Любители на Котки - Тема 137

  • 26 980
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 2 092


Май някой беше споменал за подобна ситуация и че е сложил противопаразитна каишка на малтретираното коте, за да има лош "вкус" като го захапят. Мисля и този вариант, но коя марка каишка е по-напоена и неприятна? Такова нещо съм купувала само веднъж преди 20-тина години и изобщо нямам база за сравнение. Само помня, че козинката под каишката се сплъстяваше много гадно.


Аз бях с противопаразитната каишка. Лолитка ми бе кастрирана на 4 мес., а братчето й Бръмбо - не. И като почна да я тормози, го измислих това с каишката. Просто потърси БИЛКОВА каишка, продават ги в опаковка от алуминиево фолио, за да се запази  смраднята вътре. Киренце няма да е възхитен от нея, но ще свикне, щото няма къде да ходи. А рижавия натрапник ще се почувства като че му е ударено "бобче" по носа, всеки път, като се засили да се натрапва.Тия каишки би трябвало да ги има навсякъде, но не съм купувала такава от поне 9 години. Другото, за което се сещам, ако случайно няма от тези каишки, тогава вземи каквато има и я намажи със силен разтвор на лимонтузу, няма да навреди на никой, но определено ще отклони мераците.Успех!

# 721
  • София
  • Мнения: 13 162
Таня,  не се притеснявай толкова.  Моите също го правят.  Просто по този начин  Рижко показва на Кирчо,  че той командва.  Чисто териториално превъзходство. Няма да му направи нищо. Като ги видиш така отиди до тях,  кажи не на Рижко и леко  го помести и погали по главичката.  Бори се и за твоята любов.  За това му е важно да покаже на Кирчо,  че е по-силен. Като се увери, че го обичаш ще престане.
Дано да си права! Наистина Кирчо е "моята" котка. Той винаги е лепнат за мен. Даже дъщеря ми му се подиграва, че е мамино синче. И не е делене от моя страна. Обичам ги еднакво. Просто той си е такъв- търси вниманието ми и го получава. Рижко е доста дръпнат и винаги е настрана. Дано да е от ревност и да премине. Ще се опитам да му обръщам повече внимание.

Аз бях с противопаразитната каишка. Лолитка ми бе кастрирана на 4 мес., а братчето й Бръмбо - не. И като почна да я тормози, го измислих това с каишката. Просто потърси БИЛКОВА каишка, продават ги в опаковка от алуминиево фолио, за да се запази  смраднята вътре. Киренце няма да е възхитен от нея, но ще свикне, щото няма къде да ходи. А рижавия натрапник ще се почувства като че му е ударено "бобче" по носа, всеки път, като се засили да се натрапва.Тия каишки би трябвало да ги има навсякъде, но не съм купувала такава от поне 9 години. Другото, за което се сещам, ако случайно няма от тези каишки, тогава вземи каквато има и я намажи със силен разтвор на лимонтузу, няма да навреди на никой, но определено ще отклони мераците.Успех!
Благодаря! Не знам защо снощи съм пропуснала написаното.  newsm78 Може би, защото дълго време бях отворила "Публикувай отговор", а междувременно свърших цял куп други неща.  Laughing Ще потърся билкова каишка.  Hug

Последна редакция: пн, 30 сеп 2019, 12:00 от Тaня67

# 722
  • Мнения: 15 327
Губера спи. Натрамбова се, наяде се и се тръшна за сутрешната дрямка. Joy

# 723
  • Мнения: 1 416
Кейла, сега четох, че "котешка тения" е неправилното наименование на токсоплазмоза. Самата тения се отделя в изпражненията като бели сегменти. Занеси за лаборатория червейчетата от изпражненията, в аптеките се продават стерилни контейнери. Мисля, че не е тения.
[/quote]     Обадих се да попитам дали изследват какви точно са паразитите,те казаха,че нямало нужда и направо да даваме нещо за обезпаразитяване.След много четене решихме да му дадем Дронтал,защото покрива всички паразити.
Джаста Праста-и нашето котанче е такова,само че миниатюрно 1кг

# 724
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 269

pvacheva, как е Марин? Продължава ли да го мъчи разстройство и все така малко ли яде?
Благодаря за вниманието Марин е екстра защото му давам паста за засилване - Calo-Pet+пробиотик+витамини и малко вода ги разбъркам и със спринцовка като биберона - много я обича тая биберона и така сладко се държи Simple Smile
И твоите хубчовци ги зърнах веднъж - супер загладени затова следя всичко което казваш за храненето Simple Smile

Таня трябва да знаеш. че пръскането с вода на коте се води насилие. Аз предотвратявам такива проблеми като постоянно имам включен изпарител с майчини котешки феромони - https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/uspokojavashti-produkti-i-med … ka-pylnitel-46922  - ето този и те си мислят че са при майка си и не правят завоевание за територия Simple Smile

АниХр не бих причинила болка на моя котка камо ли да я бода той не разбира че е за негово добро и ще мисли че вече не го обичаш ама ти си знаеш


Изказвам огромни благодарности на Тaня67 и possessed заради оказана помощ преди години като се спука тумора на Мърки - ще съм ви благодарна цял живот но смятам да се регистрирам в друг котешки форум тук средата не ме кефи - методите ви са твърде радикални Simple Smile

# 725
  • Мнения: 245
Привет и от нас!Днес,за първи път е самичко в къщи,заредено със сериозно количество храна....мисля го.

- Таласъми ООД
Снощи се заигра с чантата ми,беше сърдито,че го къпах и суших и  е още влажен

# 726
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Краци във въздуха у нас, туй е заден десен Joy

# 727
  • София
  • Мнения: 3 484
Ми, множко е 200 г пауч Blush
ама той, горкият, предния ден повърна всичко от упойката... и аз давам като иска Joy

Pvacheva, прецених, че по- добре да ми се сърди, отколкото да пропуснем инжекциите, защото има подобрение момчето. Така или иначе пак аз го водя в клиниката да му причиняват болка.

# 728
  • София
  • Мнения: 4 714
Ивекс, Ушатко расте и красивее. Heart

Джаста Праста
, любима адашка. Heart     лято! , много сте красиви. Heart

Таня
, мога само да стискам палци и лапички, вчера говорих с приятелка, която имаше 4 котки, няма много аналогия, всички са дошли като малки, посбивали са се при отсъствие на хора, Детелинката е дала добро предложение, а и имаше едни кучешки нагръдници от д-р Стефанов ли от зооплюс ли, някой беше пуснал линк, това + каишката или пък само каишка би трябвало да даде ефект. Hug


amy_nka -
, че котката е дехидратирана се разбира като се хване в юмрук кожата над врата и се пусне рязко. Ако веднага застане на мястото си не е Д. ако бавно се отпуска - тогава е Д.
Много, много съжалявам за Мърчи. Cry  Cry Cry Съболезнования!!! Дори не знам какво да напиша. Cry


Недоволна
, къде видя да те плюя???Rolling Eyes
Казах колко струваше ваксината 2000 г, че беше писала за края на 90-те. Кой как е изкарал предишни години  какво значение има към настоящия момент? Непрекъснато пиша, че ваксини не се слагат просто ей така, че котето трябва да е здраво и т.н и т.н.  

Браво, AnyHr, давай пример на Котьо. Hug

Laura non c'e, добре дошла! Hug

keylla
, противопаразитни се дават през около 14 дни, колкото е цикъла на размножаване. Не ви ли е малко рано?
Много стискаме палци и лапички. Hug

m1ma
, Бомбони ООД сте, не Таласъми ООД

# 729
  • Мнения: 27
Днес бяхме на първа ваксина с Макси всичко мина нормално. Изтеглихме го и на 3 месеца сме 1.800гр. Незнам нормално ли е да е толкова, но той си е високичък и не изглежда дебел. Другия месец втората ваксина и месец след нея ще е кастрацията. Тогава ще е на около пет месеца.

# 730
  • София
  • Мнения: 4 714
kreizif, нормално е.
Браво на Макси, юнак.  Hug

# 731
  • Мнения: 9 836
Ади има прашинка в окото, имате ли идея как да я извадя?

# 732
  • София
  • Мнения: 4 714
С марлчка, не памуче се опитай. Ако имаш сребърна вода може да я намокриш с нея, ако не - кипни малко вода и обтривай лекичко. С мигането Ади сама ще я изкара. Лекичко само да не нараниш оченце.

# 733
  • Мнения: 9 836
Благодаря! И аз не посмях с памук.

# 734
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Джаста Праста-и нашето котанче е такова,само че миниатюрно 1кг
Да се включа и аз в дискусията, проблемите с котенцето може да са от това, че няма естествен имунитет, който се получава с майчиното мляко. Не знам дали някой може да посъветва, как би могло поне частично, да се изгради имунитет на котето. То все още и мъничко, може би някак може да се получи? Не знам дали някъде се намира котешко мляко? По прицип, това е възможен проблем за цял живот, може да бъде по-чувствително към всичко, и особено за зарази.
Веднъж и на мен ми се случи, обезпаразитявах улични котета, и започнаха да се гърчат, реших че съм ги отровила без да искам и че умират. Е не, мина след около половин час, ама аз как се почувствах, не ми се иска да си спомням.
Иначе ние с Васко продължаваме да се борим с дрискането. Като хапне, и от другата страна започва да изтича. Или пък като се напъне да си точи ноктите, и от усилието отзад дриснята тръгва.
Намалих му храната, но не мога да го държа гладен. В клиниката на д-р Антов ми дадоха разни специални храни, но изглежда, че стана по-лошо от тях. От днес минах към класиката - варен ориз, давам му със спринцовка отварата, и малко ориз му разбърках в храната. За днес сме само с едно акане.
Струва ми се че има някаква болка, дразни се от нещо, издава нервни звуци и почва да се ближе, докъдето може - тъй като не може да се изправи, стига най-много до средата на тялото. Може би просто нервничи, защото не може да се чисти, както би искал.
Като беше улично коте, намерих го една сутрин със счупено задно краче, то си остана малко изкривено, но не му пречеше да тича и да се катери.
Сега този крак е някак като откачен от тялото. Ще го водя утре на ренген в ЦВК, после ще го коментираме с д-р Стоянов. Клиниката на д-р Антов няма ренген, иначе го гледаха там на ехограф, всичко е наред, но проблема може би е нещо в този крак, който имам чуввството че му се забива в корема, някак си идва и под ребрата. Ще видим, може би така ми се струва.

Общи условия

Активация на акаунт