Математически турнири - 28

  • 89 393
  • 749
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 508
Искам да попитам кои математически турнири са за 1клас

# 361
  • Sofiа
  • Мнения: 3 250
От Националните: коледното, великденското и това на СБНУ
Виж повече информация тук;
http://math-bg.com/?page_id=200

# 362
  • Мнения: X
От Националните: коледното, великденското и това на СБНУ
" Европейско кенгуру" също.
В София - и Софийски математически турнир. Миналата година през февруари се проведе и Московска олимпиада за малки ученици. Провежда се и математически турнир за малки таланти (състезание за ученици от 1 клас и от предучилищна група) - първото издание беше през май тази година, а второто - през септември.

Последна редакция: ср, 08 окт 2014, 08:07 от Анонимен

# 363
  • Пловдив
  • Мнения: 1 268
Светле, благодаря ти!  Hug

# 364
  • Варна
  • Мнения: 346
Провежда се и математически турнир за малки таланти (състезание за ученици от 1 клас и от предучилищна група) - първото издание беше през май тази година, а второто - през септември.

това състезание къде се провежда

# 365
  • Мнения: X
Скрит текст:
Провежда се и математически турнир за малки таланти (състезание за ученици от 1 клас и от предучилищна група) - първото издание беше през май тази година, а второто - през септември.

това състезание къде се провежда
Ами аз съм написала, че изброявам състезания за първокласници, провеждани в София  Grinning ( това конкретно се организира и провежда от ДАНИС).

# 366
  • Варна
  • Мнения: 346
Скрит текст:
Провежда се и математически турнир за малки таланти (състезание за ученици от 1 клас и от предучилищна група) - първото издание беше през май тази година, а второто - през септември.

това състезание къде се провежда
Ами аз съм написала, че изброявам състезания за първокласници, провеждани в София  Grinning ( това конкретно се организира и провежда от ДАНИС).

опс  Embarassed явно шестокласния ХП ми идва в повече, освен, че се завръщам и в първи клас  Embarassed

# 367
  • Мнения: 668
Моля запознатите за информация относно регламента на състезание "Николай Чудотворец" Бургас 4 клас.
Интересува ме време за работа.

# 368
  • София
  • Мнения: 6 257
Здравейте, дъщеря ми е 3-ти клас и вчера изневиделица ми ревна, че не съм я записала на никакви курсове по математика. Т.к. е записана на цял куп други неща, а и са с целодневно обучение се чудя за момента дали да я записвам или да си решаваме у дома задачи от сборници.
Тя иска да се пробва и в различни състезания, а в тяхното училище ги уведомяват само за тези на СБНУ и Европейското кенгуру. Видях на предна страница календарния план, но бихте ли ми обяснили как се разбира къде стават записванията за всяко отделно състезание?

# 369
  • Мнения: 15
Здравейте,може ли някой да ми даде инфо къде във Варна се провежда състезанието "Математика без граници".В нашето училище не ни дадоха информация

# 370
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 550
Здравейте,може ли някой да ми даде инфо къде във Варна се провежда състезанието "Математика без граници".В нашето училище не ни дадоха информация


школа Материка

# 371
  • Мнения: 668
Моля запознатите за информация относно регламента на състезание "Николай Чудотворец" Бургас 4 клас.
Интересува ме време за работа.

Да си пробутам въпроса отново с допълнение - издирвам задачи от 2013 и 2013 4клас  "Николай Чудотворец" Бургас
 Praynig

# 372
  • Мнения: X
Моля запознатите за информация относно регламента на състезание "Николай Чудотворец" Бургас 4 клас.
Интересува ме време за работа.

Да си пробутам въпроса отново с допълнение - издирвам задачи от 2013 и 2013 4клас  "Николай Чудотворец" Бургас
 Praynig
Допускам, че едната година е 2012.
http://www.smbburgas.com/NCH_12/Za_sait/Zadachi_4_klas.pdf

Ето и миналогодишното писмо-покана.

Последна редакция: пт, 10 окт 2014, 13:14 от Анонимен

# 373
  • Мнения: 3 181
Може ли малко помощ с отговорите?

Коледно математическо състезание 2012, задачи за първи клас, втора задача, според мен триъгълниците са 4бр, не 3 бр. В отговорите пише, ако са написали 3бр-2т.
и задача номер 3, в отговори няма верните отговори......уж съм завършила ПМГ, а задача за първи клас ме затруднява, не виждам логиката, ще трябва да питам малкия довечера, той понякога се справя по-успешно от мен/ срам

Кога ще се провежда тази година състезанието?
Искам да пробвам баткото/ той е ПУК, но решава задачи за първи клас?

# 374
  • Мнения: X
Може ли малко помощ с отговорите?

Коледно математическо състезание 2012, задачи за първи клас, втора задача, според мен триъгълниците са 4бр, не 3 бр. В отговорите пише, ако са написали 3бр-2т.
Така пише, защото ако са открили четири триъгълника, се присъждат три точки.

и задача номер 3, в отговори няма верните отговори......

Задачата е от типа " магически триъгълник". На празните места трябва да се попълнят числа, така че сборът по всяка страна да е равен на числото, записано в центъра.

Коледното тази година е на 13-ти декември. Когато наближи, в темата ще се изпише достатъчно за мястото и сроковете на записване.

Календарният план на първа страница вече е обновен.

Последна редакция: пт, 10 окт 2014, 17:07 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт