За разходка е прекрасно, а на ЮНЧЕТО в корема му е все по-тясно

  • 52 847
  • 766
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 299
Аз пък нямам спомен от болезнено свиване на матката, въпреки че кърмех. То реално затова се възстановяваш по-бързо ако кърмиш, заради тези контракции. Или са били за кратко, или не толкова силни, или наистина покрай цялата еуфория не съм им обърнала внимание.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 686
Сега се замислих, че болката при контракциите беше по-скоро, заради операцията, защото бях секцио. Вероятно при нормално раждане не са болезнени тия контракции.

# 32
  • Мнения: 120
Тинтири-Минтири, със спинална упойка ли бяхте? Аз също ще съм секцио и ми е много стресирано за тази упойка в гръбнака. Болезнено ли е поставянето? После след секциото след колко време отпуска? И най- вече някакви поражения от самото поставяне?

# 33
  • Мнения: 665
Като заговорихте за упойки и аз се сетих да попитам, когато се слага тази епидуралната при естествено раждане поставя ли се катетър и ако да той как и къде се слага, че изпитвам някакъв ужас от цялото това нещо  Shocked

# 34
  • Мнения: 891
Упойката в "гръбнака" НЕ боли!Бях адски наплашена заради слуховете и когато ми я поставиха направо се учудих колко митове и легенди има.След този вид упойка е важно да успееш да се изпишкаш сам(не ми сложиха катетър),аз усещах позиви , но ми беше невъзможно някак и ми казаха ,че ако не свърша работата в следващия половин час-слагаме катетър,явно се мобилизирах и успях.Следващия път(извънматочна с коремна операция) бях с пълна упойка и ми сложиха катетър преди упойката-неприятно като усещане,но определено е търпимо.Свалянето на катетъра НЕ боли.Не знам защо не го поставят след като сложат упойката....мистерия.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 686
Тинтири-Минтири, със спинална упойка ли бяхте? Аз също ще съм секцио и ми е много стресирано за тази упойка в гръбнака. Болезнено ли е поставянето? После след секциото след колко време отпуска? И най- вече някакви поражения от самото поставяне?

Със спинална, да. Болката при поставянето на упойката е най-малкия проблем  Laughing Няма такава, поне аз не помня да е имало. Те поставят локална упойка преди слагането на спиналната. Големият проблем при мен беше да успея да се свия с големия корем, така че позата да стане подходяща за поставянето на упойката. Голяма мъка беше, две сестри ми помагаха да се сгъна.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 249
За епидуралната май вкарваха някакви нишки, по които тече упойката.
Нея могат да я регулират. При мен последния час я спряха, за да засилят контракциите.

Сестра ми за второто раждане беше планувано секцио със спинална. Каза, че тя по не се усеща от епидуралната. Този път са я накарали да седне на стол и така да се наведе? Много е трудно наистина да се сгънеш с този корем като си легнал странично. Хубавото е, че на монитора следят контракциите и я правят между 2, за да не мърдаш.

Който е имал по-болезнен цикъл да очаква същото, до към 6-7см разкритие болката си е същата. Има и често болка, която тръгва от кръста и преминава напред и надолу. Даже някой казват, че по-голямата част от болките са такива. При мен деня преди да ми изтекат водите много ме боля така кръста, но си мислих, че е от тежестта на корема и от разходките през деня, но всъщност са били контракции.

Последна редакция: чт, 06 апр 2017, 13:15 от yara

# 37
  • York
  • Мнения: 826
Най - неприятното след първото раждане за мен лично бяха лохиите, продължили над 3 седмици, но пък цикъла ми се възстанови след година и 4 месеца, която си беше адски голям бонус  Peace

# 38
  • Мнения: 665
Най - неприятното след първото раждане за мен лично бяха лохиите, продължили над 3 седмици, но пък цикъла ми се възстанови след година и 4 месеца, която си беше адски голям бонус  Peace

A колко пакета превръзки трябват в родилното докато сме, че съм чувала че в първите дни тече много, и какви взимате вие от тези специалните за родилки или от тези нощните кой са по удобни?  Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 316
по опитните мами нека кажат до колко време след изтичане на водите ако стане вкъщи трябва да се отиде в болница. Аз живея на 30км от болницата и се притеснявам. Повечето мами казват че и минават през банята преди да тръгнат и така времето ще се удължи.

# 40
  • Мнения: 299
по опитните мами нека кажат до колко време след изтичане на водите ако стане вкъщи трябва да се отиде в болница. Аз живея на 30км от болницата и се притеснявам. Повечето мами казват че и минават през банята преди да тръгнат и така времето ще се удължи.

Моите изтекоха в 12.30 вечерта, а родих чак към 10 сутринта, така че споко Simple Smile. Е, аз нямах никакви контракции, предполагам, че те са по-важни. Като се обадих на лекарката ми, тя каза "Спокойно, оправи се и отивай към болницата, аз ще дойда сутринта (?!?!?!)". Викам си "тази жена е луда, аз ще родя 100 пъти до сутринта" Simple Smile Simple Smile, обаче дали познах, а Simple Smile Simple Smile.

# 41
  • Мнения: 1 498
Bo0o, хич не се давай на такива съвети. Дразнещо е, особено като не разбират от дума и продължават, но ти си в правото си да си гледаш детето така, както ти смяташ за правилно. И моите бяха така при раждането на дъщеря ми - вода със захар (!!!) да съм давала; сокче и кисело мляко (пак със захар, естествено) на 40 дена да съм давала; биберон с мед да съм давала; с мас да съм я мажела и със сол да съм я ръсила и какви ли не други дивотии, част от които са просто безсмислени и безполезни, а други са си откровено вредни. Аз скръцнах достатъчен брой пъти със зъби; майка ми схвана бързо, останалите не чак толкова, но схванаха посланието накрая.

По-старото поколение са така - с такива съвети са израснали. Но в днешно време са напълно ненужни, даже вредни тия неща. Аз набързо ги срязвам такива опити да ме учат какво да правя.

# 42
  • Мнения: 68
Bo0o, хич не се давай на такива съвети. Дразнещо е, особено като не разбират от дума и продължават, но ти си в правото си да си гледаш детето така, както ти смяташ за правилно. И моите бяха така при раждането на дъщеря ми - вода със захар (!!!) да съм давала; сокче и кисело мляко (пак със захар, естествено) на 40 дена да съм давала; биберон с мед да съм давала; с мас да съм я мажела и със сол да съм я ръсила и какви ли не други дивотии, част от които са просто безсмислени и безполезни, а други са си откровено вредни. Аз скръцнах достатъчен брой пъти със зъби; майка ми схвана бързо, останалите не чак толкова, но схванаха посланието накрая.

По-старото поколение са така - с такива съвети са израснали. Но в днешно време са напълно ненужни, даже вредни тия неща. Аз набързо ги срязвам такива опити да ме учат какво да правя.

Да и започват да се сърдят. Иначе наложеното мнение няма край!

# 43
  • Мнения: 923
по опитните мами нека кажат до колко време след изтичане на водите ако стане вкъщи трябва да се отиде в болница. Аз живея на 30км от болницата и се притеснявам. Повечето мами казват че и минават през банята преди да тръгнат и така времето ще се удължи.

Моите изтекоха в 12.30 вечерта, а родих чак към 10 сутринта, така че споко Simple Smile. Е, аз нямах никакви контракции, предполагам, че те са по-важни. Като се обадих на лекарката ми, тя каза "Спокойно, оправи се и отивай към болницата, аз ще дойда сутринта (?!?!?!)". Викам си "тази жена е луда, аз ще родя 100 пъти до сутринта" Simple Smile Simple Smile, обаче дали познах, а Simple Smile Simple Smile.

 При първо раждане и наличие на ритмични контракции на всяка пета минута (три контракции за 15 минути) с продължителност около 40 секунди, продължаващи повече от час, е време да отидете в болницата. При второ и следващо раждане е добре да тръгнете по-рано.

# 44
  • Мнения: 222
Каква ни е хубава новата темичка и колко полезни съвети сте дали  Party.
Аз се боря с една настинка, малко гърло, малко кашлица и най-гадното е, че през нощта е най-зле и не мога да спя. Ужас  ooooh!. Днес ми предписаха за кашлицата сироп Гринтус, но на него не пише нищо за употреба при бременност. Дали мога да го пия? Аз вече изпих една лъжичка, Embarassed но хем съм малко притеснена от употребата му, хем си мисля, че с кашлица мога повече да навредя  newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт