8 клас - Ваканцията си тече, а който иска и чете!

  • 72 312
  • 736
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 18 400
Съвсем правилно си мислиш. Детето на кат33, прието в СМГ, е освободило място някъде. Девойчето, за което аз говоря, пробвайки се в 35-то на 4 класиране, освободи място в 31-во с немски. И така остават места, въпросът е  как човек се информира за тях. Рови по сайтове, за да види къде има обявени все още свободни или се разкарва по училищата  и пита ли, пита.. То именно затова е оставен целият август месец, за да може до 04. 09 вече да се  запълват до последно местата и после до 11-ти да  бъде утвърден реализираният прием. Защото на практика в момента има деца, висящи в небитието.. Например, ако за 35-то са се пробвали повече от 6 девойки, горницата над 6-те с най-добър бал не е била приета. А за 4 класиране там са искали оригинал... Значи тези деца трябва да си търсят места другаде или да се върнат поне  там, откъдето са изтеглили документите си, ако междувременно някой не е заел мястото им по един или друг начин..

Последна редакция: чт, 27 юли 2017, 13:26 от пенсионирана русалка

# 421
  • Мнения: 4 972
Иринче, така е! Кога отлетяха тия години! Надявам се, че Павел ще бъде повече като батко си!
Светле, добър съвет ти е дала galimar. При нас това работи успешно, но тази година се разминахме с приятелите си.

# 422
  • Пловдив
  • Мнения: 5 042
Миналата година за пръв път ходихме без деца на море. Те просто предпочетоха да си седят в Пловдив. Simple Smile
Тази година, обаче, тъй като ще бъдем заедно с наши приятели с младежи на същата възраст, нащите внезапно решиха, че им се идва. Точно си бях намислила почивка пак без деца, ама...Wink

# 423
  • у дома
  • Мнения: 7 205
Svetlaem, опитвайте се да ходите с компания с деца на около тяхната възраст. Явно вече сме им скучни само ние.


За съжаление много трудно се осъществява-мъж ми работи в частна фирма и  трудно излиза отпуска и въобще не знам нищо предварително,за да съгласуваме-например ,че ще успеем да заминем за Велинград разбрах на 7-ми след обяд,а на 8-ми на обяд бяхме там...За морето съм платила 10 дни за четиримата,ако не ог пуснат ще ни закара и после ще дойде да си ни вземе-преди 2 години стана точно така-бяхме една седмица четиримата на море,после той се прибра,защото не му дадоха още една седмица отпуска,а аз останах с децата и после дойде да си ни вземе....А и ние почти нямаме познати с деца на неговата възраст,всички са с по-малки.Децата ми са с 4 години разлика и самите те нямат общи приятелчета или интереси ,а и много се карат,което допълнително ме изнервя...


Светле, добър съвет ти е дала galimar. При нас това работи успешно, но тази година се разминахме с приятелите си.

Освен да ни дадеш Косьо за компания-аз не знам дали ще си почина,но ти със сигурност ще си починеш  Hug Скоро се бях засетила като се засякохме заедно на Китен какви бяха мънички и добрички и чак не ми се вярва,че това са същите деца...Моето е вече 1,85 висока-колкото баща си и със сигурност ще го задмине...
След много мърморене от моя страна се уговори довечера да излязат с едно приятелче на пица...Затова пък на дребния-на 11г не съм му виждала очите от сутринта-едното не мога да ог изкарам,другото не мога да го прибера-искам някаква златна среда,ама явно няма угодия  Joy

Последна редакция: чт, 27 юли 2017, 14:30 от svetlaem

# 424
  • София
  • Мнения: 4 889
Моят момък приема с абсолютна досада семейните почивки и мероприятия. Ако може да се измъкне, ще е най-добре за него. Предстои ни едно общо море другата седмица, живот и здраве, за което се подготвям психически. Иначе цяло лято досега е по лагери и времето си минава уютно и без много нерви.

# 425
  • Мнения: X
На сайта на МОН е публикуван проектът за ваканциите и неучебните дни. Пуснах инфото в няколко теми, най-много да ме накажат за спам.Smiley
Скрит текст:
МОН предлага разделяне на датите за провеждане на НВО и ДЗИ
Проекти на заповедите
Вторият учебен срок е леко удължен. Не съм чела подробно дали е за сметка на повече или по-дълги ваканции през годината.

# 426
  • Мнения: 259
Съвсем правилно си мислиш. Детето на кат33, прието в СМГ, е освободило място някъде. Девойчето, за което аз говоря, пробвайки се в 35-то на 4 класиране, освободи място в 31-во с немски. И така остават места, въпросът е  как човек се информира за тях. Рови по сайтове, за да види къде има обявени все още свободни или се разкарва по училищата  и пита ли, пита.. То именно затова е оставен целият август месец, за да може до 04. 09 вече да се  запълват до последно местата и после до 11-ти да  бъде утвърден реализираният прием. Защото на практика в момента има деца, висящи в небитието.. Например, ако за 35-то са се пробвали повече от 6 девойки, горницата над 6-те с най-добър бал не е била приета. А за 4 класиране там са искали оригинал... Значи тези деца трябва да си търсят места другаде или да се върнат поне  там, откъдето са изтеглили документите си, ако междувременно някой не е заел мястото им по един или друг начин..


Здравейте ние освободихме място в НТБГ банково дело с англ.ез това ни беше второто желание,но никога не сме се записвали.

# 427
  • София
  • Мнения: 14 952
И моята не иска никъде да излиза - имаше приятелки само от класа и сега се разпръснаха по почивки и не са се виждали от 15 юни. Единствено идва с нас на почивка - такива неща като пикници, села и подобни сбирки с приятели ги пропуска. Обожава да е сама и да си почива.
Но пък много ми помага с брат й - сега, като той е със счупена ръка тя го облича, храни го и го обгрижва до 18 ч. Оттам нататък почват караниците и шамарите. Как го правят, да са приятели от 8 до 18 ч. и стават като куче и котка след като се приберем, не знам.
След месец сме на море, добре че сме с приятелско семейство с приятелче на малкия, иначе ще ги разтърваваме по цял ден.

# 428
  • София
  • Мнения: 9 564
На сайта на МОН е публикуван проектът за ваканциите и неучебните дни. Пуснах инфото в няколко теми, най-много да ме накажат за спам.Smiley
Скрит текст:
МОН предлага разделяне на датите за провеждане на НВО и ДЗИ
Проекти на заповедите
Вторият учебен срок е леко удължен. Не съм чела подробно дали е за сметка на повече или по-дълги ваканции през годината.

Възмутена съм от този проект. Тия от МОН и почивката ми развалиха. Не знам ка децата ще правят класни и контролни до 6 Юли.

# 429
  • Мнения: X
Пак в известен смисъл имахте късмет. Догодина първо класиране ще излезе на 4. юли, а свободните места за четвърти - на 2. август. Не завиждам на следващия набор.

# 430
  • София
  • Мнения: 5 080
Искам хората от МОН, съставили проекта, да ходят на училище през юли и да се тъпчат с 30-тина потни пубера в класна стая с южно изложение и без климатик при 30+ градусови температури.

# 431
  • Мнения: X
Искам хората от МОН, съставили проекта, да ходят на училище през юли и да се тъпчат с още 30-тина потни пубера в класна стая с южно изложение и без климатик при 30+ градусови температури.
При възможност - на две смени.

# 432
  • София
  • Мнения: 1 082
Учителите не са свикнали на натоварвания. Повечето си пестят силите и нервите. Дано в гимназиите видя нещо различно. Всеки месец почивка, ваканция,
учителски съвет, грипна ваканция, намалени часове. Последните седмици преди края на сроковете не се учи, особено края на годината... ходят без учебници, пълна подигравка за парите които даваме за образование.
А защо не наемат външни квестори, ще платят от фонд РЗ на съответното училище.

# 433
  • Мнения: 1 057
Е, оплаквания, някъде "иновативно училище" предвиждат да бъде с едни още 2 седмици удължаване на учебната година спрямо стандартната. Като сложим и 1 седмица бонус от МОН, то ваканцията може да почва направо август. Дано са се сетили и да намалят дните за отсъствие по домашни причини, да речем на до 3 дни от педагогически съвет и още до 7 дни с разрешение на РУО Simple Smile

Иначе схемата за събиране на децата от махалите вече е разработена, интересна е Simple Smile И за отсъствие от детска градина ще наказват. Такива странни и екзотични желания от типа "една седмица при баба" вече няма да минават Simple Smile

http://ruo-varna.bg/images/files/2017/mehanizam-373679.pdf

Последна редакция: чт, 27 юли 2017, 15:59 от Rumen_s

# 434
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Досега децата VIII - XI клас учеха до 31.06, сега ще учат още една седмица. Тъй или иначе класните им бяха юни месец. Последната седмица на месец юни ги оформяха, а в началото евентуално правеха класните работи.
Аз адмирирам промяната в датите. Най-вече защото имам и по-малко дете и НВО в началото на май, когато още не са взели целия материал, защото физическа възможност за учене и упражняване няма. Така е в пъти по-добре. А в 12-ти клас като толкова държат баловете да са им през май - нека да бъдат.
Скрит текст:
Все си мисля,
 че това е по-скоро желание на хотелиери и ресторантьори, не на самите ученици, ама айде, няма да засягам тази тема...
Нали се обсъждаше по-ранно започване на учебната година - да не е на 15.09, а на 1.09, но много хора се възпротивиха, защото тогава ходят на море. Натоварени са ни децата - така е, макар че изрових собствения си сборник със задачи за 6-ти и 7-ми клас /общ е/ и гледам - доста по-голям материал обхваща и имахме време да упражним всичко. Но доколкото си спомням, първото намаление на часовете по математика беше за да се вкара ИТ, тъй като е необходимо децата да бъдат компютърно грамотни.
Та - аз съм за. Моля не ме яжте - няма как всички да са доволни от което и да е решение.

Общи условия

Активация на акаунт