Прочети преди Трансфер

  • 14 405
  • 150
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 651
Вероятно не съм се сблъсквала с нито един от посочените проблеми, затова приемам казуса повече като личен, а пък и даденият пример към това води, въпреки декларациите за обратното. Нито някой ме е питал колко ембриона искам, нито с какво да ме стимулира.
Според мен ако искате да насочите обществеността към проблема с преждевременните раждания, то разковничето не е в репродуктивната медицина и как тя произвежда недоносени деца, а в това да има нормална проследяемост на бременностите по ЗК. 

# 31
  • Мнения: 39 750
Само да вметна- на кувьозите в МД близнаците бяха половината от недоносените деца.
За разлика от 70% от инвитро.

Щом приемате нещата лично, ще попитам- как така се доверявате на някакви  лекари, които хал хабер си нямат от патологична бременост. Понеже бремеността ми беше кошмар, претърках леглата в майчин дом. Но там хората знаят какво правят. И са ме туширали в голяма седмица, без да има никакви последствия от това.

# 32
  • Мнения: 6 624
Според мен ако искате да насочите обществеността към проблема с преждевременните раждания, то разковничето не е в репродуктивната медицина и как тя произвежда недоносени деца, а в това да има нормална проследяемост на бременностите по ЗК. 
Peace Peace И аз точно затова казах, че призива на авторката на темата - за връщане на един ембрион не е разковничето. Понеже се дава за пример турска клиника, да кажа че там (визирам Мемориал) също никой не те пита колко ембриона да ти върнат - по правило връщат ДВА!!! А на Люси дори й върнаха три Peace

# 33
  • Мнения: 94
Само да вметна- на кувьозите в МД близнаците бяха половината от недоносените деца.
За разлика от 70% от инвитро.

sigma, казваш, че 70% от недоносените близнаци са били от  ин витро бременност, така ли?

# 34
  • Мнения: 261
А не може ли като върнат два ембриона, после единия да се махне и да остане един или така може да се попречи и на другия?

# 35
  • Мнения: 39 750
Да, 70% от недоносените деца са инвитро и това е официална статистика.

# 36
  • Мнения: 94
Да, 70% от недоносените деца са инвитро и това е официална статистика.


Това е плашещо!
Поисках да се изясни, понеже имаше съвети да не се търси разковничето в репродуктивната медицина...
Благодаря.

# 37
  • Мнения: 4 651
Да, 70% от недоносените деца са инвитро и това е официална статистика.
Това е плашещо!
Поисках да се изясни, понеже имаше съвети да не се търси разковничето в репродуктивната медицина...
Благодаря.

Сигма обикновено не говори празни приказки, явно е така тогава.
Това ни връща на въпроса трябва ли да имаме деца да всяка цена след като "Господ не е дал" след като обричаме нас си и тях на куп здравословни проблеми (не искам никого да засегна с това, мъжът ми мислеше по подобен начин).
Но отново не мисля, че сте разбрали правилно какво ви говорим тук няколко човека. След определна възраст и с определени заболявания рисковете се увеличават. Това с единият ембрион е изместване на темата за превенцията на преждевременните раждания.

# 38
  • Мнения: 39 750
Е, все пак тук говорим и за възраст над 35 години.
Мога да кажа около мен недоносените защо се родиха.
Мойто заради тежка тромбофилия, която в последствие се оказа, че е и причина за стерилитета ми. Друго детенце, заради това че матката на майка му беше като Луната, след премахване на извънматочна бременост, наравно с маточната. Третото детенце се оказа жертва на нелекувана хламидия и за щастие успяха да го спасят. Родиха се наскоро и близнаци на позната. С една кофа болести, успя да ги избута до 32 седмица. Засега бебетата са добре.
И всички дотук които казах са инвитро и то Стаменовки.

А дали предаваме на децата си болестите ни- най-вероятно да. Мъчно ми е че сигурно и дъщеря ми носи моя скапан кръвосъсирващ ген, но предпочетох така, отколкото да остана без дете.

# 39
  • Мнения: 7 488
А не може ли като върнат два ембриона, после единия да се махне и да остане един или така може да се попречи и на другия?

може, прави се редукция и се маха единия. аз съм такъв случай, сложихме 3 бластоциста по мое настояване, след това като разбра доктора ми направо се вбеси и ми каза - " защо те послушах да сложа и трите ". всичко мина идеално, дори нямах кървене, запазих и износих две големи и дълги момчета.

Темата започна като призив да не се връщат повече от 1 ембрион, за да не се раждат недоносени деца. Сега се превърна в превенция към недоносените. Няма как 10 жени да се изтъпаним и да искаме по-образовани лекари които да се грижат за децата ни през бременността. Лекарят който ми води мижавата консултация, от момента в който разбра че няма да раждам при него, се държа отвратително. За цялата ЖК знаете ли, че получих едно преглеждане на УЗ на който с много фантазия видях пулсиращо сърце а бях в 4 месец. На всичкото отгоре с цялото си нахалство ми искаше да преглежда документацията от прегледите ми в София. Това за Варна, за лекар който работи в най-голямата и единствена болница във Варна където има неонатология. Просто не ми се мисли за малките градчета. За това дори и да ми бяха изтекли водите, ако трябваше да се влача пак в София бих отишла на секундата, без да се колебая.

# 40
  • Мнения: 94
Друго детенце, заради това че матката на майка му беше като Луната, след премахване на извънматочна бременост, наравно с маточната.
sigma, според теб колко ембриона са били поставени за да има хем маточна, хем извънматочна бременност ?

Третото детенце се оказа жертва на нелекувана хламидия и за щастие успяха да го спасят.
Хламидия не се хваща от днес за утре, някой просто не я е диагностицирал навреме.

Трябва да се носи отговорност от лекарите, не можем да твърдим, че годините са виновни сами по себе си. Те са фактор, но не и водещ, половината от усложненията по време на бременност от АРТ, може и да ги няма, ако някой добре си свърши работата още на този етап.

# 41
  • Мнения: 4 651
След последния пост на ridendo purpura мога да кажа само: едно си баба знае, едно си бае. Забелязвам тенденциозно хващане за думи, за да се докаже собствената теза, което обръща темата в нещо, което не ми харесва.
От мен толкова.
Стискам палци за детенцето на Вяра_надежда_любов.

# 42
  • Мнения: 6 624
След последния пост на ridendo purpura мога да кажа само: едно си баба знае, едно си бае. Забелязвам тенденциозно хващане за думи, за да се докаже собствената теза, което обръща темата в нещо, което не ми харесва.
От мен толкова.
Стискам палци за детенцето на Вяра_надежда_любов.

Ако щеш ми вярвай Фиксче, но си помислих абсолютно същото за бабата и баенето Laughing

# 43
  • Мнения: 7 488
Трябва да се носи отговорност от лекарите, не можем да твърдим, че годините са виновни сами по себе си. Те са фактор, но не и водещ, половината от усложненията по време на бременност от АРТ, може и да ги няма, ако някой добре си свърши работата още на този етап.

Ето това е изказване, да бях искала толкова точно не бих го формулирала по-добре  newsm10

# 44
  • Мнения: 39 750
С последното изречение и аз не мога да не се съглася, защото бая ми изпати главата от такива лекари.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт