Прием за детски ясли гp. Варна - 2014 г.

  • 45 882
  • 748
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 24
Честито на всички приети  Heart Eyes Ние сме в нашата Детелина   Party

и ние сме там  Simple Smile
И ние сме приети там Simple Smile Имате ли информация как е там?

в бг-мама ще се съберем родителите на цялата група  Joy  Joy  :35

Ако питаш,дали родителите са доволни от тази ясла-нямам никаква идея,дано да сме доволни. Ако питаш за състоянието и след потопа-днес минах покрай нея,групите се оправяха,не ми изглеждаше мн. засегната.


 Party Много сме! Силни сме!  Laughing
Явно все пак имат някакви поражения след наводнението, защото директорката ме помоли да не бързаме още днес или утре с потвърждаването на приема. Покрай бедствието се занимавали с отстраняване на поразиите.

# 676
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Аз съм против предимството на близнаците, както и на това за братя и сестри. Би трябвало всички да са в томболата при прием в ОДЗ и ДГ, или да си чакат реда за чистите ясли и ако единият близнак е приет, другият автоматично да влезе.
И като гледам номерата на приетите в Щурче, че са и с предимство, ми става ясно, че на есен може и да не влезем. Sad И сега се чудя, какво да правя, няма да мине номера с нулевия прием, ще има места в повечето ясли.

Две деца на една и съща възраст се гледат различно от две деца с година разлика.
Мисля, че би била на друго мнение, ако гледаше 2 деца с малка разлика. Много по-трудно е, повярвай ми! Да балансираш между нуждите и желанията на двете, не е никак лесно.

# 677
  • Мнения: 5
Хайде сега - различни нужди.  Ние от небето падаме - най-малкото едното носи дрехите на другото, играчки и т.н. а и по-голямото помага за по-малкото По-лоша ситуация - близнаци.

Но въпросът е съвсем друг.

Когато са с малка разлика (т.е. около от 1 до 2 години), голямото детето, вече е имало шанс да участва в няколко класирания за ясла и след това за градина. Заради по-предишния си номер носи също предимство от 1 точка на второто дете. А след това предимство и градината - друго дете в детското заведение.   По-лоша ситуация - отново близнаци.

Не знам какво сте се заяли,  но това с близнаците дето го искате няма да стане. Аз лично ще следя исканията и ако представите такива - организирам мамите с близнаци и ще сме против всички ваши искания за подобни утежняващи семействата с близнаци истории.

# 678
  • Варна
  • Мнения: 25 351
Ох, не знам кой пада от небето, но това за дрехите и играчките какво общо има Joy И как по-голямото (примерно на 2) помага за по-малкото, ти чуваш ли се изобщо?Смешно ми стана чак, аз нямам ни близнаци, ни породени, но ми е пределно ясно, че е трудно и в двата варианта, трудно е и само едно да е, има и разлика в характер, темперамент и т.н. на всяко дете, тук въпросът не е кое е по-трудно. Въпросът е да има справедливост в класирането, а не дали на майка с близнаци по-лесно ще и гръмне бушонът отколкото на майка с породени или на майка с едно.

# 679
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Хаха, сигурна съм, че майките без близнаци ще са повече от вас и те също могат да се юрнат на организиран протест

Едно сигурно има и то е-имаш близнаци-имаш място в ясла/ ДГ/у-ще и тн

Имаш две деца-имаш предимство за второ(ако първото е прието), но нямаш сигурно място, участваш на равно с всички с предимства и без, и ако имаш голямо число в лотарията за ОДЗ и ДГ -успяваш и влизаш, ако нямаш  или пък близнаци са преди теб -кел файда за предимството ти

Ние се записахме, тръгваме още следващия месец
Така че опровергавам слуха,че лятото не приемат в ясли 

# 680
  • Варна
  • Мнения: 25 351
Аз и тва не го разбрах: "...голямото е участвало вече в няколко класирания и заради големия номер носи предимство на малкото" Какво като е участвало голямото в няколко класирания, като гледам има деца, които така и не успяват да влязат в ясла, кел файда, че участват в класирания, ако са без предимства. А голямото дете при породени НЯМА предимства, би имало малкото, и то само ако голямото е прието. В противен случай си остават без предимства.
Г-ца Димитрова,
а по принцип лятото как е, сборни групи ли се правят, може ли детето да ходи цяло лято или по някое време почиват яслите, това и към другите, които знаят, че изобщо не съм наясно.

# 681
  • Варна
  • Мнения: 5 193
............
а по принцип лятото как е, сборни групи ли се правят, може ли детето да ходи цяло лято или по някое време почиват яслите, това и към другите, които знаят, че изобщо не съм наясно.

В темата много пъти беше подхвърляно,че макар да има приети през летните месеци, реално местата ще се освободят септември-от изписваните ясленчета, които ги държат до 31ви август.

Но явно си зависи от яслата-дали има изписани деца вече, защото днес като отидох директорката ми предложи още в началото на юли да започне, като се съобрази с това,че поне седмица ми трябва за изследванията

Не знам дали ще е в сборна група, като тръгне -ще споделя

П.П. яслите не почиват, освен ако не предстои ремонт, но предварително запознават с това родителите

# 682
  • Мнения: 4 651
Малко е вероятно да могат да обявят места преди да са реално освободени, така че съвсем нормално е да започне до месец, както е по наредба.
Сигурно става объркване с градините където приемат май, а се почва септември.

# 683
  • Мнения: 195
В яслите лятото няма сборни групи - най много, ако учителките имат отпуски за ползване да не е титулярката (но гледат поне едната г-жа или лелята помощничка да са титулярки, защото познават децата) Иначе децата са си в тяхната група, стая и креватче. Лятото яслата не почива (конкретно говоря за Моряче) Моя син започна мин година юли, сега септ освобождаваме мястото.

# 684
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Но въпросът е съвсем друг.

Да въпросът е съвсем друг, не финансовата част гледам аз, а физическата, възпитанието, грижата ... Ако говорим за финанси, колкото близнаците имат нужда от храна, играчки, дрехи, толкова и породените и децата с по-голяма разлика. И от финансите може човек да спести, ако има желание. Нуждата от играчки е почти никаква, дрехи, може със съвсем скромни количества да се изкара, в предвид това, че бързо омаляват. Памперси, не е нужно да се купуват, има многократни, хем спестяваш от бюджета, хем опазваш природата. С кърмене, а след това с домашно приготвена храна си решаваш и проблема и с изхранването. Прости примери за финансовата част на нещата.
Физическото отглеждане е много по-трудно, когато едното на 4г. иска да се учи да кара колело, а това на 1г. е още в количка, интересно ми е как толкова лесно ще успееш да балансираш между колелото и детската количка? Примери, такива колкото искаш. А да искаш помощ от едно 3-4г. дете, за братчето му, а то все още изцяло разчита на твоята помощ, е меко казано безумно.
Предимство от по-голямото дете се ползва най-вече в ДГ и ОДЗ (яслена група). При чистите ясли, трябва разликата м/у децата да е много малка и дори тогава е невъзможно без друго предимство.
Ние ще имаме предимство за ДГ от баткото и въпреки това си остава мнението ми, че малкият ми син трябва да участва наравно с останалите. И ако е приет, тогава да има предимство в градината на батко си, за да може да се улеснят родителите при водене и вземане, каквато всъщност е и идеята на това предимство.
Много  spam2 темата, за което се извинявам.

# 685
  • Мнения: 5
Щом сте много повече майките с едно дете от нас с близнаци, значи заслужаваме това предимство. Яд ви е, ще се спукате.  hahaha  Нека ве е яд, заслужавате си го!  Joy

# 686
  • Варна
  • Мнения: 25 351
Извинявай, ама това последното беше мега тъпо изказване. Но така е, като няма аргументи и простотията е аргумент Tired

# 687
  • Мнения: 58
Днес ходих до "Приказен свят" понеже детето ми е прието там.В момента имало варицела и не се знае от кога ще започнат новоприетите деца,защото не се знае до кога ще продължи карантината.Направо ми се доплака,защото правим невероятни гимнастики с гледането.Толкова много се зарадвах като видях,че е приет.

# 688
  • Мнения: 3
До сега само ви четях, но след някои изказвания по-горе не можах да се стърпя да не се включа.

Аз имам две деца с разлика година и 10 месеца и да ви кажа това май е най-неизгодния вариант Simple Smile Бебето беше прекалено малко да тръгне на ясла докато имаше предимство от кака си, а сега вече когато е време да ходи и аз се връщам на работа, взе че се размина на косъм. Не знам как е с близнаци, но абсолютно подкрепям едно от мненията по-горе -> всяко близначе трябва да си има номерче и ако едното е прието, автоматично да влезе и другото. Иначе е абсолютно НЕтолератно спрямо останалите майки. В крайна сметка, както ако голямото дете не е прието никъде, то малкото се бори за място самостоятелно, така трябва да е с близнаците. Но най-много се ядосах, че е възможно две двойки близнаци да са записани другаде, а сега да са класирани в Моряче и заради небрежността на някои майки, сега детето ми, което беше един вид трета резерва там да остане неприето, а аз след 3 седмици се връщам на работа! Страшно нелепа ситуация Sad

И така, съжалявам за дългия пост - не мисля, че трябва да се нападаме по между си, всички сме майки, които се борят за децата си, кой какво го е яд, не е ясно. Ясно е само, че всички плащаме данъци на държава, която ни поставя в подобни условия да се изкарваме криви една друга, а всъщност само тези, които не си вършат работата трябва да се обвиняват и да им се търси обяснение. Аз например се чудя няма ли някакъв начин да се подаде жалба за по-горната ситуация с приетите деца в ОДЗ-тата. Сега заради тях, ще има свободни места в определени ясли, докато има деца, които отчаяно имат нужда от прием към този момент. А класиране кога ще има пак - отново не се знае и пак ще трябва да се цъка всеки ден на сайта Sad

Съжалявам отново, че се отплеснах! Успех на всички чакащи дечица!

# 689
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Щом сте много повече майките с едно дете от нас с близнаци, значи заслужаваме това предимство. Яд ви е, ще се спукате.  hahaha  Нека ве е яд, заслужавате си го!  Joy

Не разбрах само, кое си заслужаваме?
Лично мен, хич не ме е яд, зор за ясла в момента нямам, финансово не се оплаквам, работа не бързам да започна, така че мога и следващата година да тръгнем на ясла.
Въпросът е принципен, както и с детските. Защо не получават всички деца? С какво моите деца са по-лоши от тези, които получават? Е, една друга държава се е погрижила и моите да получават детски.
Единственото, което искам е, всички деца да имат еднакви права и еднакъв старт и всичко да е честно.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт