БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 38 701
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 2 515
важното е да са вкусни бре , моми  Laughing
сплесканите и неоформените ги давайте на мен , но да стават за ядене.  hahaha


Хаха, има сделка!!!

Макар че моя като надуши, че пробутвам грозни но вкусни кексчета на друг, ще ми се скара   chef

# 691
  • Мнения: 7 849
Дайте идея какво да правя с голямо количество краставици? Около 15-тина големи бройки.

Не ми се ще да отидат зян, защото са био. Донесоха ми ги от едно село.

Замразени, как?  Аз не обичам, мъжете умират за таратор, но тях ги няма...

# 692
  • Мнения: 3 291
Аз ги стържа на рендето.В пликчета и във фризера.

# 693
  • Мнения: 7 849
Аз ги стържа на рендето.В пликчета и във фризера.

Благодаря, mimi058, това го правих една година и размразих една гола вОда.  Ама няма друг начин явно...

# 694
  • Sofia
  • Мнения: 26 729
не се оставят да се размразят,а веднага се слага в млякото за таратор,за друго май не стават...

# 695
  • Мнения: 5
Краставиците /моите бяха корнишони/ , след като ги настържа ги изстисквам максимално от водата, слагам ги на порции в пликчета, и във фризера. Размразяването им преди употреба става в самата смес от кисело мляко и вода, както някой бе писал по-горе.

# 696
  • Мнения: 444
а защо тогава е направена тази хартиена форма след като тестото ще се разлива. и какъв е смисъла от хартиените форми newsm78
направено е като някаква форма ,която ще придаде същите черти и на тестото.

пп. аз никога не съм използвал такива форми и само гадая  hahaha


Има два вида хартиени форми едните са тънки и се поставят в силиконовата или метална тава за мъфини и тестото се сипва в тях после се вадят по лесно и формата ти е по чиста и са в различни размери,другите са от по плътна хартия  нещо като картонени и могат да се наредят в обикновенна тава и се пече в тях без да си развалят формичката.Това е . Wink

# 697
  • Мнения: 76
Помощ търся....хладилната камера която е колкото хладилника голяма е пълна със манго,изчистено от корите и костилките ,и замразено...какво да го правя,как се прави сладко  от него...уф...
Като се размрази е същото като преди замразяването.
Имам мангово дърво в двора и тази година много роди,раздавах на съседи на приятели, и вече почти опада плода,жал ми е да го ядат мравките и пилците.
А толкова е сладко...

# 698
  • Sofia
  • Мнения: 26 729
сваряваш захарен сироп и слагаш мангото да се вари в него,като се сгъсти е готово сладкото,сипваш в бурканчета,обръщаш ги с капачката надолу да хванат вакуум и това е...

може да направиш и компот,шейк,сладолед,кисел,пюре,нектар...

това е уникален плод,вкусен,ароматен...в БГ от години не съм виждала узрял,все зелени и малки ги внасят,горчиви и безвкусни ooooh!

# 699
  • Мнения: 22 867

Помощ търся....хладилната камера която е колкото хладилника голяма е пълна със манго,..........
Имам мангово дърво в двора и тази година много роди,раздавах на съседи на приятели, и вече почти опада плода,жал ми е да го ядат мравките и пилците.
А толкова е сладко...

Ех, Саниани, да бях някъде наблизо, хич нямаше да се чудиш какво да правиш мангото! Умирам си за него, но, както Доли е написала, в България трудно се намира хубаво. Иначе както тя ти е написала, действай, не го оставяй да се разсипе! Peace  bouquet

# 700
  • Мнения: 7 779

Ех, Саниани, да бях някъде наблизо, хич нямаше да се чудиш какво да правиш мангото! Умирам си за него, но, както Доли е написала, в България трудно се намира хубаво.
у лево е най-убавото манго в БГ  hahaha
само недей да мреш заради него  Laughing

# 701
  • Пловдив
  • Мнения: 588


Купих си това уредче за понички, предложете ми подходяща рецепта.

# 702
  • Мнения: 22 867


Купих си това уредче за понички, предложете ми подходяща рецепта.

mimimibg, Поничките на Сладка хапка, предполагам ще има още предложения, виждала съм снимки, не знам защо пеп-4о ми се върти в главата newsm78, може и да бъркам...... Peace

bongo_2007 ®, когато си прав, прав си! Как можах да пропусна? bash Хванала съм се о манго, дет го нема у нас. Grinning

# 703
  • Мнения: 6 283
Моля,ви дами предложете ми вариянт как да направя сирене в йенски съд ,но без месо   chef

# 704
  • Мнения: 7 779
най- простото е да сложиш сирене и да не слагаш месо. въобще кой те кара да го слагаш  newsm78
слагаш сиренето , отгоре нарязани на кръгчета домати и печеш.  това е минималното.  ако искаш може да сложиш всичко което ще го изядеш - подправки, чушки, люти чушки и т.н.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт