Любители на Котки - Тема 148

  • 26 060
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 147
Здравейте, искам да ви питам какво мислите за Централна ветеринарна клиника, тъй като срещнах много негативни коментари. Писах тук преди няколко дни, че заведохме котето по повод повръщане, а те "откриха случайно" проблем със сърцето и поставиха фатална диагноза и едва ли не да го чакаме да загине. На 8 месеца е.. Много съм объркана и притеснена. Той няма симптоми от страна на сърцето.

# 706
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 178
Благодаря за хубавите думи, момичета 🤗
Беладжийка е Пиги, не спира да дивее, но пък иначе не закача пердетата, дивана, кожената част на спалнята ( засега пупупу🙄). Едно топче си хареса и не спира да бяга покрай него с часове, носи го както куче носи топка, шашава работа. Няма нищо общо с характера на Рижко- той беше по- самостоятелен, ненатрапчив, а тя е кречетало- нонстоп муяка за нещо и ходи по нас. Иначе е много забавна.
Дойде ни сякаш една идея по- рано...  На няколко пъти като и говоря нещо и първосигнално и казвам Пъциии🙄 Но пък е душичка тя и има нужда от любов 🙂

# 707
  • Мнения: 303
Момичета, имам нужда от съвет.
През последните няколко седмици отглеждах вкъщи котето на съседка, която дълго отсъстваше от дома си. Трите мои котета, заедно с детето в момента са при баба си, обаче следващата седмица ги прибираме. Днес собстевениците си прибраха гостуващото коте. Аз с какво да третирам дома си, преди да да си доидат моите кралици, за да неутрализирам миризмата? Притеснявам се, че като надушат другото същество да не се възбуди ревност у тях.

# 708
  • София
  • Мнения: 13 172
Здравейте, искам да ви питам какво мислите за Централна ветеринарна клиника, тъй като срещнах много негативни коментари. Писах тук преди няколко дни, че заведохме котето по повод повръщане, а те "откриха случайно" проблем със сърцето и поставиха фатална диагноза и едва ли не да го чакаме да загине. На 8 месеца е.. Много съм объркана и притеснена. Той няма симптоми от страна на сърцето.
И добро, и лошо. Имат добри специалисти. Разрешават сложни случаи. Но на първа линия, особено дежурните лекари са доста неопитни. Не знам вашият ветеринар към кои спада. Sad Не ми харесва и това, че няма "лични" лекари. Когато Рижко беше в клиниката, всеки ден беше различен лекар. Някак нямаше лично отношение. Въздържам се да коментирам цените им. Wink Рецепционистките - също. Simple Smile Не бих ползвала клиниката за рутинни неща и дребни проблеми. Но пък за мнение на конкретни специалисти - да.

Лошото е, че това важи май за повечето по-големи клиники. Sad

Предишният ми котарак беше болен от сърце. Д-р Блага Вълчева от "Добро хрумване" го лекуваше. Доволна съм. Ако искаш отиди при нея за второ мнение. Работи основно в клиниката им в центъра. Имат си двор, в който може да се паркира без проблем. 

Друг доста често препоръчван ветеринар е д-р Димов. Клиниката му е на ул. Нишава (виж в първи пост, че може да бъркам). Хвалят го за много неща. Може и от сърца да разбира.

bubalesa, радвам се, че сте приютили душичката! Heart Доста време ще мине преди да я заобичате безрезервно,  но ще стане!  Hug 

Изведнъж темата се напълни с черно-бели котки. Joy

# 709
  • София
  • Мнения: 5 289
Здравейте, искам да ви питам какво мислите за Централна ветеринарна клиника, тъй като срещнах много негативни коментари. Писах тук преди няколко дни, че заведохме котето по повод повръщане, а те "откриха случайно" проблем със сърцето и поставиха фатална диагноза и едва ли не да го чакаме да загине. На 8 месеца е.. Много съм объркана и притеснена. Той няма симптоми от страна на сърцето.

Нашето коте лекуваме в Добро хрумване (център), но от там ни пратиха преди време за второ мнение именно в ЦВК (до зоопарка) при конкретен лекар - за ехограф на черния дроб.
Не съм чула лошо за тези две клиники до момента от личните си приятели с котки, доста от тях са им клиенти/пациенти.

# 710
  • Варна
  • Мнения: 25 262
Нищо му няма на хлорофитума, не го изхвърляйте. Аз пък не бих изхвърлила цвете, и то е живо. Както е недопустимо да се изхвърли котка заради това, че имаме бебе примерно, така не бих изхвърлила цвете, защото имам котка. Друг дом, офис, все има къде да се даде, ако е проблем. В случая обаче няма такъв. Моята котка повръща и от котешка трева, всъщност точно затова котките я пасат, ако ги болят коремчетата или имат заседнали космени топки и т.н. - дразни и предизвиква повръщане, съответно облекчение. Навремето у майка ми имахме хлорофитум, вечно беше с изгризани върхове от котарака.

# 711
  • София
  • Мнения: 6 120
Хлорофитумът е от безопасните за котки, проверявала съм го. И Мади е хвърлила око на нашия, не че ѝ го давам де. Wink

# 712
  • Мнения: 701
pepeblue, нищо особено. Просто почистваш и проветряваш. Нищо им няма, просто ще им е интересно, ще пообиколят да душат и това е.

# 713
  • Мнения: 303
Kalinass, разбира се, вече почистих и изпрах, каквото можеше да влезе в пералнята. Само за дивана се чудя дали да го мина с малко разреден във вода оцет:rolling_eyes:

# 714
  • Някъде там
  • Мнения: 16 089
Ние от вчера сме в приключение...
Детенце на гости имам. Останала сама с него в стаята. Изял и е половината черен шоколад и половин пакет чипс, а излишно предупредих да не му дава нищо от нейната храна.
🤦
Звънях на доктора, каза да го наблюдаваме и ако има нещо да го водим...
Нищо му няма до сега.
Днес пък девойката си оставила душ крем за тяло на мивката. Принца се качил да любопитства. Бутнал го. Едва отмихме пяната...
Сега е сърдит.

# 715
  • Мнения: 15 247
Малкия звяр /който вече не е малък/, от вчера е като полудял. Вече няма ограничения - превзема дивана, леглото, както нагоре, така и надолу. Хапе и драще уж си играе, но ММ е одран и нахапан по ръцете. Заема една бойна стойка странично и ушите назад и напада.
Тук е мирен, защото му се скарах. Не знам дали разбира, но се скатава някъде и чака. Като го извикам, първо подава муцунка - обстановката е спокойна и тогава излиза.
Скрит текст:

# 716
  • София
  • Мнения: 9 576
Ето, че и той е вече бутиков! Heart Eyes

# 717
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 525
Бебе! Играе си, отучете го от малък да не хапе, играйте си с ръкавици с него, за да не възприема хапането на ръце като част от играта, у нас за жалост е така, мен напада и иска да играем, то и от мен най го е страх, мъжът ми се смее, че съм му алфа, аз мисля, че ме възприема за котка. Joy
Давиз, дръж ни в течение, шоколада ме притеснява много мен.

ПС: току-що вечеря, толкова хубаво мирише този пастет, че за малко щях да близна, мъжът ми е опитвал от почти всички паучове, бях писала мисля и в темата за муните как го бях хванала да си прави зелена салата с рибата тон, но без водораслите на Аплауз, Топче беше в шок. Joy

# 718
  • Някъде там
  • Мнения: 16 089
И в къщи има опитвали храната, Ивекс. 😊
Ох този малкия какъв е сладур наперен.
Нашия не хапе, само напада и каже ли му се не, те оставя и започва да тича като луд из стаята.
Ивекс и мен, но от вчера сутрин до сега, абсолютно никаква промяна няма нито в поведението, нито в състоянието му. Следя и тоалетната и там всичко е ок.
Благодаря за загрижеността.💐

# 719
  • Мнения: 701
Peterlee, мисля че почистването с оцет ще разстрои повече твоите мацки отколкото миризмата на другото коте. Ако имаш парочистачка може да минеш с нея или само с вода.
Бубалеса,  Пиги е много сладичка. Хубаво е,  че е различна от Рижко. Да сте живи и здрави и много обич ви желая.

Общи условия

Активация на акаунт