Баба Марта е на прага, за юлските бебоци мартенички стяга - Тема 10

  • 27 848
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 517
За анкетата, мисля да работя до 45 дена преди термина, стига всичко да е наред както досега. Е, ако има някоя отпуска за ползване, може да изляза по-рано. Иначе работата ми позволява и до термин да си работя...

# 46
  • Мнения: 10 874
пак ще захапя една спорна тема ,но просто да попитам 21 или 22 седмица влизаме в 6 месец
От 21 г. с. и един ден (което значи, че имаш завършени 21 седмици и започваш първия ден на 22-ра седмица) Wink

# 47
  • София
  • Мнения: 3 524
леле, човек да не ви изпусне замалко Laughing
верими, няма да се повтарям по темата, но м исе ще и аз да ти кажа да си говориш с мъжа ти, нямаш какво да се разправяш със свекървата. с моя мъж отдавна сме се разбрали и всички са настрана, ние сме "отбор" и каквото решим, става.
за работата, ако се чувствам добре, ще си работя до 45 дневния, че и след това  Laughing
кошницата за кола ще я купувам наново, понеже си продадох количката столчето и проходилката на дребния, така че ще започна от нулата. мисля че предното беше на бертони.
в момента е с phil&teds което взехме за след бебешкото столче и още е с него понеже то остава и само на седалка, без гръб, а преди това имаше колани собствени, подобни на столчето, което пусна MAMA_SANCHO.

# 48
  • Мнения: 615
Още от деня на  трансфера съм в болнични .
Какво ви е мнението за лаборатория Zinvest ?
Броя си ,че след 16 седмица ,т.е 16 седмица и 1 ден съм почнала 5 лунарен месец .По тази логика след 20 седмица ще съм в 6 лунарен  месец.Този линк гледам:
http://problem.framar.bg/%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0 … %D1%86%D0%B8.html
С тези лунарни и календарни месеци ,само се обърквам ! ooooh!

Последна редакция: пн, 24 фев 2014, 18:33 от Titanka

# 49
  • Мнения: 25
Да се запиша и аз в новата тема , благодаря на Мимето за създаването й + полезното видео , което е качила в началото  Hug лека и спокойна вечер мили дами , днес сте много активни не мога да ви изчета цял час  Grinning

# 50
  • Мнения: 256
сега се сетих нещо - 45 дни болничен който се дава преди термин - кой термин се гледа на ехографа или термина според последния МЦ?

# 51
  • Ruse, Bulgaria
  • Мнения: 56
Запис. И благодаря за новата тема  bouquet

# 52
  • Мнения: 10 874
сега се сетих нещо - 45 дни болничен който се дава преди термин - кой термин се гледа на ехографа или термина според последния МЦ?
Според ПРМ (последната редовна менструация). Wink Ехографът всеки път показва различен термин, защото бебетата растат с различни темпове. Лекарите се ориентират по термина, изчислен на база ПРМ, тъй като той не се променя. Peace
Ето тук можете да видите кога точно се падат тези 45 дни преди термина ви.  bouquet

# 53
  • Мнения: 271
пак ще захапя една спорна тема ,но просто да попитам 21 или 22 седмица влизаме в 6 месец

От 21-ата влизаш в 6 лунарен месец. Гледай седмиците тук: http://www.ladypill.com/calendar.php

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 421
И аз не съм наясно много с тези седмици и месеци лунарни,календарни много съм зле дано с времето се науча  Joy

# 55
  • Варна
  • Мнения: 913
дайте добри предложения за кошница за кола,тъй като не си харесах количка  в комплект с нея ,реших че ще е отделно искам да е качествена ,но на пръв поглед и евтини и и скъпи ми изглеждат по еднакав начин ,незнам какво трябва да гледам

Аз имам от баткото Maxi Cosi Cabriofix. На марката се водят едни от най-добрите на пазара - с най-висока степен на сигурност, удобство, комфорт и т.н.  Но пък не са и никак евтини. Макар че нова от Англия ми излезе на половина от цената тук. Ползвахме я до към 7-8месец. После купихме Maxi Cosi Priorifix.

За анкетата изобщо не успях да се върна на работа след първото майчинство. Докато си избутам натрупаната платена отпуска и бях вече в 10г.с. и оттогава в болнични.

# 56
  • Мнения: 366
пак ще захапя една спорна тема ,но просто да попитам 21 или 22 седмица влизаме в 6 месец

От завършена 21 и 1+ демек - 22 седмица. - примерно погледни моята лентичка - тя сочи 21 и 3+ и ме водят в 22 седмица , 6 месец .

Още от деня на  трансфера съм в болнични .
Какво ви е мнението за лаборатория Zinvest ?
Броя си ,че след 16 седмица ,т.е 16 седмица и 1 ден съм почнала 5 лунарен месец .По тази логика след 20 седмица ще съм в 6 лунарен  месец.Този линк гледам:
http://problem.framar.bg/%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0 … %D1%86%D0%B8.html
С тези лунарни и календарни месеци ,само се обърквам ! ooooh!

Да то зависи как си я следиш - отпред дадената таблица на 1 страница е в календарни , затова и някой месеци имат по 5 седмици - това са 3-ти, 6-ти и 9-ти месец. В лунарни месеци на бремеността обаче е 10 месеца. За да не се бъркате решете по кои начин ще ги водите и продължавайте само по единият тип. На мен лично ми е лесно в календарни, понеже и първата така си я следях.


plama4ence - аз съм много доволна от моето кошче за кола на cangaroo и сега пак ще си го ползвам него - тук http://moni.bg/?act=products&category_id=8 можеш да видиш различните модели

# 57
  • Мнения: 11
Благодаря ви за отговорите спрямо ФМ и д-р Павлова, успокоих се! Аз съм на ЖК в четвъртък, надявам се да разберем вече какъв е бебо, виждам, че вие повечето знаете Simple Smile

За анкетата: от 1.03. спирам да работя, в конфликтни отношения сме с шефката и не по мой избор се налага да спра да ходя на работа. Но пък започва вече и да ми тежи тумбачето, така че се успокоявам така и гледам вече да не се ядосвам ( доста нерви изхабих от началото не бременността) :/

# 58
  • Мнения: 271
СВЕКЪРВИТЕ: Майката на моя приятел не ми се обажда дори по телефона, за да ме пита как съм, имам ли болки. Тя е особен Володей, не мога да я променя. Лишена от моята емоционалност и сърдечност и не мога да изисквам да се интересува от мен. Но знам, че един ден ще ми помага в отглеждането на синчето ми. Иначе жената си има "говорители" - обажда се "свекърят" и неговата майка. Те ме разбират. Така че, мамчета, не се ядосвайте за хора, с които не делите една къща. Но ги уважавайте.

КОЗМЕТИКА: Освен бебешкото хидратиращо олио, което си направих от зехтин, лайка и невен, ползвам Sanosan Mama срещу стрии на гърди, корем, крака и съм доволна - струва само 7 лв. и го има винаги в Кауфланд. Освен това ползвам немските лосион и ежедневен крем без парабени, оцветители, само на билкова основа за лицето.

КОЛИЧКА: Ще питам първо роднини и познати дали няма да ми услужат с една здрава такава. Най-лесно е да се купи нова.

# 59
  • Burgas
  • Мнения: 33
 Не мога да Ви изчета, но утре и аз съм за 1stroller. Харесах си една втора ръка и ще ходим да я погледнем

Общи условия

Активация на акаунт