Акане в гащите на ясла

  • 3 914
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15 379
Питам аз тогава кой е виновен за това  newsm78

Защо пък да има виновен? Аз с какво съм била виновна, безотговорна и пр., че детето ми до навършването на 4 години акане само и единствено в пелена?

# 31
  • Мнения: 24
Щом виждаш проблем, защо не го спреш от ясла, докато не се научи ясно и навреме да казва, че иска в тоалетната?
[/quote
  Т
очно така.Като те ти харесва....знаеш пътя,а има и частни детски ясли.Така,че стига с претенциите.]

# 32
  • Мнения: 542
Питам аз тогава кой е виновен за това  newsm78

Защо пък да има виновен? Аз с какво съм била виновна, безотговорна и пр., че детето ми до навършването на 4 години акане само и единствено в пелена?
  Shockedкак виждате някой в дет. Градина да се занимава с 1 едно дете само защото то ака на пелена . Това практически няма как да се случи. Naughtyж.

# 33
  • Мнения: 15 379
Аз нищо не виждам, нито пък някой се е занимавал с моето дете. Акаше си само вкъщи, никого не съм затормозявала с това.
В първа група са си бебета все още, често се изпускат по малка или голяма нужда, накапват се. Не може да се очаква, че няма да има инциденти, само защото са навършили 3 години.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 296
Shockedкак виждате някой в дет. Градина да се занимава с 1 едно дете само защото то ака на пелена . Това практически няма как да се случи. Naughtyж.
А защо така? Някакви по-важни занимания ли имат? Да изнамерят лекарство срещу Алцхаймер може би, или да спасят света от глад?
Я стига глупости. Като работят в детско заведение, ще се занимават с всяко дете, точка.

# 35
  • Мнения: 787
dejie, не знам. Моят ака до 4 години само и единствено в пелена, та не знам.
Пак обаче го правеше само и единствено вкъщи. Не се заяждам.


А как разреши проблема? На 4 от самосебе си реши да ползва тоалетната или нещо друго се е случило?

# 36
  • Мнения: 15 379
Сънлайт, беше малко след рождения му ден, точно навърши 4 години.
Купувах някакви суперевтини пелени, защото ги ползваше само за акане и се бяхме разбрали, че щом пелените свършат, просто сяда на адапторната си дъска и ака в тоалетната. Гърне никога не е ползвал, просто не пожела.
Дойде заветният ден, в който и последната пелена свърши. Аз не купих повече, дълго говорихме с него, даже отбелязвахме в календара всяко акане и брояхме пелените.
Тази вечер той каза, че му се ака, отидохме в тоалетната, сложих го, поседя и ме викна, като каза, че не му се ака.
Притеснението ми беше свързано основно с факта, че при дълго стискане, изпражненията стават много твърди и при изхождането правят рагади по ануса, а това е свързано с болка, която детето усеща и кръгът се затваря - "Боли ме като акам, ще стискам, за да не ме боли".
Легнахме си тази вечер, около полунощ се събуди и приплака, че му се ака. Отидохме в тоалетната, оставих го. Пак извика, че не му се ака и аз останах до него. Започна истерично да плаче, аз го натискам на тоалетната, галя го, държа му ръката и той накрая се изака.
Много драматично беше, но от този път, всичко просто премина.
Имам чувството, че при него беше някакъв страх от акането, който преодоля.

# 37
  • Мнения: 542
Shockedкак виждате някой в дет. Градина да се занимава с 1 едно дете само защото то ака на пелена . Това практически няма как да се случи. Naughtyж.
А защо така? Някакви по-важни занимания ли имат? Да изнамерят лекарство срещу Алцхаймер може би, или да спасят света от глад?
Я стига глупости. Като работят в детско заведение, ще се занимават с всяко дете, точка.
Проблема не е в заниманията а в това че няма кой да ви разреши в такова заведени вашето дете да ака на пелена..Ако според вас е нормално това hahahaИ се научете да уважавате трудът на другите а не да критикувате .защо смятате че тези хора там са на почивка .Та вие по 1 неможе да огледате а представяте ли си по 27_..но така е по лесно да чакаме другите да ни свършат работата.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 296
Shockedкак виждате някой в дет. Градина да се занимава с 1 едно дете само защото то ака на пелена . Това практически няма как да се случи. Naughtyж.
А защо така? Някакви по-важни занимания ли имат? Да изнамерят лекарство срещу Алцхаймер може би, или да спасят света от глад?
Я стига глупости. Като работят в детско заведение, ще се занимават с всяко дете, точка.
Проблема не е в заниманията а в това че няма кой да ви разреши в такова заведени вашето дете да ака на пелена..Ако според вас е нормално това hahahaИ се научете да уважавате трудът на другите а не да критикувате .защо смятате че тези хора там са на почивка .Та вие по 1 неможе да огледате а представяте ли си по 27_..но така е по лесно да чакаме другите да ни свършат работата.
Уважавам труда на хората, които се трудят. На тези, които пишат неграмотно, нямам какво да кажа - тях нито уважавам, нито пък разчитам да "отгледат" когото и да било.

# 39
  • Мнения: 24
Shockedкак виждате някой в дет. Градина да се занимава с 1 едно дете само защото то ака на пелена . Това практически няма как да се случи. Naughtyж.
А защо така? Някакви по-важни занимания ли имат? Да изнамерят лекарство срещу Алцхаймер може би, или да спасят света от глад?
Я стига глупости. Като работят в детско заведение, ще се занимават с всяко дете, точка.
Проблема не е в заниманията а в това че няма кой да ви разреши в такова заведени вашето дете да ака на пелена..Ако според вас е нормално това hahahaИ се научете да уважавате трудът на другите а не да критикувате .защо смятате че тези хора там са на почивка .Та вие по 1 неможе да огледате а представяте ли си по 27_..но така е по лесно да чакаме другите да ни свършат работата.
Точно така!Какви са тези претенции?Че и наглост.Боже опази от такива хора,които мислят,че светът се върти около тях.

Ще повторя пак,че има частни детски ясли и частни детегледачки.Точка!

# 40
  • Мнения: 91
Здравейте,
аз не мога да разбера защо сте толкова крайни!  newsm78 Говорите за уважаване на труда , ама нали ако ти си научил детето си на нещо, или в момента изграждате навик - това е труд и лелките също трябва да го уважават - труд има и от двете страни. Децата не са виновни, че е такова положението, с много деца за малко пари. Все пак се работи с деца - малки - почти бебета. и ние си даваме децата там за да се "грижат" за тях. И е нормално да искаме да се грижат, а не да отбиват номера. А това, че не са доволни от заплащането си - и аз не съм и ми е много работата, която ми дават, но се справям - без да ощетя никой. Всичко е въпрос на диалог, според мен. А че има прекалено взискателни мами и меко казано нехайни "лелки" в яслите / градините , е истина, всичко го знаем! Мамата споделила проблема си, била ядосана - някои не сте съгласни, ама чак да се нахвърляте така ... #Crazy

# 41
  • Мнения: 542
Питам аз тогава кой е виновен за това  newsm78

Защо пък да има виновен? Аз с какво съм била виновна, безотговорна и пр., че детето ми до навършването на 4 години акане само и единствено в пелена?
Нали знаете децата правят това на което сме ги научили и което сме им позволили.Пък и не виждам в кое одз ще опънат пелена  това от хигиенна гледна точка няма как да се случи.

# 42
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
С едната близначка минахме и през този етап - акане само в гащичките. Изчетох доста тогава и стигнах до извода, "Всяко нещо с времето си". Сметнах, че няма да съм от полза на детето ако обяснявам и говоря само за това. Първо стискаше до нощния памперс, който слагах по-скоро за мое спокойствие а като го махнах акаше само вечер вкъщи след ясла. Нищо не можеше да я накара да прави това на гърне или направо в тоалетната (с адаптор). Отне ни 6 месеца близо това изчакване, но един ден детето само ми каза преди да се изака в гащите че му се ака и само си свали гащичките. От този момент спря да ползва бельото си за тази цел. Според мен тя просто израсна този проблем.
Иначе в яслата от момента в който направих забележка, че децата ми се объркват от сложените чужди памперси (бяхме се разделели вече с памперса) просто започнаха да им ги свалят преди да ги изведат от групата. Истината лъсна с пълна сила в първите месеци в ДГ, там без памперси вече наистина се видя кое дете как се справя. Но всичко се научава и този период минава и се израства  Peace

# 43
  • Мнения: 5 513
За мен дете на 3-4. години не е бебе.Бих казала и на 2 г.Защото децата
много добре разбират какво им се говори.Дори те да не се изразяват добре.
Някой хора са решили,че ако сложиш дете на 10 месеца на гърне е инквизиця.
Ако му дадеш пюре не е.За детето е еднакво обаче защото е бебе.На 1.6-2 г
вече не е защото мозъка му работи в негов интерес.И ако трябва да каже ,
после да стиска до гърнето,да се събуе,после да се обуе ,че и да се върне
при играчките...няма да е съгласно.Ще си ака в пампа и това е.
На 1г. го дадох на ясла.Ползваше гърн
е в къщи.Там също.На 1.7 месеца
махнахме пампа.Разболя се.Върнах пампа.Грешка.На 2 г.го махнах.И дневни и
нощния за дни.В яслата се съобразиха с това.Но ако прекаляваше с напикаването
щяха да го сложат.
П.п. Лично мнение.За мен е нормално пампа да се маха около 2г.Още повече ако е на
ясла.Има по -малки деца които наистина не се сдържат.
Към авторката.Опитвай в къщи.Когато целно казва ,че има да ака и
пиша кажи и в яслата.Те няма да го дебнат и да го учат да казва.Факт е.

# 44
  • Мнения: 787
desitoo на колко години беше детето когато израстна проблема? В детската градина как се отнасят с децата, които все още не ползват гърнета/тоалетна?

Общи условия

Активация на акаунт