8 клас - Ваканцията си тече, а който иска и чете!

  • 72 318
  • 736
  •   1
Отговори
# 405
  • столицата
  • Мнения: 3 869
Гледам 73 СОУ /2НЕмска/ вече и родителска среща са насрочили. Чудесно е,че споделят ивформацията на сайта си.
Бети,дано овладеете положението и запазите връзката с детето. Явно всички имаме нужда от почивка.

# 406
  • София
  • Мнения: 18 429
Галимар, в избраното от девойката ти училище родителската е винаги след началото на учебната година, в някой от първите дни след старта. На 15.09 им казват на децата ден, час и сума за учебниците /помагалата по езика. На сайта не очаквай нищо.. Как пък не ги досрамя толкова години вече да не  доразвият създадения им като подарък от бивш ученик сайт и да не почнат редовно да го ъпдейтват.. Само страницата на немския отдел е относително  актуална, но там пък не може да се очакват новини от такъв вид.

Една молба - познато дете се е пробвало за 35-то на 4 класиране. Потребителка, ако не се лъжа КариМ (да ме извини, ако  бъркам името, но карам на спомени)сподели, че са подавали документи там. Родител на детето е звънял да пита къде утре ще качат списъците, на сайта или в училище някъде, ама не получил еднозначен отговор. Та ако някой знае, моля да сподели. Обещах да попитам тук.
Благодаря предварително.

Последна редакция: ср, 26 юли 2017, 22:53 от пенсионирана русалка

# 407
  • Мнения: 14 133
Гледам 73 СОУ /2НЕмска/ вече и родителска среща са насрочили. Чудесно е,че споделят информацията на сайта си.
Браво на тях!
Надявам се и  ние да имаме преди началото на учебната година.
Сигурно ще  има промени в състава на класовете.
Вероятно и класните ръководители ще са нови.

Последна редакция: ср, 26 юли 2017, 23:24 от Чиби

# 408
  • София
  • Мнения: 7 673
Бети, съчувствам ти.  Hug Много актуална тема си подхванала, уви.
Да, децата вече навлизат във възрастта, в която искат да опитат от всичко. Дали ще е сега, дали ще е след година-две, това ни чака и нито сега, нито след една-две години е или ще бъде приятно
Павел засега няма влечение към цигарите, но към алкохола - да. Сега сме на море и току си сипва бира или ме дебне да се обърна, за да ми надигне чашата с ликьора. От една страна е по-добре да опита сега, за да не се омаже някъде, когато е без контрол. От друга, това не е никаква гаранция и изобщо не ми харесва. Не знам как е било при вас, но ние около 9-ти клас вече имахме доста "подвизи", които не са за гордост. Аз пропуших след 9-ти клас и още пуша. Големият ми син успя да не пропуши, поне засега. На 26 е вече. Не е любител и на чашката хич, като мен. Но Павел накъде ще го отвее, не знам.  
Бети, не си ли говорихме "вчера" кой до колко може да брои?  Sad

# 409
  • Мнения: 3 916

Една молба - познато дете се е пробвало за 35-то на 4 класиране. Потребителка, ако не се лъжа КариМ (да ме извини, ако  бъркам името, но карам на спомени)сподели, че са подавали документи там. Родител на детето е звънял да пита къде утре ще качат списъците, на сайта или в училище някъде, ама не получил еднозначен отговор. Та ако някой знае, моля да сподели. Обещах да попитам тук.
Благодаря предварително.

За съжаление за 35-то не мога да съм полезна, но мен пък помолиха да питам - за 4 класиране нещо. То се осъществява само при подадени свободни места, за да се запълнят ли? Или тече до септември? Четох и не се ориентирах съвсем за това 4 -то класиране. Има ли подадени къде са свободните места за 4-то класиране, видях списъци за трето.

# 410
  • Мнения: 2 361
   Сметната, виж в сайта на РУО. По принцип всеки директор сам определя реда на четвъртото класиране. Понякога е през септември се освобождават места, така че най-добре питайте в конкретното училище.

# 411
  • Мнения: 3 916
   Сметната, виж в сайта на РУО. По принцип всеки директор сам определя реда на четвъртото класиране. Понякога е през септември се освобождават места, така че най-добре питайте в конкретното училище.

Ясно. Всеки директор определя реда, разбирам като дати, разгледах на няколко места. Но при подадени свободни места ли се случва? Гледах за конкретно училище-няма подадени свободни места, а има указан срок за реализация на четвърто класиране. Сигурно задавам тъпи въпроси, но не е и мой казуса, та може да не предавам добре.

# 412
  • София
  • Мнения: 18 429
Виж ето тук за по-лесно:
http://www.regalia6.com/

В текуща информация първият линк е точно за свободните места след 3 класиране, тоест тези, които ще се разиграват на 4-ти етап (част от тях вече са заети, пример СМГ, днес , утре ще се запълнят и още доста). По-апетитните от тях ще се заемат, да, но ще останат и незаети в други училища, за които вече вероятно човек трябва на място и да пита дали има, и да се уговаря с директори, ако има. Крайният срок за такива упражнения, завършващи със записване,  е 04.09.

# 413
  • Мнения: 2 361
  Обади се или иди в училището.

# 414
  • Мнения: 3 916
Благодаря, препращам го веднага Simple Smile
ПП: пенсионирана русалка, благодаря, видях, че в желаното от тях училище няма обявени свободни места за участие в 4 класиране. Не е имало и за 3 класиране и за въпросното 4 класиране. Все пак изпратих, полезно е, нека разгледат и други възможности.

ППП: Удивена съм, не знам дали приятно изненадана или не толкова, че школите, в случая регалия ми е подала пенсионирана русалка, дават така подредена информация-много е ценно и очевидно ценят клиентите си, и искат бизнесът им да продължи да се развива (няма лошо) и в услуга на децата и родителите, които ползват услугите им.

Последна редакция: чт, 27 юли 2017, 09:37 от smetanapalata

# 415
  • София
  • Мнения: 18 429
Питането ми за 35-то вече не е актуално. Звъннали са на майката от училището, че детето е прието Simple Smile

# 416
  • България, София
  • Мнения: 1 772
Честито на приетото дете Simple Smile

# 417
  • у дома
  • Мнения: 7 210
Скрит текст:
Аз със съвсем различни проблеми се включвам. Миналата година като го приеха младежа в Първа АЕГ бях толкова щастлива. Уви проблемите тогава започнаха и отношенията ни се влошават все повече. Интересува се само от приятелите, чалгата, цигарите, наргилето и алкохола - в този ред май. Никакъв интерес към учебния процес. Завърши с много добър успех, но далече от предишните години. Исках през ваканцията да учи думи и да се запознае с новия език, който започват наесен. Работи една седмица при баща ми, за да си изкара пари за морето, за негови си работи. Имаше възможност да учи през деня по малко, защото нямаха много работа, но нищо не пипна. Вечер излизаше с приятели. Сега сме на море и нещата много загрубяват. Карах го да учи, няма такъв инат. По принцип знам от опит, че 30 думи ги учи за 20-30 минути. Толкова да отдели и по френски и всичко щеше да е перфектно. Да, ама не. Не помага нито с добро да говорим, нито заплахи. Казахме му, че няма да излиза до края на лятото, няма да ходи и на рожден ден на приятелка. Всичко пише и съобщава преувеличено на приятелите си. Те дори взеха да го съветват как Закрила на детето да се обърне, все едно сме някакви чудовища, или да избяга от къщи за 2-3 дни. Направо съм отчаяна и не знам какво се случва. Някой преди беше писал - все едно не е моето дете - ми и аз имам такова чувство. Съсипах си почивката, спрях да го карам да учи, но все на рев ме избива. А той пише ли пише на приятелите си как едва ни издържа, изпокарал се с нас и ни намразил. Тежко е.
Извинете, стана дълго, но се надявах да ми олекне като споделя.

Съчувствам ти  Hug Аз пък страдам,че моето има само 1-2 приятелчета и тях ги няма и сега не иска да излиза...А иначе след една седмица на Велинград съм твърдо убедена ,че това е  последната ни година заедно на почивка-скъсаха ми нервите -и двамата...Да си ходят на каквито лагери и екскурзии с който искат...Платила съм цялото море в края на август и психически се настройвам да се изтърпим взаимно...

# 418
  • столицата
  • Мнения: 3 869
Питането ми за 35-то вече не е актуално. Звъннали са на майката от училището, че детето е прието Simple Smile

Супер!
Все си мисля, че за четвърто или реално пето класиране още могат да се освобождават места в движение. Напр. детето, което приеха на 4-то в СМГ е освободило някъде място, което към датата на обявяване на местата, свободни за 4-то класиране от РУО,  не се е водело свободно. Т.е. някъде се освобождават местата на деца, приети по 4-то клесиране. Важното е да откриете къде са те Simple Smile

# 419
  • столицата
  • Мнения: 3 869
Svetlaem, опитвайте се да ходите с компания с деца на около тяхната възраст. Явно вече сме им скучни само ние.

Общи условия

Активация на акаунт