Искам да кажа ... (122)_15.05-21.05

  • 67 844
  • 878
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 2 016
Съмняваш ли се, Цвети   Wink Hug
Лиляна,  нарочно го пишеш това на магазина, престани  Laughing

# 796
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Лиляна,  нарочно го пишеш това на магазина, престани  Laughing
Така го казвам по принцип, както е "на работа, на училище, на разходка и т.н." Все се каня да те питам какво странно има в това и защо все го подчертаваш?
Аз не отивам в магазина да пазарувам, а съм на работа тук.

# 797
  • Sofia
  • Мнения: 8 821
Честити Константин и Елена!  bouquet
Мама  Heart Eyes е именичка,да ми е здрава и все така дейна и социална! Организирала е приятелки и сестра ми да ги води по почерпки...липсват ми в такива дни и им завиждам  Crossing Arms.
Аз ще закарам ММ и другаря му до летището, синковецът се скатава. Не му се разкарвало през ден до летището (и баба му ще вземем тия дни от там). Зает е човекът,да лежи и да си цъка  Mr. Green.
Комай ще си пусна пак парното за малко  Whistling.Виждам,че у съседите коминът дими  Crazy.
Следобедно може да организирам кафепитие,а може и не  newsm78.

# 798
  • Мнения: 2 016
Ти си учителка, ти кажи.На мен този предлог не ми се струва уместен използван в този смисъл.
Отивам в магазина на работа , бих казала аз. Wink

# 799
  • Мнения: 6 744
О, Даун, имам!Утре отново Rolling Eyes
Лили, с извинение, но някои колеги са си абсолютни кукумицини Tired

# 800
  • Мнения: 39 873
Светкавица, честито ви! Много още години да празнувате заедно!

# 801
  • Мнения: 12 081
Светкавица, честито ви! Много още години да празнувате заедно!

Благодаря!  Hug
Само здраве да е и да успеем да сме в подкрепа на детето, че ме плашат настъпващите тийн години.

# 802
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ти си учителка, ти кажи.На мен този предлог не ми се струва уместен използван в този смисъл.
Отивам в магазина на работа , бих казала аз. Wink
Аз не съм учител по български език и ще ти отговоря като потребител на езика - не виждам нищо смущаващо, според речника на читанка: https://rechnik.chitanka.info/w/%D0%BD%D0%B0
Употребила съм предлога в този случай: "Отношение към място като цел на действието."

# 803
  • Някъде там
  • Мнения: 16 403
Добро утро,ако може да се нарече такова. За мен е,защото сега ставаме.Вчера се прибрахме късно.Концерта мина чудесно.Прекрасен празник се получи с много хора и танци.Острова беше пълен с много и усмихнати хора и се заредихме с чудесно настроение.Много ни болят краката сега, но не съжаляваме.
Днес е празника на града но май времето ще го провали.
 Честит празник на всички които празнуват,здрави,щастливи,обичани и с голям късмет да сте.
Ще мързелуваме цял ден.Децата имат участие и довечера в едно село наблизо,но ми се струва че ще го отменят заради дъжда.

# 804
  • Мнения: 22 036
Лиляна, и на мен НА магазина ми е странно, макар че стринка ми, която е от
Варна го използва. Свикнала съм и и да казва тоалет за тоалетната, а и стирка.
Не е драма, просто е диалект.

Кате Sad. Ако ще те успокои, аз утре имам среща с човек, който поне 10 души са определили като психопат Simple Smile.
Последната ни среща почти завърши с бой  Tired.

# 805
  • Мнения: X
НА магазина ми е странно, но още по-странно и направо дразнещо е "отиваме на София". Rolling Eyes
Както и лакирВам, гримирВам и пазаря. Пазаря и отивам на пазар са различни неща. Laughing

# 806
  • Мнения: 22 036
НА магазина ми е странно, но още по-странно и направо дразнещо е "отиваме на София". Rolling Eyes
Както и лакирВам, гримирВам и пазаря. Пазаря и отивам на пазар са различни неща. Laughing

И на мен са ми дразнещи, но са просто диалектни фрази.

# 807
  • Мнения: 22 578
Изпратих децата навън, за да чистя...а седнах пред компютъра. Simple Smile

Намерих си борса за колелета в Перник, след малко ще звъня, за да проверя дали това което имат на сайта, го имат и в наличност. Предполагам във вторник ще пристигне колелото, че Борис ме подлуди. Simple Smile

"отивам на магазина" го приемам, когато човек отива да пазарува. Когато обаче отива там, за да работи, смятам, че по-правилно е да се употреби "в магазина".
Иначе ми е все едно кой как пише тук.

# 808
  • Мнения: 18 068
Пазаря и мен ме дразни ужасно.

# 809
  • Мнения: X
НА магазина ми е странно, но още по-странно и направо дразнещо е "отиваме на София". Rolling Eyes
Както и лакирВам, гримирВам и пазаря. Пазаря и отивам на пазар са различни неща. Laughing

И на мен са ми дразнещи, но са просто диалектни фрази.

Да. Впрочем и на мен като Сесил ми е все едно кой как пише тук. Забележки не правя и не съм правила.
Казвам какво ми прави впечатление.

Тук валя, сега грейна слънце. А на мен ми става скучно и май ще излезем. Не ми се гледа нито филм, нито ми се чете.

Общи условия

Активация на акаунт