Любители на Котки - Тема 148

  • 26 072
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 525
Много се радвам, добре сте направили, ангажираността ви около нея ще ви помогне, поне да не мислите постоянно.

# 691
  • София
  • Мнения: 2 132
Прекрасни са всички по снимките. Този бонбон в пералнята е също моята Пипилота
, като изключим, че сигурно опашката му е по-дълга, просто щото не я яде...
Днес мисля да ида да сложим капките против всичко при този ветеринар, който ми ги предложи. Не мога да повярвам, че ми е казал , че котето не може да си стигне опашката и се съмнявам в себе си.. сигурно не съм чула добре. Така и така трябва да давам против вътрешни паразити и да капя за бълхи, та направо всичко.
Джери, от кой град си? Ако има момичета от там може да ти препоръчат лекар. Макар че много от пишещите тук са по - добри от някои лекари. Ние си обичаме животинките, не търсим пари и печалба, а гледаме да помогнем- даваме съвет от нашия личен опит.
В София живея, всичко в южни квартали ми е добре дошло като информация. Вчера гледах клиника Парадайс, но егати цифроманията. Иначе в провинцията имаме добър ветеринар, който смятам да я кастрира и пр. , там живеят родителите ми. Там ваксината е 20лв, тук -най-евтино 35, че вчера и по 66 гледах... Сега... мисля, че някак всички искат да печелят, но... Но преди ваксината всички са на мнение, че тртябва да се изистят със сигурност паразитите.

# 692
  • София
  • Мнения: 11 495
Страхотна котарана Heart
ЦВК може би ти е близо (кв. Витоша), но и там не е евтино май.
Но виж цените все пак. Последно за външно и вътрешно обезпаразитяване взех капки и паста за около 25 лева.

# 693
  • София
  • Мнения: 2 132
Ми ето сега говорих с мъжа ми. Според него като нямам вяра на доктора, да и дам хапчето днес, за което изписаха лечение, след седмица -две да си идем до лекаря  при нашите, да и капе за бълхи, да сложим ваксина. Хем тогава ще се вижда със сестричката. Така ще съм изпълнила лечението на първата лекарка, при която отидох за тенията. Може и да е прав... Офф не знам имам около час да реша. а и не м и се тормози бебочка.. то не, че не иска все навън...Мисля и по магазините да я водя в клетката ще е щастлива. Много обича... ама ето с дъщеря ми си мечтаехме за котка пътешественичка Satisfied

# 694
  • София
  • Мнения: 1 715
bubalesa, Пиги е очарователна! Случила е на стопани. Много здраве и щастие заедно ви пожелавам.

# 695
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 525
Сега ще пишеш повече в темата, не прави грешката да ги сравняваш, въпреки че аз и до ден днешен го правя, наслаждавай се на пакостите и не изпитвай вина, че предаваш твоето момче, не е така, давате шанс за живот на бедното създание.
Така, давам Ушатото за осиновяване, не го издържам повече! Откакто му намалихме порциона е ад, но ми се струва, че отслабна малко, доктора ще каже. Всяка сутрин в 6 пристига със звучно - ме, ама се дере с цяло гърло, той мяу не може да каже, скача върху нас, хапе и така докато някой не иска да го обеси и става да го нахрани, яде то и се пльосва на дивана да спи, а ние си скубем косите.

# 696
  • София
  • Мнения: 16 202
Точно така, на 5 м го кастрирахме, вече е на 2 г., нямаме абсолютно никакви проблеми с уринарния тракт. Но пък силно поумня, като човече ни е.
Не останали дребен. Не му ли оказа влияние на развитието, чисто физически.
Скрит текст:
Интелекта и поведението се "наследяват" от стопаните. Kissing Heart
Не, даже и на ръст “го докарва на мама и тати” (ние сме 179 и 190 см съответно). Барни е много висок и дълъг, с дълги крака и тежи 5.200. Тигър-бонзай ни е той ( макар че на цвят е лъв). Голям котарак.

# 697
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 525
И Ушатото е дълъг, на 'баща' си е, аз съм джобно гадже. Joy

# 698
  • Мнения: 10 630
Ми ето сега говорих с мъжа ми. Според него като нямам вяра на доктора, да и дам хапчето днес, за което изписаха лечение, след седмица -две да си идем до лекаря  при нашите, да и капе за бълхи, да сложим ваксина. Хем тогава ще се вижда със сестричката. Така ще съм изпълнила лечението на първата лекарка, при която отидох за тенията. Може и да е прав... Офф не знам имам около час да реша. а и не м и се тормози бебочка.. то не, че не иска все навън...Мисля и по магазините да я водя в клетката ще е щастлива. Много обича... ама ето с дъщеря ми си мечтаехме за котка пътешественичка Satisfied

Ако ще го ваксинирате, да не се вижда със сестричката (ако не е ваксинирана тя).

# 699
  • София
  • Мнения: 2 132
И тя ще бъде тази седмица. Но човек като си прави плановете... Пипи цял следобяд повръща. Нито хапче успях да дам , ни нищо.

# 700
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 525
Защо? Гледай да не се обезводни, че е опасно, вода пие ли? Ако е системно, знаеш.

# 701
  • Мнения: 1 114
Бубалеса, Пиги е прекрасна! Много радост да ви носи!
Ето го и моето говедце, във възторг от хортензиите ми:)

# 702
  • София
  • Мнения: 2 132
Защо? Гледай да не се обезводни, че е опасно, вода пие ли? Ако е системно, знаеш.
Пие и пробиотик дадох с една лъжица от пауч и лечебната на РК , сега е и гладна, дивее. Много пъти , може би 5-6 повърна. Похапнала е от хлорофитума, който утре просто ще изхвърля. Много му налита, а котешката и трева е така зелена, на седмица.. не я поглежда. Като повърна и сипах храната погледна я  и се затича към цветето да го дъвче.

# 703
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 525
Ужас, диваци са, да, дръж ни в течение, за цветето нищо няма да пиша, че веднага ще ме хванете... Joy Отивам да го проверя в Гугъл.

# 704
  • Мнения: 3 732
Днес отидох и доведох гостенката. Предния път моята ни усети на вратата и се скри. Днес застана на чупката на коридора. Стояха и се гледаха мълчаливо. Тя се скри в хола зад един фотьойл и кучето отиде в нейната стая при нейните панички. Изяде храната, изпи водата. В хола не влиза защото предния път отнесе одраскване по гърба и лапа в муцуната. Котката се премести под масата, кучето пак не влиза.

Имаше момент котката зад фотьойла, аз галя кучето, котката наблюдава отблизо. Показа се малко и се гледаха.

На котката нещо й стана след това. Кучето беше в кухнята. Тя дойде и легна на една страна пред отворената врата на кухнята. Седим с кучето и се гледаме- тя не смее да мине покрай котката.

Котката на ръце и кучето се гледаха отблизо. Тоя път не бяха напрегнати както миналия път когато гостенката си тръгваше.

Накрая котката си лежеше спокойно на нейното легло в нейната стая, а кучето се радваше на майка ми. И се гледаха мълчаливо.








Общи условия

Активация на акаунт