Любители на Котки - Тема 148

  • 26 065
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 580
Здравейте и от нас с Клео!
Mama_Nana, много е порастнало бебето. Прекрасно е! Искрено те поздравявам за грижите!
jeni.ivanova, силно стискам палци и лапички да няма нищо сериозно и котенцето бързо да се възстанови!
daviz, дано няма последици от “почерпката” и да няма и други, докато девойката ви гостува!
Всички котенца са прекрасни!!!! Удоволствие е да ви чета и да виждам красивити ни пухчета!
Ние с Клео спортуваме!😉

И след това си почиваме, разбира се!

# 721
  • Мнения: 80
Daviz, много лошо, че му е дала черен шоколад. Обяснете на въпросната девойка, че шоколадът съдържа теобромин, който е отровен за котките. Дано при вас се размине без последствия, но за всеки случай го наблюдавайте и може би ще трябват изследвания в бъдеще за всеки случай. При положение, че гостенката е предупредена, а не се е съобразила и му е дала опасна за него храна, може да помислите как да изолирайте котето от гостенката. Нищо не гарантира, че няма пак да му даде нещо опасно и да стане голяма беля. Може да звуча малко крайно, но за мен котето е част от семейството и не мога да съм толерантна към някой, който от безхаберие му вреди.
Не искам да те плаша, но след консумация на теобромин котката може да развие много сериозни кардиологични проблеми и да се стигне сериозни състояния и дори до инфаркт или инсулт, ако количествата са големи. Тъй като котките не преработват въглехидрати, да дадеш на котка сладко е подобно на това да натъпчеш диабетик със захар.

# 722
  • Някъде там
  • Мнения: 16 093
Гостенката си тръгна тази вечер.
Тя е малка, на 4 години. Малко е палава, но не съм очаквах че няма да ме послуша да не му дава храна. Иначе не бихме го оставили при нея сам.
Няма никакви признаци на проблем сега.
Но ти не замисляш дали утре да не го заведа да му пуснат изследвания ?
Доктора каза да му се обадим ако има релация, не спомена изследвания но ако трябва ще го водя.

# 723
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 525
Количеството шоколад е много, страшно много, мен това ме притесни, у дома много говорих и знаят, даже питат дали може да му се даде нещо, с Топче беше същото. Надявам се всичко да е наред, Ванчето много добре го е обяснила, нека повече хора прочетат. Ушатото беше ял кекс, знаете, веднага при докторите, там ми четоха лекция, все едно аз не знам, но при свършен факт, Топче никога не е опитвал сладко.

# 724
  • Някъде там
  • Мнения: 16 093
Утре ще го водя. Шоколада беше 90% на Линд. Явно по малкото количество захар, не му се е отразило веднага за да има реакция. Реално аз не знам колко е хапнал. Може и едно парче да е било. Тя ми каза че му давала от шоколада понеже не го харесала. А шоколада беше половината останал.
Благодаря ви, утре ще го заведа.
Моите деца са големи и знаят, но малката не е научена. Ще внимавам повече с гостите вече.

# 725
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 525
Може и нищо да не е ял, може детенцето да го е хапнало, а той само да го е близнал или отчупил малко парче.
Ей, като деца ги мислим, необяснимо е как човек се привързва към тези космати топки. Hug

# 726
  • София
  • Мнения: 13 173
На теория наистина е опасно. На практика е пълно с котки и кучета, които са яли шоколад и им няма нищо. Според мен го наблюдавай, без да се шашкаш излишно.  Освен това не вярвам котето да е яло голямо количество. Може да е близнало нещо, но чак да хрупа шоколад с пълна уста ...  Все пак шоколадът не е шунка! Wink

Скрит текст:
Преди 30+ години имахме познати с два пудела. Имаха добри финансови възможности, а кучетата им бяха единствените "дечица", за които се грижеха и им угаждаха. При всяка разходка през лятото задължително им купуваха сладолед. Зимата ги глезеха с вносни шоколади, за които завиждах, защото по магазините се продаваше само "Крава", "Кума Лиса" и гадния "Марципан". Вносни шоколади се намираха само с връзки или в Кореком. Simple Smile Тези кучета доживяха до дълбока старост без никакви сериозни здравословни проблеми.

# 727
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 525
И това е вярно, но нали знаеш...
Сигурно само е близнало, не вярвам да е яло толкова, шоколада е горчив, един от любимите ми е, отивам да пробвам дали Уши ще иска да ръфне шоколад.

# 728
  • Мнения: 80
И аз се надявам само да е близнал, а детенцето просто да си говори. Ако няма диария, тежко дишане, повръщане, спазми, задъхване и промени в поведението, според мен по-добре само да го наблюдаваш. Ако има проблем, обикновено до 48 часа се проявява (плазмения живот на теобромина е около 18 часа мисля). За изследвания, ако няма симптоми в момента няма голям смисъл, по нататък така и така ще му правите профилактично или при кастрацията, но можеш да говориш с ветеринаря, за да си спокойна.
Относно котки и шоколад нямам наблюдения на практика, но имам с куче на приятели преди няколко години. Голямо чудо беше да го спасят, но той прояви симпоми и се наложи лечение в клиника. Проблемът при кучетата и котките е че те не усвояват кофеин и теобромин (алкалоиди в шоколада) и въглехидрати (като захар) така, както нас, хората. Тяхната храна е протеини и мазнини.

Последна редакция: пт, 11 сеп 2020, 00:31 от van4eto86

# 729
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 437
Стиснете палци на Чумито, отиваме сутринта за кастрация (най-накрая!).

# 730
  • Мнения: 3 731
Наистина ли е яло шоколад, ние тествахме онзи ден , защото все и се хапва на Мацана и те бута дърпа да и се даде от това, което яде човек. Но нищо човешко не е яла, освен месо. Шоколада пак го искаше, подуши го и се отказа, кекса и него отказа. Дори се шегуваме, че е здравословна котка, дъвче чушка, царевица( играе си с тях) , но вредните храни не доближава Grinning

# 731
  • Някъде там
  • Мнения: 16 093
Ял е със сигурност, защото останалото  парчето от начупения шоколад имаше следи от зъбките му . Той не отказва никаква храна, лаком е.
Никаква промяна няма до този момент. Притесних се от думите ви и спа при мен.
Звънях току що на доктора. Каза, че щом не е проявил никакви симптоми няма смисъл да го водя.
Стискаме палци на Чумито.

# 732
  • Мнения: 15 336
Давиз, може би детенцето само така си говори(за количеството, а не като цяло за шоколада). Едва ли мацко е изял половин шоколад. Нещо не ми се вярва. Може да е близнал(ръфнал) да опита, ама чак толкова много да е ял, не ми се вярва. Мая, ако е, ще го подуши, ще си поиграе с него и ще го зареже, ама тя пък яде станиол и конци, та да не приказвам и аз много, много. Joy Стискам палци всичко да е наред. Flowers Four Leaf Clover

Барби, стискам палци и за Чумичка. Flowers Four Leaf Clover Всичко ще е наред. Hug И дано след кастрацията и минат "бесовете" и вземе да стане една кротка, обичлива, мале - мале. Grinning Wink

# 733
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 525
Стискам палци за Чумито, пиши тук като си я прибереш, всичко ще е наред. Hug
Давиз, щом досега няма някакви симптоми е ок, пробвах с Ушатото снощи,  прояви интерес, аз си го знам, че е прахосмукачка.

# 734
  • Мнения: 2 861
Предишната ни котка Джеси, почина през 2010 година на почти 13 години, що шоколад е изяла, и кекс, и салами от магазина. Тогава никой не ни е казвал, че тези храни им вредят. Нито е хранена със скъпи паучове и гранули, едно че ги нямаше, а второ в онези години надали можехме да си ги позволим.

Общи условия

Активация на акаунт