Боледуване на децата ни - тема 64

  • 52 184
  • 768
  •   1
Отговори
# 15
  • shumen
  • Мнения: 18 119
Моме,дано си останете само с бронхит.При нас за два дни премина в пневмония.
Лисе,спира се АБ.

# 16
  • Мнения: 353
Здравейте група. Ние две седмици влачихме зелени сополи.Взехме направление от личната докторка за секрет,по точно храчка,защото сополите излизаха като малкия шмъркаше назад и ги плюеше. Напред нищо не излизаше...Накрая се изолира мораксела катаралис... ИЗписаха на малкия цилоксан капки в носа,и ако до 2 дена не се избистрят сополите да почваме антибиотик Бисептол...по антибиограма... Вчера се чух с педиатърката и й казах че малкия  има изолирана бактерия и ще започваме Бисептол,който личната го изписа... А тя вика че това било слаб антибиотик и нищо няма да направи... Можело да изпише ципрофлоксаин...
Направо щях да падна....Дай боже да се отървем от тая бактерия

# 17
  • shumen
  • Мнения: 18 119
Тина,дано се отървете от бактерията скоро.
На нас днес ни казаха,че сме по добре и до ден-два може да ни изпишат.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 966
tinna_st, Ципрофлоксацин на деца се дава само в много крайни случаи защото уврежда хрущялите, а вашият случай надали е точно такъв. Отивайте при друг лекар, ако трябва, не знам що за педиатър би го изписал на малко дете за едните сополи. Виж, на капки е друга работа, тях си ги слагай спокойно. Моето и от разни тъпи вируси ми е влачило по 2 седмици жълти сополи, това за хрема не е чак толкова много време, обикновено поне по 7-10 дни си ги влачи, аз също съм така.
Дани, радвам се, че се оправя детенцето, дано да ви изпишат скоро!

# 19
  • shumen
  • Мнения: 18 119
Светле, благодаря.И аз се радвам,че се оправя и се моля скоро да си тръгнем оттука.

# 20
  • Мнения: 19 325
Подкрепям мнението на Светла. Всички аб от групата на флуорхинолоните е добре да се избягват, когато има друга алтернатива и състоянието го позволява.

# 21
  • Мнения: 21 282
Ние спряхме АБ и го смениха днес с друг.
Снощи повърна и така и тази седмица няма да види училище.
Ще се заринем в домашни,но пък важното е да оздравее.
Дани,радвам се,че Малчо  е по-добре Hug

# 22
  • Мнения: 185
От няколко дни не съм влизала в темата и сега направо се стресирах. Гриповете тепърва се очакват, а толкова болни в момента. Бързо възтановяване на всички  пожелавам!

# 23
  • Мнения: 11 483
Днес ще водя малкото контролно на слушалка, но ми разказаха как в петък шефката буквално се е сгънала на работа, и много ми прилича на типичен грип - внезапно начало, втресло я е, с болки в мускулите. Днес не беше на работа.

# 24
  • shumen
  • Мнения: 18 119
Моме,как е Алекс?Да ти кажа може и грипа да е започнал вече.
Лисе,дано се оправи скоро детето.
На нас днеска ни казаха,че още има хрипове и кашля и не ни изписаха.

# 25
  • Мнения: 11 483
По-добре бил, което се изразява, че хриповете, които се чуват, не били вече по-скоро пневмонични, а бронхитни... Продължаваме си с АБ, инхалациите, АСС сиропа, и всичко изписано, в сряда ще го водя отново на контрола.

# 26
  • shumen
  • Мнения: 18 119
Моме, радвам се,че е по добре детето.
На нас ни прегледаха и ни изпратиха на контролна снимка.Чакаме да излезе и да кажат как е и какво ще става.Иначе на слушалка не се чу нищо и ни спряха Урбазона и инхалациите.

# 27
  • Мнения: 1 874
Дани какво стана ? Дано ви изпишат  днес!

# 28
  • shumen
  • Мнения: 18 119
Лайт,сега каза ха,че докторката е видяла снимката и казала,че е по добре и евентуално утре може да ни изпишат.
Аз да питам знаете ли как се процедира с болничните понеже имам от ЛКК комисия до 28.11.,т.е до утре,а през това време сме били в болницата.Трябва ли да анулират този от ЛКК и да ми издадат друг от болницата?

# 29
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 681
Лайт,сега каза ха,че докторката е видяла снимката и казала,че е по добре и евентуално утре може да ни изпишат.
Аз да питам знаете ли как се процедира с болничните понеже имам от ЛКК комисия до 28.11.,т.е до утре,а през това време сме били в болницата.Трябва ли да анулират този от ЛКК и да ми издадат друг от болницата?

Попитай Старша сестра или секретарка, те би трябвало да ти кажат. И имай предвид, че ако се наложи да ви изпишат в почивен ден има да почакаш, докато се натуткат да ти оправят документите, включително и болничния.
Ако ще ви пускат утре, още днес иди и попитай.

Общи условия

Активация на акаунт