удари случайно. Трябва да имат информация, че има богатства, тогава на врата си ще стъпят и ще влязат. Понеже у нас няма такива неща, освен някакви дребни риби, решили да проверят все пак, друг едва ли ще дойде. А при толкова апартаменти без СОТ, не си усложяват живота за проверки без информация. А и нощем ми е спокойно, пускаме го на режим, при който се засича само влизане отвън, та ще изпищи, ако нещо стане.

Самата застраховка при нас беше само за вандализъм, т.е. не покрива, ако има откраднато.

# 713
  • София
  • Мнения: 8 700
Ох, ужас...мен много ме е страх да не влязат, докато сме си в нас. Ще.прежаля откраднатото, но да си отворя очите и някой да стои над мен...
Нашият блок е "полицейски" на всеки етаж има поне по 2-а от МВР или пожарникари. Не съм чувала някой, някога да е ограбван. Но ни се случи преди година-две да ни опитат бравата. Беше към 1 през нощта, моят мъж спеше, аз си показах главата от налата спалня, баща ми отсреща.показва глава от вратата на хола, а котката от банята  Joy  Седяхме и се гледахме тримата, баща ми взе пистолета и тръгна по етажите, но явно бяха излезли вече. Имаме нова дограма на входа от зимата, елементарна е, ама си заключваме и не съм чувала за проблеми.
Хубавото е, че сме на 4-и етаж.
Другият апартамент ни е на втори етаж и там.малко ме е страх. Има две тераси, не ни се иска да остъкляваме и се чудим как да обезопасим, защото са с врати в двете спални. Иначе е имало СОТ.
На една позната бяха откраднали лаптопа на дъщеря и. Правили им изолация и явно са видели лаптооа през прозореца. Познатата ми си била в тях, сложила пране на леглото и казва, че лаптооа бил там. След 3 часа дъщеря и се прибира и писва къде и е лаптопа. Явно са влизали, докато тя е била в хола.

# 714
  • Мнения: 46 594
Ужас! Ако видя бравата да ми мърда, нищо че имаме 2 резета и метална врата, със сигурност ще се гътна  Mr. Green

# 715
  • София
  • Мнения: 8 700
Ние я чухме да изщраква 2 пъти. А пък баща ми редовно забравяше да заключи вечер  ooooh! Излиза на нощна и забрава. Една сутрин , още не се беше прибрал, тръгнах към магазина и вратата отключена. Щях да.получа инфаркт. Да му се чуди човек, уж полицай...поне моят мъж е маниак на тема сигурност, прави едни планове за другия апартамент, все едно космически кораб ще оборудва. Там сме и на една улица от гората на Борисовата градина и са едни шубраци, едно скрито, тъмно...

# 716
  • Мнения: 851
Стана ми лошо само като си представих. И са ровили като кокошки...Съседите ги обраха на 13-и етаж, при вход с чип и три заключени врати. Без да е имало нещо особено ценно. Така че...гаранция няма.

# 717
  • София
  • Мнения: 1 641
Ами аз съм на първия етаж, та не е трудно да видят какво имам у нас, особено телевизорите вечер се виждат без проблем. Те са взели само по-леките и по-ценни вещи, с дребосъците не се бяха занимавали, иначе и нашата касичка не я бяха пипнали, може би стотинките им тежат  Simple Smile

Не се сърди, човече в нас беше ровено доста по-малко - или са преценили, че им стига, или някой ги е стреснал, но така и не се сетих да снимам.

Иначе ние имаме доста респектиращо куче, то ни спаси от един дневен обир преди години в квартирата. Кучето не лае, но е стояло до вратата и като са го видели директно са затръшнали разбитата врата даже без да влизат - на една ръка стоеше моя дамска чанта недокосната.

Влезли са през задната тераса и от там в спалнята, но и у нас бяха оставили широко отворено два дена да се проветрява.

Обаче пък полицаите не намериха нито един отпечатък, даже мой, как става това не знам  newsm78

Милото успя още същата вечер да затвори решетката и днес е монтирал нови заключващи механизми. Той доста се ядоса, аз гледам по-философски на нещата. Имало да става, поне не е най-бруталният случай.
Иначе съм на мнение, че тръгнат ли да влизат, ако не от зад, то от пред през входната врата ще влязат, та и десет ключалки да сложим, кой знае дали ще ни спаси, за това застраховам, може и да не ми платят всичко, но поне няма да съм съвсем на зад.

# 718
  • Мнения: 46 594
И у нас нямаше отпечатъци. Според мен ги трият после. Защото като тръгвахме помня, че минах прахосмукачка и парцал, но си рекох - няма да минавам за прах, защото пак ще се натрупа. А телевизорът ни беше лъснат направо като се върнахме. Пипали са го, за да видят какво има в раклата под него, но явно после са го бърсали Crazy
Иначе си права - влязоха си през парадния вход и хич не им пукаше. Че и на балкона излизали да видят какво имаме...
Входът ни се винаги се заключва, но точно тогава нещо механизмът горе на вратата не се затваряше добре, мислехме, че е от студа, но не беше толкова студено, явно са си подготвяли нещата. Не че ще ги спре един обикновен секретен ключ. Едната ни ключалка беше такава, само мушкат нещо, натискат и се чупи. При това не издава шум...

Вие поне куче имате. Мен пък и от кучета ме е страх  Mr. Green

# 719
  • София
  • Мнения: 1 641
Хехе, то кучето е добре, ама не върви да го зарежем милото да пази когато ни няма.

Наистина гледам по-отгоре на нещата, но пък крадците да ви кажа ровили само в моето бельо, на половинката не бяха ровили  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт