Прочети преди Трансфер

  • 14 393
  • 150
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 21
Вероятно не съм се сблъсквала с нито един от посочените проблеми, затова приемам казуса повече като личен, а пък и даденият пример към това води, въпреки декларациите за обратното. Нито някой ме е питал колко ембриона искам, нито с какво да ме стимулира.
Според мен ако искате да насочите обществеността към проблема с преждевременните раждания, то разковничето не е в репродуктивната медицина и как тя произвежда недоносени деца, а в това да има нормална проследяемост на бременностите по ЗК. 
Щом ти не си се сблъсквала с даден проблем, то той не съществува? Любопитно светоусещане.

Всеки преценява как да постави проблема си и да го насочва към обществеността, за да помогне на четящите и търсещите информация.

Определено репродуктивната медицина у нас има своя дълг към преждевременните раждания и спонтанни аборти (тук ще ми е интересна статистиката!)
Нека да не си затваряме очите пред очевидни факти!

Няма как човек да не си задава въпроси и да не търси обяснение.   

А малко повече човещина и емпатия по темата винаги помага. Особено от хора с подобна съдба!


# 46
  • Мнения: 261
Как се диагонстицира тромбофилия и има ли симптоми? Имам ужасни разширени вени. Peace

# 47
  • Мнения: 39 743
По лесният начин- с генетични изследвания.
По трудният- с хормони и тромби.

# 48
  • Мнения: 4 651
С последното изречение и аз не мога да не се съглася, защото бая ми изпати главата от такива лекари.
Няма спор, ама то с кое не е така в родното здравеопазване.

Aid, не мисля, че има някой в този форум, който не е съпричастен с останалите, било за хубаво или за лошо. Не мисля, че да ме обвиняваш в несъпричастност е аргумент в настоящия разговор.
Ако желаеш монолог, а не диалог, това е вече е друго.

# 49
  • Мнения: 39 743
Фиксче, веднага ти отговарям.
В неонатологията направиха и невъзможното да спасят детето ми. Въртяха какви ли не пътеки, само да го държат докато укрепне и мога да си го пребера здраво вкъщи. От тях нямам нито една забележка.

# 50
  • Мнения: 4 651
Фиксче, веднага ти отговарям.
В неонатологията направиха и невъзможното да спасят детето ми. Въртяха какви ли не пътеки, само да го държат докато укрепне и мога да си го пребера здраво вкъщи. От тях нямам нито една забележка.
Радвам се, че е станало така - поне що се отнася до деца, човечността и професионализмът да преборват бюрокрацията.
Мен пък ме напъдиха от споменатата от Фели болница, защото състоянието ми много щяло да се усложни и нямало такава клинична пътека.

# 51
  • Мнения: 94
Всеки преценява как да постави проблема си и да го насочва към обществеността, за да помогне на четящите и търсещите информация.

Определено репродуктивната медицина у нас има своя дълг към преждевременните раждания и спонтанни аборти (тук ще ми е интересна статистиката!)
Нека да не си затваряме очите пред очевидни факти!


Няма как човек да не си задава въпроси и да не търси обяснение.  
newsm10
Aid , темата със спонтанните и мисед абортите също е интересна.

f(x) , добре дошла отново в дискусията след декларативното ти напускане. Simple Smile
За всички ни ще бъде интересно да чуем (прочетем) твоите контрааргументи по темата, с оглед единствено да сме полезни с опита и наблюденията си.
А тезата ти, доколкото разбирам, е формулирана тук или греша?
За решенията на Господ и липсата на примирение, както и за връзката възраст- болести(?!) Според теб, тук ли се крият рисковете при бременните след ин витро?
Не се заяждам и не влагам ирония, просто наистина искам да те разбера правилно , тъй като твърдиш, че не си получила  разбиране.

 
Това ни връща на въпроса трябва ли да имаме деца да всяка цена след като "Господ не е дал" след като обричаме нас си и тях на куп здравословни проблеми (не искам никого да засегна с това, мъжът ми мислеше по подобен начин).
Но отново не мисля, че сте разбрали правилно какво ви говорим тук няколко човека. След определна възраст и с определени заболявания рисковете се увеличават. Това с единият ембрион е изместване на темата за превенцията на преждевременните раждания.

Последна редакция: пн, 12 май 2014, 21:34 от ridendo purpura

# 52
  • Мнения: 7 488
Не видях коментар след поста на фиксчето, в каква връзка  е сложен  newsm78

# 53
  • Мнения: 6 624
И аз туй се питам понеже следя съсредоточената дискусия smile3506

# 54
  • Мнения: 94
Не видях коментар след поста на фиксчето, в каква връзка  е сложен  newsm78

Просто са разменени местата на цитата и коментара към него.

# 55
  • Мнения: 39 743
След определна възраст и с определени заболявания рисковете се увеличават.
Е, с това едва ли някой не би се съгласил.
То и в семейните отношения има тема за първескините над 40  Mr. Green Страшна анатема е.

За повода на темата- след като е всеобщо известно, че двуплодната бременост е високорискова, как така не е било предложен серклаж, който би спасил и двете бебета?

# 56
  • Мнения: 4 651
ridendo purpura, ясно си изразих мнението, по- ясно от това нямам дар слово да обясня.

# 57
  • Мнения: 21
f(x), това звучи ли ти подкрепящо или аргументирано?

Вяра, разбирам, че търсиш отговори или виновник, защо така се е случило, но всичко това са безплодни разсъждения, неподкрепени от факти.

майчицата е загубила бебенце и трепери над живота и здравето на другото! има своя хипотеза, споделя я във форума и среща "съчуствие" като й се вменяват безплодни разсъждения и неподкрепени факти!?!?! 

Кое не е ясно, че природата е избрала нормата за бременност при хората да е едноплодна откакто свят светува? Заради здравето на майката и бебето!
 
Никой не отрича раждането на здрави бебенца близнаци и тризнаци, но сравнено със загубите и  патологиите фактите са безмилостни.

Не е нормално на пациентките да бъде внушавано, че успехите са вследствие компетентна лекарска намеса,  докато огромното количество неуспехи, болка и разочарования са си Божа работа! 
 


 

 
   



 

# 58
  • Мнения: 115
Само да вметна- на кувьозите в МД близнаците бяха половината от недоносените деца.
За разлика от 70% от инвитро.

Щом приемате нещата лично, ще попитам- как така се доверявате на някакви  лекари, които хал хабер си нямат от патологична бременост. Понеже бремеността ми беше кошмар, претърках леглата в майчин дом. Но там хората знаят какво правят. И са ме туширали в голяма седмица, без да има никакви последствия от това.


А как да разберем кой лекар ще ни помогне ?

Лекарят,  при който отидох в Стара Загора го избрах защото беше помогнал на моя близка ,която загуби две деца в 4-5 месец благодарение пак на "кадърен лекар"
.И сега благодарение на нея има 2 прекрасни дечица.
Но на мен не помогна.

# 59
  • Мнения: 94
След определна възраст и с определени заболявания рисковете се увеличават.
Е, с това едва ли някой не би се съгласил.
sigma, ще се съглася, че  всяка болест при бременната е рискова, но няма да се съглася, че възрастта задължително върви за ръка с  болести. 40+  годишните, не са грохнали хронички  с торби лекарства, още по-малко пък жените под тази възраст. Такива обобщения са несериозни . Болести има във всяка възраст, това за мен не може да бъде аргумент, хвърлящ светлина върху онези 70%, които ти спомена. Ами, че то поголовно ще да забременяват възрастни, болни първескини...
А пък да оправдаваме с Божия гняв, нечия некомпетентност, и да обличаме с Божия милост нечии успехи, е крайно непродуктивно и наивно.

Общи условия

Активация на акаунт