Крадат пари от свекъра ми

  • 5 624
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Момичета, повечето стари хора са свикнали да живеят на село, имат силна връзка със земята, с природата, да се затворят в сивия, мръсен град между 4 стени за тях е равносилно на смърт. Но накрая винаги човек до човека опира и е въпрос на шанс какъв гледач ще се падне.

# 31
  • Мнения: 2 600
Същото се случва и с градските пенсионери.

# 32
  • Мнения: 44
Злоупотребява се с всеки уязвим. Не мисля, че е свързано с неходенето в хоспис. Баща ми имаше много бързопрогресиращ рак, и в някакъв момент може би щеше да има смисъл от палеативна грижа. Но той почина година след диагнозата, а диагнозата му беше в уж ранна фаза. Когато почина бяхме наели тази сестра, защото татко не можеше да се храни, беше получил анорексия и имаше нужда от системи. Веднъж му беше много зле, бях повикала бърза помощ, но човекът заплаши, че ще се самоубие, ако го пратим в болница, искаше да си умре вкъщи, гледайки Витоша.
Относно хосписи и старчески домове,  баща ми ни беше предупредил, че там има много измами. Човекът го беше страх даже и от частно погребално бюро, настояваше всичко да е държавно. Свидетелство за смърт отново да е само от нашия личен лекар.
Когато раждах (скоро след това), видях, че и с раждащите жени се злоупотребява.
Всеки, който е беззащитен и в нужда, е в риск.

# 33
  • Мнения: X
За хосписите не се и съмнявам, но ми стана интересно как може да злоупотреби частно погребално бюро или родилен дом. Последният предполагам да ти вземе повече пари, но това при избор на екип. Съжалявам, че се отклонявам.

# 34
  • Мнения: 1 134
Съществува възможност да се докаже, като това е ангажимент на органите, не наш тук. Също така ние нищо не знаем за жената, която се подозира - тя може да има и криминални регистрации, но това, както казах, не можем да установим. Дори да изглежда като "дума срещу дума" юридически това не е така.
Важно е да се види движението по сметката, защото е напълно възможно да са теглени суми от порядъка например на 100 лв, 200 лв, както има и възможност да са изтеглени накуп. Да не говорим пък, че сме имали в кантората случай на сметка в банката с 30000 лв наличност и когато отишъл да ги тегли клиентът установил, че ги няма. Никой близък не е теглил! Е, оказа се злоупотреба от страна на 3 банкови служителки. Мисълта ми е, че може и да не е крала жената.

За родилното и аз имам какво да кажа. Как се злоупотребява ли - като ти се дават попълнени документи, на въпрос от твоя страна се отговаря лаконично "Тук е така" и "Ами така се пише", като те таксуват за щяло и нещяло, като част от сумите не се отчитат и така нататък. А за личните данни - хич да не отварям дума как попълват твоето разрешение до данните ти да имат достъп Сульо и Пульо и ако не щеш - тичай да раждаш другаде и дано стигнеш навреме.

# 35
  • Мнения: 685
От банката ни казаха, че е теглено с пин код. Няма сканиращи устройства или измамници. Няма кой друг да е.

# 36
  • Мнения: 2 475
Банките изрично пишат в условията към дебитните карти, че пинът трябва да бъде запазен в тайна от собственика на картата и не трябва да бъде споделян с никого, нито пък написан на листче на самата карта. Тегленето от въпросната жена с картата на баща Ви, автоматично отменя всякаква отговорност на банката.

# 37
  • Мнения: 13 461
Свекъра доброволно си е дал и картата и пина, в случая банката на вас информация официално няма как да ви даде, помолете свекър си да сложи месечен лимит на картата и разделете парите, другите да седят в спестовна сметка, а не в тази към която е прикачена картата.
Да жената може да злоупотребява, може и свекъра да е изтеглил повече пари, отколкото си е мислел.
Та каквито и питания да имате към банката трябва да са отправени от титуляра по сметката, така че каквото и да правите трябва да е с негово знание.

Казваш той и има доверие, а защо, вие къде сте или само отстрани сега се включвате като се разбра за парите.
А по въпроса за краденето от гледачки и медицински сестри, вероятно го има, но също така и често просто няма никакви пари или се харчат.
 Приятелка имаше проблем с майка си, именно гледачката и беше казала, че я кара да й купува всеки ден по 5 билетчета или как се казват тези за търкане и й беше дала цяло тесте изтъркани, за да говори с майка си да спре, майката отричаше и казваше че не са нейни, много неприятно беше за приятелката ми, един месец се лашкаше на кой да повярва, уволни гледачката взе нова, мъжа и без нейно знание беше сложил подслушвател, защото той твърдеше, че майката лъже и стана ясно, че кара и новата гледачка да  и купува билетчета.
Трудно е понякога да повярваш, че родителя лъже, по - лесно е да обвиниш външните хора.

# 38
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Съществува възможност да се докаже, като това е ангажимент на органите, не наш тук. Също така ние нищо не знаем за жената, която се подозира - тя може да има и криминални регистрации, но това, както казах, не можем да установим. Дори да изглежда като "дума срещу дума" юридически това не е така.
Ще ти се да е така, ама не е.

ПИН-кодът се явява като подпис. Предоставиш ли го другимо го упълномощаваш да харчи от твое име. Нито банките, нито полицията се занимава с възстановяване на пари след доброволно предоставен ПИН.

# 39
  • Мнения: 685
Когато свекърът ми е разбрал, че му липсват пари, жената, на която е давал картата, му е казала, да не ни казва, за да не ни притеснява. Той ни каза  почти три месеца, след като са теглени парите. Ясно ни е, че парите няма да се върнат, след като доброволно й и е давал картата. Но тя му е казала, че измамници са теглили от картата. Служителка от банката ни каза, че са теглени пари с пин код, а не са източени от сметката.
Живеем на 500 км, няма как да ходим всеки месец до там. Чуваме се по телефона два, три пъти в месеца.

# 40
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Когато свекърът ми е разбрал, че му липсват пари, жената, на която е давал картата, му е казала, да не ни казва, за да не ни притеснява. Той ни каза  почти три месеца, след като са теглени парите.
Крил е от вас 3 месеца, а сега му вярвате?

# 41
  • Варна
  • Мнения: 36 784
Ще дам непоискан съвет - за човек, който живее на 500 км и не може да се справя сам, 2-3 пъти месечно е малко. Поне 2-3 пъти седмично трябва да се чувате.

# 42
  • Мнения: 685
Когато свекърът ми е разбрал, че му липсват пари, жената, на която е давал картата, му е казала, да не ни казва, за да не ни притеснява. Той ни каза  почти три месеца, след като са теглени парите.
Крил е от вас 3 месеца, а сега му вярвате?


   Жената, която е теглила от картата му е казала да не ни казва, за да не ни притеснява.

# 43
  • Мнения: 685
Ще дам непоискан съвет - за човек, който живее на 500 км и не може да се справя сам, 2-3 пъти месечно е малко. Поне 2-3 пъти седмично трябва да се чувате.

    Свекърът ми е на 85 години, но е подвижен и с ума си. Дава стаи на жена, която му помага в домакинството.
    Тази година са му правени пълни изследвания, включително и скенер на глава. Всичко му е в норма. Не е немощен, неподвижен или с някакви заболявания. Това, че иска да има някой край него е друго.
     Темата беше за друго.

# 44
  • Мнения: 13 461
Няма какво да направите, нито с полиция, нито с банка, това е семеен проблем, който трябва да реши мъжа ти с баща си.
Хем с ума си, хем не ви казва щото някой му казал - очевидно не  е немощен и всичко се прави с негово знание.
Куца цялата история, и да се превърта оттук оттам от там, трябва да поддържате по често контакт с него и да ходите по-често, за родителите може да се погрижите вие, а не полицията, банката, чуждите хора.

Общи условия

Активация на акаунт