Животът ми е спрял

  • 8 654
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 214
Аз отбелязах, че е създала семейство малко по-млада от повечето от нас.  Peace Но че и това си има хубавите страни.

# 31
  • София
  • Мнения: 39 173
И аз да се оплача. Синът ми е вече на 5, ходеше даже на ясла, но тази учебна година не иска да ходи на градина. Оттам аз имам затруднения с намирането на работа. И се получава един затворен кръг, в който само се въртя и полудявам. Не искам да съм чистачка, готвачка и гледачка!
Сега - нова година, нов късмет, ще гледам да раздвижа нещата. Praynig Пускам СВ и майка ми е обещала да помогне за гледането и воденето на градина.

Към авторката - направо отсега гледай за кандидатстване за университет. То точно отсега се почва подготовката. После юни кандидатствай и наесен с песен - децата на градина, ти - в университета!

# 32
  • Русе
  • Мнения: 1 539
Започването на работа не винаги решава проблема със социалните контакти. Много често на работното място няма хора със сходни интереси, на твоята възраст и се получава така, че нямаш възможност за никакви контакти с хора със сходни на твоите интереси и се чувстваш още по-изолиран. Така че определено записването на висше образование е по-доброто решение, ще ти даде възможност и за личностно развитие.

# 33
  • София
  • Мнения: 39 173
Аз си имам социални контакти. Когато е топло времето, всеки следобед сме навън с една компания от квартала, с деца на възрастта на нашите. Сега се виждаме пак, но по-рядко. Но това определено не ми стига. Искам аз да се развивам като личност.

# 34
  • Мнения: 1 350
Аз наистина не разбирам авторката Rolling Eyes И моите деца са с такава разлика ,ще те успокоя ,че все някога ще стане по-леко.Но животът ти не вярвам да "потръгне" по начина ,по който си го представяш. Rolling Eyes И аз с баткото имах огромна бебешка компания.Дори сама да изляза ,винаги срещах позната с дете за раздумка и кафе.С второто дете не е така.Просто други неща са ми важни.Не мога да обикалям улиците  с часове...по-нервна съм ,по-забързана....Ето сега с този сняг излизането не го виждам в следващите 10 дни.Иде ми да рева Mr. Green Но си готвя с малкото ,от утре мисля да спра и баткото от ДГ и да си бъдем вкъщи заедно.И аз крещя,карам се ,избухвам ,не се понасям на моменти ,но това е животът и той е прекрасен ! Heart Eyes
Аз съм сериозно сбъркана ,защото съм ан 31 и никак ,ама никак не ми липсват забавления ,излизания с приятели т.е. всичко извън децата Confused

# 35
  • Мнения: 12 473
Докато чакаш някой друг да те направи щастлив - никога няма да си ок..(
Дори и тук може да се запознаеш с други майки и общи интереси и при желание - да се организираш.

# 36
  • Русе
  • Мнения: 1 539
Хората сме различни, потребностите ни също са различни. Аз самата съм имала периоди, в които съм искала да си стоя само с децата вкъщи и те са ми били напълно достатъчни. В един такъв период усетих, че съм се изолирала от всичките си приятелки. По-късно обаче, когато децата пораснаха, вече не им бях необходима за всяко нещо пък усетих, че не съм си самодостатъчна, имах си нуждата от приятелите, с които сама бях прекъснала контактите си, оказа се, че в един момент децата нямат нужда от мене, а и близки приятелки вече нямах. Така че животът си минава през различни етапи.

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 319
И аз да се оплача и аз съм така.Побърквам се по цял ден и всеки ден вкъщи.Всички са на работа и съм като някоя кукувица.Вечерта мъжът ми като се прибере от работа е уморен и ляга да спи не казвам,че не ми помага помага ми,но за кратко.И така цял ден мрън-мрън рев и сега и зъбки ни мъчат и се побърквам.Иде ми да си хвана шапката и да изчезна нанякъде.И 2 часа да са пак е нещо. #Crazy

# 38
  • София
  • Мнения: 4 349
ЯВно всички се оплакват  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 39
  • варна
  • Мнения: 1 228
Работя от 17 годишна , първо след училище  и летните ваканции работех като сервитьорка ,след това в магазин за дрехи 3 г ,знам че за повечето от вас да си продавачка е кофти и дори не е професия ,но това ми харесваше и смея да кажа, че ми се отдаваше.Не искам да запиша висше и с риск да ме линчувате ще го кажа .Да ще имам документ ,квалификация и какво от това масово хората стоят без работа или не работят по специалността си , да не говорим че си взимат изпитите с измама..други неща ме влекат  ,лятото изкарах шофьорски курс ,искам да изкарам и за гримьор ,но сега няма кои да гледа детето.
И да кажа че въобще не съм от тези които не биха работили за 400 лв ,защото зная какво е да имаш и да нямаш.
Благодаря ви за съветите ,когато пуснах темата бях изпаднала в едно от ужасно състояние ,но сега съм по добре .

Последна редакция: пн, 18 яну 2016, 12:42 от mimenceto123

# 40
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Авторке, може да поработиш върху правописа си на първо време. Ето ти една нова занимавка.

# 41
  • варна
  • Мнения: 1 228
Пиша от телефона ,сега видях колко грешки съм направила

# 42
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Казвам го с най-добри чувства. Винаги има върху какво да се поработи и следователно можеш да си уплътниш малко времето.

# 43
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 455
Не е нужно да е точно университет, може някакъв курс да запишеш, както си писала, че искаш или по чужд език. Един чужд език винаги е полезен. Освен това ще се разнообразиш. Има и он-лайн курсове по чужди езици. Даже и да си продавачка пак ще ти е в помощ.

Децата ще пораснат бързо, но покрай тях винаги има грижи. Моите са на 11 и 8 години, но всяка вечер като се прибера от работа започвам покрай готвенето и оправянето на къщата да проверявам домашни, да изпитвам по разказвателни предмети и да помагам за нещата, които са ги затруднили. И хайде вечеря, после децата в леглото и станало 21.00-21.30. Тогава чак имаме време с мъжа ми да се видим, да се занимая с книга или хоби. За кратко.

Почивните дни не ги усещам как минават.
Според мен основният ти проблем е, че мъжа ти участва рядко в гледането на децата. Ако няма кой да ги пази, за да излизате трябва така да се организирате, че и децата да са с вас - пример гостуване у вас на приятели или вие на гости в домашна обстановка. Не е редно мъжът ти да си обикаля с компании, под предтекст, че ти няма с кой да излезеш.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
И аз да се оплача. Синът ми е вече на 5, ходеше даже на ясла, но тази учебна година не иска да ходи на градина. Оттам аз имам затруднения с намирането на работа. И се получава един затворен кръг, в който само се въртя и полудявам. Не искам да съм чистачка, готвачка и гледачка!
Сега - нова година, нов късмет, ще гледам да раздвижа нещата. Praynig Пускам СВ и майка ми е обещала да помогне за гледането и воденето на градина.

Към авторката - направо отсега гледай за кандидатстване за университет. То точно отсега се почва подготовката. После юни кандидатствай и наесен с песен - децата на градина, ти - в университета!

в малко по - различна ситуация, но сходен проблем със също толкова голямо дете...и аз полудявам вкъщи. Искам да работя, но толкова време чаках и не ми се работи глупава работа. Яд ме е, че не направих и някои неща, докато си стоях вкъщи с детето, като например най-после да завършва второто ми образование, сега и то ми е на главата, заедно с притеснението за работа. Мислех и работата ми да е такава, че да имам свобода, но то толкова време мина, че вече трябва да почна нещо, досега щом не измислих "бизнес" или др., където сама да съм си шеф!  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт